Sleep hacking, czyli jak zaprogramować swój sen

Okładka książki Sleep hacking, czyli jak zaprogramować swój sen autor nieznany
Okładka książki Sleep hacking, czyli jak zaprogramować swój sen
autor nieznany Wydawnictwo: Selfpublishing popularnonaukowa
48 str. 48 min.
popularnonaukowa
Selfpublishing
2022-11-28
2022-11-28
48 min.

Bardzo konkretne i skondensowane zebranie najważniejszych informacji o tym, jak dobrze spać.

Na tę pozycję trafiłem na instagramie po przeczytaniu "Dlaczego śpimy" Matthew Walkera. Szukałem kolejnej pozycji, żeby poszerzyć wiedzę dotyczącą optymalizacji jakości snu i uważam, ze jest to bardzo dobre uzupełnienie.
Tak jak pozycja Walkera ogromny nacisk kładła na przedstawienie złożoności snu i jego ogromnego wpływu na nasze zdrowie, jak chociażby adneozyna czy "power naps" tak tutaj szukałem technik, jak ulepszyć mój sen, poza terapią poznawczo-behawioralną opisaną przez Walkera.
Poza podstawowymi informacjami dotyczącymi faz snu i jego roli, pozycja przedstawia wpływ otoczenia i naszych nawyków na sen oraz przedstawia w jaki sposób zgodnie z obecnym stanem wiedzy możemy wpłynąć na jego lepszą jakość jak chociażby poprzez dietę. Wydaje mi się, że obie pozycje dobrze się uzupełniają, jak wcześniej brakowało mi informacji dot. poprawy jakości snu (odniosłem wrażenie że jest to mniej niż 1/10 objętości książki),tak tutaj brakuje mi zobrazowania zagrożeń dotyczących snu, co pewnie wynika też i z formy samej książki - 48 stron.

• Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Sleep hacking, czyli jak zaprogramować swój sen