Niewinni

Okładka książki Niewinni Marcel Moss
Okładka książki Niewinni
Marcel Moss Wydawnictwo: Filia Cykl: Echo (tom 3) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Echo (tom 3)
Mroczna strona
Filia
2023-01-25
2023-01-25
literatura polska policja śledztwo rodzina pedofil morderstwo

Aj…. Po pierwszej i drugiej części liczyłam na coś naprawdę dobrego.
Zbyt długa pełnowatkowa akcja…
W pewnym momencie miałam ochotę przerwać czytanie tej książki

Aj…. Po pierwszej i drugiej części liczyłam na coś naprawdę dobrego.
Zbyt długa pełnowatkowa akcja…
W pewnym momencie miałam ochotę przerwać czytanie tej książki

Książka charakteryzuje się ogromem tajemnic, które wychodzą na jaw w trakcie śledztwa. Akcja od początku nabiera tempa a większość bohaterów ukrywa wiele sekretów.
Autor przybliża nam portret psychologiczny pedofila. Ukazuje, że zaburzenie jakim jest pedofilia jest silniejsze niż najlepsze chęci by pedofilem nie być. Nawet jeżeli wmawiasz sobie, że już nie jesteś. Starasz się robić wszystko żeby odwrócić swoją uwagę od dzieci to i tak natura pedofila wygrywa. Postać jest dramatyczna nie może się uwolnić z tych sideł.
Kolejnym poruszanym problemem jest miłość której nie można mieć. Przez to rozgrywa się wiele dramatów na różnych płaszczyznach.

Plusem jest dość sympatyczna para luzaków Igi i Sandra - jako detektywi. Dora była też, realistyczna sprawa porwania dziewczynki oraz dochodzenie do prawdy.
Minusem zaś były "podwórkowe" teksty i sytuacje, całe szczęście niezbyt częste, więc nie rzutowały na całości.

Do bani był lektor Krzysztof Polkowski, którego głos, po prostu nie nadaje się do czytania książek, a i warsztatowo też płasko.

Muszę przyznać, że byłam o włos o porzucenie tej serii. Dwa pierwsze tomy uwielbiam (mają podobny vibe do Trylogii Hejterskiej). Jednak od przeczytania drugiego minął kawał czasu. Przez co coraz mniej miałam na to ochotę. A tu zobaczyłam ciekawego tik toka. Myślę o ludzie muszę przeczytać tą książkę. A tą książką okazała się... czwarta część serii Echo. No więc powróciłam do tej serii. Przy okazji prawdopodobnie sobie zaspoljerowałam lekko, ale to już trudno.

Nie żałuję powrotu do tej serii, bo ten tom okazał się równie mroczny i obrzydzający co poprzednie. I tak dla mnie to plus. Czasem potrzebuję czegoś co mną dogłębnie wstrząśnie. Autor oprócz dobrej rozrywki daje nam także tematy do przemyślenia. W tej części mamy temat min. p*dofili. Bądźmy szczerzy jest to tak kontrowersyjny i często pomijany. Oczywiście, że nie mamy tutaj opisanego problemu z każdej strony, ale jest pokazany. W każdej jego książce widzimy jak ludzie potrafią być potworni i bez uczuć. To czasem wręcz przeraża, a jednocześnie uświadamia do czego ludzie są zdolni.

Mamy tutaj dobry wątek kryminalny, którego rozwiązanie zdecydowanie mnie zaskoczyło. Zdecydowanie myślałam, że inaczej się to potoczy. Miałam swoje podejrzenia wraz z rozwinięciem fabuły, jednak nie zgadłabym o co rzeczywiście chodzi.

Sam główny wątek serii jakoś bardzo mnie w tym przypadku nie interesował, ale może dlatego, że taką przerwę między tomami zrobiłam. No i oczywiście na koniec mamy taki zwrot akcji, że nie mogę się doczekać kiedy zacznę kolejny tom.

Super się czyta. Polecam cała serię a im dalej to lepsze.

Super się czyta. Polecam cała serię a im dalej to lepsze.

"Takie jest życie. Nigdy nie wolno niczego
brać za pewnik i snuć dalekosiężnych planów, bo można się srogo rozczarować."

