Dobrze zagrane

Okładka książki Dobrze zagrane Anna Ryś
Okładka książki Dobrze zagrane
Anna Ryś Wydawnictwo: BookEdit Cykl: Dobrze zagrane (tom 1) Seria: Dobrze zagrane literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Dobrze zagrane (tom 1)
Dobrze zagrane
BookEdit
2023-01-20
2023-01-20
young adult piłka nożna romans

[Współpraca reklamowa @annarys_com ]
...
"Monotonia dnia codziennego. Kluczem jest znalezienie kogoś, z kim chciałbyś tę monotonię dzielić"
Dobrze zagrane jest to idealna książka dla młodzieży, która moim zdaniem powinna znaleźć się w topce książek na empiku . Pokochałam ją za to, że nigdy nie czytałam książki o podobnej tematyce, czyli o dziewczynie, która aby móc robić coś co kocha na czas treningów przebiera się za chłopaka.
Książka była super aczkolwiek momentami irytowały mnie nazwy polskich miast oraz imion (z czasem da się do tego przyzwyczaić). Styl pisania autorki był lekki oraz przyjemny i mimo tego, że książka jest większa niż przeciętne książki oraz ma mniejszy druk to i tak pochłonełam ją bardzo szybko (bo tylko w 2 dni). Uważam też, że niesie ona ważne przesłanie czyli, że warto walczyć o swoje marzenia i jeśli się chce to można wszytko.
Jeżeli zaś chodzi o wątek romantyczny to jest on CUDOWNIE opisany😍

[Współpraca reklamowa @annarys_com ]
...

Dobrze Zagrane to najcudowniejsza książka o spełnianiu marzeń, jaką miałam przyjemność przeczytać.
W debiutanckiej powieści Ani, poznajemy porywającą historię Patrycji, która musi żyć dwoma życiami. W jednym, wciela się w kobiecą Patrycję, która nie zna się na sporcie, a w drugim, wciela się w Pawła, czyli zapalonego bramkarza zafascynowanego futbolem. Każdego dnia, dziewczyna musi grać kogoś innego, i tylko jej najbliżsi oraz Marysia znają jej prawdziwe ja.
Lektura bardzo mnie wciągnęła. Fabuła była naprawdę ciekawa i innowacyjna. Pierwszy raz, czytałam coś tak różniącego się od wszystkich książek. Naprawdę bardzo mnie to zafascynowało. Wszystko zostało napisane z pomysłem i pasją.
Postacie były naprawdę ciekawe I każda przedstawiała jakąś wartość.
Uważam, że jest to obowiązkowy must read dla każdego, niezależnie od wieku czy płci.
Pierwszy tom tej serii zdecydowanie skradła moje serce!
Gorąco wszystkim polecam!

Wspaniała książka. Cieszę się, że ją znalazłam, bo szukałam książki, która miałaby wątek z piłką nożną
(Co prawda później już jest bardziej oparta na wątku romantycznym, ale i tak dalej jest piłka nożna) Ładna okładka, a postać Patrycji bardzo mi się spodobała, bo pomimo trudności i przeszkód dązy do celu i jak widać pierwszą trudność jaka jest związana z klubem piłkarskim udaje się jej pokonać przy pomocy Marychy. Polecam przeczytać, ja przeczytałam też drugą część na wattpadzie i się nie zawiodłam

Zanudza mnie, niestety, ale ciekawa w pewien sposób. Zdecydowanie za długa, niektóre kilkanaście stron nic nie wnosiły. A są to strony duże, których również nie lubię czytać (wolę 1000 małych niż 400 dużych). Ale o gustach xd sie nie dyskutuje. No więc… w młodzieżówce znajdziecie sporo o wiele fajniejszych książek.

Napewno książkę tę będę polecała wręcz każdemu. Jest ogrom plusów i trochę minusów o których chciałabym powiedzieć. Zacznijmy od plusów. Jest to lekka przyjemna młodzieżówka którą naprawdę świetnie się czyta. Uwielbiam język i styl w którym jest napisana. Było mi smutno jak ją kończyłam a to jest według mnie ogromny plus, ponieważ w niektórych książkach cieszę się gdy je kończę. Bardzo przywiązałam się do bohaterów więc od razu po skończeniu zaczęłam czytać drugi tom (Dobrze Rozegrane) który znajduje się na platformie wattpad. Zauważyłam też to, że wiele osób zwraca uwagę na to, że autorka użyła polskich imion. Ja nie powiem tego samego. Czytając tę książkę czułam jakby opowieść naprawdę się wydarzyła. Nie przeszkadzało mi to zupełnie bo jeżeli akcja dzieje się w Polsce to używajmy polskich imion.

