Klątwa dla demona

Okładka książki Klątwa dla demona Magdalena Kubasiewicz
Nominacja w plebiscycie 2023
Okładka książki Klątwa dla demona
Magdalena Kubasiewicz Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Wilcza Jagoda (tom 3) fantasy, science fiction
Wilcza Jagoda (tom 3)
Sine Qua Non
2023-01-11
2023-01-11
Magdalena Kubasiewicz Demon Fantasy Wiedźma Klątwa Czary Czarownica Klątwa dla demona SQN Wilcza Jagoda

„Jaga, ty po prostu nie umiesz się powstrzymać!”

No ta seria jest rewelacyjna. Nie można się oderwać. W tej części Jaga zmaga się z klątwą która może zniszczyć tarczę nad enklawą.

Gdyby ktoś się mnie spytał, skąd taka wysoka ocena, to niezbyt mądrze odpowiedziałabym „nie wiem”. Wciąż jestem przy tym nieco zdumiona, bo to pierwsza seria, która – pomimo kiepskiego dla mnie początku, lekkim rozczarowaniu pierwszym tonem i niezbyt wygórowanych oczekiwaniach – z każdą częścią podoba mi się coraz bardziej. Co zabawniejsze, dostrzegam w „Klątwie dla demona” te same wady w co poprzednich tomach – historia jest zbudowana na podobnym schemacie z nadal powierzchniowo poprowadzonym zakończeniem – ale jakoś zupełnie mi to nie przeszkadza. Może przywykłam, co po prostu pozwoliło mi na chwilę uciszyć mojego wewnętrznego krytyka? Trudno powiedzieć, ale w każdym razie wciągnęłam się, tak bardzo, że w pracy co jakiś czas musiałam otworzyć sobie legimi i przeczytać parę akapitów. Akcja już od pierwszych stron pędzi, prawie do samego końca z krótkimi przerwami na zaczerpnięcie tchu. Klimat jest tu trochę bardziej mroczny, choć nie brutalny. Intryga jest już lepiej skonstruowana, jest bardziej skomplikowana, wymagająca, choć wciąż da się pewnych rzeczy domyślić. I mimo że łatwo można domyślić, jak wszystko się skończy, to i tak chciałam jak najszybciej dotrzeć do kulminacyjnego momentu, by się przekonać co się stanie. Niezmiennie utrzymuję jednak, że rozwiązanie (może nie zakończenie, bo po finałowej walce jest jeszcze kilkanaście stron) odstaje od reszty książki. Wszystkie wydarzenia są, nazwijmy to, wielkie – wielkie zbrodnie, tajemnice, niebezpieczeństwo, ryzyko, a to ostatecznie starcie, no po prostu, nijakie i rozczarowujące w swojej przeciętności. I przez to ocena tej pozycji jest niższa. Niemniej i tak moim zdaniem dotąd to była najlepsza część tej serii i liczę, że ostatnia przynajmniej utrzyma jej poziom.

Powiem tak... Seria naprawdę super. Taka typowa polska, kobieca fantazy. Do paru rzeczy można by się oczywiście przyczepić - ale serio - bardzo mi się podoba. Pomysł i wykonanie ok.
Niestety ... słucham w formie audiobooka. I cały czas mam takie... "wtf?". Już trzeci tom mija a ja bez przerwy myślę... "gdyby to było czytane normalnie to byłaby super książka". Tak masakrycznego wykonania w życiu nie słyszałam - absurdalna interpretacja, głosy postaci takie, że płakać się chce. Jeżeli traficie kiedyś na audiobooki w wykonaniu Laury Breszka to omijajcie szerokim łukiem. Maaaaaasakra. ;(

To jest dla mnie taka comfort książka. Uwielbiam postać Jagody. Lubię też momenty, gdy pojawiają się Mario i Caleb. Zakończenie było takie, że od razu chce się sięgnąć po kolejny tom, więc współczuję tym, którzy musieli czekać.

Było tu dużo scen, które mi się podobały, pełnych niebezpieczeństw i napięcia. Szkoda, że kolejny tom jest już ostatni. Mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie.

Książka super, ale nie podoba mi się w którą stronę idzie relacja z Uczniem Czarnoksiężnika. Jaga ma z nim tyle chemii co z łyżką.

Wreszcie doczekałam się ich pocałunku. Czekam na kolejną część.

Wreszcie doczekałam się ich pocałunku. Czekam na kolejną część.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trzeci tom przygód Jagody. Dla mnie jednak najsłabszy z całej trójki. Opowieść trochę się ciągnie i zakończenie całej akcji pozostawia lekki niedosyt.

Dla mnie bomba, cala seria jest genialna, a każdy tom coraz bardziej pochłania. Dawno tak dobrze nie spędziłam czasu przy książce. Fanów literatury MAGiCZNEJ bez brutalności napewno usatysfakcjonuje i nie będzie żałować.

Czegoś mi zabrakło w tej części do 10 gwiazdek. Mimo wszystko całą serię polecam całym sercem.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Ugh, jak dla mnie ten niby zalążek związku z Calebem w końcówce niezbyt potrzebny i trochę naciągany (w końcu Jagoda tyle razy podkreśla że mu nie ufa),but oh well. Domyślam się że to po to żeby kolejna część serii miała więcej sensu i znaczenia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Audiobooki