Brakujące odpowiedzi

Katarzyna Chmiel Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2022-11-28
2022-11-28

Stefania pracuje w znanej dobrze rozwijającej się agencji reklamowej i jest bardzo dobrym pracownikiem, który potrafi przyciągnąć uwagę klientów i nawiązać z nimi współpracę. Gdy pewnego ranka po imprezie nic nie pamięta i zastaje w mieszkaniu nieznajomego mężczyznę, nie spodziewa się, że to zdarzenie będzie pasmem jej wielu problemów i przysporzy jej wiele bólu, z którym będzie musiała sobie poradzić sama.
🚶‍♀️🚶‍♀️🚶‍♀️🚶‍♀️🚶‍♀️🚶‍♀️🚶‍♀️
"Brakujace odpowiedzi" to debiut Katarzyny Chmiel, który potrafi wciągnąć czytelnika. Książka zakwalifikowana została jako erotyk, jednak dla mnie była bardziej opowieścią obyczajową. Co prawda książka zawierała sceny erotyczne, inne niż w książkach, które wczesniej czytałam, ale to z pewnością nadało książce oryginalności. Fabuła jest przemyślana i z pewnością wciągnie nie jednego czytelnika. W książce pojawia się chęć zemsty przez skrywane tajemnice, co prowadzi do problemów natury emocjonalnej, z którymi musi się zmierzyć główna bohaterka i zawalczyć o swoją przyszłość.Pozycja ta pokazuje nam, że warto w trudnych momentach życia przyjąć pomoc, bo samotna walka z przeciwnościami może odnieść tragiczne skutki. Książka z pewnością warta uwagi.

„lepiej jest popełniać błędy, wyciągać z nich wnioski i iść dalej, niż nie podejmować wysiłku działania w prawdzie i zgodzie z samym sobą i karmić się złudzeniami.”

Błędy są wpisane w naszą ścieżkę życiową, by pokazać nam właściwy kierunek. Są wynikiem wyborów i decyzji, które podejmujemy każdego dnia w różnych kwestiach. Skutki mogą być różne, bardziej lub mniej dotkliwe, ale zawsze są one naszymi lekcjami uczącymi właściwego postępowania w przyszłości. Bohaterka książki „Brakujące odpowiedzi” stara się mieć wszystko pod kontrolą, by uniknąć błędów. Jednak czasami nie da się ich po prostu ominąć, a skutki mogą być opłakane.

Stefania Rogosz przekonała się o tym pewnego dnia, gdy budzi się rano w swojej sypialni z bólem głowy i luką w pamięci, co do wydarzeń minionej nocy. Orientuje się, że zamiast swojej koronkowej bielizny ma na sobie jedynie męskie bokserki. Do tego za swoimi plecami słyszy męski głos. Myśląc, że to włamywacz, broni się atakując nieznajomego, na szczęście niegroźnie. Po tym emocjonalnym poranku udaje się do firmy zajmującej się reklamami, w której pełni funkcję dyrektorki działu sprzedaży. Tego dnia dochodzi do spotkania z potencjalnym klientem, prezesem firmy Softbud, dla której przygotowała prezentację. Wraz z szefem firmy wchodzi mężczyzna, z którym spędziła upojną noc. Okazuje się, że jest to wnuk właściciela Softbudu. Wkrótce wychodzi na jaw, że ich wcześniejsze spotkanie nie było dziełem przypadku, lecz przemyślanego planu.

Wszystko zaczyna się jak typowy romans erotyczny, do jakiego została ta powieść przypisana pod kątem gatunku literackiego. Jednak nie jest to w pełni jej prawdziwy charakter, bo tylko kilka scen intymnych do tego nawiązuje. Fabuła jest złożona z kilku wątków, które przybierają formę obyczajową, psychologiczną, filozoficzną a nawet detektywistyczną. Wypełniają ją liczne wydarzenia, w którym nie brakuje ciekawie nakreślonych osobowości, wielu przemyśleń, poruszanych zagadnień, tajemnic mających swoje korzenie w czasach PRL-u, intryg, zemsty i oczywiście gorących scen. Zaznaczają się w niej dwie główne osie akcji, ale od nich rozchodzi się kilka pobocznych.

