Samochodzik Franek. Odkrywca

2022-11-14
32 min.
Franek odkrywca zabawa

Okładka książki Samochodzik Franek. Astronauta Karolina Górska, Wojciech Górski
Samochodzik Fr... Karolina Górska, Wo...
Okładka książki Samochodzik Franek. Wiosna Karolina Górska, Wojciech Górski
Samochodzik Fr... Karolina Górska, Wo...

Szukali kawałka skorupy, znaleźli wazę ze skarbem, który na drugi dzień był udostępniony do oglądania w muzeum. Utopia jak się patrzy :D

Odkrywca aktualnie stał się jednym z moich ulubionych Franków.
Tym razem mały czerwony samochodzik wybrał się na wystawę do muzeum, gdzie podziwiał odnalezione stare przedmioty. Tam poznał również szopa, który okazał się archeologiem. Szybko nawiązała się między tą dwójką nić porozumienia i razem ruszyli na wyprawę w poszukiwaniu skarbu. Chyba nie muszę pisać że temat dla dzieci bardzo interesujący, tak więc synek słuchał wyjątkowo grzecznie. Franek wraz z szopem przeżywają niesamowite przygody, odnajdują cenne skarby. Oczywiście na końcu dla młodego czytelnika trochę pracy i zadań, czyli sprawdzenie wiedzy z tego co przeczytaliśmy, puzzle, labirynt, odnajdowanie przedmiotów na obrazku i to co u nas najulubieńsze, czyli różnice. Wszystko daje do myślenia maluchom, jednak nie jest za trudne, na miarę kilkulatka.

Odkrywca aktualnie stał się jednym z moich ulubionych Franków.

Seria o samochodziku Franku z pewnością zasługuje na uwagę. Mój Synek zna tego bohatera mi od zeszłego roku i przyznam, że każda kolejna część cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Franek to sympatyczny terenowy samochodzik, który w zależności o części przeżywa rozmaite przygody. Poruszanych tu tematów jest mnóstwo, więc z powodzeniem możemy wybrać część, której tematyka jest dla nas szczególnie interesująca.

To co łączy wszystkie części to wstęp oraz kilka ostatnich stron, na których znajdziemy kilka zadań. Wraz z Frankiem między innymi ułożymy puzzle, odkryjemy różnice lub odszukamy takie same elementy.

Jeśli macie ochotę możecie wybrać się z Frankiem na piknik do lasu, odwiedzicie górski kurort, a może nawet poszukacie skarbów.

Nasz bohater zawsze jest pomocny, a jego zachowanie stanowi dobry przykład dla dzieci.

Świetna książeczka dla najmłodszych czytelników, którzy przy okazji są poszukiwaczami przygód ;) Tym razem nasz czerwony przyjaciel wybrał się do muzeum. Zobaczył tam mnóstwo pięknych eksponatów oraz poznał Szopa, który jest archeologiem. Wraz z nim wyruszył na poszukiwania skarbu zaznaczonego na pewnej mapie... Czy naszym dzielnym bohaterom powiedzie się misja odnalezienia brakującego kawałka wazy? Jakie przygody spotkają Franka i Szopa? Czy bajkowi bohaterowie wrócą cało z tej niebezpiecznej wyprawy? Jedno jest pewne - zarówno dzieci jak i ich rodzice będą się świetnie bawić.
Na końcu książki na czytelników czekają quizy i zagadki dotyczące treści opowiadania.

• Polskie
  • Dziecionkowe