Skrzywdzona

Hachette Polska
2010-02-08
2007-01-01
Magdalena Osip-Pokrywka
Cathy Glass dziecko rodzinna tragedia przemoc

więcej Więcej

Książka, o której ciężko zapomnieć. Ból i cierpienie, którego doświadczyła główna bohaterka są niewyobrażalne. Trudno sobie wyobrazić, że dorosły człowiek może aż tak bardzo skrzywdzić niewinne i bezbronne dziecko. To, co się czuje podczas czytania tej książki, ciężko nawet wyrazić słowami. Więc po prostu polecam przeczytać

Trudna, prawdziwa książka, która na długo pozostaje w pamięci. Historia Jodie dobitnie podkreśla wagę tego, jak istotne dla przyszłego życia człowieka jest to, co miało miejsce w dzieciństwie. Dzieci przysłowiowo ,,chłoną wszystko jak gąbka", co mocno rzutuje na całym życiu. Historia Jodie dla osób wychowanych w atmosferze miłości i ciepła może być niewiarygodna i...

Przeczytałam chyba wszystkie książki autorki którą szczerze podziwiam za odwagę i cierpliwość. Jednak to jedna z najtrudniejszych historii, ktorą przyszło mi czytać.Emocje i płacz wzięły górę a książkę odkładała kilka razy gdyż nie jestem w stanie godzić sie z takim bestialstwem w stosunku do małego dziecka. Polecam dla ludzi o mocnych nerwach, a bohaterka Jodie zawsze...

Książka bardzo pouczająca, pokazująca jak ciężką pracę wykonują rodziny zastępcze, a jednocześnie jak dużo zależy od empatii ludzi tworzących system opieki nad takimi dziećmi jak Jodie. Polecam!!!

Oceniam tę książkę na 25 gwiazdek. Zaliczam do ulubionych.Polecam do przeczytania!!!

Książka opisująca prawdziwą historię Jodie 8 letniej dziewczynki , która jest dzieckiem tak trudnym że przekazywana jest z jednej rodziny zastępczej do drugiej. Cathy postanawia się nią zająć, ponieważ wie że złe zachowanie dziewczynki musi być spowodowane tym co przeszła. Jednak nikt się chyba nie spodziewał skali okropności przez jakie przeszło to biedne dziecko. Zawsze...

Może walory literackie pozostawiają trochę do życzenia, ale temat bardzo ważny. Generalnie książkę czyta się szybko, język jest dość prosty.

Książka porusza bardzo trudny temat, jednak czyta się ją szybko. Przez cały czas bardzo było mi żal Jodie, która nigdy nie powinna była przeżyć tego, co zafundowali jej rodzice. Podobno książka jest oparta na faktach i Jodie faktycznie istnieje; mam szczerą nadzieję, że choć po części udało się naprawić w niej to, co wcześniej zostało zniszczone.

Książka która dobrze się czyta. Dobrze napisana

liczyłam na nieco inne zakończenie

2 483
    1 845