Książka ma ponad 500 stron i to, co jest w niej istotne zawarte zostało na mniej więcej ¾ objętości wydania. Autorka czasami zbyt rozlegle przeciąga niektóre wątki, szczegółowo przedstawia, jakąś scenę a ich opisy potrafią się ciągnąć nawet przez kilka stron. Dużą uwagę przykłada do działalności firmy, w której pracuje Stefania ukazując jej sposób radzenia sobie z problemami, ale też do jej sfery intymnej. Stefania, bowiem jest wulkanem żądzy drzemiącym pod przykrywką pewnej siebie, zrównoważonej, mocno stąpającej po ziemi bizneswoman. Jednak w swoim domowym zaciszu, w ulubionej wannie wypełnionej pachnącą wodą z pianą, uwalnia w sobie kobietę spragnioną czułości i namiętności. Ta strona powieści została wyeksponowana dosyć wyraźnie obszernymi opisami, które nie wychodzą poza subtelność, zmysłowość i poczucie smaku, ale są zbyt długie i drobiazgowe. Ukazują piękno tej sfery naszego życia, bez wulgaryzmów i brutalności.

Autorka zdecydowała się na narrację trzecioosobową, więc na plan pierwszy wysuwają się różne osoby, w zależności, kogo dotyczy dany epizod. Jednak uważam, że lepsza byłaby punkt widzenia z poziomu pierwszej osoby, gdyż wówczas dana postać jest opowiada nam o wydarzeniach, a jednocześnie wyraża swoje myśli. W przemyśleniach bohaterki poruszane są różne zagadnienia o charakterze psychologicznym i filozoficznym, nad którymi się zastanawia, a my robimy to razem z nią. Analizuje swoje zachowanie, tok rozumowania, doświadczenia, które jej się przytrafiają, starając się znaleźć odpowiedź, dlaczego dzieje się w jej życiu tak, a nie inaczej.

Często pojawiają się takie sytuacje, których bohaterka doświadcza, a następnie wyraża swoje przemyślenia, które ujęte zostały w cudzysłowie w pierwszej osobie. Dotyczy to nie tylko Stefanii, ale też innych osób, które wyłaniają się na plan pierwszy, w zależności od dziejących się zdarzeń. Niektóre postacie pojawiają się epizodycznie, a niektóre nagle nabierają wyróżniającego się znaczenia. Dotyczy to na przykład przyjaciółki Magdy, która wkracza w akcję w drugiej połowie powieści i wówczas poznajemy jej problemy wraz z losami Stefanii.

Powieść „Brakujące odpowiedzi” jest debiutem pani Katarzyny Chmiel, która ma bardzo lekki styl i duży potencjał objawiający się ciekawymi pomysłami z intrygującymi epizodami oraz nietypowym rozwojem sytuacji. Nie spotkałam się jeszcze z tak poprowadzoną akcją i wątkami, jednak to, co najważniejsze było w tej fabule, zatopiło się w zbyt obszernych opisach i ciągnących się rozmowach, a nawet wydarzeniach, które nic nie wnosiły do przebiegu zdarzeń. Nie wszystkie wątki wybrzmiały w tej fabule, a do tego zakończenie ma charakter otwarty, co pozostawia nas z wieloma pytaniami, na które brakuje odpowiedzi. Mam zatem nadzieję, że autorka powróci jeszcze do swoich bohaterów i dokończy tę historię.

Książkę przeczytałam, dzięki wydawnictwu Novae Res

"Brakujące odpowiedzi" Katarzyna Chmiel
Wydawnictwo: Novae Res
Premiera: 28.11.2o22

Stefania to młoda, ambitna i piękna kobieta. Pracuje w agencji reklamowej. Pewnego dnia budzi się w męskich bokserkach nie pamiętając co wydarzyło się dzień wcześniej. Jeszcze większe zaskoczenie ogarnia ją gdy okazuje się, że w jej mieszkaniu przebywa nieziemsko przystojny nagi mężczyzna. Nie ma jednak czasu zbyt długo się nad tym zastanawiać gdyż jest już spóźniona na spotkanie z nowym kontrahentem. Jakież było jej zdziwienie gdy okazało się, że wnuk nowego klienta o imieniu Robert i nieznajomy nagi mężczyzna to te same osoby.

Czy ich spotkanie było przypadkowe? Dlaczego Stefania nie pamięta poprzedniej nocy. Czy poznanie Roberta odmieni jej życie?

"Brakujące odpowiedzi" zawiera ciekawą i dość zaskakującą fabułę. Autorka zaserwowała nam niespodziewane sytuację oraz zabawne momenty. Akcja jest dynamiczna, nie sposób się nudzić podczas czytania tej książki. Na duży plus uważam również wykreowanie bohaterów. Byli oryginalni i jednocześnie posiadali ludzkie cechy. Autorka nie skupiła się jedynie na Stefani. W tej książkę pojawiło się wiecej bohaterów, których poznaliśmy nieco bliżej. Każdy z nich pełnił ważną funkcję w tej historii. Jednak to kobieta skradła całe show.
Główna bohaterka była zabawna ale również bardzo silna. Walczy o swoje, czasami bardziej sobie szkodząc niż pomagając. Jej upór w dążeniu do celu jest imponujący. Stefania to kobita,która bardzo polubiłam.

