Złamana

Angells Joy Wydawnictwo: Wydawnictwo Romantyczne literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Romantyczne
2023-03-13
2023-03-13

Styl pisania autorki jest lekki dzięki czemu książkę się szybko czyta. Słownictwo jakie zostało tutaj użyte idealnie wpasowuje się w ten klimat. Fabuła od samego początku wciągająca. Przemyślenia oraz opisy przez główną bohaterkę są tutaj genialnie przedstawione. Idealnie mogłam wczuć się w jej rolę i przeżywać wszystko wraz z nią. Autorka nie przebiera w słowach, idealnie opisuje wszystkie przeżycia głównej bohaterki. Zdecydowanie nie jest to pozycja dla każdego, gdyż zawiera ona wiele brutalnych scen. Powiedziałabym nawet, że od 18 lat. Zakończenie wbiło mnie w fotel. Nie tego się spodziewałam.

I choć fabuła oraz same opisy mnie zachwyciły to reszta już nie bardzo. Same przeżycia głównej bohaterki bez większego problemu mogłam poczuć, ale więzi czy chemii między bohaterami już nie. Autorka chyba za bardzo się skupiła na przedstawieniu tego co odczuwała główna postać w przeszłości a nie teraźniejszości. Kompletnie nie było czuć tego zbliżenia, zauroczenia między bohaterami. Kolejnym minusem dla mnie jest również mała ilość dialogów. Tutaj zdecydowanie przeważają opisy, przemyślenia głównej bohaterki. Ja jednak preferuję, gdy jest w książce równowaga między dialogami a opisami, przemyśleniami.

Jeśli nie przeszkadza nikomu, że w książce znajduje się więcej przemyśleń niż dialogów to zachęcam do sięgnięcia po tą pozycje i ocenieniu jej samemu. Jak wiadomo każdy ma inne oczekiwania względem książki.

"Złamana" autorstwa Angells Joy bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła już od pierwszych stron, dlatego też, przeczytałam ją w piorunującym tempie.
Sylwia nigdy nie miała łatwego życia. Po śmierci swojej mamy dziewczyna została ze swoim ojcem, który lubił nadużywać alkoholu, przez co też wpadł w długi. Nie potrafi ich spłacić i dlatego też Sylwia jako już nastolatka została własnością Czachy, a potem jego Starą. Mężczyzna jak i jego koledzy z gangu motocyklowego nie traktują jej dobrze : biją ją, znęcają się nad nią i gwałcą. Gdy Sylwia dowiaduje się, że jest w ciąży ucieka stamtąd i trafia na Konrada, który stara się ją pomóc. Dziewczyna przez wszystkie krzywdy, które przeżyła, nie potrafi nikomu zaufać. Wie, że złapanie jej przez Czachę to kwestia czasu i mimo to walczy cały czas.
Czy zdoła jeszcze komuś zaufać?
Czy Konrad będzie w stanie ją uratować?
Tego i wiele innych dowiecie się czytając to cudo.
Śledząc losy bohaterów na przemian pojawiały się u mnie śmiech, łzy, radość i złość. Trzeba przyznać autorce, że koniec jest bardzo dużym zaskoczeniem dla mnie jak w żadnej ostatnio przeczytanej książce i w ogóle się takiego nie spodziewałam.
A Wy Kochani czytaliście ją?
Chcecie poznać dalsze przygody bohaterów?
Serdecznie polecam ❤️🥰🤗

WSPÓŁPRACA] @majaboooks■ "Złamana" ■ Angells

Joy wydawnictwo Romantyczne o Sylwia w zamian za spłacenie długów ojca zostaje niewolnicą gangu motocyklowego. Już od nastoletnich lat jest własnością okropnych mężczyzn. Dziewczyna jest zmuszana do robienia obrzudliwych i odrażających rzeczy. Po ukończeniu 18 urodzin zostaje również gwalcona przez dwóch oprawców. Dziewczyna musi znosić to przez tyle lat do momentu aż dowiaduje się że jest w ciąży, chce dla dziecka jak najlepiej dlatego postanawia uciec. Gdy się ukrywa poznaje Konrada tzw. Komandosa. Mężczyzna jej pomaga i próbuje wyciągnąć jak najwięcej informacji na temat oprawców kobiety, lecz ona milczy. W końcu zbliżają się do siebie i tworzą uczucia. Lecz nie może być aż tak pięknie, brutalni oprawcy odnajdują Sylwie i znów zaczyna się piekło. Czy sywli uda się zaznać spokojnego życia? Czy miłość Konrada i Sywli przetrwa? "Złamana" to jedna z takich książek które przeżywasz całym sobą i czytając ją zyjesz wewnątrz jej. Autorka porusza w tej opowieści bardzo ważne tematy, przede wszystkim bardzo ciężkie. Życie jakie miała Sylwia to jedno wielkie piekło, to że ta dziewczyna jeszcze dawała radę to pokazywało jej waleczna i silna postawę. Oceniłam tą książkę na 3/5 ponieważ, fabula tej powieści była ogólnie bardzo ciekawa jednak niektóre wątki w ogóle moim zdaniem nie były potrzebne i zniechęcały do dalszego czytania. Dla mnie minusem też była duża ilość przekleństw, niektóre były pisane już na siłę tylko dlatego żeby je wstawić. Koniec histori Sylwi bardzo mnie rozczarował, po tak długiej walce miałam nadzieję że poczuje choć trochę spokojnego życia, lecz to nie bajka a w bajkach zawsze są szczęśliwe zakończenia....

