Love in the Afternoon

Okładka książki Love in the Afternoon Lisa Kleypas
Okładka książki Love in the Afternoon
Lisa Kleypas Wydawnictwo: St. Martin's Press Cykl: Rodzina Hathaway (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Rodzina Hathaway (tom 5)
St. Martin's Press
2010-06-29
2010-06-29

Kocham Lisę i jej historię jednak tu czuję duży niedosyt.
Bea była tak irytująca w swym umiłowaniu Pana Kapitana że aż mnie skręcało. Jego zachowanie też było dalekie od dżentelmeńskiego gdy na siłę próbował wykrzesać emocje względem Prudence. No bo przecież Pru była taka piękna a Beatrix nadawała się do stajni.
Raziło mnie to bardzo a szczególnie to jak szybko młoda kobieta puszczała w niepamięć wszystkie doznane przykrości ze strony Christophera.
Niemniej całość jak zawsze spójna, dobrze napisana i warta przeczytania.

Kocham Lisę i jej historię jednak tu czuję duży niedosyt.
Raziło mnie to bardzo a szczególnie to jak szybko młoda...

"Znajdź mnie" to ostatnia część o losach nietypowej rodziny Hathaway, aż szkoda się z nimi rozstawać.
Tym razem to Beatrix czeka miłość w postaci kapitana Phelana. Dziewczyna jest uważana za uroczą dziwaczkę z powodu swojej ogromnej wiedzy na temat świata zwierząt, dlatego też trudno jej znaleźć partnera. W wyniku małego oszustwa zaczęła korespondować z żołnierzem walczącym na Krymie. Gdy ten powraca wreszcie z wojny jako bohater, postanawia ją odnaleźć...
Historia jest zabawna, pełno tu bohaterów z poprzednich książek.
Polecam.

Najmniej przewidywalna część serii, w której się po prostu zakochałam!!!<3

Najmniej przewidywalna część serii, w której się po prostu zakochałam!!!<3

Odnoszę wrażenie, że autorka coraz lepiej prowadziła fabułę w miarę wydawania kolejnych tomów, aż nastąpiło apogeum, czyli ta książka. W końcu poznajemy choć cień czegoś więcej, niż typowych schematów romansów historycznych - bohaterów mających jakieś cechy, hobby, problemy większe niż drobnostki. Powieść jest przewidywalna, nawet bardzo, ale czyta się ją z czystą przyjemnością. Polecam na zimny wieczór do herbaty.

Przyjemnie się czytało. Polecam.

Przyjemnie się czytało. Polecam.

Ta książka mnie uwiodła, pochłonęła bez reszty. Zupełnie nie mogłam się oderwać.
Beatrix jako tajemnicza autorka listów miłosnych i niczego nie spodziewający się Kapitan Christopher, który po powrocie z frontu dopiero zaczyna swoją walkę, i tak naprawdę dopiero po jakimś czasie zaczyna rozumieć o co walczy.
Jak zwykle było bardzo miło i przyjemnie.

Jak zwykle było bardzo miło i przyjemnie.

I oto ostatnia część opowiadań o Hathawayach. Nie mogę uwierzyć, że to koniec. Nie chcę! Liso, napisz coś jeszcze, błagam. Chcę więcej Hathawayów!!!

Książka "Znajdź mnie" była, tak jak poprzednie, bardzo przyjemna, jednak czegoś mi w niej brakowało, dlatego nie ląduje na półce ulubionych. Tak czy inaczej, bardzo ją polecam i uważam, że jeśli przeczytaliście 4 część serii, to i tą, 5, także musicie. Nie ma innej opcji.

Beatrix jest... dziwna, niekonwencjonalna, nieokiełznana. Zazwyczaj nie posuwa się do oszustwa, ale robi jeden wyjątek. Który diametralnie zmienia jej życie. Podszywając się pod przyjaciółkę, pisze listy do przystojnego żołnierza, Phelana. Gdy prawda wychodzi na jaw, on czuje się oszukany. Czy jego złość i furia zniszczą to, co zrodziło się miedzy nim a Beatrix? Czy będzie gotowy jej wybaczyć? Czy jego wojenna przeszłość, wyrzuty sumienia, dręczące go koszmary w końcu go opuszczą?

Przekonacie się sami - ja nie zamierzam psuć wam tej zabawy, zdradzając szczegóły. ;)

Jedna z najfajniejszych książek tej autorki. Znowu ciekawi i inteligentni bohaterowie, ale tym razem również nieco nietypowi. Dialogi bardzo interesujące i z dozą humoru, co jest charakterystyczne dla Lisy Kleypas. Podobała mi się postać bohatera, bardzo ciekawie i realistycznie nakreślona. Natomiast trochę się rozczarowałam główną bohaterką Beatrix. Z poprzednich części wyglądała na bardzo, bardzo nietypową i ciekawą osobę, natomiast tutaj trochę tego zabrakło. Owszem, jest niekonwencjonalna, ale zabrakło mi trochę jej relacji ze zwierzakami i z rodziną oraz jej nietypowego podejścia do świata, które było tak fajnie podkreślane w poprzednich częściach. Jednak na plus - powrót wszystkich osób z poprzednich 4 części tej serii.

cóż to była za opowieść. Jak zwykle historia tej autorki mnie nie zawiodła. Mężczyzna w niej opisany jest niezwykły, a zarazem skalany wojną jak żołnierz. pomysł z listami jest naprawdę sympatyczny. Beatrix w każdej z książek zdobywała moją sympatię wraz z całym jej zwierzyńcem, szczerością i wesołością. nie każde małżeństwo jest idealne, ale szczerość i zaufanie to podstawa. polecm

Rozczarowała mnie ta część tak samo, jak Kochaj mnie. Wszystko zbyt wcześnie się wyjaśniło. Za dużo cukru, a za mało dramatów. Wszystko takie nijakie.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne