Nad trumną. Wyznania pracowników branży pogrzebowej

Okładka książki Nad trumną. Wyznania pracowników branży pogrzebowej Todd Harra, Kenneth McKenzie
Okładka książki Nad trumną. Wyznania pracowników branży pogrzebowej
Todd HarraKenneth McKenzie Wydawnictwo: Empik Go reportaż
reportaż
Empik Go
2023-01-13
2023-01-13

Nad trumną. Wy... Todd Harra, Kenneth...

Nie jest to "Six feet under" ;-)

Nie jest to "Six feet under" ;-)

Przeczytałam kilka stron i odłożyłam- historyjki rodem z "Chwili dla ciebie", wywołujące ciarki żenady. Szkoda tracić czas- zdecydowanie nie polecam.

Nie polecam tej książki osobom szukającym rzetelnych informacji na temat pracowników zakładów pogrzebowych. Może klika ze wszystkich przedstawionych historii rzeczywiście podeszło do tematu z należnym mu szacunkiem i merytorycznie. Niektóre historie silące się na humor były niesmaczne, niektóre zupełnie kuriozalne, jak na przykład ta traktująca o człowieku zajmującym się makijażem zmarłych, której tematem była wielce zabawna historia, jak to kiedyś przyszło mu zrobić makijaż pijanej w sztok najzupełniej żywej koleżance. Treścią opowiadania była impreza z okazji dnia św. Patryka i drobiazgowo opisane jej szczegóły łącznie z trunkami, zielonym kolorem piwa itp. Może Amerykanie turlają się ze śmiechu słysząc, jak to makijażysta zmarłych robi makijaż żywej osobie. Ha ha... ehm... nie, pomyłka. Mnie to nie bawi. Nie polecam.

Bardzo fajna pozycja. Polecam.
Raczej śmiesznie niż makabrycznie ;-)

Bardzo fajna pozycja. Polecam.
Raczej śmiesznie niż makabrycznie ;-)

Branża pogrzebowa jest w kręgu moich zainteresowań, dlatego chętnie sięgam po pojawiające się książki dotyczące tego tematu. Ta jest po prostu przeciętna. Podczas słuchania czasami się zaśmiałam, czasami nie miałam pojęcia z czego w danej sytuacji mieliśmy mieć ubaw? Żadna z przytoczonych historii nie została w mojej pamięci, nie zrobiła na mnie jakiegoś piorunującego wrażenia. Mam wrażenie, że mimo ułożenia rozdziałów po kategorii, całość wyszła bez ładu i składu.

Książka dziwna. Pisana z poczuciem humoru, które w obliczu śmieci żenowało. Cóż, w naszej kulturze inaczej podchodzi się do śmierci, ale najbardziej dziwił śmiech i żarty bliskiej osoby właśnie chowającej brata, matkę, ojca. Zwracanie się do pastora na "ty". Właściwie każda z historii okraszona humorem. Nie, nie pasuje mi to. Nie rozumiem. Bliższy mi jest płacz, wspominanie, rozpacz zamiast błazeńskiego śmiechu. Ameryka to jednak stan umysłu, brak głębszych uczuć i więzi. Plastikowe, płytkie emocje i ubrany w super pozłotka banał. Osobom, którym odszedł ktoś bliski NIE POLECAM.

Ciekawy zbiór anegdot, wejście do świata osób związanych z branżą pogrzebową. Historie zarówno zabawne jak i wzruszające, a nawet przerażające. Warto zajrzeć za tę nieznaną dla większości kurtynę.

Nie wiem co o niej myśleć, bo większości historii już nie pamiętam (mimo że słuchałam tego nawet dzisiaj). Niektóre wydawały mi się bez żadnego morału czy przekazu, było trochę zabawnych, smutnych i żenujących, ale żadna z nich nie zwróciła mojej szczególnej uwagi.

Bieda bieda bieda...

Bieda bieda bieda...

Absolutnie świetne!

To zbiór historii opowiedzianych głównie przez właścicieli zakładów pogrzebowych, przy których nie raz się uśmiechałam jak głupia. Choć miejsce dość makabryczne, to jednak większa część historii jest naprawdę zabawna i widać, że pracujący tam ludzie mają dużo dystansu, humoru i naprawdę lubią swoją pracę! Jest kilka smutniejszych historii, jest kilka takich, przy których przecieracie oczy ze zdumienia i jest też mnóstwo ciekawych rzeczy, których nikt nigdy nie powiedział głośno. Dla m nieświetna pozycja, choć tak różna od tego, po co sięgam na codzień i wybrałam ją spontanicznie, to jestem zachwycona i poproszę więcej takich książek!

Absolutnie świetne!

• Audiobooki