Dawaj innym szczęście. Ścieżka pasji, zysku i celu

Okładka książki Dawaj innym szczęście. Ścieżka pasji, zysku i celu Tony Hsieh
MT Biznes
2018-01-01
2018-01-01
Biznes ekonomia zappos

Okładka książki Psychologia szefa. Szef to zawód. Wydanie III rozszerzone. Jerzy Gut, Wojciech Haman
Psychologia sz... Jerzy Gut, Wojciech...
Okładka książki Kreatywność S.A. Droga do prawdziwej inspiracji Ed Catmull, Amy Wallace
Kreatywność S.... Ed Catmull, Amy Wal...
Okładka książki Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera Alexander Osterwalder, Yves Pigneur
Tworzenie mode... Alexander Osterwald...
Okładka książki Rework Jason Fried, David Heinemeier Hansson
Rework Jason Fried, David ...

Książka przedstawia ciekawy sposób zarządzania firmą. Obrazuje jak powinna wyglądać obsługa klienta i podejście do pracowników, aby biznes mógł osiągnąć sukces. Można z niej wyciąganąć parę wskazówek w kontekście współczesnego zarządzania. Jednak jest to bardziej opisana historia firmy niż książka edukacyjna.

Świetna historia z dodatkiem fajnych wskazówek jak żyć.

Świetna historia z dodatkiem fajnych wskazówek jak żyć.

Ważna książka, która jest żywym dowodem na to, że sukces można odnieść pomimo przeciwności losu.

Założyciel Zappos w autobiograficznej opowieści o pomyśle na firmę "dostarczającej szczęście". Wiele nowatorskich biznesowych mechanizmów, ale literacko przegrywa starcie ze wspomnienieniami np. szefa "Nike" Phila Knighta i jego "Sztuką zwycięstwa" .

Świetna książka, napisana bez zadęcia i pokazująca, że można zbudować dużą firmę będąc sobą i mijając się ze swoimi wartościami. Polecam!

Książka jest rewelacyjna. Pokazuje jak powinna wyglądać obsługa klienta w dzisiejszych czasach i czym jest świetna kultura firmy.

Zabawna, inna od wszystkich forma podejścia do biznesu. Wartości warte wdrożenia!

"Otwarta, szczera komunikacja jest najlepszym fundamentem do każdej relacji, ale pamiętaj, że pod koniec dnia najbardziej liczy się nie to, co powiedziałeś czy zrobiłeś, ale jak ludzie się czuli z tobą. Aby ktoś czuł się dobrze w relacji, musi wiedzieć, że drugiej osobie naprawdę na nim zależy, zarówno osobiście, jak i zawodowo." - Tony Hsieh.
To słowa, które najbardziej według mnie, opisują przesłanie tej książki. A sama książka jest o tyle niezwykła, bo pokazuje, że bycie dobrym do ludzi (nie tylko dobre traktowanie pracowników, lecz wszystkich kontrahentów, dostawców, etc),troszczenie się o nich, współdziałanie to również droga do sukcesu. Nie wiem, czy jedyna, lecz napewno najprzyjemniejsza.

To słowa, które najbardziej...

Książka kreowana na biznesową, okazuje się ABCadłem na licealistów. Szkoda czasu na lekturę nawet w liceum możecie przeczytać coś ambitniejszego.

Książka jest historią sklepu który wyznaczył nowe standardy w obsłudze klienta, ale także w traktowaniu pracowników. Sama historia jest ciekawa, jednak można by ją wyciągnąć z tej książki i zamknąć w 3-4 stronach, reszta to rozmowy, listy, historie samego autora i jego współpracowników.

• Biznes
  • Psychologia
  • Do kupienia
  • Praca

Dodaj cytat z książki Dawaj innym szczęście. Ścieżka pasji, zysku i celu