Drugi czas

"Tutaj też poznał ludzi, na których mu zależało. Teraz ich potrzebował, ale oni nie mogli, nie chcieli, nie wiedzieli, nic nie proponowali albo nie żyli. Edwin odczuwał porzucenie. Najgorsze, że sam to spowodował."

"Jednak ta śmierć ujawniła przed nim druzgocącą prawdę, bo okazało się, że utrata życia miała różne oblicza. Edwin nie przygotował się psychicznie, żeby je teraz ujrzeć."

Tom 2 to bezpośrednia kontynuacja losów Ady, Maksa, Edwina i Ariny. Czwórka przeznaczonych sobie osób przenosi się w przyszłość by zapobiec dalszym eksperymentom i zdobyć gadżet, który Adzie pozwoli odzyskać siostrę i siebie.

Ponownie wpadamy w wir podróży między wymiarami, podróży w czasie i skomplikowanych działań.

Powiem wam szczerze, że momentami się gubiłam, analizowałam, czytałam po parę razy, aż w końcu musiałam prosić autora o wyjaśnienie, bo ni w ząb nie nadążałam za tym co się działo. Te podróże między wymiarami trochę mi namieszały w głowie, tu ktoś zginął, to jednak żyje, tam go nie ma, a powinien być. Ale to jest plus. To mnie bardziej zaangażowało w treść i otworzyło umysł na więcej.

Zdecydowanie jest to lektura wymagająca skupienia, ponieważ dużo się tu dzieje i łatwo coś przeoczyć. Warto się też przy okazji zastanowić, czy można poświęcić jednostkę dla ogółu? Czy można tak okrutnie traktować drugiego człowieka, oszukiwać, by osiągnąć cel, który i tak zapewne będzie dostępny tylko dla wybranych?

I jeszcze delikatny wątek romantyczny, który dopełniał całość i pozwolił trochę się rozluźnić.

Szkoda, że tak mało w sieci o tej książce, bo to świetna opowieść sci-fi, nawet śmiem twierdzić, że lepsza od pierwszego tomu. Żałuję, że tak szybko ją przeczytałam, ale to otworzyło drogę do 3 tomu!

Akcja książki jest kontynuacją tego co działo się w pierwszym tomie. Dzięki niezawodnemu „Błyskowi” bohaterowie wyruszają w przyszłość. Jest bowiem nadzieja, że uda się odesłać Adę do jej wymiaru. A ona zrobi wszystko by wrócić do swoich bliskich i świata. Jednak nie wszystko jest takie proste. Czeka ich dużo przygód oraz dylematów.
Co wybiorą? Jaką drogą wyruszą? I czemu rodzina ma takie znaczenie? Jakie tajemnice odkryją?
Sięgnijcie by się przekonać.

Dość niedawno przeczytałam pierwszy tom „Rozdzielonych” i bardzo się z tego powodu cieszę. Czemu? Bo nie musiałam długo czekać na kontynuację. A było na co czekać. Po takim drugim tomie autor nie ma wyjścia i musi szybko napisać trzeci tom. Ja już nie mogę się go doczekać.
Ale po kolei. Już w poprzednim tomie zauważyłam, że „Błysk” jest podobny do maszyny czasu z „Powrotu do przyszłości”. W tym tomie został udoskonalony i to jeszcze jak. Prawdziwa frajda. A w tej przygodzie miał on ogromne znaczenie.
Bohaterowie ciekawie rozwijają się. Poznajemy ich też bliżej. Również oczami innych, jak ich postrzegają itp. Taki zabieg daje nam większy i lepszy obraz postaci.
Sama akcja jest świetnie przemyślana. Po drodze nasi bohaterowie będą musieli zmierzyć się nie tylko z ludźmi, ale też ze sobą samymi, swoimi mrokami, tajemnicami.
Bardzo lubię motyw podroży w czasie. Tu jest on świetnie przedstawiony. Ale nie tylko, pociągnięty jest też do różnych wymiarów.
Znajduje tu też małe ostrzeżenie dla ludzkości a szczególnie dla naukowców. Uważajcie co tworzycie i zastanówcie się nad kosztami. Nie wszystko co jest wymyślane dla ludzkości faktycznie takie jest. Nie chcemy skończyć w świecie podobnym do „matrixa” lub jeszcze gorszym.

