Horoskopy. Astrologiczny, chiński, numerologiczny

Wydawnictwo SBM
2022-09-15
2022-09-15
Horoskop Astrologia Numerologia Ezoteryka

"Astrologowie twierdzą, że Układ Słoneczny jest niczym kosmiczny zegar, ujawniający dokładne szczegóły dotyczące ludzkiej osobowości na podstawie analizy układu planet w chwili, w której człowiek bierze swój pierwszy oddech"

Tym razem nie atlas, ale kolejna ciekawostka od @wydawnictwosbm

Wiemy już dobrze, że to wydawnictwo wydaje naprawdę ładne książki. Ta nie jest wyjątkiem. Twarda oprawa z grafiką przygotowaną przez Dirty South Design, rysunki w środku pokazujące piękno zodiaków, a poszczególne strony ozdabiają ornamenty. Wszystko zostało schludnie uporządkowane, ważne nazwy napisano pogrubioną czcionką dla czytelnika, by móc łatwiej odnaleźć się w tekście.

We wstępie znajduje się ogólny zarys tego, czym jest astrologia, czyli nauka o gwiazdach według tradycyjnej definicji. Poznamy w skrócie m.in pojęcie kosmogramu, zodiaku tropikalnego, aspektu, trygonu i efemerydy planet.

Z racji, że pozycję tą podzielono na trzy części przeczytamy kolejno o znakach zodiaku, numerologii i zodiaku chińskim.

Według astrologii wszystko co objawia się w wykresie urodzeniowym ma ton psychologiczny, pokazuje co się dzieje w psychice, lecz nie jest oczywiście wyrocznią. Dlatego każdy znak został rozpisany metodycznie, zaczynając od korespondującej planety, żywiołu, kamienia rozwijając się na cechy, miłość, pracę, rodzinę. Ciekawostką jest na pewno podanie po każdym rozdziale kilku sławnych osób spod danego znaku zodiaku. Wiedzieliście że Charlie Chaplin był Baranem a Zygmunt Freud Bykiem?

Numerologia dostarczy informacji o liczbie życia, duszy, roku osobistego i nie tylko. Wszystko oczywiście z instrukcją jak je dokładnie obliczyć.
Chiński zodiak zainteresował mnie osobiście najbardziej, ze względu na zawartą starą legendę. Według niej, każdy rok w kalendarzu ma swojego zwierzęcego patrona, przez zorganizowane wyścigi z pomysłu Nefrytowego Cesarza.

Książkę czyta się lekko, pomoże początkującym w zgłębianiu wiedzy i jej uporządkowaniu, a ciekawskim opowie trochę o ich mocnych i słabych stronach z innej perspektywy.

Tym razem nie atlas, ale kolejna ciekawostka od @wydawnictwosbm

Dla tych, których astrologia zainteresowała bardziej, podrzucam bardzo prosty, pięknie wydany „podręcznik”, w którym znajduje się opis poszczególnych znaków zodiaku w horoskopie astrologicznym, chińskim i numerologicznym. Nawet jeśli jesteście sceptykami, nie zaszkodzi zajrzeć w swoją datę urodzenia, bo w życiu nic nie dzieje się przypadkiem. W gwiazdach zapisana jest nasza osobowość, kariera, a nawet system wartości, więc jeśli coś można osiągnąć prościej, wykorzystując swoje mocne strony, to czemu z tego nie korzystać?

• Popularnonaukowe
  • Ezoteryka, senniki, horoskopy