The Magpie Society Two for joy

Okładka książki The Magpie Society Two for joy Amy McCulloch, Zoe Sugg
Okładka książki The Magpie Society Two for joy
Amy McCullochZoe Sugg Wydawnictwo: Penguin Books Cykl: The Magpie Society (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
The Magpie Society (tom 2)
The Magpie Society Two for joy
Penguin Books
2021-05-26
2021-05-26

Okładka książki Stowarzyszenie Srok: Two for Joy Amy McCulloch, Zoe Sugg
Stowarzyszenie... Amy McCulloch, Zoe ...
Okładka książki Stowarzyszenie Srok: One for Sorrow Amy McCulloch, Zoe Sugg
Stowarzyszenie... Amy McCulloch, Zoe ...

Dylogia „Stowarzyszenie Srok”. O czym to w ogóle jest? ✨
ciało jednej z uczennic.
4. Pojawia się tajemniczy podcast,
zapowiedziany złowieszczymi słowami:
„Wiem, kto z@bił Lolę.
A jedno z was będzie następne”.
5. Jaką rolę odgrywają w tym wszystkim
sroki?

_
Ja pierwszy tom pokochałam kilka lat temu. Niestety okazało się, że 2 tom nie zostanie wydany. Moje serce pękło.
Zostało ponownie posklejane jakiś czas temu, gdy zobaczyłam informację o wznowieniu 1 tomu i wydaniu 2 tomu!!!!! 🥹🤩
Aaa!!!! 🫶🏼
I nie zawiodłam się!
Ta dylogia to jest coś, co koniecznie musicie przeczytać. Przez to się płynie i nie zauważasz kiedy znikają kolejne strony.
A zakończenie? Przyznam. Zostałam wyprowadzona w maliny.
Świetny thriller młodzieżowy!

ciało jednej z uczennic.
4. Pojawia się tajemniczy podcast,
zapowiedziany złowieszczymi słowami:
„Wiem, kto z@bił Lolę.
A jedno z was będzie następne”.
5. Jaką rolę odgrywają w tym wszystkim...

Zaraz po skończeniu pierwszego tomu sięgnęłam po drugi, bo nie mogłam wyczekać rozwiązania całości. Chociaż zakończenie pierwszego nie było jakieś wystrzałowe, to zdecydowanie zapowiadało jeszcze wiele wydarzeń i tak właśnie było…

Drugi tom skupiał się już głównie na Stowarzyszeniu Srok, a cały ten wątek był mocno pomieszany. Były momenty gdy lekko się gubiłam w fabule, ale ostatecznie wydaje mi się, że wszystko zostało wyjaśnione i ciekawie rozwiązane. Na pewno było tu wiele poszlak, wiele wątków i niedopowiedzeń, jednak zostały one w taki sposób połączone, że dały spójną całość. Co rozdział pojawiało się coraz więcej podejrzanych, więcej poszlak i niewiadomych, ale zakończenie… No właśnie!

Zaskoczenie mocno mnie zaskoczyło, bo gdy już myślałam, że wszystko wiem autorki pokazały, że jednak to nie koniec. Jestem usatysfakcjonowana rozwiązaniem zagadek i tajemnic, a ostatnie strony wprawiły mnie w spory szok. Pojawiło się również kilka zaskakujących zwrotów akcji, które ożywiły fabułę.

Relacja bohaterek w tym tomie przeszła lekki kryzys. W pewnym momencie rozdzieliły się i każda rozpoczęła własne śledztwo. Zostały stworzone dość schematycznie, jednak do samego końca im kibicowałam. Jak się okazało wcale nie znaliśmy ich tak dobrze…

Cała historia owiana jest mrokiem, tajemnicami i ma bardzo ciekawy klimat. Zagadka morderstwa, porwania, tajemniczych postaci to tylko początek. Przewija się tu wielu bohaterów, a każdy ma swoją historię i wnosi coś do całości. Może trochę brakowało mi już wstawek w postaci podcastu, ale akcja w książce mi to wynagrodziła.

Świetnie się bawiłam przy jej czytaniu. Czułam wszechobecne zagrożenie i niebezpieczeństwo, ciągle wyczekiwałam rozwiązania kolejnych zagadek. Autorki za pomocą dwóch perspektyw wykreowały wciągający pogląd na fabułę dla czytelnika.

