Czarownik Iwanow

Andrzej Pilipiuk Cykl: Oblicza Wędrowycza (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction 272 str.
2011-01-01

Fabryka Słów
fantastyka, fantasy, science fiction
Jakub Wędrowycz egzorcysta bimbrownik

Kup książkę

Pierwsza część mi się podobała, druga tak samo i nie mogę doczekać się przeczytania dalszych.
Świetne ukazanie polskiej mentalności, ale i nie tylko. Patologia społeczna w humorystycznym wydaniu, w dodatku mała satyra na temat "Wiedźmina" - w każdym razie mi się tak wydaje.
Polecam każdemu, a zwłaszcza tym, którzy lubią czarny humor ;)

Co można powiedzieć o książkach z głównym bohaterem Jakubem Wędrowyczem. Na pewno są to książka jak i cała seria (mam nadzieje że tak będzie :) dopiero przeczytałem dwie części ) że można naprawdę się zrelaksować i nie raz uśmiechnąć podczas lektury tych książek. Naprawdę polecam i biorę się za kolejne przygody a już czytałem opinie i dalsze tomy mogą być tylko lepsze....

N prawdę zabawna książka.

To druga z książek tego autora, którą przeczytałem i jestem mile zaskoczony. Przyznaję, że początkowo nie mogłem się przekonać, ale powoli staję się fanem Jakuba Wędrowycza :) Język i przygody głównego bohatera dowcipne i ujmująco szczere. Sprytne żonglowanie przesądem i wierzeniami. Polecam, UWAGA ta lektura wciąga.

Daję bdb, bo wydaje mi się, że tytułowe opowiadanie deczko przegadane. Na bank końcówka, która mogłaby być krótsza i przez to dynamiczniejsza :)

Odświeżyłem sobie lekutrę - tym razem z lektorem. I jest świetnie!

Generalnie lektura o niczym, totalnie dla funu! Polecam w wersi audiobooka ponieważ mega dobry lektor ją czyta!

Tytułowa mini powieść udana, ale po raz pierwszy tutaj widać, że historie o Jakubie lepiej sprawdzają się w krótszej formie.

Przez długi czas omijałem szerokim łukiem rodzimych pisarzy fantasy (wiem, ale każdy ma prawo zbłądzić...). Zraziła mnie bodaj "wybitna" ekranizacja Wiedźmina (wiem x2, gdzie książka, a gdzie film, ale wtedy Sapkowskiego jeszcze nie znałem). Będąc jednak na praktykach w liceum dostałem na zakończenie od uczniów w prezencie "Czarownika Iwanowa", a skoro już trafił w moje...

Niesamowicie rozbawiła mnie ta książka, i mam lekki żal że jest dla mnie za krótka

Jakub jest świetny, to zdaje się w tej części pojawiła się stażystka? Monika? I było nawiązanie do innego opowiadani o inkwizytorze?

Dyskusje

10 334