Teraz przejdźmy do negatywnych rzeczy. Jest tylko jedna rzecz która mi przeszkadzała- chodzi o jej rozmiar. Możliwę, że na półkach w księgarniach się wyróżnia ale dla czytelnika jest zdecydowanie mniej wygodna.

Książka bardzo nie typowa i intrygująca. Młodzieżówka czyli to co lubimy jako młode osoby najbardziej czytać . Akcja dzieje się w Polsce co może niektórych zniechęcić do niej ale nie warto w tym przypadku odrzucać tej świetnej pozycji . Polecam z całego serca ❤️

Książka „Dobrze zagrane” opowiada o nastoletniej Pati,która wraz z mamą przeprowadza się do małego miasteczka. W jej żyłach płynie miłość do piłki nożnej,lecz w małym miasteczku nie może spełniać marzeń jako dziewczyna,więc zaczyna je spełniać jako Paweł. Historia opowiada o rozterkach miłosnych Pati,podwójnym życiu,miłości do piłki nożnej,wspaniałych przyjaciołach,na których można liczyć.
Wspaniała historia,całkowicie mnie pochłonęła i nie mogłam się od niej oderwać. Ciagle czekałam,kogo wybierze Pati,czy zostanie zdemaskowana jako Paweł. Jedyny minus to zakończenie, dla mnie trochę urwane i gdy zobaczyłam napis „koniec” to w głowie miałam takie : coo? Że teraz ? Tak się kończy ? Natomiast jestem bardzo ciekawa dalszych losów bohaterów i czekam z niecierpliwością na kontynuacje. Książka zdecydowanie godna polecenia !

Młodzieżówka, która naprawdę mówi o młodzieży. Mam wrażenie, że w obecnych czasach to raczej rzadkość, a jednak Ania Ryś zaskakuje swoim debiutem i wnosi powiew świeżości do tej młodzieńczej literatury.

Całkiem przypadkiem natrafiłam na autorkę, ale muszę przyznać, że bardzo mnie to cieszy. Dzięki temu mogłam zapoznać się z jej pierwszą wydaną książką i zobaczyć o czym tak naprawdę jest "Dobrze zagrane".

Patrycja przeprowadza się wraz z mamą do małego miasteczka, gdzie praktycznie każdy zna każdego. Ich pojawienie się jest więc niemałą sensacją dla mieszkańców. Dziewczyna najbardziej w świecie kocha piłkę nożną, bardzo więc żałuję, że w Malinowie nie ma kobiecego klubu. Jest jednak męski, do którego nie ma szans wstąpić, ze względu na płeć. No chyba, że przebierze się za kogoś innego.
Tak wraz z pomocą nowej koleżanki powstaje Paweł, niejaki "kuzyn" Patrycji, czyli ona sama w przebraniu. Udaje się jej w ten sposób dostać do KS Torpedy i grać w drużynie.
Jednak bycie sobą i jednoczesne udawanie kogoś innego nie jest łatwe na dłuższą metę. Zwłaszcza, gdy w grę zaczynają wchodzić uczucia.

DOBRZE ZAGRANE to doprawdy interesująca pozycja, która pokazuje jak wiele trosk i zmartwień może mieć obecnie młodzież. Wykluczenie ze względu na płeć, chęć przypodobania się innym, rozbite rodziny, brak wiary w siebie, a także wiele, wiele innych. Ale to także opowieść o pierwszych poważnych uczuciach, które kształtują człowieka. O łamaniu zasad, bo czasem one same się o to proszą. O zawieraniu przyjaźni, które są na dobre i na złe. Jednak w głównej mierze jest to opowieść o futbolu. O miłości do niego, o rodzącej się pasji, dążeniu do osiągania coraz lepszych wyników, o wytrwałości w zdobywaniu kolejnych celów, o budowaniu relacji w drużynie.
"Dobrze zagrane" spodobało mi się dlatego, że było takie "normalne". Książka przedstawia rzeczywistość jaka może się dziać nawet teraz w dowolnym miejscu w naszym kraju. To dodaje jej autentyczności. Ale nie tylko, ponieważ dzięki temu, całość przyswaja się momentalnie.
Fabuła jest trochę zagmatwana przez fakt, że główna bohaterka to tak naprawdę dwie osobowości i tym samym po części inni znajomi. Gdy dodać do tego liczne wątki, to pozostaje jeden wniosek: trzeba się dokładnie skupić na lekturze.
Na dodatek autorka nie podaje nam na koniec jednoznacznej odpowiedzi co dalej. Ja jestem zaintrygowana tym, jaką decyzję podejmie Patrycja i co zrobi z tym, żeby nie tylko jej, ale i wszystkim innym było dobrze.
Jeśli jeszcze nie czytaliście, to zabierzcie się za ten tytuł i dajcie znać, czy według Was też było to "dobrze zagrane"...