WSPÓŁPRACA] @majaboooks■ "Złamana" ■ Angells

Dawno nie spotkałam się z książką przedstawiającą opowieść tak mroczną na kanwie życia i ludzi, którzy mogą nas otaczać. I na dodatek z takim zakończeniem...

Jestem wstrząśnięta, poruszona i zniesmaczona. Ale chyba nie da się inaczej...
ZŁAMANA powaliła mnie mentalnie, dźgnęła pod żebra i wypluła na koniec. I to z jakim przytupem.

Główna bohaterka to dziewczyna, młoda kobieta, która przez długi ojca została wplątana w układ z ludźmi, którzy nikogo nie oszczędzają. Teraz ucieka od męża, mężczyzny, który zamiast być jej opoką, podcinał jej skrzydła. Ucieka, bo chce lepszego życia, dla siebie i swojego dziecka.
Na jej drodze staje ON, ten, który chce jej pomóc dźwignąć się z kolan. Jednak w najważniejszym momencie, nawet i on ją zawodzi.
Czy ONA odnajdzie spokój?

Tak. Ta historia przejedzie Was walcem i nie przejdzie bez echa. Czytając miałam wrażenie, że znajduję się w jakiejś odległej rzeczywistości, a tak naprawdę czytałam o tym, co może dziać się gdzieś obok, w mroku, gdzie wzrok "zwykłych obywateli społeczeństwa" nie sięga.
Angells Joy stworzyła opowieść, do której naprawdę trzeba przysiąść. Nie jest to lekka, romantyczna pozycja o złym facecie, który staje się dobrym. Totalnie nie.
Autorka doskonale rozgranicza dobro i zło, pokazując jednak, że gdy zbyt długo przebywamy w tym drugim, nie dostrzegamy, ani nie doceniamy już dobra.
ZŁAMANA ma w sobie to coś, co przyciągnęło mnie jako osobę, lubującą się ostatnio w darkach. Jednak tutaj jest to na zupełnie innym poziomie.
Myślę, że jest to warta uwagi pozycja.

Jestem wstrząśnięta, poruszona i zniesmaczona. Ale chyba nie da się inaczej...

Główna bohaterka to dziewczyna, młoda...

💔RECENZJA 💔

TYTUŁ:"Złamana"

AUTOR:@angellsjoy

WYDAWNICTWO:@wydawnictworomantyczne

Jak Wam minęła niedziela?

Sylwia aby spłacić długi ojca staje się kobietą jednego z członków klubu motocyklowego. W bestialski sposób traktowana nie łamie się psychicznie. Gdy zachodzi w ciążę i ucieka i poznaje Konrada. Mężczyzna daje jej szansę na lepsze życie i nadzieję na miłość. Jednak dawne demony nie dają o sobie zapomnieć. Gdy przeszłość upomina się o nią, postanawia walczyć do końca.
Czy dane jej będzie zaznać lepszego życia?
Do czego będzie zdolna aby ratować tych na których jej zależy?
Czy Sylwii i Konradowi pisane jest happy end?