Nie była to niezwykle angażująca lektura, jednak fanom młodzieżowych kryminałów na pewno przypadnie do gustu ta dylogia!!

6.5/10

Książka wciąga niczym rwąca rzeka, co sprawia, że czyta się ją niezwykle szybko, a czytelnik przez cały czas jest zainteresowany co się wydarzy na kolejnej stronie. W tym tomie mamy dużo więcej akcji w porównaniu do pierwszej części, dzięki czemu można całą historię połknąć w jeden lub dwa wieczory.

"Two for joy" to książka bardzo poprawna, więcej niż dobra, ale to jest zdecydowanie jedna z tych pozycji, które na długo z nami nie zostają, co nie zmienia faktu, że rozrywki dostarcza. Nie jest też specjalnie wymagająca i pomimo tego, że zbyt dużo z pierwszego tomu nie pamiętałam, bo czytałam go stosunkowo dawno temu, to dość łatwo mi było odnaleźć się w kontynuacji. Czy było przewidywalnie? Trochę tak, nie ukrywam. Mniej więcej w połowie już wiedziałam co się mogło wydarzyć, ale czy odebrało mi to przyjemność z lektury? Raczej nie :) Do tego mamy tutaj kilka typowych licealnych "dram", z których już dawno wyrosłam, ale wydaje mi się, że też książka jest adresowana do trochę młodszych odbiorców, więc zamysł jest dobry.

Podsumowując - nic wybitnego, ale bawiłam się super. Zakończenie (dosłownie ostatnia strona, więc jak nie chcecie sobie zaspoilerować finału to nie czytajcie!) bardzo na plus, nie spodziewałam się, że autorki wybiorą takie rozwiązanie, ale naprawdę miło się zaskoczyłam.

6.5/10

"Two for joy" to książka bardzo poprawna, więcej niż dobra, ale...

[Recenzja dotyczy dwóch tomów]

"One for sorrow" i "Two for joy" to książki należące do serii Stowarzyszenie srok. Tytuły idealnie nawiązują do słów angielskiej rymowanki dla dzieci. Jeśli jednak spodziewacie się miłej i przyjemnej lektury, to jesteście w błędzie. Tu aż roi się od sekretów i tajemnic z przeszłości. A wszystko zaczyna się od morderstwa jednej z uczennic. To wydarzenie całkowicie zmienia wszystkich w Illumen Hall.

Amerykanka Audrey trafia do angielskiej szkoły z internatem. Nie czuje się jednak w nowym miejscu najlepiej. Ma wrażenie, że wszyscy ją ignorują, na czele z jej współlokatorką Ivy. Dziewczyny to kompletne przeciwieństwa, a jednak będą zmuszone działać razem, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat śmierci jednej z uczennic, której ciało znaleziono na plaży. Kto mógł zabić dziewczynę? I co z tym wszystkim ma wspólnego tajemnicze Stowarzyszenie srok?

Ależ ja się cieszę, że mogłam przeczytać obydwa tomy w jednym czasie. Inaczej ciężko by mi było czekać na kontynuację i wyjaśnienie zagadki. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że ta historia aż tak mnie wciągnie. Owszem, sięgam po literaturę dla młodzieży, ale nie jest to gatunek, który wybieram najczęściej. Jakże się cieszę, że jednak zdecydowałam się na tę serię. Historia tak mnie pochłonęła, że nie mogłam się od niej oderwać. Czytało mi się wspaniale.
Tutaj od początku czuć napięcie, a osadzenie fabuły w angielskiej elitarnej szkole z internatem potęguje aurę tajemniczości i nadaje całej historii specyficznego, mrocznego klimatu. Wyjaśnienie śmierci jednej z uczennic jest centralnym motywem powieści, ale to tajemnicze stowarzyszenie srok sprawia, że nasza ciekawość rośnie z każdą kolejną stroną. Pojawia się coraz więcej informacji na ten temat i, jak się okazuje, to członkowie owego stowarzyszenia mogli mieć istotny wpływ na losy placówki, a być może byli także powiązani z morderstwem uczennicy.

