Uwierz w szczęście

poradniki
Wydawnictwo Lekkie
2022-10-26
2022-10-26

Mało kiedy sięgam po tego typu książki, ale ta zachęciła mnie swoją szatą graficzną. Podoba mi się, że wszystko jest napisane tak bardzo przystępnie, z każdej strony mogę wyciągnąć coś dla siebie. Polecam.

Napisane przejrzystym językiem. I to właśnie mi się podobało w tej pozycji.

Plusem tego poradnika jest to, że czytało mi się to tak jakbym słuchała żywego człowieka a nie czytała książkę.

Napisane przejrzystym językiem. I to właśnie mi się podobało w tej pozycji.

Rzadko czytam poradniki, ale jak już trafiają w moje ręce, to nie narzekam na ich treść. Dużo rzeczy z tej książki mogłabym zastosować u siebie, gdybym była innym człowiekiem, niż jestem ;) Ale o takich ludziach jak ja też jest ta książka ;) I pewnie przede wszystkim dla takich ludzi ona powstała ;)

„Radość życia to niezwykle cenna waluta”.

To nie jest zwykły poradnik, to coś na wzór osobistych przemyśleń i wskazówek. Nie spodziewałam się, że autorka może napisać taką książkę. Pięknie wydana ze starannością i dbałością. Język jest prosty, dzięki czemu treść czyta się lekko i przyjemnie. Wzbogacona o cytaty z dzieł pisarki. W interesujący sposób przedstawiono zasady bycia szczęśliwym człowiekiem. Szczęście nie jest czymś, co ci się po prostu przydarza. Każdy ma moc wprowadzania drobnych zmian w swoim zachowaniu, otoczeniu i relacjach, które mogą pomóc nam skierować się na szczęśliwsze życie. Pani Krystyna poruszyła wiele istotnych rzeczy, z jakimi możemy się borykać w codzienności, a nie wiemy jak z nich wybrnąć i godnie żyć. Jednym z najlepszych sposobów kultywowania szczęścia jest pamiętanie o swojej wartości – po prostu dlatego, że istniejesz, nie z powodu tego, co zrobiłeś lub co możesz zrobić, ale z powodu wyjątkowego zestawu darów i cech, które wnosisz do świata. „Uwierz w szczęście” możemy potraktować jako pamiętnik i na końcu zapisać swoje przeżycia. Polecam!

„Życie to droga — wciąż można odkrywać nowe możliwości”.

„Radość życia to niezwykle cenna waluta”.

'"Są takie poradniki, które właściwie czyta się przez całe życie i ciągle wydobywa z nich coś nowego i cennego" - Krystyna Mirek

Książka "Uwierz w szczęście" jest poradnikiem napisanym przez jedną z poczytniejszych polskich pisarek - Panią Krystynę Mirek, bardzo lubię i sobie cenię historię jakie tworzy autorka, dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok poradnika, który postanowiła oddać w ręce Czytelników. Muszę od razu wspomnieć, że książka została naprawdę pięknie wydana, co jeszcze bardziej umila spędzony z nią czas. Język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny, co sprawia, że czyta się go bardzo szybko i z zainteresowaniem. Pisarka w bardzo ciekawy i nietuzinkowy sposób postanowiła pomóc Czytelnikowi i nakierować go na odpowiednie tory jeśli chodzi o to jak żyć, by być szczęśliwym i w to szczęście uwierzyć. Nie ma tutaj może konkretnego przepisu na dobre, szczęśliwe życie jednak autorka w bardzo interesujący sposób podpowiada co mamy zrobić, czym się kierować, a my musimy jedynie te podpowiedzi wykorzystać w życiu codziennym. Powiem Wam, że w ogóle nie miałam odczucia jakbym czytała poradnik, a bardziej jakbym słuchała monologi przyjaciółki, która radzi mi co mam zrobić w trudnych, życiowych problemach. Naprawdę miło spędziłam czas z tym poradnikiem i na pewno jeszcze nie raz wesprę się radami Pani Krystyny. Polecam!

Większość poradników jakie czytałam były tak prawdę powiedziawszy o wszystkim i o niczym. Niby je czytałam i próbowałam zaczerpnąć z nich inspirację, a w rzeczywistości czytanie mnie męczyło przy czym z takiego poradnika nie wynosiłam nic. Pewnie się domyślacie, że sięgając po tą książkę byłam już zdystansowana do niej nie przeczytając choćby pierwszej strony. Powiem Wam, że jednak zadowolona z tego, że się myliłam, nawet sobie nie wyobrażacie. :) ta książka to czysta przyjemność czytania. Jest napisana naprawdę prostym językiem, ale też takim wręcz życiowym. Dzięki niej można bardzo wiele wyciągnąć, zauważyć i spróbować zastosować w swoim życiu. Ta książka to z pewnością nie moralizatorska twórczość typowo psychologiczna, w której znajdziecie fachowe nazwy itp. Nie, nie, nie. Dla mnie ta książka to jak dialog zwykłego człowieka ze zwykłym człowiekiem. Nie odczujecie tutaj relacji pacjent-lekarz. W moim odczuciu to jak treść skierowana do przyjaciela, do drugiego człowieka z powodu życzliwości do niego. Taka książka od serca. Kobiece ciepło aż bije od każdej przeczytanej strony. Dla mnie świetna robota!