Pełna emocji i ciągłych zwrotów akcji historia która wciąga od pierwszych stron.
Marcel Moss jest mistrzem zaskakujących zakończeń 😁 Chętnie sięgne po kolejną część serii.

"Takie jest życie. Nigdy nie wolno niczego
brać za pewnik i snuć dalekosiężnych planów, bo można się srogo rozczarować."

Póki co ten trzeci tom był najsłabszy z przeczytanych trzech. Miałam wrażenie (w porównaniu do tomu 1 i 2),że akcja jest mniej dynamiczna, momentami było naprawdę ciekawie, a czasami niepotrzebnie niektóre historie były wydłużone. Ale dalej oceniam, że jest to dobra książka. Ocena 7/10 to wcale nie jest tak źle. :) Trzymajcie kciuki za tom 4.

Ignacy Sznyder może śmiało mówić, że udało mu się oszukać przeznaczenie. Po starciu ze "Skorpionem" i bandziorami cudem uszedł z życiem, gdyż inaczej nie da się powiedzieć gdy z bliskiej odległości otrzymuje się dwa postrzały w brzuch. Proces rekonwalescencji przebiega pomyślnie. A sam Igi nie zamierza zwalniać tempa.
W szczególności, że trafia się ciekawa sprawa. W Zielonej Górze zaginęła 6- letnia Emilia. Do Agencji "Echo" zgłaszają się zrozpaczeni rodzice, pragnący odnaleźć ukochaną córkę.
Sprawa nabiera szybkiego rozgłosu gdy media donoszą, że kilka dni wcześniej więzienne mury opuścił Sergiusz Cieciora, pedofil. Opinia publiczna chcąc podtrzymać temperaturę nie szczędzi informacji na temat porwania i samego pedofila, który odzyskał wolność. Lokalni mieszkańcy, od razu podłapali newsa i zaczęli głośno komentować sprawę, dla nich wyrok już zapadł.
Sandra Milton i Ignacy Sznyder udają się do Zielonej Góry. Wbrew pozorom to nie będzie łatwe i szybkie śledztwo.
„Niewinni”, to kolejna część cyklu "Echo", która również jak pozostałe trzymają w ogromnym napięciu. Dzieje się bardzo dużo. Jest wiele zwrotów w akcji i oczywiście to co czytelnicy uwielbiają- mroczna intryga. Autor jak zawsze porusza wiele tematów społecznych. Przedstawia system myślenia człowieka, który odsiedział 12 -letni wyrok, za haniebne pedofilskie czyny. Ukazuje walkę, która toczy się w jego umyśle. Szala jednak cały czas się waha, raz głos rozsądku podpowiada mu, że wróci do więzienie, a tam przecież przeżył piekło. Niestety również niepohamowane żądze nakazują mu spełnić swe niecne podłe zachcianki. Oprócz toczącej się gry w głowie zwyrodnialca mamy również bogato rozwinięty system postrzegania i stygmatyzowania poprzez społeczeństwo. Co jest dość powszechnym i szeroko postrzeganym zjawiskiem. Kolejnym ciekawym i świetnie przedstawionym motywem jest miłosny zawód, który niesie za sobą szereg konsekwencji. Zemsta i nakłanianie do morderstwa, a w efekcie ludzka tragedia. Tutaj autor posłużył się bardzo ciekawą intrygą, z którą miałem się okazję już spotkać w jednym z polskich filmów "Trójkąt Bermudzki". Następny świetnie przedstawiony motyw to syndrom matczyny, który w umyśle kobiety rozbudza nieodzowną chęć posiadania dziecka. W szczególności po traumatycznych przeżyciach- poronieniu, śmierci noworodka czy też kolejnych nieskutecznych próbach zajścia i utrzymania ciąży. Wszystkie wymienione motywy tworzą świetną historię, pełną zwrotów akcji, które powoduje szereg ludzkich tajemnic.
Oczywiście rewelacyjnie zachowana linia czasowa, w której płynnie się poruszamy wraz z każdą stroną. Bez względu w jakiej strefie się znajdujemy, czy to przeszłości czy teraźniejszości. Wiele się również dowiadujemy na temat uprowadzonej siostry Sandry Milton. Lena wciąż, prowadzi życie w ukryciu, w ciągłym strachu, ukrywając się przed "Skorpionem", którego wpływy sięgają do usytuowanych i znaczących ludzi.
"Niewinni" to mroczna historia pełna dramaturgii, bólu, cierpienia , ludzkich słabości oraz niepohamowanych żądzy. W których chęć utrzymania tajemnicy w mroku i strach przed tym by nie ujrzała światła dziennego powoduje, że łatwo jest przekroczyć granicę zza której nie ma powrotu.