Autorki świetnie poprowadziły całą historię, co i rusz podrzucając mylne tropy. Kiedy już myślałam, że coś wiem, to pojawia się coraz więcej podejrzanych, a sprawa wydaje się jeszcze bardziej zagadkowa. Choć muszę przyznać, że moje podejrzenia okazały się słuszne, ale absolutnie nie odebrało mi to przyjemności z lektury. Klimat dark akademia kupił mnie totalnie. I do tego bohaterowie, świetnie wykreowani. Każdy mierzy się ze swoimi własnymi problemami, wewnętrznymi rozterkami, a także głęboko skrywanymi sekretami. Uważam, że wszystkie wątki zostały tu świetnie połączone.

Moim zdaniem to bardzo ciekawa seria. Świetnie się przy niej bawiłam. Połączenie kryminału, thrillera i literatury młodzieżowej to moim zdaniem strzał w dziesiątkę. Choć to literatura skierowana w głównej mierze do młodzieży, myślę, że również starszy czytelnik będzie nią usatysfakcjonowany. Bardzo polecam!

[Recenzja dotyczy dwóch tomów]

TW: śmierć, groźby, krew
wiek: 15+
ocena: 9/10⭐️

[moja opinia]

Czy czuliście się kiedyś tak zdezorientowani, że podejrzewaliście wszystkich wokół i nikt nie był w Waszych oczach wiarygodny?

Takie uczucie towarzyszyło mi aż do ostatniej strony drugiej części „Stowarzyszenia Srok” - „Two for Joy”.
Gdy dowiedziałam się rozwiązania zagadki mogą autentyczna reakcja wyglądała tak: 😦
Choć mogę ze spokojem powiedzieć, że ta myśl dojrzewała w mojej podświadomości i gdzieś tam z tyłu głowy rozważałam taką możliwość.
Nie mniej jednak ta część jest jeszcze bardziej wciągająca od poprzedniej - przeczytałam ją w jeden dzień, praktycznie na jednym posiedzeniu, co nie zdarza mi się tak często.
Tak samo jak w „One for sorrow” kupił mnie klimat, sam zamysł na historię i napięcie towarzyszące przy czytaniu.
Była to naprawdę dobra lektura i kto wie - może rozpoczęła moją miłość do kryminałów młodzieżowych?🤭

Dziękuję @wydawnictwostorylight za egzemplarz do recenzji🧡

TW: śmierć, groźby, krew
wiek: 15+
ocena: 9/10⭐️

[moja opinia]

Gdy dowiedziałam się rozwiązania zagadki mogą autentyczna reakcja wyglądała...

No hej. Zapraszam was dziś na recenzję drugiego tomu „the magpie society” autorstwa Amy McCulloch i Zoe Sugg.
Jakiś czas temu recenzowałam dla was pierwszy tom, czyli „one for sorrow” tych samych autorek.

Reklama - wydawnictwo insignis

Q: macie w planach tę dylogie? A może już ją znacie?

Pierwszy tom opisuje losy bohaterki, która dopiero zaczyna swoją przygodę w starej angielskiej akademii. Tak naprawdę na dzień dobry zostaje wplątana w serię dziwnych wydarzeń, a my razem z nią odkrywam, dlaczego jedna z bohaterek zginęła, dlaczego w szkole czuć niepokój i czym tak naprawdę jest stowarzyszenie srok.

W tym tej recenzji mogą wystąpić spojlery do pierwszego i drugiego tomu.

W tej części dzieje się dużo mocniej, szybciej i więcej. Zdecydowanie też i myślenie bohaterek jak i ich działania są doroślejsze.

Mamy tutaj historię dwóch głównych bohaterek, które ze wszystkich sił próbują znaleźć i przede wszystkim wskazać zabójcę Loli tak, aby policja, sąd i inne organy mogły go po prostu skazać i zamknąć w więzieniu. I tutaj ta dynamika jest dużo lepiej napisana, ponieważ mamy motyw walki z czasem, bo jedna z bohaterek zostaje porwana, a inne muszą odkryć, co tak naprawdę zadziało się, kto to zrobił, dlaczego i po co.

