Skrzywdzona

Cathy Glass Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Pisane przez życie literatura faktu
Damaged
2010-02-08
Magdalena Osip-Pokrywka
Pisane przez życie
Cathy Glass dziecko rodzinna tragedia przemoc

Może walory literackie pozostawiają trochę do życzenia, ale temat bardzo ważny. Generalnie książkę czyta się szybko, język jest dość prosty.

Książka porusza bardzo trudny temat, jednak czyta się ją szybko. Przez cały czas bardzo było mi żal Jodie, która nigdy nie powinna była przeżyć tego, co zafundowali jej rodzice. Podobno książka jest oparta na faktach i Jodie faktycznie istnieje; mam szczerą nadzieję, że choć po części udało się naprawić w niej to, co wcześniej zostało zniszczone.

Na półkach: , , , , , , , ,

Książka super.
W zeszycie nr 3

Książka która dobrze się czyta. Dobrze napisana

liczyłam na nieco inne zakończenie

Smutna, przerażająca książka. Czasami jednak warto zafundować sobie taki kubeł zimnej wody na głowę czytając taką pozycję. Daje do myślenia.

Bardzo smutna poruszająca historia małego dziecka która niestety wydarzyła się naprawdę. Pokazuje nam obraz głębokich zniszczeń jakich w psychice dziecka może dokonać przemoc fizyczną i psychiczna ze strony najbliższych. Książka trzyma w napięciu kartka po kartce nie mogłam się od niej oderwać chcąc wiedzieć więcej o dalszych losach małej Jodie i o silnej Cathy Glass...

Przedstawiona historia oparta jest na faktach i trudno ją oceniać. Jednak nie ma możliwości, by czytelnik, po zapoznaniu się z jej treścią pozostał niewzruszony. Przez całą treść pojawia się ogromna gama emocji, takich jak niedowierzanie, szok, wstręt, obrzydzenie, współczucie, przerażenie.
Wydarzenia z tej książki nie powinny mieć miejsca, ale oto dowód na bestialstwo...

Bardzo rzadko natrafiam na książkę, którą pochłaniam w kilka godzin. Zazwyczaj czytanie dawkuję sobie na kilka dni, żeby delektować się historią.
W tym przypadku tak się nie dało.
Historia małej Jodie wciągnęła mnie i nie chciała wypuścić. Całą książkę pochłonęłam w kilka godzin, robiąc sobie przerwę jedynie na jedzenie i toaletę.
Przy tej historii co chwilę wahałam się,...

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Dyskusje

2 423