Sama powieść mnie zauroczyła. Podróże w czasie, ciekawi bohaterowie, fajne gadżety, pomysłowe rozwiązania, nieszablonowa akcja. Fakt jestem zła za jedno wydarzenie, ale trzymam kciuki za Adę i bandę by udało im się to jednak naprawić.
Książkę serdecznie polecam. Jeśli lubicie podróże w czasie i nieszablonowość koniecznie po nią sięgnijcie.

Co wybiorą? Jaką drogą wyruszą? I czemu...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Drugi tom "Rozdzielonych" bezpośrednio kontynuuje opowieść z poprzedniej części. Nasi bohaterowie przenoszą się w przyszłość, gdzie wezmą udział w niełatwej misji, która uświadomi im wiele prawd.

Na wstępie powiem, że książka trzyma poziom, a nawet zaryzykuję stwierdzenie, że podobała mi się jeszcze bardziej od tomu pierwszego. Dowiadujemy się coraz więcej rzeczy o bohaterach, głębiej wkraczamy w ten tajemniczy świat oraz napotykamy jeszcze więcej zwrotów akcji.

Muszę również okazać podziw dla autora - mamy tu podróże w czasie, przestrzeni i między wymiarami, bardzo ciekawe i skomplikowane pomysły oraz technologie, a mimo to wszystko tworzy wspólną całość. Widać tu ogromną wyobraźnię, ale też umiejętność autora do łączenia wątków.

Ta część była na pewno bardziej emocjonalna niż pierwsza. Wspomniałam już o zwrotach akcji, pojawiły się też wydarzenia ściskające za serce oraz takie, od których robiło się lepiej na duszy. Była tajemnica, była niepewność, miłość, strach, smutek i wiele innych.

Uważam, że charaktery bohaterów napisane zostały na poziomie. Jednocześnie autor pokazał, że jedna postać nie musi twardo się trzymać pewnego schematu - tak jak normalny człowiek, który czasem niespodziewanie zmienia swoje zachowanie. Przez to książka - mimo osadzenia w świecie science-fiction - była również w wielu względach prawdziwa.

"-To jest więź waszego żywota, zrządzenie losu i naznaczenie wspólną drogą. To było wam pisane..." - cytat, który mogę skomentować w ten sposób, że bardzo podobała mi się wstawka pewnego mistycyzmu i silnego połączenia z naturą w świecie technologii i nauki. Moim zdaniem to bardzo fajny zabieg, który skontrastował ze sobą dwie różne, a jednak podobne dziedziny.

Cóż, do tej pory mówiłam o samych superlatywach, a czy pojawiły się jakieś wpadki? Tak naprawdę to tylko drobne, które nie miały przeniesienia do całości.

Za to plusów jest zdecydowanie dużo, o większości już wspomniałam, mogę jeszcze dodać, że pojawienie się nowych bohaterów było kolejnym z nich, ponieważ dodało świeżości powieści. Mamy też trochę bardziej rozwinięty wątek romantyczny, jednak jak poprzednio, jest on subtelny, pasujący do całości i tworzący niejaką wisienkę na torcie.

Nie było cukierkowo, a życiowo, bez owijania w bawełnę. Autor pokazał, że istnieją różni ludzie posiadający różne priorytety, którzy z takich czy innych powodów złamią zasady moralne. To ważne, aby pokazywać takie rzeczy w książkach tego typu, więc cieszę się, że w tej powieści pojawiły się trudniejsze emocjonalnie fragmenty.
Mam nadzieję, że wystarczająco zachęciłam Was do przeczytania książki, jest w niej wiele więcej cudowności, o których nie wspominałam, by uniknąć spoilerów, a o których powinniście się sami przekonać! 😁

"Czas jest dobrym doradcą, a chwile przynoszą znaki."