Ten tom podobał mi się nieco bardziej, ponieważ skupiamy się tutaj na detektywistycznym podejściu dziewczyn, ale także ta książka jest już takim bardziej thrillerem niż kryminałem młodzieżowym.
I dopiero w " two for joy" czujemy mrok i rzeczywiście czułam klimat mrocznej akademii.
Dla mnie ta cała seria to takie 4/5 ⭐️.

Bohaterki są też bardziej dojrzałe pomimo tego, że fabularnie nie ma aż tak dużego przeskoku czasu. I to, co mi jako osobie dorosłej, która przeczytała bardzo dużo takich książek, nie podobało się, to takie na siłę mylenie tropów. O ile wrzucenie małych elementów, żebyśmy sami układali puzzle, jest serio fajne, tak powiedzenie nam, że ktoś zabił później mówienie, że to ktoś inny i znowu to samo to, to nie jest umiejętne myleniem tropów.

Jest to naprawdę fajna i dobra dylogia dla 14/15 latków. Ba spokojnie można utożsamiać się z którąś z bohaterek i przede wszystkim one są takie dociekliwe i żadne tajemnic a oto głównie w kryminałach chodzi.

I też moim zarzutem jest to, co mówiłam przy pierwszym tomie, że ten język jest zbyt młodzieżowy. To znaczy, ta książka jest stylizowana a niede facto młodzieżowa i to podczas czytania mocno wybrzmiewało. Czasami sama się na tym łapałam, że przecież nikt tak do siebie nie mówi. I właśnie takie samo zdanie mam jak przy pierwszym tomie, że autorki przez to, że wcześniej pisały młodzieżówki, teraz też dały książkę młodzieżową, bo wiedziały, że wstrzeliły się w to, co aktualnie jest popularne i chętnie czytane, bo gdyby zrobić bohaterki dorosłe w książce nic by się nie zmieniło.

Reklama - wydawnictwo insignis

Q: macie w planach tę dylogie? A może już ją znacie?

Wyścig z czasem.

Kontynuacja "One for Sorrow" zatytułowana "Two for Joy" nie tylko bardzo fajnie nawiązuje do słów angielskiej rymowanki dla dzieci związanej ze srokami, ale także w bardzo ciekawy sposób rozwija historię tajemniczego "Stowarzyszenia Srok", wokół którego nie tylko narosło wiele sekretów i niedomówień, ale także zbrodni i poczucia zagrożenia, które niczym całun spowija całą szkołę Illumen Hall. Główne bohaterki cyklu, Audrey i Ivy, zostaną zmuszone do zagrania w arcyniebezpieczną grę, w której stawką jest nie tylko rozwiązanie kryminalnych zagadek, ale także ich własne życie.

„One for Sorrow” to tradycyjna rymowanka dla dzieci o srokach. Zgodnie ze starym przesądem, liczba widzianych srok mówi, czy ktoś będzie miał pecha. Główni bohaterowie "Stowarzyszenia Srok" raczej nie mają szczęścia do unikania pechowych sytuacji - pierwszy tom przywitał uczniów Illumen Hall tajemniczym morderstwem, a tom drugi dokłada do niego zaginięcie. Audrey i Ivy będą mieć ręce pełne roboty, która bynajmniej nie okaże się dla nich bezpieczna...

Zaginięcie, śmierć, wyścig z czasem… A w jedenastej godzinie szokujące objawienie! Audrey i Ivy robią wszystko, by doprowadzić zabójcę Loli Radcliffe przed oblicze sprawiedliwości, tymczasem trafiają w sam środek kolejnej zagadki: ich przyjaciółka znika w podejrzanych okolicznościach. Jedyną wskazówką jest kartka pozostawiona przez enigmatyczne Stowarzyszenie Srok. Czas ucieka, policja gubi się w domysłach, a Audrey i Ivy muszą zgłębić mroczne sekrety, które skrywa ich szkoła. Ktoś prowadzi śmiertelnie niebezpieczną grę. I żeby go pokonać, Audrey i Ivy muszą zacząć pisać jej zasady od nowa…

Książka to połączenie thrillera zabarwionego detektywistyczną nutą z klasyczną historią o dziewczynie, która trafia do nowego miejsca i usiłuje się w nim odnaleźć. Tak właśnie wygląda bowiem historia Audrey, która świeżo trafiła do nowej szkoły. Jej współlokatorka, Ivy, to przyjaciółka ofiary. To, co dziewczyny wyjawią i co odkryją będzie bardzo ciekawe. Najciekawsze jednak będzie to, czym w swej istocie jest tajemnicze Stowarzyszenie Srok.

