Sięgaj gwiazd

Lucky
2023-02-06
2023-02-06
Literatura obyczajowa Romans Małżeństwo Zdrada Przyjaźń

12/10 nie oderwiesz się od lektury, kolejna książka autorki na której się nie zawiodłam. Polecam!!

Książkę przeczytalam dzięki Book Tourowi zorganizowanemu przez bloga "Czytam dla przyjemności". To historia która mogła dotyczyć każdego z nas, ponieważ każdy z nas zmaga się z jakimiś przeciwnościami losu. Główna bohaterka Inka wiedzie na pozór normalne, poukładane życie. Ma męża który pracuje na rodzinę, a ona zajmuje się domem i wychowaniem córki Marysi. Dla patrzącego z boku życie i małżeństwo Inki wygląda idealnie. Nikt nie wie że jej mąż Piotr stosuje wobec niej przemoc psychiczną i finansową. Kobieta ma już dość męża i myśli o odejściu od niego. Zdrada Piotra jest początkiem zmian w życiu bohaterki. Pewnego razu podczas brania prysznica Inka wyczuwa u siebie w piersi guza. Bardzo boi się wyniku biopsji i próbuje o tym nie myśleć. Pomocna Ince okazuje się jej zwariowana sąsiadka Majka. Kobiety rozumieją się bez słów i bardzo mocno się ze sobą, zżywają. Dzięki Majce brak pracy i pieniędzy nie jest dla Majki taki straszny. Jeśli chcecie się dowiedzieć czy Inka da sobie radę? Czy wygra walkę o swoje życie i zdrowie? Co wyniknie ze znajomości z Majką? To gorąco zachęcam do przeczytania książki. Emocji na pewno nie zabraknie. Tym bardziej że fabuła powieści jest bliska nam czytelnikom.

Powieść Pani Magdaleny już od pierwszych stron wciągała mnie coraz bardziej, a każda kolejna kartka pochłaniała bez reszty. W tym wszystkim cały czas miałam nadzieję, że główna bohaterka będzie po prostu o wiele mądrzejsza niż ja byłam dobrych kilka lat wcześniej. Tak, dokładnie tak... Takich osobników jakim jest mąż głównej bohaterki Inki, Adam jest niestety o wiele, wiele więcej. I co ciekawe sposób ich zachowania jest niemal identyczny, a na pewno bardzo, bardzo podobny. A by wyzwolić się z jarzma niewoli u boku toksyka droga jest niestety tylko jedna... ucieczka i to jak najdalej od niego.
Większość kobiet nie ma tej możliwości, bo oni są tak elastyczni, że pozbycie się ich ze swojego życia jest praktycznie niemożliwe. Tym bardziej że uzależniają od siebie kobiety pod względem finansowym, bytowym i emocjonalnym. To trudna droga. Inka po pierwszym szoku jakim była zdrada męża bardzo szybko odzyskała psychiczną równowagę. Ten incydent otworzył jej drzwi do wolności. A złożony przez Adama pozew o rozwód tylko ten fakt przypieczętował. Tak naprawdę jej nie skrzywdził, ale ją uszczęśliwił tym faktem. Od tego momentu Inka mogła swobodnie oddychać. I zacząć na nowo być sobą. Brawo! Kobieta odzyskała nie tylko swoje dawne życie, ale i przede wszystkim siebie. Z pomocą świeżo poznanej sąsiadki, zwariowanej Majki kobieta odkrywa, że czasem nowo poznane, obce osoby są nam bliższe i bardziej serdeczne niż ci najbliżsi. O tak, na Majkę może liczyć i to w każdej nawet najgorszej sytuacji.
Teraz, może być tylko lepiej. I jak się okazuje, tak też jest. Polecam! Bardzo bardzo dobra powieść o toksycznej relacji jaka może się zdarzyć między kobietą a mężczyzną. Dla mnie swoista powieść terapeutyczna, z dobrym zakończeniem! 😏

Macie ochotę w ten przedświąteczny czas na przepiękną opowieść o najcudowniejszym uczuciu, jakie może przytrafić się człowiekowi? O przyjaźni? Koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Nie raz otrzecie łzy wzruszenia, a jej bohaterki pokochacie od pierwszego zdania. One nauczą Was, jak o tę przyjaźń dbać,a Wy po lekturze nie raz za nimi zatęsknicie. I spokojnie klimat Bożego Narodzenia też się znajdzie. Gorąco polecam Wam lekturę tej książki.

