Wiosna w Przytulnej

Okładka książki Wiosna w Przytulnej Katarzyna Michalak
Okładka książki Wiosna w Przytulnej
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Znak Cykl: Saga Przytulna (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Saga Przytulna (tom 1)
Znak
2023-03-09
2023-03-09

Całą serię przeczytałam jednym tchem...
Tradycyjna rodzina borykająca się z wieloma problemami życia codziennego oraz własnymi tajemnicami przed bliskimi. Autorka przedstawia relacje między między poszczególnymi członkami rodziny. Każdy z Gawroszów ma swoje sekrety, która są ujawniane w każdej części.

Całą serię przeczytałam jednym tchem...

Intrygująca …. Wciągająca. Czyta się ją bardzo szybko. Aż się tego nie spodziewałam. Podobnie, jak „momentów”, które się zdarzają. Lecę po drugi tom 😉

Niestety tym razem książka absolutnie mnie nie urzekła, a potrafi autorka napisać z pazurem ....

Książki tej autorki również lubię, ta długo czekała na swoją kolej. Może trochę mało realna, tajemnic i zakrętów losu zdecydowanie za dużo ale czyta się szybko. Ciekawi co będzie dalej przecież ich losy muszą się ułożyć.

Pierwszy tom "Wiosna w Przytulnej" od pierwszych stron wciągną mnie w progi domu rodziny Gawroszów.
Jeśli chodzi o tę rodzinę to jest ona niesamowita, chociażby ze względu na imiona jej członków - najstarsi z rodu Apolonia (Pola) i Antoni (Tosiek),następnie Andrzej i Alicja (Lusia) (syn i synowa wyżej wymienionych) oraz Anastazy (Azja) i Ariel - pierwsza para bliźniaków, a także Adela (Ada, Ptysia) i Amelia (Ami, Groszek) ♥️

Tajemnice, które krążą po tej rodzinie wprowadzają mocny zamęt w ich życiu. Jednak powoli, jedna tajemnica odkrywa kolejną, ale muszę przyznać, że tajemnice, które się odkrywają są coraz to mocniejsze.

Może trochę mało prawdopodobna i nieprzystająca do rzeczywistości ale czyta się szybko. Tajemnica goni tajemnicę, a zakończenie pierwszej części niczego nie wyjaśnia.

Nie jest źle ale też nie powala . Zobaczymy dalej czy się rozkręci ;)

Nie jest źle ale też nie powala . Zobaczymy dalej czy się rozkręci ;)

Alicja Gawrosz zawsze marzyła o domu z ogrodem, jej skryte marzenie ma okazję się spełnić. Przekonuje całą rodzinę: meza, dzieci i dziadków do przeprowadzki do pięknej choć wymagającej remontu willi. Każdy się zastanawia się skąd kobieta ma pieniądze na dom.
Do domu i rodziny Gawroszy powraca po kilku latach tułaczki Azja.
Sekrety rodziny zaczynają pomału wychodzić na jaw...

Choć na pozór rodzina wydaje się idealna, to niestety takich nie ma. Alicja i Andrzej, Ariel, Amelia i Ada oraz Apolonia i Antoni to kochająca i wspierająca się rodzina, która skradła moje serce. Ale jego zdobywcą jego jest Azja. Czarna owca rodziny Gawroszy, która spędziła kilka lat na tułacze po świecie, czy jego niepokorna dusza zaznała spokoju czy wrócił bardziej pokiereszowany? Co go spotkało na tym wygnaniu?

Mnie ciągle zastanawiało skąd Alicja ma pieniądze na piękna willę, w która trzeba dużo zainwestować? Może to spadek? Może coś innego? Jestem ogromnie ciekawa tego.

Rodzina Gawroszy jest jak każda inna rodzina, która mierzy się że swoimi problemami. Nieuleczalna choroba Amelii oddziałuje na wszystkich członków.

Jestem zaintrygowana co jeszcze wydarzy się w rodzinie Gawroszy... bo każdy z nich ma sekrety

Do domu i rodziny Gawroszy powraca po kilku latach tułaczki Azja.
Sekrety rodziny zaczynają pomału wychodzić na...

Często sięganie po obyczajówki? 💬

Ja naprawdę rzadko po nie sięgam, bo najzwyczajniej w świecie większość mnie po prostu nudzi. Raz na jakiś czas się zdecyduję i w większości trafiam na świetne tytuły może temu, że nie czytam ich na co dzień.

Saga „Przytulna” autorstwa Katarzyny Michalak okazała się…taka przytulna po prostu!🩵 bardzo polubiłam głównych bohaterów, a ich historie skradły moje serducho.

Rodzina Gawroszów jest taka cudowna. Oczywiście pełna wad, no bo kto ich nie ma? Moją szczególną sympatię skradł chłopak o imieniu Azja, z którym wiem, że w rzeczywistości bez problemu bym się dogadała a tematy przy wspólnej kawie nigdy by nam się nie skończyły. Los tej rodziny nie oszczędza. Na każdym kroku muszą radzić sobie z przeciwnościami losu. Brać odpowiedzialność za swoje czyny z przeszłości. Każdy bohater książkowy ma w zanadrzu większe i mniejsze przewinienia, których za wszelką cenę chronią, by nie ujrzały światła dziennego.

Z każdym kolejnym tomem, poznajemy coraz bardziej rodzine Gawroszów, odkrywamy ich tajemnice i powody swoich postępowań, przez które muszą teraz żyć tak a nie inaczej.

Bardzo spodobał mi się sposób przedstawienia tej rodziny przez autorkę. Uświadamiający, że mimo wszystko i mimo wszystkim - rodzina powinna być stawiana na pierwszym miejscu. Choćby nie wiadomo co się działo - trzeba trzymać się razem. Chociażby miały paść okropne słowa, a problemy mnożyły się w rekordowym tempie - nerwy trzeba trzymać na wodzy i najzwyczajniej w świecie usiąść i na spokojnie porozmawiać, postarać się zrozumieć.

Długo nie zapomnę o tych książkach jak i o samych bohaterach!
Na dniach zabieram się za finalną część „Zima w przytulnej” i nie mogę się tego ogromnie doczekać. Tyle zostało jeszcze pytań bez odpowiedzi, tyle spraw do rozwiązania… jestem strasznie ciekawa jak zakończą się losy tej rodziny.

Czytaliście? Planujecie? Dajcie znać koniecznie🩵

Często sięganie po obyczajówki? 💬