Pomysł na tę lekturę jest ciekawy, jednak... chyba niestety - pomimo rozwinięcia historii z tomu nr 1 - nie do końca się sprawdził. Coś mi w trakcie czytania nieustannie zgrzytało i chyba chodzi o to, że historia o dorastaniu to nie jest dobre tło dla detektywistycznej fabuły w morderstwem w tle (i na odwrót). Jednak za sam pomysł należy się autorom spory plus; przy kolejnej takiej okazji trzeba jednak dopracować jego wykonanie.

Aczkolwiek nie wykluczam, że publice książka (i cała dylogia) może się spodobać. Zaprezentowana historia jest bowiem w swej istocie całkiem dobra, a jeśli punktuję tutaj minusy, to dlatego, że nie widać tu po prostu zbyt wysokiego poziomu fabularnego skomplikowania całej opowieści (a ten bez wątpienia w konwencji detektywistycznego thrillera by się przydał).

Dziękuję Insignis za egzemplarz recenzencki.

#stowarzyszeniesrok #twoforjoy #zoesugg #amymcculloch #insignis #cosnapolce #dobraksiazka #czytamksiazki #bookstagram #bookstagrampolska #recommendedbooks #instabooks #instabookspoland

Wyścig z czasem.

„Stowarzyszenie Srok: Two for Joy” to ekscytujący ciąg dalszy historii o śledztwie w sprawie morderstwa oraz tajnej organizacji, która wydaje się związana z tym okrutnym czynem. Autorki kontynuują wciągającą narrację, oferując czytelnikom jeszcze więcej zwrotów akcji, napięcia i nieoczekiwanych zaskoczeń. W drugim tomie fabuła rozwija się w sposób, który trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Główne bohaterki napotykają wiele przeszkód, podczas których odkrywają przed sobą sekrety i motywacje, a relacja między nimi przeżywa wzloty i upadki. Akcja na początku toczy się wolniej, jednak wtedy mogłam się skupić na zawiłych poszlakach, które prowadzą do coraz większych odkryć i niebezpieczeństw. Autorki dają nam więcej klimatu mrocznej szkoły z internatem, szczególnie podczas eksplorowania tajemnych przejść pod ziemią. W trakcie czytania zyskałam odpowiedzi na parę pytań, po to by znowu pojawiły się w mojej głowie nowe. Podoba mi się jak autorki doskonale balansują pomiędzy momentami wzruszenia a humorystycznymi sytuacjami. Zakończenie totalnie mnie wmurowało, nawet nie podejrzewałam tego. Teraz nie mogę się doczekać następnej części.

Nie dajcie się nabrać, stare mury wciąż skrywają tajemnice, a ten kto przyłożył rękę do śmierci Dolores Radcliffe nadal nie poniósł kary. Tropy wydają się mnożyć i zaprzeczać same sobie, a Stowarzyszenie Srok wydaje się bezsilne, ale przecież Ivy i Aubrey nie mogą poddać się i porzucić śledztwa. Nie po tym, ile włożyły w nie pracy.

Two for Joy - kolejny tom serii Stowarzyszenie Srok to kontynuacja śledztwa dwóch młodych dziewcząt, którym los nie szczędzi trudności. Jakby problemów ze śledztwem i tajnym stowarzyszeniem było mało, okazuje się że ich szkoła wkrótce ma zostać sprzedana, co oznacza że czas się kończy. Jeśli nie odnajdą mordercy Loli i nie uratują szkoły przed przemienieniem w luksusowe SPA cały ich wysiłek pójdzie na marne, tajemnice pozostaną nie odkryte a zbrodniarz dalej będzie bezkarny.

