Opowieści biznesowe

bajki
Expertia
2022-10-03
2022-10-03
bajka baśń opowieści biznes przedsiębiorczość dziecko wychowanie

Po zapoznaniu się z książką Pani Beaty Perzanowskiej stwierdzam, że to wspaniała pozycja do czytania wraz z dziećmi. Forma bajki wspaniale przyswajana przez dzieci, Nasza obecność i wspólne wyjaśnianie niuansów świata finansów to cudowna zabawa i nauka, zarówno dla dzieci, jak i dla Nas dorosłych. Nam również przydaje się czasami przypomnieć oczywiste rzeczy 🙂

Opowieści Biznesowe to książka warta uwagi zarówno dla dzieci jak i rodziców! W znajomy i prosty sposób można wprowadzać dziecko w świat, którego nikt go niestety później nie uczy. Książka oparta jest na znanych opowieściach, co nie daje dziecku poczucia rzucenia go w nieznajome, ale wręcz przeciwnie. Mały czytelnik ma szansę na chociażby podświadome zrozumienie ważnych aspektów życiowych. Książka jest napisana w bardzo zrozumiały sposób, co świetnie łączy się z jej przekazem. Bardzo serdecznie polecam i szczerze zachęcam do przeczytania!

"Opowieści biznesowe" Beaty Perzanowskiej, to książka przeznaczona dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Taką informację zamieściło wydawnictwo EXPERTIA podając parametry książki. Jest to nieprawda, która może wprowadzać w błąd. Spróbuję w prostych słowach obronić tę tezę.
"Opowieści biznesowe" to zbiór siedmiu znanych i lubianych bajek dla dzieci, takich jak chociażby "Jaś i Małgosia" czy "Roszpunka". Tu właśnie tkwi ta informacja, która wprowadza w błąd potencjalnego czytelnika. Bajki są oczywiście dla dzieci, ale o książce "Opowieści biznesowe" nie powiedziałbym, że jest to publikacja dla dzieci. Według mojej oceny (po zapoznaniu z pierwszym darmowym rozdziałem "Jaś i Kredytosia"),z całą odpowiedzialnością twierdzę, że książka ta nie jest dla dzieci, ale dla ich rodziców. Dla rodziców posiadających dzieci w sugerowanym przez wydawcę wieku. Rodziców świadomych, pragnących swoje dzieci przygotować do dorosłego życia, którzy mają już doświadczenie jak wielkie niespodzianki, to dorosłe życie stawia na drodze tym, którzy w nie wkraczają. "Opowieści biznesowe", to bardzo pomocne narzędzie, którym mogą posłużyć się rodzice, chcący wychować swoje dzieci tak, by miały one świadomość konsekwencji wyborów, które podejmą w swoim dorosłym życiu. Mam nadzieję, że swoją tezę, sugerującą dla kogo jest tak książka, w tych kilku słowach obroniłem.
Pisząc o narzędziu dla rodziców, nie sposób pominąć naprawdę pięknych ilustracji, które z całą pewnością przyciągną dziecięcą uwagę i sprawiają, że narzędzie w rękach mądrych rodziców stanie się bardzo precyzyjne.
Sam pomysł adaptacji znanych bajek na język finansów zasługuje na wyrazy uznania dla autorki.
Tę opinię napisałem na podstawie pierwszego darmowego rozdziału udostępnionego przez wydawnictwo. Tych, których moje słowa nie przekonały, namawiam do przeczytania darmowego pierwszego rozdziału książki:

Książka warta uwagi jeżeli chcemy zaszczepić w dziecku przedsiębiorcze podejście do życia. Zawiera zbiór bajek opowiedzianych w dość humorystycznym stylu, jednak każda może nas czegoś nauczyć. Więcej nie zdradzam, sprawdźcie sami. ;) Możecie pobrać jedną bajkę za darmo na stronie expertia.com.pl

Dodaj cytat z książki Opowieści biznesowe