"Złamana" to książka zdecydowanie dla osób o mocnych nerwach. Autorka stworzyła fabułę pełna tajemnic, cierpień,bólu i siły walki bohaterki. Piekło przez jakie przeszła jest chwilami niewyobrażalnie. Czytając kilka fragmentów miałam ciarki. Jednak postawa Sylwii pokazuje jak silną psychikę ma kobieta, która chce przetrwać i chronić ważne dla niej osoby. Bohaterowie męscy w większości są negatywnymi postaciami. Iskierka nadziei w jej życiu okazują się Misiek, Hip i Konrad. To właśnie ten ostatni sprawia że Sylwia zacznie czuć pozytywne uczucia do mężczyzny,mimo złych doświadczeń z przeszłości. Zakończenie losów Sylwii dosłownie złamało mi serce. Nie tego się spodziewałam 💔🥺
Poruszająca historia silnej kobiety , pełna emocji i wzruszen która gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję @wydawnictworomantyczne
(współpraca reklamowa)

#zlamana#angellsjoy
#wydawnictworomantyczne #reklama#współpracareklamowa #swiatrecenzentów #ksiazkidlakobiet #ksiazkinainstagramie #czytaniejestsexy #cztajpolsko #czytajzemną #czytajlegalnie #czytamwszystko #kobietaiksiazki #bookpost #bookflatlay #booklovers #ksiazkarapoleca #ksiazkovelove #czytambolubie #zksiazkaprzezżycie #womenbooks #bookstagramer #books #polskibookstagram

💔RECENZJA 💔

TYTUŁ:"Złamana"

AUTOR:@angellsjoy

WYDAWNICTWO:@wydawnictworomantyczne

Jak Wam minęła niedziela?

"Nocami w ciszy odnajdywałam samą siebie. Starą wersję siebie, która musiała być posłuszna i uległa, bo gdy próbowała pokazać swoją prawdziwą twarz, zawsze musiała za to słono zapłacić. W mroku zbierałam siły (...)."

Sięgając po "Złamaną" najpierw przeczytałam kilka recenzji i niestety nie napawały optymizmem 🤭 Ale, że przeczytałam wcześniej dwie naprawdę świetne książki więc stwierdziłam, ok- teraz mogę przeczytać coś słabszego. Czy faktycznie tak było? I tak i nie. Na pewno były momenty, że oczy wywracały mi się na drugą stronę. Chwilami miałam wrażenie, że bohaterka w swoim nieszczęściu ma tyle szczęścia, że powinna zagrać w totka i z całą pewnością trafiłaby nie "szóstkę " a siódemkę 🙈 Sylwia, choć była wyszkolona przez gang i potrafiła odpalić silnik "na kabelki" to i tak zawsze udawało jej się trafić na auto, którego drzwi nie dość,że były otwarte to jeszcze kluczyki ktoś zostawił w stacyjce. Nawet gotowy motocykl z kluczykami i kaskiem jakby specjalnie na nią czekał.
Momentami akcja urywała się jakby w połowie i tak naprawdę nie wiedziałam kto, z kim, jak i dlaczego. Owszem, część z nich była wyjaśniona później, jednak jak dla mnie wprowadzało to niepotrzebny chaos.
Było trochę momentów, że miałam ochotę odłożyć książkę i więcej do niej nie wracać. Na szczęście były też takie, które podobały mi się, akcja była dynamiczna i przede wszystkim z sensem i wtedy książkę czytało się bardzo dobrze. Dużą rolę odegrały tu przeżycia Sylwii, które były naprawdę bolesne i chwytały za serce. Dzięki nim możemy lepiej zrozumieć postępowanie dziewczyny.
Jak dla mnie na plus również to, że autorka nie rozpisywała za każdym razem na kilka stron scen erotycznych i obyło się bez głupich i żenujących tekstów.

Jest to debiut i przed autorką jest jeszcze sporo do dopracowania jednak było w tej historii coś co sprawiło, że chciałam przeczytać książkę do końca. Potencjał i pomysł na historię jest, pierwszy krok zrobiony więc tylko czekać na rozwinięcie skrzydeł!

