Hunting Time

Okładka książki Hunting Time Jeffery Deaver
Okładka książki Hunting Time
Jeffery Deaver Wydawnictwo: Random House Large Print Cykl: Colter Shaw (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Colter Shaw (tom 4)
Random House Large Print
2022-12-13
2022-12-13

Nie potrafię się przekonać do ostatnich książek Deavera. W ogóle nie wciągają jak kiedyś seria Lincoln Rhyme z Amelią, albo Kathryn Dance. Takie zwykłe czytało, trochę akcji, trochę pustej gadaniny, zero zagadek. Jestem na nie :/

1944

Najsłabsza część cyklu. W ogóle miałam wrażenie jakbym czytała całkowicie inną historię i z zupełnie innym bohaterem niż w poprzednich trzech tomach. Gdzie jest intrygujący Colter Shaw, którym zachwyciłam się od razu, czytając "Grę w nigdy"? Gdyby traktować jako odrębną od cyklu książkę, to wątek dość ciekawy, zakończenie na pewno bardzo zaskakujące. Jednak jako kontynuacja wypada bardzo słabo. Mam nadzieję, że gdy pojawią się następne części, wróci Colter taki, jaki był w poprzednich tomach i przede wszystkim autor rozwinie jednak dobrze zapowiadający się wątek z Victorią.

Czwarte spotkanie z bohaterem nowej serii Jeffrey Deavera - Colterem Shawem.
Cieżko przewidzieć co wydarzy się na kolejnym etapie książki podczas gdy łowca nagród decyduje się przyjąć dość proste zadanie odnalezienia prototypu nowego wynalazku skradzionego przez jednego z pracowników przy okazji przyjmuje zlecenie odnalezienie matki i córki które uciekają przed dopiero co zwolnionym z zakładu karnego ex mężem i ojcem byłym policjantem.
Nasz survivalowiec nie pozostaje sam w misji bo chociaż z innych powodów poszukują ich także wynajęci oprychy. Rozpoczyna się wyścig komu pierwszemu uda się dotrzeć do pozostających w ciągłym ruchu uciekinierami by ich uratować lub wykonać zlecony wyrok...
Każdy rozdział przynosi coś nowego, w tym zmianę strony po której czytelnik ma chęć się wypowiedzieć, a z każda strona przekonujemy się że ufać nie należy już nikomu.
Zakończenie jak zawsze w książkach amerykańskiego autora pozostaje wielka niespodzianką. Pozostaje nam tylko czekać na część piąta.
Polecam

Czwarte spotkanie z bohaterem nowej serii Jeffrey Deavera - Colterem Shawem.

To już kolejne (czwarte) spotkanie z łowcą nagród Colterem Shawem.
Tym razem jego zadaniem jest odnalezienie Allison Parker i jej córki Hannah, które uciekły przed mężem/ojcem, który dopiero co wyszedł z więzienia i wydaje się, że czyha na ich życie. Dodatkowo w poszukiwaniach uczestniczy dwóch płatnych morderców, co nie ułatwia sprawy.

Ta część wciągnęła mnie zdecydowanie bardziej niż poprzednie, ale mimo całej sympatii do bohatera, dalej nie dorównuje serii z Lincolnem Rhyme'm.

To już kolejne (czwarte) spotkanie z łowcą nagród Colterem Shawem.

Ta część wciągnęła mnie...

„Polowanie na czas” Jeffrey Deaver to czwarta odsłona serii o Colterze Shaw, którą przeczytałam z ogromną przyjemnością.
Jeffery Deaver, znany mistrz gatunku thrillerów, i w tym przypadku mnie nie zawiódł, dostarczając mi dawkę emocji, nieoczekiwanych zwrotów akcji.
Autor mistrzowsko buduje napięcie, stopniowo odsłaniając zagadki i zaskakujące zwroty akcji. Kombinacja emocji, zaskakujących tajemnic, sprawia, że książka wciągnęła mnie od pierwszej do ostatniej strony.

Autor nie tylko dostarcza wciągającą historię, ale także psychologiczne aspekty postaci, ukazując ich motywacje, wątpliwości i konflikty. Zostałam skonfrontowana z moralnymi dylematami bohaterów, co moim zdaniem nadało powieści dodatkowej głębi.

„Polowanie na czas” to doskonała propozycja dla miłośników thrillerów, którzy cenią dobrze skonstruowane fabuły, zaskakujące zwroty akcji pełne emocji.

Colter Shaw jest detektywem, który specjalizuje się w odnajdywaniu zaginionych osób. Przed nim zadanie namierzenia Alison Parker oraz jej nastoletniej córki uciekającej przed byłym mężem. Kobieta jest bardzo zdolnym inżynierem, projektującym nowoczesne rozwiązania w reaktorach jądrowych. Sprawa jest trudna, gdyż po piętach oprócz Shawa i byłego męża policjanta, depczą im po piętach jeszcze dwóch płatnych zabójców. Allison jest jednak sprytniejsza niż im wszystkim się wydaje.