Jakoś nigdy nie mogłam się przełamać, by zacząć czytać poradniki. Jednak ten "Uwierz w szczęście" autorstwa Krystyny Mirek, przyciągnął moją uwagę. Przede wszystkim wyglądem i formą w jakiej jest napisany. Nie ma tutaj w punktach wypisanych pytań i dokładnych odpowiedzi jak powinno się postępować w danej sytuacji. To poradnik w formie powieści, ze skarbnicą wiedzy,poruszający różne zagadnienia, a większość z nich jest nam doskonale znana, bo wzięta z życia. Nie ma jednej recepty na to jak żyć, co robić, ale tutaj znajdziemy fajnie skonstruowane podpowiedzi, i tylko od nas zależy czy z nich skorzystamy i zmotywujemy się do działania. Właściwie to czytając go miałam wrażenie jakbym słuchała dobrej znajomej. Szczęście jest tak blisko ....trzeba umieć je tylko dostrzec.
"Małymi kroczkami można dojść niesamowicie daleko"
Jeszcze muszę napisać o całej oprawie książki, która sprawia że czyta się ją z ogromną przyjemnością. Każdy rozdział zaczyna się od pięknej ilustracji, jak również cytatem z książek autorki, każdy ważniejszy fragment ma swoją dodatkową własną stronę z pięknymi roślinnymi ozdobnikami.
Jak zawsze poradniki mnie odstraszały, tak ten mnie zachwycił i wiem że jeszcze nie raz do niego jeszcze zaglądnę. Polecam Wam go bardzo.

Zadajmy sobie pytanie, po co czytamy poradniki? Wiemy doskonale, że nie znajdziemy cudownej recepty na szczęście ale bardzo często możemy sobie uświadomić, że mamy szczęście w zasięgu ręki. Czasem wystarczy spokojnie usiąść i popatrzeć co nas otacza i zastanowić się, czy to aby właśnie nie jest szczęście.
#uwierzwszczęście to pięknie wydana książka, na którą wystarczy spojrzeć, a oczy już są szczęśliwe 🙂❤️, a treść to po prostu życie bo, życie to najlepszy poradnik i taki właśnie stworzyła krystynakordel. Zatem w spokoju, przy delikatnej muzyce, ze szklanką gorącej herbatki przeczytajcie, przeanalizujcie i może się okazać, że szczęście było tuż za rogiem, a teraz już wiecie gdzie jest.

#uwierzwszczęście to pięknie wydana książka, na którą wystarczy...

🍀 RECENZJA 🍀

Tytuł: "Uwierz w Szczęście" Poradnik dla pragnących zmian.
Autor: Krystyna Mirek
Wydawnictwo: @lekkiewydawnictwo

#współpracareklamowa

Za egzemplarz serdecznie dziękuję @lekkiewydawnictwo 🥰

Lubicie czytać poradniki? Bo ja nie czytam ich zbyt często ale lubię czasem po nie sięgnąć.
Dziś chciałabym Wam przedstawić poradnik dla pragnących zmian "Uwierz w Szczęście". To pierwszy poradnik autorstwa Krystyny Mirek. Tą książka mówi o kwestiach najważniejszych. O życiu. To nie jest tradycyjny poradnik pisany przez naukowca czy lekarza. To książka dla tych, którym nie jest lekko i nie do końca rozumieją dlaczego. To garść życiowych patentów, które warto poznać i przekazać - swojemu dziecku, przyjacielowi, bliskiej osobie. Po to żeby miał lepsze życie.
Każdy z nas ma wpływ na swoje życie. Często większy niż nam się wydaje.
To nie jest zbiór zimnych porad, co zapis refleksji osoby będącej jak bliska przyjaciółka czy kochająca nas bliska osoba. To napisana z sercem ❤️ książka która podpowiada nam jak i gdzie szukać zwykłych życiowych mądrości.

Jestem bardzo zachwycona tym poradnikiem ❤️ Jest on bardzo pięknie wydany❤️ Poradniki to dział literatury, który ostatnio cieszy się dużą popularnością 🥰 Po przeczytaniu tego poradnika zrozumiałam że na zmiany w życiu nigdy nie jest za późno 😊 Każda zmiana na lepsze prowadzi nas w dobrym kierunku. Moim zdaniem bardzo warto czasem sięgnąć po poradniki. Bo zapominamy i cały czas musimy przypominać sobie o pewnych rzeczach. Życie to droga - wciąż można odkrywać nowe możliwości ❤️ Jeśli lubicie poradniki to polecam serdecznie ❤️

🍀 RECENZJA 🍀

Tytuł: "Uwierz w Szczęście" Poradnik dla pragnących zmian.
Autor: Krystyna Mirek
Wydawnictwo: @lekkiewydawnictwo

#współpracareklamowa

Za egzemplarz serdecznie dziękuję @lekkiewydawnictwo 🥰

Dziś chciałabym Wam przedstawić poradnik dla pragnących zmian "Uwierz w...

• Papierowe
  • PARApsychologia
  • DO KUPIENIA
  • Z autografem
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Uwierz w szczęście