rozwińzwiń

Turbogalop. Tom 3

Okładka książki Turbogalop. Tom 3 Benouit du Peloux
Okładka książki Turbogalop. Tom 3
Benouit du Peloux Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Turbogalop (tom 3) komiksy
48 str. 48 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Turbogalop (tom 3)
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2023-02-08
Data 1. wyd. pol.:
2023-02-08
Liczba stron:
48
Czas czytania
48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328197831
Tłumacz:
Marek Puszczewicz
Średnia ocen

8,3 8,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Turbogalop. Tom 2 Michel Rodrigue, Benouit du Peloux
Ocena 7,3
Turbogalop. Tom 2 Michel Rodrigue, Be...
Okładka książki Turbogalop Michel Rodrigue, Benouit du Peloux
Ocena 7,3
Turbogalop Michel Rodrigue, Be...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Król Deadpool Chris Bachalo, Gerardo Sandoval, Kelly Thompson
Ocena 6,8
Król Deadpool Chris Bachalo, Gera...
Okładka książki Moja gwiazda #8 Aka Akasaka, Mengo Yokoyari
Ocena 6,5
Moja gwiazda #8 Aka Akasaka, Mengo ...
Okładka książki Jenny Finn Farel Dalrymple, Mike Mignola, Troy Nixey, Dave Stewart
Ocena 6,6
Jenny Finn Farel Dalrymple, Mi...
Okładka książki Morderca w mojej głowie #8 Hajime Inoryuu, Shouta Itou
Ocena 8,0
Morderca w moj... Hajime Inoryuu, Sho...
Okładka książki Siedem opowieści o Luky Lukeu René Goscinny, Morris
Ocena 7,0
Siedem opowieś... René Goscinny, Morr...
Okładka książki Walkirie kresu dziejów – Record of Ragnarok #11 Takumi Fukui, Shinya Umemura
Ocena 8,0
Walkirie kresu... Takumi Fukui, Shiny...

Oceny

Średnia ocen
8,3 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2162
1986

Na półkach:

PopKulturowy Kociołek:
Wraz z nowym tomem serii ponownie mamy okazję śledzić losy pracowników, podopiecznych i gości pewnego niezwykłego (pod wieloma względami) klubu jeździeckiego. Scenarzysta Benoît du Peloux doskonale wie, jak z prostych jednostronicowych historyjek wycisnąć wszystko, co tylko się da, aby zapewnić czytelnikowi najlepszą porcję dobrej zabawy. Na czterdziestu sześciu stronach ulokowana została więc maksymalna dawka świetnego humoru, która powinna rozbawić każdego.

Decydując się sięgnąć po ten album, zobaczymy między innymi zmagania Romeo w konkursie skoku przez przeszkody, będziemy świadkami kontroli z urzędu skarbowego, która niespecjalnie jest przekonana czy aby na pewno koniom potrzebny jest basen. Sprawdzimy również co się dzieje z kopytnym bohaterem, kiedy zostanie podany mu niewłaściwy „wysokoprocentowy” syrop. Jest to zaledwie mała część całej większej żartobliwej treści dodatkowo wzbogaconej naprawdę świetną kolorową oprawą graficzną.

https://popkulturowykociolek.pl/recenzja-komiksu-turbogalop-tom-3/

PopKulturowy Kociołek:
Wraz z nowym tomem serii ponownie mamy okazję śledzić losy pracowników, podopiecznych i gości pewnego niezwykłego (pod wieloma względami) klubu jeździeckiego. Scenarzysta Benoît du Peloux doskonale wie, jak z prostych jednostronicowych historyjek wycisnąć wszystko, co tylko się da, aby zapewnić czytelnikowi najlepszą porcję dobrej zabawy. Na...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1646
1638

Na półkach:

Pani Monika, właścicielka stadniny, w której ciągle coś się dzieje, ma pełne ręce roboty. Co prawda ma do pomocy niezawodnego stajennego, dwie nastolatki, a także swojego syna, jednak pracy jest naprawdę dużo. Nauka jazdy na koniach i to wieloma sposobami, zarówno tymi znanymi od lat, jak i najnowszymi technikami, spacery, pielęgnacja, a nawet zajęcia fitness – to codzienność nie tylko właścicielki. Co jeszcze się dzieje w stadninie? Jakie przygody jej mieszkańców poznamy?

Na każdej stronie znajdziemy inną historyjkę o przygodach w stadninie koni. Takie rozwiązanie sprawia, że jest ich naprawdę sporo, a komiks można czytać na kilka podejść. Według nas są one ciekawe, wciągające, niejednokrotnie wywołujące duży uśmiech na twarzy, a nawet wybuchy śmiechu.