On the Other Side

W szczególności, że trafia się ciekawa sprawa. W...

"Niewinni" Marcela Mossa to wciągająca powieść kryminalna, która wstrząsa czytelnikiem od pierwszych stron. Akcja rozgrywa się w Zielonej Górze, gdzie tajemnicze zaginięcie 6-letniej Emilii Rajchel stawia wszystkich przed trudnymi pytaniami.

Autor zgrabnie konstruuje fabułę, wplatając w nią elementy psychologiczne i społeczne. Zaginięcie dziecka, podejrzenia wobec opiekunki oraz powrót groźnego przestępcy tworzą gęstą sieć podejrzeń i emocji.

Moss doskonale operuje napięciem, stopniowo odkrywając kolejne wątki i tajemnice. Bohaterowie, zarówno ci główni, jak i drugoplanowi, są dobrze wykreowani, co sprawia, że czytelnik z łatwością angażuje się w losy postaci i ich działania.

"Niewinni" to nie tylko historia kryminalna, ale także opowieść o ludzkich relacjach, obawach i nadziejach. Autor bawi się naszymi zmysłami, prowadząc przez labirynt zdarzeń, aż do zaskakującego finału.

Moss udowadnia, że potrafi trzymać w napięciu do samego końca, serwując nieprzewidywalne zwroty akcji i emocjonujące sceny. "Niewinni" to lektura, która z pewnością zaspokoi apetyt miłośników gatunku kryminału i trzyma w napięciu aż do ostatniej strony.

Ponadto Moss w "Niewinnych" zgłębia także tematykę społeczną, poruszając kwestię bezpieczeństwa dzieci i problem pedofilii. Poprzez wątek związany z uprowadzeniem Emilii Rajchel oraz postacią groźnego przestępcy Sergiusza Cieciora, autor skłania nas do refleksji nad zagrożeniami, jakie mogą czyhać w codziennym życiu.

Jego sposób prowadzenia narracji sprawia, że czytelnik staje się nie tylko pasywnym obserwatorem, lecz również aktywnym uczestnikiem śledztwa. Z każdą stroną coraz bardziej angażuje się w rozwiązanie zagadki, próbując przewidzieć kolejne posunięcia bohaterów oraz prawdziwe zakończenie historii.

Dodatkowo autentyczność i głębia psychologiczna postaci w powieści "Niewinni" sprawiają, że czytelnik łatwo może się z nimi utożsamić lub współczuć im w trudnych sytuacjach. To nie tylko zwykli detektywi czy bohaterowie, ale ludzie zmagający się z własnymi lękami, demonami przeszłości i wewnętrznymi konfliktami.

Podsumowując, "Niewinni" Marcela Mossa to niezwykle wciągająca powieść, która doskonale łączy w sobie elementy kryminalne, psychologiczne oraz społeczne. Zaskakujące zwroty akcji, świetnie wykreowane postaci i poruszające tematy sprawiają, że książka ta pozostaje w pamięci czytelnika na długo po zakończeniu lektury. Dla fanów gatunku kryminału oraz dla tych, którzy lubią zaskakujące historie pełne napięcia i emocji, "Niewinni" to lektura, po którą warto sięgnąć.

Rozpoczęłam od 3 tomu serii Echo książka porwała mnie,zaskakującą fabułą i trzymała mnie w napięciu od początku do samego końca.
Moss trzyma wysoki poziom,pióro ma fajne,styl pisania ciekawy.
To był doskonały,super kryminał.

Moss trzyma wysoki poziom,pióro ma fajne,styl pisania ciekawy.
To był doskonały,super kryminał.

• Przeczytane 2023