✨️ Recenzja patronacka ✨️

W styczniu tego roku miałam przyjemność przeczytać tom pierwszy serii "Rozdzielone". Jak możecie się spodziewać byłam i nadal jestem nim po prostu zachwycona. W związku z tym zdecydowałam się objąć patronatem medialnym tom drugi 🥰

Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i przyjemność, że mam możliwość brać udział w promocji tej niezwykłej książki. Zanim jednak przejdę do dalszej części recenzji - krótki opis wydarzeń drugiego tomu:

Wszystko dzieje się prawie dziesięć lat po eksplozji w Grocie. Edwin, Ada, Maks i Arina wyruszają w podróż między wymiarami, by zdobyć transitius, który może uratować świat, a do tego jest szansą na powrót Ady do właściwej strony wymiaru. Jak się wkrótce okazuje - nie jest to łatwe zadanie, a na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo. Jakie znaczenie w tym wszystkim ma przeszłość rodzin głównych bohaterów? Czy to, co spotkało wcześniejsze pokolenia ma wpływ na to, jak ich życie wygląda teraz?

"To jest więź waszego żywota, zrządzenie losu i naznaczenie wspólną drogą. To było wam pisane."

Kamil Kozieł kolejny raz zabiera nas do świata, w którym może wydarzyć się absolutnie wszystko. Rozwój technologii powoduje, że bohaterowie nie mają praktycznie żadnego problemu, by móc podróżować w czasie i między wymiarami. Wiele zależy oczywiście od tego, jak ta wiedza zostanie przez ludzi wykorzystana. Wystarczy bowiem niewielka zmiana w przeszłości, aby przyszłość nieodwracalnie się zmieniła. O tym wiemy już tak na prawdę z pierwszego tomu, gdzie podróże między wymiarami potrafiły sporo namieszać.

Główni bohaterowie mają przed sobą bardzo trudne zadanie. Muszą się bowiem dostać do bazy Oko, która jest jeszcze bardziej zaawansowana technologicznie niż Grota, która po eksplozji nie jest już miejscem prowadzenia dalszych badań. Eksperymenty, które tam się odbywają nigdy nie powinny mieć miejsca, dlatego też Edwin, Ada, Maks i Arina chcą to wszystko zatrzymać.

"Świat, który potrafię otworzyć, zawsze jest taki sam. To świat po zagładzie, którego najbardziej się boję. Jest tam tylko wieczny ogień, szalejący w każdym zakamarku, więc nie istnieją w nim ludzie. Oni są częścią tego ognia. Tam nie ma miejsca na popiół."

Każdy z bohaterów przedstawionych przez autora jest na swój sposób wyjątkowy. Wszyscy razem tworzą paczkę, która jest w stanie stanąć naprzeciw wielu niebezpieczeństwom. Z niezwykłą przyjemnością czyta się ich przygody, które wielokrotnie wymagają od nich nadludzkiego wysiłku i poświęcenia.

Dzięki temu, że w tym tomie mamy do czynienia z jeszcze większym rozwojem technologii, autor ma możliwość wprowadzenia do powieści wielu nowych i bardzo ciekawych wątków. Jako czytelnicy jesteśmy bowiem świadkami okrutnego eksperymentu, w którym szczurami doświadczalnymi stają się niewinni ludzie. Muszę się Wam przyznać, że to jeden z moich lubionych wątków tego tomu.