"Brakujące odpowiedzi" To zemsta, spiski i tajemnice, które pojawiały się tam na porządku dziennym. Niczego nie mogliśmy być pewni, jeśli chodzi o treść tej książki.
Ta pozycja wywarła na mnie pozytywne wrażenie już na początku. Pierwsza scena była bardzo zabawna, nie mogłam przestać się uśmiechać. Jak się okazało zabawna sytuacja z jej mieszkania i nieznajomy mężczyzna to początek chaosu w poukładanym życiu Stefani. "Brakujące odpowiedzi" to również namiętność, i pikantne sceny. I zakończenie, po którym byłam zdezorientowana. Ja spędziłam miło czas czytając tę książkę. Wam polecam po nią sięgnąć. A za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu.

"Brakujące odpowiedzi" Katarzyna Chmiel
Wydawnictwo: Novae Res
Premiera: 28.11.2o22

Stefania budzi się rano w swoim mieszkaniu, ubrana tylko w męskie bokserki. Nic nie może sobie przypomnieć co robiła w nocy. Na domiar złego w jej mieszkaniu znajduje się nagi, przystojny mężczyzna...

Stefania pracuje w agencji reklamowej. Tam ma spotkanie z jednym z kontrahentów, jakie jest jej zdziwienie gdy na tym spotkaniu pojawia się mężczyzna z nocy. Kobieta podejrzewa, że coś jest na rzeczy, że to spotkanie nie było przypadkowe. W tym momencie nie zdaje sobie sprawy, że ruszyła lawina zdarzeń, które mogą zniszczyć jej życie. Dodatkowo na jaw wychodzi dużo faktów z życia jej matki, które dla kobiety są i były zagadką.

"Jeśli nie popełniasz błędów, nie nauczysz się jak ich unikać"

Człowiek od zawsze uczy się na błędach, popełnia ich bardzo dużo, by później z tego wyciągnąć wnioski. "Brakujące odpowiedzi" wciągają czytelnika w wir spraw z którymi muszą zmierzyć się bohaterowie. W którą stronę podążą, jakie podejmą decyzje, czy postąpią słusznie. Stefania właśnie szukała swojej drogi oraz wielu odpowiedzi. Książka miejscami wciągająca, bohaterowie dają coś od siebie, ukazują swoją historię, która zaciekawia. A miejscami wręcz robiła się monotonna. Jak dla mnie z dużo było przemyśleń Stefani. Brakowało mi również wyjaśnienia niektórych tajemnic, został niedosyt. Mimo tego czyta się szybko i miejscami z zaciekawieniem. Nie zabraknie tajemnic, orientacji seksualnej, gorącego seksu, zemsty oraz szukania odkupienia.

🏵 "Brakujące odpowiedzi" autorstwa Katarzyny Chmiel to fantastyczny debiut, który czytałam z wielką przyjemnością.

🏵 Stefania pracuje w agencji reklamowej i jest świetna w tym co robi.
Gdy pewnego ranka budzi się i zauważa, że jest ubrana w męską bieliznę, a w mieszkaniu odkrywa nagiego nieznajomego mężczyznę jest zaskoczona, gdyż nic nie pamięta z poprzedniego wieczoru.
Później okazuje się, że mężczyzna z którym spędziła noc jest kontrahentem w jej firmie.

Czy ich spotkanie było przypadkowe?
Jakie zamiary względem Stefanii ma Robert?

🏵 Jest to debiut autorki i muszę przyznać, że bardzo udany. Książka jest naprawdę dopracowana a fabuła wciągająca co sprawiło, że dobrze się ją czytało. Jest napisana w narracji trzecioosobowej za którą szczerze mówiąc nie przepadam, ale w tym wypadku nawet mi to nie przeszkadzało.
Podobało mi się, że wątek erotyczny był pobocznym i nie zdominował książki, a akcja była naprawdę dynamiczna. Książka ma 525 stron, także jest sporym grubaskiem, jednak będziecie zaskoczeni jak szybko ją skończycie.
Jeśli lubicie pikantne romanse z wartką akcją, humorem, tajemnicą oraz wciągające bez reszty to gorąco polecam.

🏵 Stefania pracuje w agencji reklamowej i jest świetna w tym co robi.