Ilustracje w komiksie według mnie są niebanalne, a przy tym dość ciekawe. Zdecydowanie przyciągają wzrok, zachęcając do poznania przygód koników.

„Turbogalop. Tom 3” to komiks, który polecam wszystkim miłośnikom koni i to zarówno tym w wieku dziecięcym, nastoletnim, jak i już całkiem dorosłym.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/03/turbogalopwydawnictwoegmont.html

Pani Monika, właścicielka stadniny, w której ciągle coś się dzieje, ma pełne ręce roboty. Co prawda ma do pomocy niezawodnego stajennego, dwie nastolatki, a także swojego syna, jednak pracy jest naprawdę dużo. Nauka jazdy na koniach i to wieloma sposobami, zarówno tymi znanymi od lat, jak i najnowszymi technikami, spacery, pielęgnacja, a nawet zajęcia fitness – to...

więcej Pokaż mimo to

avatar
6020
3370

Na półkach:

Konie potrafią mieć swoje charakterki. W przesłodzonych opowieściach o stadninach i jeźdźcach tego nie dostrzeżemy. Kiedy dostajemy opowieści o tych zwierzętach i pracujących z nimi ludziach wchodzimy w świat pokazany przez różowe okulary: wszystko jest piękne, idealne i delikatne. A przecież życie w stadninach pełne jest wyzwań, starć temperamentów oraz zbiegów okoliczności, a także zabawnych sytuacji. Jeśli wyidealizowane historie to nie Wasza bajka to mam coś dla Was! Sporą dawkę brutalnych realiów doprawionych humorem, bo nawet najbardziej zaskakujące i niemiłe dla bohaterów wydarzania potrafią rozśmieszyć. A może nawet pozwolą spojrzeć na swoje otoczenie z innej perspektywy, zastanowić się nad pracą i panującymi w niej zasadami. I wcale nie musi być ona związana z końmi. Ważne są pewne typy zachowań jak gwiazdorzenie, zapominalstwo, zrzucanie na innych swoich obowiązków, naiwność, uzależnienie od określonych rzeczy i wiele innych są uniwersalne i mogą być pokazane przez pryzmat pracy w stadninie, czyli dość specyficznym środowisku.
„Turbogalop” to komiks o Monice prowadzącej hodowlę koni. Jej praca wymaga elastyczności, wytrwałości, zarządzania ludźmi, rozwiązywania konfliktów oraz umiejętności podziału zadań i czasami zaufaniu innym. Jej prawą ręką jest stajenny Albert. Końmi zajmują się też dwie dziewczyny, Madzia i Celina, które kochają się w synu właścicielki stajni i z tego powodu ciągle pakują się w kłopoty. Romeo, do którego wzdychają to zapatrzony w siebie narcyz uwielbiający wyręczać się innymi i wykorzystujący swoje powodzenie. Do tego kilka koni stanowi stałą ekipę opowieści. W tym dziwnym otoczeniu czasami pojawiają się ludzie spoza stajni, przez co czasami oni, a czasami pracownicy przeżywają szok kulturowy w czasie kontaktu. Mamy tu całe mnóstwo zabawnych opowieści o zachowaniach koni, ludzi i innych zwierząt. Pojawiają się problemy z gryzącymi owadami, uczniami szkoły jeździeckiej, dżokerami, właścicielami koni chcącymi wygrać zawody, weterynarzami, osobami dbającymi o pielęgnację zwierząt. Każda interakcja to całe mnóstwo śmiesznych konsekwencji i zadziwiających odkryć.
Du PeLoux i Rodrigue zabierają nas do świata stadniny, w którym codzienność toczy się wokół sprzątania w boksach, karmienia, ujeżdżania koni, szczotkowania ich, zabierania na spacery, przygotowywania na sprzedaż i wyścigi. Widzimy jak zwierzęta potrafią żywo reagować na ludzkie zachowania, a nawet nastawienie. Do tego wśród tych czworonogów mamy zadziwiające zachowania, ciekawe osobowości. Ludzie stanowią tu jakby tło pozwalające pokazać jak wygląda życie w stajniach z całym bagażem najbardziej zaskakujących wydarzeń oraz postaw. I to zarówno wśród zwierząt, jak i ludzi.
Pierwszy album „Turbogalopu” to doskonałe wprowadzenie do humorystycznej serii, w której zobaczymy życie w stadninie bez lukrowania, przesładzania i wymuskania. Mamy tu po prostu brutalne życie z całym mnóstwem wyzwań, zderzeń interesów. Troszkę to przypomina serię „Kamila i konie” autorstwa Mesange Lili, Turconi Stefano, ale mamy nieco bardziej dojrzałych bohaterów i przez to pojawiają się też wątki miłosne.
