House of Pounding Hearts

Okładka książki House of Pounding Hearts Olivia Wildenstein
Okładka książki House of Pounding Hearts
Olivia Wildenstein Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: Królestwo Wron (tom 2) fantasy, science fiction
Królestwo Wron (tom 2)
House of Pounding Hearts
Kindle Edition
2023-01-29
2023-01-29

Mocne 8

Mocne 8

Rozwój relacji między głównymi bohaterami to główny motyw tego tomu. Było to potrzebne, choć jednocześnie mam duży niedosyt intryg politycznych. Szkoda, że nie zostały one bardziej rozwinięte. Z chęcią zamieniłabym je w zamian za myśli Fallon. Liczyłam na to, że główna bohaterka zrobi jakiś progres. Zawiodłam się. Ponad połowę książki występuje jej męczący bunt i brak myślenia przyczynowo- skutkowego (co ciągnie się od pierwszego tomu). Scena z groty z "węgorzem" już totalnie sprawiła, że opadły mi ręce.

Fallon nie takie życie wyobrażała sobie, kiedy postanowiła wypełnić przepowiednię Bronwen i uwolnić wrony. Zamiast żyć u boku (wtedy) ukochanego Dantego jako królowa Luce jest teraz wbrew swej woli przetrzymywana w Królestwie Wron, gdzie Lorcan ma na nią oko i gdzie on wraz z innymi wronami chronią ją przed konsekwencjami jej czynów. Fallon ma dość złotej klatki w której jest przetrzymywana, jednak dopiero przeniesienie jej do Luce, wymuszone na Lorcanie, pozwala jej zobaczyć że konflikt między wronami i fae coraz bardziej się zaognia.

Trochę narzekałam na poprzedni tom, jednak znalazły się w nim elementy, które szczerze mi się podobały i ostatecznie przekonały, bym czytała dalej. W „Domu bijących serc” takich elementów prawie nie ma. Wszystkie ciekawsze wątki były albo bardzo spłycone, jak nauka języka wron, którą podejmuje Fallon, albo ledwo liźnięte, jak jej relacja z ojcem albo działalność jej luceńskich przyjaciół. Poza tym Fallon głównie narzeka i przez jakieś ¾ książki nie może sobie znaleźć miejsca gdziekolwiek się nie uda. I właśnie przez to ciągłe narzekanie i niezdecydowanie nie mogłam ostatecznie tej bohaterki polubić i z nią sympatyzować. Natomiast muszę jej oddać, że w tym tomie nie jest już aż taka głupia jak w poprzednim i co więcej, zdaje sobie sprawę ze swojego wcześniejszego ślepego zauroczenia Dantem.

Sam świat, zwłaszcza Królestwo Wron, wydaje się być w tym tomie bardzo mały i słabo zarysowany. O ile było tego trochę więcej w „Domu trzepoczących skrzydeł”, o tyle tutaj w zasadzie ograniczamy się do dosłownie jednego miejsca w domenie Lorcana, czyli do tawerny, w której – chyba nie przesadzę – dzieje się dobra połowa ze wszystkich wydarzeń w tej książce. Książka jest pod tym względem bardzo uboga, zwłaszcza że te wspomniane wyżej wydarzenia też nie są niczym nadzwyczajnym.

Mimo to autorce udało się zarysować w miarę interesujący konflikt polityczny, sięgający trochę dalej niż Luce i królestwo Lorcana, a rozmowy i układy oscylujące wokół tego tematu były niezłą odskoczną od niezdecydowanej Fallon. Do tego zakończenie okazało się być najlepszą składową całości i złapałam się ma tym, że słuchając ostatniej sekwencji naprawdę ciekawiło mnie co będzie dalej.

A romans? Romans był po prostu przyzwoity, nic więcej. Denerwowało mnie początkowe podejście Fallon do tego tematu, ale poza tym raczej nie mam się do czego przyczepić. Sceny erotyczne też raczej na plus, bo nie wywoływały we mnie uczucia zażenowania, a to się ostatnio rzadko zdarza.

Moje sięgnięcie po tę serię niemal zbiegło się z premierą trzeciego tomu w Polsce, która już pod koniec tego miesiąca, więc bez żalu (ale za to z zaciekawieniem) zaczekam na nią i przesłucham, jak już wyjdzie audiobook.

Drugi tom w niczym nie ustepuje pierwszemu - bardzo dobra fantastyka. W tym wyjątkowo udane, uzasadnione i nie pozbawione fantazji sceny erotyczne - dobry balans między pikanterią a erotyką bez taniej pornografii.

Po lekturze pierwszego tomu serii „Królestwo Wron” byłam bardzo ciekawa, dalszej części tej historii, dlatego chciałam przeczytać „Dom bijących serc” zaraz po „Domu trzepoczących skrzydeł”. Jednak nie byłam pewna czy dam radę wytrzymać taką dawkę irytującej głównej bohaterki na raz, dlatego zdecydowałam się jednak odwlec czytanie w czasie. Czy była to dobra decyzja? Już spieszę z wyjaśnieniem.

Jak doskonale wiemy, Fallon Rossi pragnęła zdobyć serce księcia Luce. Skuszona przepowiednią i chęcią dzielenia życia z Dantem, doprowadziła do ożywienia pradawnego skrzydlatego władcy. Czy powrót Lorcana po pięciu stuleciach kamiennego snu będzie miało znaczący wpływ na życie Fallon?