"Drugi czas" to książka, którą od samego początku, aż do samego końca czyta się z zapartym tchem. Nie pamiętam nawet, kiedy ostatnio czytałam powieść, w której byłoby tak wiele zwrotów akcji, które stanowią nie lada zaskoczenie dla czytelnika. Warto tutaj również wspomnieć, że autor pisze w niezwykle obrazowy sposób. Podczas czytania nie miałam problemu, by wyobrazić sobie miejsca czy postacie przez niego opisywane. Jest to dla niego duży plus, gdyż zauważyłam, że pisarze często mają problem z przedstawieniem swojej wizji czytelnikowi, a szczególnie, gdy książka należy do fantastyki czy też science ficton.

Mam nadzieję, że swoją recenzją wystarczająco zachęciłam Was do przeczytania tej książki. A kto jeszcze nie czytał pierwszego tomu, to powinien się pospieszyć, gdyż ciężko go gdziekolwiek dostać w wersji papierowej 🤭

"Czas jest dobrym doradcą, a chwile przynoszą znaki."

✨️ Recenzja patronacka ✨️

Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i przyjemność, że mam...

Jest to drugi tom serii Rozdzielone i akcja rozpoczyna się po wydarzeniach opisanych w poprzednim tomie. Poznajemy dalsze losy Ady, Ariny, Maksa i Edwina. Podejmują się oni wykonania niebezpiecznej misji, aby zdobyć gadżet, który może uratować świat. Z chwilą jej rozpoczęcia czwórka osób – połączonych przez eksperyment naukowy i posiadających paranormalne zdolności oraz ponadprzeciętne umiejętności – odkrywa, że spotkały się nieprzypadkowo, a kluczem do poznania prawdy o tym, co im się przydarzyło, jest przeszłość ich rodzin.
Każdy z bohaterów jest sam w sobie wyjątkowy, posiada niezwykłe umiejętności i cechy charakteru, które zebrane razem tworzą z tej małej brygady siłę z którą trzeba się liczyć. Polubiłam ich wszystkich i to jak budowała się między nimi relacja. Autor przedstawił sporo rozważań i rozmyślań bohaterów, co pozwala nam lepiej ich poznać i dowiedzieć się jakimi motywami się kierują.
W książce podróże między wymiarami i podróże w czasie przestają być dla człowieka jakimkolwiek problemem. Każdy popełniony błąd można odwrócić, ale nawet niewielka ingerencja w przeszłość wpływa na teraźniejszość. I jak to zwykle bywa część osób próbuje to wykorzystać by zyskać władzę, nie bacząc na konsekwencje.
Także wątek tajnego eksperymentu naukowego skłania do rozważań filozoficznych - czy ważniejsze jest dobro ogółu czy jednostki? W przyrodzie najważniejsze jest przetrwanie gatunku, później przetrwanie życia w jakiejkolwiek postaci. Powinniśmy więc poświęcić jednostkę tak aby pomogła przetrwać, rozwinąć się ogółowi. Tylko czy chciałbyś być tą jednostką, czy poświęciłbyś siebie albo rodzinę?
Lektura powieści zapewniła mi solidną porcję dobrej rozrywki. Z dużym zainteresowaniem śledziłam losy głównych bohaterów, trzymając kciuki za powodzenie ich misji. Dzięki prostemu językowi i przejrzystemu stylowi autora nie pogubiłam się na ścieżkach czasu. Do tego świetne pomysły, niesamowita wyobraźnia autora i nagłe, zaskakujące zwroty akcji, powodują że utwór czyta się z zapartym tchem aż do samego końca.

Chcielibyście posiadać wehikuł czasu i podróżować by zmieniać świat? Potrafić teleportować się do różnych miejsc, mieć dar widzenia aur, albo posiadać taką wiedzę dzięki której można stworzyć nie jeden wynalazek? Społeczność w książce dzieli się na tych którzy chcą spokoju i sprawiedliwości, ale i tych którzy pragną władzy.