Powieść jest czwartą częścią serii i obawiałam się czy można ją czytać bez znajomości poprzednich ale okazało się, że tak. Książka jest obrębną historią i nie ma kontynuacji jakiś wątków z życia głównego bohatera. Czyta się płynnie, rozdziały są krótkie więc strony same uciekają. Czy jest to thriller, jak obiecuje okładka? Jak dla mnie nie, raczej to powieść przygodowo - sensacyjna. Akcja jest dynamiczna i wiele się dzieje, są pościgi, strzelaniny a wszystkie chwyty są dozwolone. Ciekawie pokazane są relacje między bohaterami, w których czasami nie mogłam się połapać. Reasumując, książka mi się podobała a ciekawe zakończenie jest jak pianka na kawie, która wieńczy całość.

Ta książka może być ciekawa, dla osób, które były bardzo młode w latach 90-tych, nadal są bardzo młode i nigdy w życiu nie czytały żadnych książek sensacyjnych. Czyli grupa bardzo wąska. Wybaczcie sarkazm, ale nie warto sięgać nawet po tę pozycję - historia cienka jak barszcz na stołówce szkolnej, postacie papierowe i mało realne, akcja przewidywalna. Czas stracony, pusty śmiech. Zdecydowanie odradzam, sugeruję głównego bohatera omijać szerokim łukiem.

Colter Shaw podejmuje się zadania odnalezienia Alice Parker, genialnej inżynier specjalizującej się technologiach jądrowych oraz jej nastoletniej córki. Były mąż kobiety, który został skazany za jej brutalne pobicie, właśnie wyszedł z więzienia i prawdopodobnie pragnie się na niej zemścić. Alice podejmuje desperacką próbę ukrycia się przed nim, co nie jest łatwe, bowiem Jon Merritt jest byłym policjantem, który był wcześniej uznanym bohaterem. Na dodatek wraz z nim w pogoń udają się dwaj zawodowi mordercy. Colter musi odnaleźć kobietę przed nimi, co nie jest łatwe, bowiem Alice wie, jak zacierać ślady.

Czwarta część przygód o Colterze jest tak samo ekscytująca, jak trzy poprzednie. Tym razem autor zastosował odmienną konstrukcję. Zwykle koncentrował się na postaci Shawa i to wokół niego była oś całej akcji. Tym razem w środku mamy Alice i jej córkę i to wokół niej orbituje były mąż, mordercy i Colter. Dzięki temu nie czytamy po raz kolejny o cudownej rodzinie Shawów, ani jego przeszłości. Można odnieść wrażenie, że wcześniejsze wątki, na jakich opierały się trzy pierwsze części, zostały w przeszłości i właściwie autor o nich nie wspomina. Bardzo mi się to podobało, bo przecież już zdążyłam dobrze poznać Coltera. Alice i jej rodzina była znacznie ciekawsze w tym wypadku.

Do tego dodajmy dynamiczną akcję, która jest świetnie poprowadzona i dostajemy świetną książkę przygodową, podczas której nie można się nudzić. Mimo dość prostej konstrukcji, autor potrafił mnie zaskoczyć niejednokrotnie świetnymi zwrotami akcji.

Polecam wszystkim, którzy szukają dobrej rozrywki. Jeżeli chcecie od tej pozycji zacząć swoją przygodę z Colterem, to jak najbardziej można, bowiem nieznajomość poprzednich części nie wpływa na odbiór tej pozycji.

Oby się na tej części nie skończyło...

Oby się na tej części nie skończyło...

"Polowanie na czas" to już czwarty tom serii z Colterem Shawem autorstwa Jeffreya Deavera.

John Merritt, to eks glina, który po roku opuszcza więzienie z jednym zamiarem: dorwać żonę i córkę, przez które tam trafił. Rozpoczyna się polowanie.
Allison Parker to była żona Merritta, niezwykle inteligenta pani inżynier, która już od dawna przygotowuje się na ucieczkę przed psychopatą, którym jest jej były mąż.

Colter Shaw to rewelacyjny główny bohater — niczym słynny McGaywer potrafi wybrnąć bez szwanku z każdej nawet podbramkowej sytuacji, nie tracąc przy tym zimnej krwi. Łowca nagród sumienny i sprawiedliwy. Uwielbiam śledztwa przez niego prowadzone, bo wszystkie gwarantują niesamowite emocje. Tutaj wszystkie chwyty są dozwolone, a Shaw nie cofnie się przed niczym, by odnieść zwycięstwo. Podręcznikowo przeprowadzone dochodzenie, mnóstwo zwrotów akcji, pościg i walka na śmierć i życie.

Sama książka to świetny thriller, kryminał i rewelacyjna przygoda w jednym, a wielowątkowa fabuła sprawia, że wszystkie wydarzenia śledzimy niemalże z zapartym tchem, by na koniec z uśmiechem podziwu odkryć, że autor kolejny raz wywiódł nas w pole. To gotowy scenariusz na dobry film akcji.

• Ebooki
  • Kryminał