Jedno jest pewne. Lorcan — Król Wron, jest przekonany, że jego i Fallon łączy jakąś tajemniczą, pradawną więź, od której nie da się uciec. Czy Fallon zdecyduje się na życie u boku Lorcana? Czy dziewczyna zostanie uwięziona w Podniebnym Królestwie? Czy Dante będzie walczył o jej względy? Co stanie się, kiedy Bronwen wygłosi kolejne przepowiednie? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam Was do lektury.

Muszę przyznać, że druga odsłona serii podobała mi się zdecydowanie bardziej niż poprzednia.

Główna bohaterka przestała zachowywać się jak nastolatka, przez co stała się zdecydowanie mniej irytująca. Oczywiście w dalszym ciągu nie wszystkie podejmowane przez nią decyzje były racjonalne, ale niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie popełnił błędu, lub nie podjął decyzji pod wpływem chwili.

Chociaż w tym tomie, autorka bardziej skupiła się na rozwoju relacji między Fallon i Lorcanem, nie oznacza to, że wszystkie kwestie polityczne, które zostały poruszone w pierwszym tomie, zostały odstawione na boczne tory. Wręcz przeciwnie, w dalszym ciągu są one znaczącym elementem fabuły.

Chociaż już wielokrotnie podkreślałam, że nie jestem fanką kończenia książek w najbardziej emocjonującym momencie, cieszę się, że autorka postanowiła podzielić się z czytelnikami powodem swojej decyzji i jak najbardziej przyjmuje je do wiadomości.

Mówią, że apetyt rośnie w miarę jedzenie. Po lekturze „Domu bijących serc” mam chrapkę na więcej, więc z niecierpliwością będę wyczekiwać publikacji „Domu składanych obietnic”— trzeciego tomu serii, który swoją premierę będzie miał już pod koniec kwietnia.

Zdecydowanie lepszy tom niż 1, jednak główna bohaterka dalej mnie irytowała. Może już nie tak bardzo jak w pierwszym bo też nie była tak naiwna ale i tak. Podoba mi się rozwój relacji naszej głównej pary bohaterów i sama końcówka a w sumie ostatnie 100/150 stron było najlepszą częścią tej książki. Nie mogę się doczekać finałowego tomu oby jak najszybciej był w u nas wydany 🙌🏻

Cudowna książka, przeczytałam bardzo szybko i nie chciałam się od niej oderwać co się rzadko zdarza w moim przypadku.
Bardzo dobrze się bawiłam czytając ją a końcówka mnie zdziwiła i nie mogę się doczekać przeczytania 3 części.

Główna bohaterka, pragnąc zdobyć serce księcia, nieoczekiwanie zyskuje uczucie króla. Opowieść skupia się na jej dążeniu do zasiadania na tronie, co prowadzi do ożywienia pradawnego skrzydlatego władcy, a także jej zamknięcia w klatce. Kwestionowana jest natura więzi między nią a królem, który twierdzi, że trzyma ją w niewoli dla jej bezpieczeństwa, lecz jednocześnie uważa, że należy do niego. Ponadto, efekty pięciowiecznego snu wzbudzają w królu urojenia, które zaczynają wywierać wpływ na ich wspólne losy.

Siła woli i determinacja bohaterki prowadzą do dynamicznej intrygi, która odsłania tajemnice Podniebnego Królestwa i jego władcy. Czytańcy zostają porwani przez emocjonującą podróż, pełną niebezpieczeństw, przepowiedni i skomplikowanych relacji międzyludzkich.

Książka zawiera treści przeznaczone dla osób powyżej szesnastego roku życia, co wskazuje na głębię i dojrzałość tematów poruszanych w treści.

Recenzja I oraz II części

„Uwolnij wrony, Fallon, a uczynią cię królową” – zdanie, na którym opiera się cała historia

Piękni Fae czystej krwii, wartość człowieka wyznaczona przez kształt posiadanych uszu, magiczny świat, potwory oraz gorący romans – czyli wszystko co romantasy powinna zawierać 🔥

Fallon Rossi jest pół krwii Fae, która nie ma magicznej mocy, żyje z rodziną w biednej dzielnicy i jest szczęśliwa.. do czasu przepowiedni, która wywraca jej życie do góry nogami.
Jest zakochana w przyjacielu z dzieciństwa, księciu krainy Luce, i wierzy, że prawdziwa miłość przezwycięży dzielące ich podziały krwii. Przepowiednia, którą otrzymała nie jest jednak tak precyzyjna jak jej się wydaje.
Fallon poświęca się niebezpiecznej misji, która ma dać jej ukochanemu Dantemu tron. Natomiast w rzeczywistości wypełnia się przeznaczenie i splata jej życie z kimś całkiem innym 🐦‍⬛

Bardzo przyjemnie się czytało, świat stworzony przez autorkę wciąga niesamowicie! Jest pięknie opisany tak samo jak i akcja od której momentami nie mogłam się oderwać 😍

Jedynym minusem dla mnie jest sama główna bohaterka Fallon.. Nie powiem irytowała mnie dość mocno, momentami miałam ochotę nią potrząsnąć 😂
Natomiast Lorcan.. ahh no cudny 🖤🫠 kolejny książkowy mąż do kolekcji zdecydowanie! 😍😍

Czekam na Tom 3 🔥 historia urywa się w takim momencie, że potrzeba czytania dalej aż boli 🫢

Recenzja I oraz II części

Fallon Rossi jest pół krwii Fae, która nie ma magicznej mocy, żyje z...