Głównym nurtem w tej opowieści jest podróżowanie w czasie i naprawianiu cudzych lub własnych błędów. Wędrówka głównie dotyczy osób młodych i niedoświadczonych w bojach przez co są dość nierozważni i naiwni, jednak ich siła walki jest ogromna. Trzymają się razem i dzielnie stawiają czoła przeciwnościami losu.

Ada pragnie dostać się do swojego świata, chce odzyskać swoją tożsamość i życie. Arina pragnie poznać swoje korzenie jest ciekawa czy jej przodkowie posiadają podobny dar jak ona sama. Edwin to specjalista od nauki i wynalazków, dzięki niemu ekipa mogła bardziej poznać i zrozumieć wszystkie technologiczne nowinki. Maks jakby utknął po między przeszłością, a teraźniejszą jednak ma swój cel, a znajomi wspierają go i chcą dokończyć obraną drogę.

Mam wrażenie, że ta część bardziej nastawiona jest na technologiczny świat, owszem są elementy paranormalne, ale jest ich zdecydowanie mniej. Dlatego nazwałabym tą książkę bardziej science fiction niż fantasy. Akcja toczy się szybko, dużo jest walki po między jednym obozem, a drugim. Każda jednostka ma swoje wyobrażenia na otaczający świat, ma swoje racje i argumenty, często posuwa się do podstępów, bo cel uświęca środki.

Książkę można zakupić u samego autora jaki i https://www.e-bookowo.pl/proza/drugi-czas.html

Głównym nurtem w tej opowieści jest...

❄️,,Wystarczył tylko jeden dzień, żeby jego życie znalazło się w punkcie zwrotu i nie za bardzo wiedział, co dalej. Nawet nie przypuszczał, że rodzinne sekrety staną się głównym powodem tej sytuacji."❄️

,,Drugi czas" Kamila Kozieła jest drugim tomem trylogii ,,Rozdzielone", w którym autor przedstawił dalsze losy Ady, Maksa, Ariny oraz Edwina. Po eksplozji w Grocie mogłoby się wydawać, że w końcu nadszedł czas na wyczekiwany happy end dla bohaterów, lecz to jedynie początek do większej całości tej jakże ciekawej i oryginalnej historii! A przeszłość rodzin bohaterów może okazać się kluczowa do odkrycia prawdy o nich, a także tajnym eksperymencie, który sporo namieszał w ich życiach. Całkiem możliwe, że nieprzypadkowo ta czwórka ma uratować przyszłość przed nadchodzącą apokalipsą...

Czy da się uchronić ludzkość przed zagładą? Czy to jednak jest zbyt niemożliwe?

Kiedy autor napisał do mnie z propozycją patronatu drugiego tomu ,,Rozdzielonych" byłam bardzo zaskoczona, ale i podekscytowana, bo pierwszy tom oczarował mnie snutą opowieścią, ulubionymi motywami przedstawionymi w powieści, a także bohaterami, więc bez dłuższego zastanowienia się zgodziłam, gdyż przeczuwałam, iż drugi może być o wiele lepszy i bez zbędnego przedłużania napiszę, że jest.

Ogromnie cieszę się, że mogę mu patronować, jeszcze raz dziękuję autorowi za współpracę i możliwość patronowania tej historii w tak cudnym gronie.

Po raz kolejny zostałam oczarowana tę opowieścią o czwórce różnych, nieprzypadkowych osobach spętanych przeznaczeniem, aby zmienić przyszłość. Tym razem akcja dzieje się zimową scenerią w różnych, nowych lokacjach, które zostały ukazane niezwykle interesująco, a także nie zabrakło technologii, jaka potrafi całkiem sporo namieszać. Co pokazało, iż technologia potrafi być niebezpieczna i możliwości stworzenia czegoś nowego jest nieskończenie wiele, a pewnych rzeczy najlepiej nie tworzyć ani nie myśleć o stworzeniu ich.