od pierwszych stron książkę bardzo przyjemnie się czytało, ja bardzo lubię gdy akcja dzieje się w Polsce i bohaterowie mają polskie imiona, tak po prostu jakoś łatwiej wyobrazić sobie sceny z książki czy miejsca. tak jak już napisałam, byłam ciekawa tej historii po opisie, bo nigdy jeszcze nie spotkałam się z tego typu fabułą. szczerze nie spodziewałam się, że tak fajnie opisane zostaną te przemiany, Pati w Pawła, bo nasza główna bohaterka musiała podszywać się pod chłopaka, aby mieć szansę dalej rozwijać swoją pasję jaką była piłka nożna, a ponieważ przeprowadziła się do małego miasteczka nie miała szans grać w żenskim zespole. motyw piłki raczej rzadko spotykany jest w książkach, a tutaj mieliśmy piłkę i dodatkowo dziewczynę w nią grającą co też jest rzadkością. ktoś kto nie ma styczności z piłką nie będzie musiał się zastanawiać o co chodzi bo wszystko było zawsze bardzo fajnie tłumaczone, co dla mnie było wielkim plusem, bo ja w tym temacie jestem kompletnie zielona😅

oprócz głównego wątku jakim była piłka, książka pokazuje też inne w tym miłosne rozterki młodych osób. każdy z wątków był bardzo ciekawie rozwinięty, że przez książkę się płyneło i nie chciało się jej odkładać. zdecydowanie mogę przyznać, że to historia w której odnajdzicie swoją "comfort book" bo czytanie jej to była czysta przyjemność i dawno nie czytałam tak fajnej młodzieżówki! bohaterowie zostali wykreowani w bardzo ciekawy sposób, postać Pati polubiłam już od pierwszych stron i byłam pełna podziwu, za każdym razem gdy musiała zmieniać się w chłopaka. jej koleżanka Marysia też była bardzo fajną postacią, kompletnie nie znała Pati gdy zaczeła jej pomagać i ich piękna przyjaźń bardzo fajnie się rozwineła!

jeśli szukacie bardzo przyjemnej historii z nietypową fabułą to "dobrze zagrane" będzie dla was! ode mnie leci wielka polecajka i książka leci na moją listę ulubionych!

Nastoletnia Patrycja, razem z mamą - Bożeną, przeprowadza się do małego miasteczka. Jej pasją jest gra w piłkę nożną, jednak w miejscowości nie ma kobiecego klubu. Żeby spełnić marzenia, z pomocą nowej koleżanki - Marychy, wymyślają plan, który działa. Patrycja zaczyna grać w miejscowym klubie jako... Paweł.

Czytając tę książkę czułam się jakbym znów miała naście lat. Wracałam pamięcią do chwil, kiedy wszelkie rozterki wydawały się życiowymi problemami. Podoba mi się mnogość postaci i młodzieżowy klimat tej książki. Akcja szybko się zaczyna, dzięki czemu od samego początku nie ma nudy. Uwagę zwraca też język, bardziej literacki niż współczesny. Moja ulobiona scena to rozmowa Patrycji z Jackiem - starszym bratem, a bohaterowie to Marek i Bożena

Mimo że postaci jest tu dużo, tylko niektóre z nich jestem w stanie sobie wyobrazić. Kompletnie umknęły mi opisy m.in. Kuby, Marcina czy Zenka. Niewiele mogę też powiedzieć o Malinowie - książkowej miejscowości, poza tym że jest mała.

Ta opowieść ma w sobie urok. Przywołuje szkolne wspomnienia. Jestem ciekawa, czy ten język i fabuła przypadną do gustu nastoletnim czytelnikom? Z wielką chęcią przeczytałabym kontynuację, ale tym razem z Bożeną w roli głównej.

📚 Ocena 1-10: 8
⭐️ Za książkę dziękuję Ani Ryś

Czytając tę książkę czułam się jakbym znów miała naście lat....

• Serie
  • Przeczytać