Pisz. Publikuj. Działaj. Jak tworzyć skuteczne treści w internecie

Okładka książki Pisz. Publikuj. Działaj. Jak tworzyć skuteczne treści w internecie Klaudyna Maciąg
Klaudyna Maciąg Wydawnictwo: MT Biznes poradniki
poradniki
MT Biznes
2023-02-17
2023-02-17
pisanie poradniki nauka pisania copywriting tworzenie treści

Świetna książka pełna praktycznych porad. Zero lania wody. Od razu po przeczytaniu wprowadziłam kilka wskazówek w życie i w ciągu tygodnia zdobyłam dzięki temu dwóch klientów! Zakup zwrócił mi się błyskawicznie i z nawiązką :) Polecam!

Absolutnie doskonała książka o pisaniu dla przedsiębiorców - prawdziwe kompendium najważniejszej wiedzy. Znajdziesz w niej wszystko, co trzeba - wskazówki, dzięki, którym określisz, co chcesz osiągnąć, gdzie chcesz działać w sieci i publikować, od czego zacząć swoją naukę pisania oraz praktyczne triki, jak pisać ciekawie dla odbiorców. Do tego cała masa przykładów, inspiracji, ćwiczenia, 40 pomysłów na tematy oraz charakterystyczny styl, dzięki któremu ten poradnik czyta się jak dobrą powieść! 🙂 Wiedziałam, że to będzie naprawdę dobra książka - okazało się, że Klaudyna przeskoczyła moje oczekiwania jeszcze o kilka poziomów. Gorąco polecam, idealna książka na start oraz żeby sobie odświeżyć co nieco, kiedy już piszesz, publikujesz i działasz. 🙂

Autorkę książki "Pisz, publikuj, działaj" znam z Instagrama. Od razu zainteresowały mnie jej treści, gdyż należy do mojej zawodowej "bańki". Od ponad trzech lat pracuję jako copywriterka, a że lubię poszerzać swoją wiedzę, bez wahania sięgnęłam po tę pozycję.

Książka "Pisz, publikuj, działaj" to doskonałe kompendium wiedzy dla początkujących. Muszę przyznać szczerze, że ja trochę się nudziłam (szczególnie przy pierwszych rozdziałach). Z przedstawionych w książce ćwiczeń zrobiłam porządnie tylko jedno (dotyczące oceny działań w mediach społecznościowych). Reszta była dla mnie po prostu nieprzydatna, zapewne dlatego, że mam to wszystko już za sobą. Najbardziej zainteresowały mnie ostatnie rozdziały, głównie te na temat SEO i strategii treści.

Klaudyna Maciąg pisze prostym, zabawnym (czasami nawet "zaczepnym") językiem. Lubię ten styl, gdyż sama często go stosuję. Dzięki temu książkę czyta się szybko i przyjemnie. Autorka już na wstępie po prostu "bierze czytelnika za rękę" i przeprowadza po kolei przez cały proces pisania.

Dodaję tę pozycję do ulubionych, gdyż traktuje kompleksowo o tym, co kocham - o pisaniu. I mimo że nie poszerzyła mojej wiedzy jakoś znacznie, to i tak była to wspaniała przygoda. Gratulacje Klaudyno, cieszę się, że spełniłaś swoje marzenie. I czekam na kolejne publikacje, może tym razem coś dla bardziej wprawionych twórców? :)

Świetny, kompletny i praktyczny poradnik pełen pomysłów na pierwsze publikacje, podpowiadający konkretne narzędzia dla twórców internetowych. Od znalezienia pomysłu na to, gdzie publikować, poprzez dobór narzędzi, treści i stworzenie nawyków wspierających regularne publikacje. Wisienką na torcie jest bogaty zbiór podpowiedzi i form na posty i artykuły. Całość okraszona jest poczuciem humoru i świetna stylistycznie i graficznie, dzięki czemu czyta się ją i pracuje z dużą przyjemnością, jest też miejsce na własne notatki. Dobra robota!

Ostrzegam Was❗
Przegapiłem wczoraj stację metra zaczytując się w tej książce. Jechałem na ważne spotkanie biznesowe.
Podnoszę wzrok znad książki... wjeżdżam właśnie na czerwoną stację metra.
Czerwona, czerwona... to Rondo Daszyńskiego... miałem wysiąść na białej... przy Rondzie ONZ, PRZEGAPIŁEM❗

To przez Ciebie Klaudyna Maciąg❗
A konkretnie przez Twoją książkę "Pisz, Publikuj, Działaj".

A już myślałem, że nie gubię się w czasoprzestrzeni. 😉

Do rzeczy... Kilka przykładów z książki:

📘Dodaj życia czasownikom.
Zamiast: "Mam takie marzenie, żeby zobaczyć na żywo Manchester United.
Napisz: Marzę o zobaczeniu na żywo Manchesteru United.

📘Używaj stwierdzenia "takie jak". Wiele osób nie zna tego, o czym piszesz i warto to wyjaśnić.
Zamiast: "Warto jeść warzywa psiankowate. Są zdrowe i sycące".
Napisz: Warto jeść warzywa psiankowate, takie jak ziemniak, bakłażan czy papryka, bo są zdrowe i sycące.

Pełna recenzja: https://www.linkedin.com/posts/paweljaczewskipl_mtbiznes-copywriting-ksiafbahqka-activity-7032248826245582848-62cU/?utm_source=share&utm_medium=member_desktop

Ostrzegam Was❗
Podnoszę wzrok znad książki... wjeżdżam właśnie na czerwoną stację metra.

To przez Ciebie Klaudyna Maciąg❗
A konkretnie przez Twoją książkę "Pisz,...

• Popularnonaukowe
  • 1. 1. Poradniki
  • 4. 7. Dodane 2023
  • Must read

Klaudyna Maciąg Pisz. Publikuj. Działaj. Jak tworzyć skuteczne treści w internecie Zobacz więcej