Lubicie podróże w czasie i między wymiarami? Ja uwielbiam! To zdecydowanie jeden z moich ulubionych motywów w literaturze, a ten tom głównie opiera się na nich, co bardzo mi się podoba. Motyw ten został świetnie wprowadzony, choć po zakończeniu ,,Pierwszego wymiaru" trochę się go obawiałam, ale jak można zobaczyć, nie było czego. Trzeba przyznać jedno, iż podróże w czasie potrafią nieźle namieszać i w tym wypadku nie mogło być inaczej.

Oprócz tego, w książce pojawia się również teleportacja, czyli jeden z ciekawszych wątków, który mam nadzieję, że zostanie bardziej rozwinięty w kolejnej części. Autor w sposób ciekawy dla czytelnika ukazuje nowoczesną technologię, co nawet dla mnie nieprzepadającej za fizyką, było przyjemnością o tym czytać oraz ciekawie. Naprawdę się tym zainteresowałam jak nigdy. Styl pisania Kamila Kozieła jest lekki i przyjemny w odbiorze, przez co książkę czyta się szybko. W prosty sposób zostają wyjaśnione różne zagadnienia, rozwiązania znalezienia się Ady w innym wymiarze, terminy naukowe itp.

Wątek tajnego eksperymentu naukowego jest bardzo ciekawym aspektem poruszonym przez Kamila Kozieła, ponieważ został pokazany z kilku perspektyw, bo z jednej strony ma pomóc większości, ale za poświęceniem mniejszości i ich krzywdą. Dla niektórych słuszne będzie przeprowadzenie eksperymentu, a dla pozostałych nie będzie miało to sensu ani możliwości, bo po co robić to, kosztem innych. Te rozważania filozoficzne, które kłębią się w głowach bohaterów, są bardzo interesujące, iż sama zaczęłam się nad tym zastanawiać. Jak widać historia ta, posiada również większą głębię, bo nie licząc tego, iż można się przy jej czytaniu świetnie bawić to też zastanawia i skłania do przemyśleń.

Bohaterowie są wspaniale wykreowani, o czym już pisałam w recenzji pierwszego tomu. Każdy z nich inny i wyjątkowy. Według mnie zostali przedstawieni niezwykle realistycznie, nie są tłem, a są dużą częścią przedstawionej historii, wręcz najważniejszą. Odznaczają się dużą inteligencją, ale to nie oznacza, iż są idealni, a do tego dochodzą nowi, przykuwający uwagę bohaterowie. Tym razem najbardziej polubiłam Adę, bo też lepiej ją zrozumiałam. Z nowych postaci wyróżnia się Baba Łaga. Z chęcią poznałabym ją bardziej, lecz to może w następnym tomie? Chociaż niektórych było trochę mniej, czego mi brakowało. Jednak dużym plusem jest to, że można ich bardziej poznać. Odkrywanie przeszłości bohaterów było pasjonujące i przede wszystkim wyjaśniające wiele kwestii, jakie wcześniej mnie zastanawiały. Zauważyłam też, że bohaterowie po wcześniejszych wydarzeniach bardziej dojrzeli, co jest na plus. Chociaż ich zachowań nie zamierzam oceniać, bo każdy z nas popełnia błędy i się myli.

Relacje między postaciami są naprawdę realnie przedstawione, więzi budują się powoli od wydarzeń z pierwszego tomu i to bardzo doceniam.

Podsumowując ,,Drugi czas" jest wielowymiarową historią, której gatunek określiłabym mianem science fantasy, czyli połączenie elementów paranormalnych, które można wyjaśnić naukowo z tymi, których się nie da wyjaśnić. W tej części akcja jest bardziej dynamiczna, więcej się dzieje i jest ciekawiej, lecz żałuję jedynie tego, że zawiera o sto stron mniej niż jego poprzednik. Wolałabym, aby moja przygoda z tę książką potrwała dłużej. Warto dodać, iż całość jest świetnie przemyślana przy tak wielu wątkach, a przede wszystkim można świetnie się bawić przy czytaniu tych książek. Ja już czekam na kolejny tom, który po takim zakończeniu jest mi potrzebny na teraz, a Was zachęcam do zapoznania się z tę historią, bo jest tego warta. Pamiętajcie, aby zacząć swoją przygodę z ,,Rozdzielonymi" od ,,Pierwszego wymiaru"! I jak? Przeczytacie?