Książka, która była lekturą na jeden wieczór. Styl autorki dość przypadł mi do gustu, co jest plusem, bo całość nie męczyła mnie zbytnio i bardzo szybko skończyłam przygodę z historią Sylwii. Z początku wciągnęłam się, jednak potem? Potem poczułam lekki zawód. Zachowania bohaterki nie do końca były dla mnie momentami zrozumiałe, a relacje, które miały dość spory potencjał szły w dość dziwnym kierunku. Dialogi, które też miały naprawdę spory potencjał były zastąpione opisami uczuć bohaterki, które momentami były niestety zbyt chaotyczne. Nie jest to książka z kategorii "wyleje na niej tone łez", jednak jako książka do przeczytania w jeden wieczór jest jak najbardziej w porządku. Cała historia miala naprawdę spory potencjał, i gdyby tak popracować bardziej właśnie nad dialogami, wyeliminować te chaotyczne momenty i przeskakiwanie w czasie, przez które człowiek momentami może się gubić, otrzymalibyśmy bardzo dobrze napisana książkę, od której czytelnik nie mógłby się oderwać. Ja nie pokochałam się wybitnie z tą historią, jednak wiem, że znajdzie ona wielu swoich fanów, którzy wyleją na niej rzeki łez a ich serca skradnie totalnie historia Sylwii i pochłonie ich bez reszty. Na duży plus trzeba zaznaczyć wizualną stronę książki, chociażby to, że rozdziały zaczynały się cytatami i przyciągało to wzrok. Zdecydowanie na minus jest chaotyczność całej historii. Wydaje mi się, że gdyby książka miała więcej niż te 200 stron z kawałkiem wątki miałyby szansę być o wiele lepiej rozwinięte, i końcowy odbiór całości byłby zdecydowanie lepszy. Warto jeszcze wspomnieć, że książka zawiera sceny przemocy, gwałtu i przemocy seksualnej. Nie będzie to lektura dla każdego. Ode mnie wlatuje ocena 2.5/5. Całość szybko się czytało, jednak no, nie do końca coś tutaj wyszło tak jak powinno. Fabuła jest do dopracowania. Bardzo szkoda, że to cała historia momentami była przedstawiona w tak chaotyczny sposób, ponieważ styl autorki jest lekki, książkę przeczytałam bardzo szybko, i gdyby nie te niedociągniecia mielibyśmy naprawdę dobrze napisaną historię, która porwałaby wiele osób.

🤱Książka jest dobra! Od pierwszej strony byłam pewna że książka będzie idealna dla mnie jednak nie jestem pewna czy książka wpada w mój gust. Lektura mnie momentami nudziła i nie wciągnęłam się w nią tak jak myślałam po przeczytaniu opisu.
🤱Faktem który trzeba przyznać jest to że wylałam na tą książkę mnóstwo łez! Podoba mi się postać głównej bohaterki czyli Sylwii. Podoba mi się to jaką ma osobowość i jest to niezwykle interesujące a również uważam ze wiele osób może w niej odnaleźć siebie!
🤱Słowem końca, odrobinę zawiodłam się na książce gdyż miałam do niej większe oczekiwania. Jest to poruszająca książkę która zdecydowanie uczy wrażliwości! Polecam ją każdemu bo mimo
wszystko warto przeczytać. Moja ocena to 3/5⭐️

🏵 "Złamana" autorstwa Angells Joy to trzymająca w napięciu historia Sylwii, która mną wstrząsnęła.

🏵 Sylwia przez długi ojca staje się własnością gangu motocyklowego, którego członkowie bestialsko ją traktują, biją, gwałcą, i znęcają się nad nią psychicznie. Kobieta marzy już tylko o śmierci, lecz kiedy zachodzi w ciążę decyduje się na ucieczkę, dzięki której poznaje Konrada.
Mężczyzna stara się jej pomóc, i pomimo początkowej niechęci oboje zaczynają się do siebie zbliżać.
Sylwia wie, że to tylko kwestia czasu, kiedy jej oprawcy ją odnajdą, ale mimo tego postanawia walczyć do końca.

Czy Sylwia zdoła uwolnić się od przeszłości?
Czy z Konradem czeka ją wspólna przyszłość?

🏵 Muszę powiedzieć, że mam mieszane odczucia odnośnie tej książki.
Z jednej strony styl autorki jest naprawdę leki i przyjemny w odbiorze, i książkę przeczytałam na raz, ale z drugiej strony była ona chwilami chaotyczna, i nie nadążałam za tym co się działo, a nagłe przeskoki czasowe, z których musiałam się domyśleć, co się wcześniej wydarzyło tego nie ułatwiały. Muszę was również ostrzeć, że ta książka zawiera brutalne treści i opisy, także nie polecam jej osobom wrażliwym.
Autorka nie oszczędza naszej bohaterki, i jak już mamy nadzieję na poprawę jej losu, to znów zostajemy zaskoczeni. Bardzo polubiłam Miśka, ale główni bohaterowie wywoływali we mnie sprzeczne uczucia, i choć bardzo współczułam Sylwii, to niektóre jej zachowania mnie irytowały. Natomiast zachowanie Konrada na końcu???? tego naprawdę nie rozumiem.
Zakończenie mnie zszokowało, i w życiu bym nie pomyślała, że tak się to zakończy.
Jest to debiut autorki, także mogę to wszystko wybaczyć, ponieważ jej styl pisania bardzo mi się spodobał, i na pewno sięgnę po inne jej książki, gdyż widzę tu duży potencjał.

Jeśli lubicie mocne i nieprzewidywalne historie to może wam się spodobać.

Szokująca, dla ludzi lubiących mocne wrażenia. Wartka akcja, szybko się czyta. Czekam na kontynuacje

• Polscy autorzy
  • Nowości 2023