Nasturcje i ćwoki

Okładka książki Nasturcje i ćwoki
Marcin Szczygielski Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik Cykl: Nasturcje i ćwoki (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Nasturcje i ćwoki (tom 1)
Instytut Wydawniczy Latarnik
2005-04-01
2005-01-01
satyra powieść obyczajowa powieść kobieca

więcej Więcej

Rewelacja. Lekka i zabawna :)

Momentami zabawna, nawet ciekawa, ale pisana zbyt dziecinnym językiem i opisująca wręcz nieprawdopodobne zdarzenia.
Szybko się czyta, więc nie trzeba na nią dużo czasu.

Dobra, miejscami zabawna książka-pastisz na tzw "literaturę kobiecą".

Po lekturze ma się nadzieję, że jeśli istnieją takie kobiety, to jest ich jak najmniej ;)

Miał być kryminał romantyczny, a kryminału jak na lekarstwo. Krótka, lekka opowiastka o pustych kobietach - główna bohaterka jest nie do zniesienia! Celowo przesadzona satyra na kobiety. Moja ocena "może być"...

1959

Zależało mi na książce z dawką humoru i nie rozczarowałam się, bardzo często wywoływała uśmiech a nawet śmiech..Fajnie się czytało,znam też późniejsze książki Marcina Szczygielskiego, jednak ta naprawdę była śmieszna i umiała mi poprawić chodzący za mną od dłuższego czasu kiepski nastrój. Polecam.

Lekka, zabawna do łez książka. Poprawi niejednokrotnie nastrój w ciemne zimowe wieczory. Polecam

Rzadko się to zdarza, dobrnęłam do połowy.

Umysł kobiety okiem mężczyzny. Satyra tak bezlitośnie bezczelna i celowo przesadzona, że aż rozczulająca i wbrew pozorom wcale nie obraźliwa. Autor drwi z wszelkich przywar, dziwacznych zwyczajów i zasad płci pięknej z dosadną ironią, a jednak w sposób inteligentny, dużą dozą wyczucia. Słodkie idiotki do boju, świat jest wasz!

Na okładce jest napisane, że to kryminał romantyczny, lecz jeśli liczycie na powieść sensacyjną, to srodze się zawiedziecie. Co prawda w pewnym momencie na scenie pojawi się nieboszczyk, ale bardzo szybko z niej zniknie. Na romans też nie należy liczyć, raczej na wspomnienia, o tym jak było miło. Zadacie pewnie sobie pytanie, to o czym jest ta książka. O dziennikarce...

• E-booki
  • 2014
  • 2013
  • Literatura polska
  • 2016

Dodaj cytat z książki Nasturcje i ćwoki