(WSPÓŁPRACA REKLAMOWA Z @autor_rozdzielone & @ebookowo)

W styczniu miałam przyjemność przeczytać tom pierwszy Trylogii Rozdzielone autorstwa Kamila Kozieła. Nadeszła pora na tom drugi czyli "Drugi czas", którego premiera będzie już 17.10.2022 r. Mam przyjemność być patronem medialnym tej powieści i ogromnie dziękuję autorowi za zaufanie. Powieści zostały wydane nakładem Wydawnictwa E-bookowo. Już na wstępie zachęcam Was do sięgnięcia po powieść "Pierwszy wymiar", która jest dostępna w formie e-booka miedzy innymi w abonamencie na Legimi. Obie powieści powinny być klasyfikowane jako fantastyka, a dokładniej jako science-fiction.

Akcja powieści rozpoczyna się po wydarzeniach opisanych w pierwszym tomie. Dzięki Błyskowi, wehikułowi czasu, nasi bohaterowie dowiadują się jak ułożyło się życie ich znajomych po około 10 latach po owych wydarzeniach. Muszą zastanowić się czy rozważnym jest cofanie się w czasie i próba zmiany tego co ma nadejść. Dylematów jest mnóstwo, a zgoła spokojne życie mieszkańców Groty niedługo zostanie zakłócone. Ada zrobi wszystko by znów wrócić do swojego wymiaru oraz życia. Czeka ich bardzo niebezpieczna misja i nikt nie wie co może się wydarzyć. Tajemnice sięgają głębiej niż im się wydaje, a wszystko jest ze sobą połączone. Jesteście zaintrygowani? Sięgnijcie po powieść i poznajcie tą niesamowitą historię!

Opowieści o wielu wymiarach oraz podróżach w czasie pokochałam już dawno. Zatem i ta znalazła się w moim sercu. Jest to solidnie zbudowana opowieść o podróżach w czasie i próbie uratowania nie tylko jednego wymiaru ale wszystkich o jakich istnieniu bohaterowie wiedzą. To nie tylko próba odzyskania własnego życia, tożsamości i rodziny, ale również walka z szalonymi naukowcami. To wszystko łączy się w mieszankę wybuchową, którą wręcz wciska w fotel i zmusza nas do czytania aż do ostatniej strony, tylko po to by krzyczeć i wrzeszczeć, że teraz musimy czekać na finał tej opowieści.

Jest jedna rzecz w całej powieści, która mi się nie podoba. Związana jest z pewnymi wydarzeniami i nie mogę Wam tego zdradzić bo będzie to ogromny spoiler. Kto przeczyta książkę ten powinien się domyśleć co mnie bardzo zdenerwowało wśród tych wszystkich wydarzeń opisanych w powieści. Więcej wad nie dostrzegam, bo o zachowaniu nastolatków nie będę się wypowiadać. Każdy kiedyś z nas nim był lub jest więc bywają naiwni i nielogiczni, czy tu tacy są? Być może, ale czy to źle? Postacie są bardzo realnie wykreowane i zyskują sympatię. Jedną postać szczególnie polubiłam i mam nadzieję, że w kolejnej części też ją spotkamy.

Ogromnie polecam Wam tą powieść, a jeśli nie znacie jeszcze pierwszego tomu to koniecznie musicie go nadrobić!

• Nowe serie kontynuacja
  • Współpraca reklamowa(barterowa)