Drugi tom to świetna kontynuacja przygód. Bohaterzy zabierają nas w świat swojej codzienności pełnej paradoksów i niespodzianek. Zobaczymy kolejne przygody ze szkoły jazdy konnej, zawodów, a nawet pojawią się wątki świąteczne. Obserwujemy starcia charakterów zarówno między ludźmi jak i zwierzętami oraz podglądamy sny pracowników stajni. Humorystyczne zwroty akcji sprawiają, że każdą scenkę pochłania się w zawrotnym tempie.
Trzeci tom trzyma taki sam wysoki poziom humoru. Widzimy ewoluujące relacje między ludźmi i zwierzętami. Oczywiście głównymi bohaterami są tu konie. Ludzie stanowią zaledwie uzupełnienie, ale to często oni inicjują różne sytuacje. Tym razem zobaczymy reakcje widzów na osiągnięcia koni, wizytę urzędnika podatkowego i dentysty dla koni, efekty montowania nowoczesnych urządzeń, inwestowania w nowe pojazdy, eksperymentów i inspirowania się filmikami z internetu. Do tego odkryjemy, że natknięcie się na zgubioną podkowę nie zawsze musi przynosić szczęście, a dobrze wytresowany koń niekoniecznie musi wszystkich cieszyć. Nie zabraknie też tematu lęków, starć interesów i pamiętliwości zwierząt.
Albumy nie zawierają jednej opowieści z określonym początkiem i końcem. Mamy tu jednostronicowe scenki, które czasami bazują na zmianie perspektywy w danym momencie, a czasami są kilkoma minutami podglądania życia bohaterów. Tematem przewodnim jest tu pokazanie trudów i wyzwań związanych z pracą z końmi. Widzimy, że te szlachetne zwierzęta to nie tylko świetni kompani przejażdżek, ale też wymagający podopieczni, których trzeba czyścić, karmić, leczyć, mieć cierpliwość do ich humorów i pomysłów oraz psot. Każda scenka jest prosta i bazuje na humorystycznej poincie. To wcale nie odpiera owym opowieściom powagi, bo po śmiechu przyjdzie i czas na refleksję jak to wygląda w naszym życiu. Czy my jak bohaterzy przekarmiamy nasze pupile? A może czujemy, że oni nami rządzą i czasami mamy ich po dziurki w nosie? A może uważamy, że robią nam obciach swoim zachowaniem? A może nasze relacje w szkole lub pracy wyglądają jak osób pracujących w stadninie? Może dajemy wykorzystać się przystojniakowi lub szkolnej piękności? Może skupiany swoją uwagę na osobach, które nas nie szanują? Świetny komiks do poruszenia z młodymi czytelnikami ważnych tematów. Prawdziwa kopalnia postaw etycznych.
Świetne rysunki przypominające karykatury doskonale uwypuklają wady i zalety bohaterów. Mamy tu pojawiające się i znikające tło, w którym raz lepiej raz gorzej dopracowano szczegóły (zależy czy są one istotne). Żywe kolory, prosta kreska, podkreślenie ruchu czarnymi kreskami nadaje większości scen dynamizm. Do tego pokazywanie bohaterów z różnych perspektyw pozwala na piękne wyciągnięcie paradoksalnych zachowań. Typowa cartoonowa grafika świetnie się tu sprawdza.

Konie potrafią mieć swoje charakterki. W przesłodzonych opowieściach o stadninach i jeźdźcach tego nie dostrzeżemy. Kiedy dostajemy opowieści o tych zwierzętach i pracujących z nimi ludziach wchodzimy w świat pokazany przez różowe okulary: wszystko jest piękne, idealne i delikatne. A przecież życie w stadninach pełne jest wyzwań, starć temperamentów oraz zbiegów...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    4
  • Z&H
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Turbogalop. Tom 3


Podobne książki

Okładka książki Walkirie kresu dziejów – Record of Ragnarok #11 Takumi Fukui, Shinya Umemura
Ocena 8,0
Walkirie kresu... Takumi Fukui, Shiny...
Okładka książki Moja gwiazda #8 Aka Akasaka, Mengo Yokoyari
Ocena 6,5
Moja gwiazda #8 Aka Akasaka, Mengo ...
Okładka książki Morderca w mojej głowie #8 Hajime Inoryuu, Shouta Itou
Ocena 8,0
Morderca w moj... Hajime Inoryuu, Sho...
Okładka książki Siedem opowieści o Luky Lukeu René Goscinny, Morris
Ocena 7,0
Siedem opowieś... René Goscinny, Morr...

Przeczytaj także