Ciekawa historia, czytało się świetnie. Wciaga od pierwszej kartki. Życiowa, dramatyczna ale też pełna miłości, woli walki i szczęścia. Czytajcie ;)

Opowieść o potrzebie i sile przyjaźni, damskiej solidarności oraz niezwykle ważnym wsparciu, czy to ze strony najbliższych członków rodziny, czy też ze strony „obcych” osób. W tym akurat przypadku niespodziewana przyjaźń rodzi się pomiędzy Inką a Majką, dwiema sąsiadkami, całkowicie innymi kobietami znajdującymi się w podobnym wieku. Majka jest energiczną, trochę szaloną singielką, z dwoma psami, korzystającą z uroków życia. Z kolei Inka jest nieszczęśliwa u boku męża Adama, który jej nie docenia, nie wspiera, a wręcz ją tłamsi. Jej zadaniem jest wychowywanie córki oraz prowadzenie domu i w żadnym wypadku nie może podjąć pracy. Jednym z najgorszych poniżeń, z jakim musi radzić sobie Inka jest fakt, iż mąż wydziela jej pieniądze. Kobieta od dawna czuje, że to małżeństwo nie ma sensu, jednak decyduje się trwać przy mężu ze względu na ich córkę Marysię.
Na szczęście na drodze Inki pojawia się Majka, która swoim wsparciem pomaga jej wyrwać się z macek męża-oprawcy i obrać właściwą drogę w poszukiwaniu szczęścia.

To ciepła, emocjonująca i mądra opowieść, w której Autorka nie bała się poruszyć tematów takich jak rak piersi czy przemoc domowa. Bohaterowie wykreowani przez Autorkę są bardzo prawdziwi, ulepieni z krwi i kości; tacy, z którymi możemy się utożsamiać. Borykają się z „ludzkimi” problemami – zdrada, choroba, śmierć bliskiej osoby. Nic w tej książce nie jest przesłodzone, a można z niej czerpać garściami mądrości życiowe. Jest to niebanalna historia o poszukiwaniu właściwej drogi, o sile kobiet, które stale powinny pamiętać o tym, że ich zadaniem nie jest usługiwanie swoim mężom czy partnerom. Powinny znać swoją wartość i wiedzieć, kiedy należy powiedzieć „dość”, aby uwolnić się z sideł nieszczęśliwego związku. Historia Inki pokazuje, iż nigdy nie jest za późno, aby odmienić swoje życie, a posiadanie życzliwych, wspierających osób jest niezwykle ważne.

Inka na pozór szczęśliwa żona i matka. Po powrocie z urlopu mąż zaczyna ją jeszcze bardziej ograniczać nie tylko finansowo. Inka poznaje Majkę, która wpada po sąsiedzku pożyczyć cukier. Kobiety zbliżają się do siebie, a Inka po raz pierwszy wie, że może na kogoś liczyć. Podczas spotkania, na które zaprosiła ja Majka poznaje Wiktora, który od samego początku wywarł na niej dobre wrażenie... Kobieta coraz bardziej chce wyrwać się z tego małżeństwa, ale czeka jak Marysia jeszcze trochę podrośnie i wtedy będzie odpowiednia chwila aby odejść, ponieważ Adam coraz bardziej ją ograniczał. Pewnego wieczoru Inka podczas kąpieli wyczuwa guzek na piersi. Jest załamana. Do tego mąż oznajmia jej, że odchodzi. Powinna się cieszyć, a jednak nie potrafi...

Czy Inka odzyska pełnię szczęścia?
Czy guz okaże się złośliwy?

"Sięgaj gwiazd" to było moje pierwsze spotkanie z twórczością Magdaleny Kruk i niezwykle emocjonalne. Wspaniała historia poruszająca kilka ważnych tematów. W pierwszej kolejności rak piersi, który jest najczęstszym nowotworem złośliwym wśród kobiet. Drugim ważnym aspektem jest bezdomność wśród zwierząt. Najczęściej to psy zostają wyrzucane z ciepłych domów. Mnie od zawsze to bolało i gdybym mogła przygarnęła bym wszystkie bezdomne psiaki. Obecnie mam trzy psy, które kocham miłością bezwarunkową. Często spotykamy w książkach również przemoc fizyczną czy psychiczną, tutaj natomiast pokazana jest przemoc finansową. Żadna istota ludzka nie zasługuje na to aby stać się ofiarą przemocy. Muszę przyznać, że jeszcze nie spotkałam się aby w jednej książce było poruszone tyle ważnych i trudnych tematów. Nie ukrywam, że podczas czytania książki "Sięgaj gwiazd" momentami na ustach pojawiał się uśmiech, a czasem w oczach pojawiały się łzy...

