Pierwsza wśród dam - Jolanta Kwaśniewska

Eryk Priebe Wydawnictwo: BookEdit biografia, autobiografia, pamiętnik
BookEdit
2023-04-10
2023-04-10

Interesująca propozycja. Najbardziej korespondowała ze mną druga część publikacji, w której znajdują się wywiady. Jedyne czego mi zabrakło to podsumowanie w końcowym rozdziale.

Dlaczego daję tylko 2 p? już wyjaśniam - większość tej niedługiej książki to wywiady ze stale powtarzającymi się pytaniami - z "za co Polacy kochają Jolantę K.?" na czele. odpowiedzi tez zwykle te same. Dość infantylna laurka.
Myślę,że sama bohaterka książki, osoba skromna i z klasą ma podobne odczucia względem tej publikacji. Podczas lektury jednego z wywiadów przypomniało mi się jak mój kolega ateista mówił,że rozmawiając z księżmi/zakonnicami zawsze zwraca się do nich per "proszę księdza/siostry" gdyż jak mówi, wie,że to dla nich ważne. Autor tej książki tego raczej nie rozumie. i do jednego ze swych rozmówców, księdza mówi notorycznie "Pan"...

Laurka, tak przesłodzona, że aż mdli..

Laurka, tak przesłodzona, że aż mdli..

Bardzo ciekawa książka. Trochę się z nią cofnęłam do czasów dzieciństwa. Interesująca analiza wizerunku, która ukazuje miejsce Polski na przełomie wieków w popkulturze (chociażby jeśli chodzi o modę).

Postać Jolanty Kwaśniewskiej zdecydowanie zasługuje na większą atencję. To Wielka osobowość, charyzmatyczna, inteligentna kobieta. Szyk i klasa. Olbrzymia życzliwość. Co się zaś tyczy książki szumnie nazwanej biografią... Jedno wielkie rozczarowanie. Warto poczekać na lepszą publikację.

Bardzo interesująca i wciągająca lektura.
Biografia Jolanty Kwaśniewskiej podzielona jest na części: biografia, wywiady z osobami ,z życia politycznego, społecznego i kulturalnego, który zetknęły się z Panią Prezydentową.
Przeczytana przeze mnie w jeden dzień.
Dostępna w aplikacji Legimi, jeśli ktoś lubi ebooki.

Bardzo interesująca i wciągająca lektura.
Przeczytana przeze mnie w jeden dzień.
Dostępna w aplikacji Legimi, jeśli ktoś lubi ebooki.

Książka sprawdziła się idealnie jako towarzyszka majówkowej podróży. Bardzo ciekawy pomysł z rozmowami, które wnoszą wiele ciekawostek. Myślę, że ta publikacja pozwala nam odpowiedzieć na podstawowe pytanie - dlaczego Kwaśniewska uznawana jest za najlepszą pierwszą damę,.

Chyba nie ma osoby, która nie podziwiałaby wizerunku Jolanty Kwaśniewskiej.
Jeśli chcecie dowiedzieć się jak ta charyzmatyczna kobieta pełniła funkcję "first lady" w latach 1995-2005 i skradła serce Polaków to dzięki tej książce możecie bliżej poznać Jolantę Kwaśniewską.

Polecam!

Chyba nie ma osoby, która nie podziwiałaby wizerunku Jolanty Kwaśniewskiej.
W tej książce możemy poczytać o byłej prezydentowej, która zainspirowała wiele Polek. Była otwarta na ludzi i potrafiła rozmawiać z mediami. Swoimi wspomnieniami i spostrzeżeniami podzieliły się z nami znane osoby. Możecie dowiedzieć się za co ludzie pokochali i za co szanują Jolantę Kwaśniewską....

A ja poczułam się troszkę oszukana. Fakt, przy zakupie online nie sprawdziłam objętości itd. Jeśli cena detaliczna ma odzwierciedlać książkę (55 zł brutto),to jest tu ogromna przesada. I to nie tylko kwestia wątłej objętości (143 strony). Treść z "pomnikowym" przesłaniem; brakuje mi tu reporterskiego smaku, życia, emocji. Zdjęcia - fatalnej jakości (z archiwum tylko jednej osoby),papier średni. Bohaterka książki, ze swoją elegancją, jakością - a książka, to zupełnie dwie różne wartości. Zebrane wypowiedzi (jak autor mówi: wywiady) kilkunastu osób wnoszą niewiele.

Ktoś bardzo chciał wydać książkę, dobrze na niej zarobić. Ja poczekam na lepsze opracowanie.

Ta ksiazka jest o pierwszej damie Polski Jolancie Kwasniewskiej.

Byla nie tylko zona prezydenta , ale takze niezalezna kobieta ktora realizowala swoje pasje i marzenia.

Dla nielicznych byla ona motywacja do walki o swoje.

W tej ksiezce dowiemy sie jak Jolanta Kwasniewska w latach 1995-2005, pelnila funkcje ''first lady'' i podbijala ona serce Polakow.

@bookedit.pl #erykpriebe #jolantakwaśniewska #pierwszawśróddam #bookedit

Ta ksiazka jest o pierwszej damie Polski Jolancie Kwasniewskiej.

Dla nielicznych byla ona motywacja do walki o swoje.

@bookedit.pl...

• Wyzwanie LC 2023