Historia mundiali. Tom 1. 1930-1974

sport
Sine Qua Non
2022-10-19
2022-10-19

Za przestudiowanie przez autora niezliczonej liczby pozycji w wielu językach, a także własne śledztwa w poszukiwaniu brakujących informacji, autorowi należy się ogromny szacunek.

Przyjemnie opisana historia światowych czempionatów w piłce nożnej. Duża liczba informacji, unikalnych ciekawostek. Jednak nie nadmiernie rozwleczona, kilkadziesiąt stron na jeden turniej to akurat tyle by zawrzeć wszystko co potrzeba. Formuła w jakiej opisane są poszczególne turnieje na początku nieco mi nie pasowała, ale po dwóch turniejach przywykłem.

Jedyny minus to pojedyncze literówki, ale tym nie ma co się przejmować!

Cóż to za książka! Profesjonalizm i pasja. Czyta się genialnie.

Cóż to za książka! Profesjonalizm i pasja. Czyta się genialnie.

Arcydzieło, fakty-dogłębnie sprawdzone i przeanalizowane-anegdoty, ciekawostki, mundial w Złotym wydaniu.

Świetnie napisana książka. Wiele ciekawych nieznanych faktów. Toż to biblia ms. Każdy fan powinien się zapoznać:)

To jest biblia i encyklopedia w jednym dla fanów piłki nożnej.
Statystyki to ja mam w małym palcu, ale dzięki tej xiążce dowiedziałem się wielu nieznanych faktów okołomundialowych.
p.s. Mojego zachwytu nie obniża tych kilka literówek i drobnych błędów, które zauważyłem.

To jest biblia i encyklopedia w jednym dla fanów piłki nożnej.

Po prostu najlepsza książka o piłce, jaka kiedykolwiek została napisana w Polsce.

Kopalnia wiedzy o mundialach!

Kopalnia wiedzy o mundialach!

Multum pracy badawczej, historycznej, faktograficznej przy powstaniu "Historii Mundiali" jest niesamowity. Tę książkę musi przeczytać każdy szanujący się fan piłki nożnej. Jednym słowem: kopalnia, wiedzy, ciekawostek, anegdot i wielu innych super wrażeń.

Bezwzględnie jedna z najlepszych książek o historii mundiali.
W pierwszym tomie można znaleźć, oprócz dokładnych statystyk opisywanych mundiali, różnego typu ciekawostki z danego okresu, które nieodłącznie wiążą się z konkretnymi mistrzostwami świata.
Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana i miłośnika piłki nożnej.
Nie można tego pominąć ze względu na bogactwo zdarzeń zawartych w tej książce, które wzbogacą wiedzę każdego czytelnika/fanatyka piłki kopanej.
Polecam gorąco.

Bezwzględnie jedna z najlepszych książek o historii mundiali.
Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana i miłośnika piłki nożnej.
Nie można tego pominąć ze względu na bogactwo...

W kilku miejscach te „popularne” historie dotyczące słynnych spotkań są potraktowane mocno skrótowo, za to pojawia się szczegółowa analiza tych mniej znanych historii. Moim zdaniem to jednak bardzo dobra decyzja ze strony autora — nie powiela powszechnie znanych faktów, a stara się odnaleźć coś świeżego, czym mógłby zaskoczyć czytelnika. Bez cienia wątpliwości — jedna z najstaranniej napisanych książek w tematyce piłkarskiej ostatnich lat.

Pod wieloma względami arcydzieło! Od pierwszej do ostatniej strony czuć, że autor jest wielkim pasjonatem futbolu, który latami badał materiał pod napisanie książki. Przyznam szczerze, że o historii Mundiali czytałem dziesiątki artykułów i wydaje mi się, że wiem w tym temacie bardzo dużo, ale i tak dałem się wciągnąć w podróż, w której przewodnikiem był Pan Leszek Jarosz....

• Sport
  • Piłka nożna