Chciała spokojnego życia, codziennych motywujących wyzwań oraz poukładanej kariery zawodowej. Nie spodziewała się, że jedna, podjęta pod wpływem impulsu decyzja, całkowicie zmieni jej historię.

Oto romans, który wywraca do góry nogami przyjętą formę i pokazuje, że podejście do tematu zależy wyłącznie od wyobraźni piszącego. Autorka prowadzi nas bowiem przez w pełni przemyślaną fabułę, która stopniowo, niespiesznie, ale bardzo skutecznie odkrywa wszystkie karty. Wiele zaskoczeń spotkało mnie po drodze a domysły towarzyszyły mi niemal do ostatniej strony gwarantując wielką radość z czytania i możliwość analizowania działań bohaterów na wszystkie możliwe sposoby.

Stefania nie spodziewała się, że jeden poranek odmieni wszystko. Obudziła się co prawda we własnym mieszkaniu, ale ubrana w męskie bokserki w komplecie z tajemniczym nieznajomym u boku. Dziewczyna nie pamięta tego co działo się zeszłego wieczoru, ale to tylko początek zaskakujących wydarzeń. Okazuje się, że jej jednonocny kochanek już niedługo pojawi się w firmie Stef i rozpocznie szereg niezaplanowanych działań.

Czy to znak, że nie powinno się wierzyć nieznajomym? A jeśli oni mają już wszystko zaplanowane i potrafią nas okręcić wokół palca? Muszę przyznać, że fabuła bardzo miło mnie zaskoczyła, dała do myślenia i nie pozostawiła obojętnym na losy głównej bohaterki, ponieważ takiego obrotu spraw zupełnie się nie spodziewałam. Autorka zaserwowała mi niebanalny romans, podczas lektury którego wszystko mogło się wydarzyć a sylwetki bohaterów zmieniały się dynamicznie wraz z nabywaniem nowych doświadczeń. Zapewniam jednak, że ponad pięćset stron zostało wypełnionych sensownym tekstem, w którym każdy z nas odnajdzie cząstkę siebie.

"Brakujące odpowiedzi" wciąga od pierwszej strony. To dynamicznie rozwijająca się fabuła z w pełni wykorzystanym potencjałem, która łączy kilka wątków i buduje wokół siebie odpowiednią atmosferę. Katarzyna Chmiel stanęła na wysokości zadania i pozytywnie mnie zaskoczyła a losy wykreowanej przez nią bohaterki od razu przypadły mi do gustu. To idealna propozycja do poczytania leniwym popołudniem, która współgrać będzie z kubkiem ulubionej herbaty.

Nowy rok rozpoczęłam książką „Brakujące odpowiedzi”, która została zakwalifikowana jako literatura erotyczna. Jednak to, co mnie w niej zaskoczyło to fakt, że jest to głównie powieść obyczajowa, w której znalazłam również wątek kryminalny i detektywistyczny.
Stefania jest pracownikiem agencji reklamowej, ciesząca się dużym uznaniem wśród pracowników, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu. Historia Stef zaczyna się od niefortunnego poranka, kiedy to znajduje we własnym łóżku obcego mężczyznę. Dość sprawnie się go pozbywa, nie podejrzewając, że to nie jest jej ostatnie spotkanie z nieznajomym. Co więcej, że ich spotkanie, bardzo zmieni jej życie.

Pierwsze chwile z tą powieścią to szczera radość z lektury i pewność, że trafiłam na dobrą książkę. Kiedy główna bohaterka rozprawiała się z intruzem, nie mogłam przestać się uśmiechać. Zabawność sytuacji i cięty język Stef bardzo mi się spodobały. Później z każdą kolejną stroną historia nabierała rumieńców. Pojawiła się tajemnica, chęć zemsty oraz wspominany wątek detektywistyczny. Byłam bardzo ciekawa, co takiego łączy bohaterów tej powieści, że autorka postanowiła nie wyróżniać tylko jednej bohaterki, a jednak wplątać w tę historię wiele postaci, których łączy – przyjaźń, miłość, pieniądze i więzy krwi.

Stefania chce być postrzegana jako silna, niezależna kobieta, która nigdy nie prosi, bo nigdy nie potrzebuje pomocy. Sama stawia czoło problemom, co niestety nie zawsze kończy się dla niej dobrze. Mimo że wiele przeszła i ma wokół siebie grono niezawodnych przyjaciół, to nie uczy się na błędach, bo ma problem z zaufaniem i okazaniem słabości.