POLECAM 💙

,,Sięgaj gwiazd" to trzecia książka autorki po którą sięgnęłam i...trzeci raz wciągnęła mnie bez reszty.To co na początku już przyciągnęło moją uwagę to cytaty przed każdym rozdziałem bardzo trafnie dobrane.Historia Inki od pierwszych stron była mi bardzo bliska.Kobieta,która na pozór jest szczęśliwa tak naprawdę jest ofiarą przemocy psychicznej i ekonomicznej ze strony osoby,która powinna być jej najbliższa-własnego męża.Krytykowana i poniżana na każdym kroku traci wiarę w siebie.Gdy w jej życiu pojawia się sąsiadka Majka ,a niedługo na jaw wychodzi zdrada męża Majka początkowo załamana zaczyna odzyskiwać wiarę w siebie.Zyskuje też przyjaciółkę.Los jest jednak nieprzewidywalny i szykuje dla niej kolejnego kopniaka.Guz w piersi spędza jej sen z powiek.Od czego jednak są przyjaciele?Historia Inki to jak historia wielu kobiet,które zakładają maskę na twarz udając ,że wszystko jest dobrze i niszcząc same siebie.Gdyby nie Majka Inka nigdy nie zdecydowałaby się na walkę o siebie.Autorka w swej powieści porusza trudny temat dotykający wielu kobiet i pokazuje siłę przyjaźni.W tej historii złe momenty przeplatają się z dobrymi,a łzy ze śmiechem i złość z radością.Książka może być wskazówką dla wielu kobiet.Przy okazji między wierszami autorka zachęca też do wolontariatu w schronisku dla zwierząt i ich adopcji .Bije z też opowieści olbrzymia miłość do zwierząt.Powieść jest bardzo realna Takie sytuacje mogą mieć miejsce w realnym życiu.Pióro autorki jest lekkie i bardzo przyjemnie się czyta.Książkę miałam możliwość przeczytać dzięki book tour u Czytam dla przyjemności

Ta historia dowodzi jak ważna w życiu kobiety i każdego człowieka jest przyjaźń i wsparcie drugiego człowieka. Momentami wyciska łezkę, innym razem błyśnie humorem albo cenną życiową mądrością. Jest jak życie, złe momenty przeplata z dobrymi wynagradzając wszelkie trudności.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję blogowi Czytam dla przyjemności.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję blogowi Czytam dla przyjemności.

Przyjaźń to tarcza ochronna przed złem tego świata. Jest cierpliwa, zawsze wysłucha, nie oceni, poda pomocną dłoń, podpowie rozwiązanie. Ona jest, trwa niezależnie od pory roku, dnia, od mijających tygodni, miesięcy czy lat.
Do zgranej paczki przyjaciółek na dobre i na złe : Majki, Gosi, Basi i Agi dołącza Inka, sąsiadka Mai. Mama 11-letniej Marysi, żona Adama. To wredny typ, rządziciel, pan i władca, któremu żona ma być bezwzględnie podporządkowana Ona siedzi w domu a on pracuje i wymaga. Wszystko miało być pod jego dyktando. Ale Inka nie chce już tak żyć. Miała dość tego, że mąż psychicznie oraz ekonomicznie się nad nią znęcał. Bo Adam wydziela pieniądze, rozlicza z każdej wydanej złotówki. Ale o ironio to on odchodzi do kochanki.
Po pierwszym szoku Inka odkrywa, że jest w końcu wolna. Ułożyła sobie plan działania i postanowiła go realizować krok po kroku. Przede wszystkim praca. Na początek korepetycje z gry na pianie, ale i tu z pomocą przychodzi Majka. Proponuje jej pracę w Kociej Kawiarni, której współwłaścicielem jest Wiktor. Mieszka on u Mai ale to tylko przyjaźń mimo, że próbowali stworzyć związek. Inka ma zająć się pracą papierkową, prowadzić stronę kawiarni w mediach społecznościowych oraz robić zdjęcia. I wszystko powoli zaczyna się układać, jednak los szykuje Ince niespodziankę a nawet dwie. Pewnego dnia podczas kąpieli odkrywa, że ma guzek w piersi, do tego dochodzą problemy Marysi w szkole. Ale, ale od czego ma się przyjaciół? Ano od tego aby wszystko skończyło się szczęśliwie.
Ta przyjaźń to siła kobiet, która w każdej z nich tkwi. To moc jaką mają aby wyciągnąć za uszy z czarnej rozpaczy, ustawić do pionu tą, która tego potrzebuje. I nie trzeba słów, bo one rozumieją się bez słów. Potrafią zostawić za sobą to co złe, porzucić negatywne emocje aby w nadzieją patrzeć na lepsze jutro. Każda z nich przeszła w życiu swoje małe piekiełko: depresję, przemoc psychiczną i ekonomiczną, brak akceptacji społeczeństwa na zmianę płci dziecka to je wzmocniło. Okazało się, że ma sytuacji bez wyjścia po prostu trzeba przyjąć wyciągniętą pomocną dłoń. A czasami o nią poprosić. Nie można być samej, w tym co zostało zburzone, nie można się poddawać, bo życie nie kończy się kiedy ukochana osoba odchodzi.
Świetna książka, która nam kobietom dodaje wiary w siebie, w przyjaźń, w życie.
Czekam po prostu czekam na kolejne przygody tym razem pięciu przyjaciółek. Jeszcze będzie epicko, bo Nigdy będziesz sama, aby Sięgnąć gwiazd. POLECAM!!!
Książkę przeczytałam dzięki Book Tourowi zorganizowanemu przez Czytam dla przyjemności.

• Współpraca recenzencka
  • Książka papierowa