Pętla się zawęża, a podejrzanych jest coraz mnie. Zoe Sugg i Amy McCulloch wikłają swoje bohaterki w coraz to mroczniejsze sekrety i po mistrzowsku plączą ścieżki ich śledztwa. Tak jak i przy pierwszym tomie nie mogłam oderwać się od czytania. Zgrabnie i z polotem rozpisana akcja pozwoliła mi się zanurzyć świat prestiżowej szkoły i walki o jak najlepsze noty. Naprawdę dobrze bawiłam się śledząc losy bohaterów, którzy stawiali czoła wyzwaniom świata akademickiego i nastoletnim dramom.

Two for Joy tak jak pierwsza część serii, również rozgrywa się w murach wiekowej szkoły i wydaje się być przesiąknięte mroczną atmosferą tych murów. I choć bawiłam się świetnie zgłębiając jego tajemnicę, ten tom oceniam oczko niżej niż poprzedni. Tym razem srokom będzie musiało wystarczyć 8/10, niestety zakończenie mocno mnie rozczarowało i zostawiło z pytaniem, czy będzie trzeci tom?

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Insignis

#współpracarecenzencka
#współpracabarterowa
#współpracareklamowa

Two for Joy - kolejny tom serii...

Potraktuję ten post, jako zbiorczy dla całej dylogii. Mam Wam tyle do opowiedzenia o tych książkach, że zupełnie nie wiem od czego zacząć. Zupełnie nie spodziewałam się, że elitarna szkoła z internatem Illumen Hall zrobi na mnie aż takie wrażenie.
O̷n̷e̷ ̷f̷o̷r̷ ̷s̷o̷r̷r̷o̷w̷
Zacznę od niepowtarzalnego klimatu, bo na samym początku to właśnie on mnie urzekł. Od całości bije na dużą odległość aura Dark Academii tylko w mniej poważnym wydaniu. Nostalgicznie kojarzy mi się z pochmurnym i ponurym Forks z Sagi Zmierzch, więc jeżeli wychowaliście się w czasach tej „wampirycznej” ery… wiecie co czytać następne.
Z tą różnicą, że bez krwiopijców i nie w USA.
T̷w̷o̷ ̷f̷o̷r̷ ̷j̷o̷y̷
Co więc, jeżeli nie wampiry?
Audrey jest nową uczennicą Illumen Hall. Zaczyna naukę jednak w dość niegościnnych warunkach, bowiem przed wakacjami ktoś zabił popularną i wszechobecnie lubianą dziewczynę, Lolę. Nie jest to jednak jedyny kłopot, Amerykanki. Będzie dzieliła bowiem pokój z prymuską Ivy, która od początku nie przepada za nią zbyt mocno.
W tym miejscu zwrócę uwagę na dynamikę między tymi dwoma. Ich relacja została wykreowana w bardzo przyjemny sposób, dla mnie mając posmak klasycznego enemies to friends. To właśnie te dwie będą starały się rozwikłać zagadkę tajemniczego podcastu kryminalnego, którego tematem jest śmierć Loli oraz wyznanie, że nagrywający jest już na tropie i z każdym kolejnym odcinkiem jest coraz bardziej przekonany, że doskonale wie kim jest sprawca.
𝒮𝑒𝓋𝑒𝓃 𝒻𝑜𝓇 𝒶 𝓈𝑒𝒸𝓇𝑒𝓉 𝓃𝑒𝓋𝑒𝓇 𝓉𝑜 𝒷𝑒 𝓉𝑜𝓁𝒹
W całe zajście zdaje się być zamieszane również tajemnicze Stowarzyszenie Srok. Kim są? Czy przesądy związane z tymi ptakami otaczające szkołę, mają związek z całą kryminalną zagadką?
Ivy i Audrey mają nie lada orzech do zgryzienia, chcąc rozwikłać tę sprawę!

Dylogię zdecydowanie należy czytać i postrzegać jako całość. Jest pełna zaskakujących zwrotów akcji, które nie pozwalają na odłożenie tych książek nawet na minutę! Zakończenie natomiast stanowi przysłowiową wisienkę na torcie tej przyjemnej młodzieżówki.
Powiem tylko: Czytajcie! Nie zawiedziecie się!

O̷n̷e̷ ̷f̷o̷r̷ ̷s̷o̷r̷r̷o̷w̷

• Killing me softly 🔪