Jest jednak coś, co nie do końca wpisuje się w przedstawioną historię. Jak wspomniałam na początku, książka została zakwalifikowana jako literatura erotyczna, jednak biorąc pod uwagę zawarte w tej książce informacje, ten wątek pasuje w niej najmniej. Sceny uniesień, jakie zafundowała czytelnikom autorka, są drugoplanowe i według mnie nie wnoszą za wiele.

Katarzyna Chmiel wie, jak budować napięcie, co często udowadniała. A ja właśnie w napięciu czytałam ostatnie zdania. Mam ogromną nadzieję, że autorka nie pozostawi swoich czytelników w niepewności i szybko rozwieje wątpliwości, rozwikła tajemnice i rozwiąże problemy miłosne oraz rodzinne.

Reasumując: Nowy Rok zaczęłam dobrą passą i mam nadzieję, że ta tak szybko mnie nie opuści. Polecam debiut literacki Katarzyny Chmiel, bo jest bardzo udany, czego szczerze gratuluję. Ja czekam na więcej, bo Stefania, to bardzo barwna postać, która z pewnością nieraz jeszcze zaskoczy tak jak i jej życie.

Autor: Katarzyna Chmiel

Stefania budzi się rano ubrana w męską bieliznę. Okazuje się, że w jej mieszkaniu przebywa
przystojny, nagi mężczyzna. Po kilku godzinach ten sam nieznajomy pojawia się w agencji, gdzie
pracuje kobieta. Mężczyzna jest jednym z kontrahentów. Czy wspólna noc przysporzy kobiecie
kłopotów? Jakie fakty wyjdą na jaw?

Myślałam, że książka będzie pisana w narracji pierwszoosobowej. Niestety była w trzecioosobowej co
nie za bardzo mi się spodobało. Trudno jest mi się skupić, gdy książka jest tak napisana. Nieraz
miałam też problemy ze ścianami tekstu. Nie lubię czytać kolejny raz o jednych i tych samych
przemyśleniach.

Dużym plusem jest to, że wiadomości były wpisywane w takich dymkach czatu. Autorka zaserwowała
nam dużo emocji. Całą ich gamę, którą operowała od pierwszych do ostatnich stron. Książka
przełamuje kilka tematów tabu.

Książka mogłaby się skończyć troszkę szybciej jakby usunęło się niepotrzebne przemyślenia i tym
podobne rzeczy. Jest jednak ciekawa i intrygująca. Wciąga i nie wypuszcza ze swoich objęć.

Bohaterowie są zróżnicowany, każdy ma swoją historię. Nie da się ich nie polubić.

Autor: Katarzyna Chmiel

kłopotów? Jakie fakty wyjdą na jaw?

Myślałam, że książka będzie pisana w...

Stefania po wyjściu do klubu budzi się w swoim łóżku, nie w swojej bieliźnie, nic nie pamięta, nie ma pojęcia co się działo zeszłej nocy... do tego obcy mężczyzna, który wprawia ją w osłupienie swoją obecnością w jej domu.

Stef pracuje w agencji reklamowej zajmuje dobre stanowisko, uwielbia swoją pracę, z szefem również dobrze się dogaduje.
Ale na spotkaniu okazuje się, że jednym z kontrahentów jest facet, który poprzedniego dnia znalazł się w jej domu w niewiadomych okolicznościach.

Gdy dochodzi do poznania prawdy Stefania wie, że musi wziąć sprawę w swoje ręce. Chociaż wydarzenia i tajemnice, które na nią czekają mogą zniszczyć jej życie...
Czy kobieta poradzi sobie z tym wszystkim?

Podsumowując ✨
"Brakujące odpowiedzi" jest to dobry erotyk, który pobudza nasze zmysły swoją pikanterią, ale nie tylko. Ta książka ma w sobie to coś...pełno tajemnic a emocji tutaj nie zabraknie. Dobry seks, erotyczne fantazje ale i coś co odrobinę przypomina thriller.
Problemy w pracy, żal i wściekłość, powodują że naszej głównej bohaterce brakuje sił do życia. Dowiemy się tutaj wiele o kłopotach kobiety, która musi stoczyć walkę ze swoją przeszłością ale i przyszłością.
Książkę czytało się dobrze, pomimo tego, że po tego typu literaturę sięgam bardzo rzadko 😉
Zachęcam do przeczytania 😊

Ale na spotkaniu okazuje się, że...

Książka intensywnie wciąga i zaciekawia. Różnorodność miejsc akcji i bogatych opisów daje przyjemność z czytania, a każdy z bohaterów ma niesamowitą głębię postaci. Gorąco polecam!

• Posiadam :)
  • W planach ebook
  • Przeczytane 2023r.
  • 52 książki w 2023 roku
  • Biblioteka!
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Brakujące odpowiedzi