Życie, chcę więcej. Prosta droga do zmiany, której pragniesz

Okładka książki Życie, chcę więcej. Prosta droga do zmiany, której pragniesz Roszczyniała Kinga
Okładka książki Życie, chcę więcej. Prosta droga do zmiany, której pragniesz
Roszczyniała Kinga Wydawnictwo: Twój Biznes od Podstaw nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Twój Biznes od Podstaw
2022-10-11
2022-10-11
poradnik samoświadomość otwartość zmiany lepsze życie

W moim odczuciu ta książka jest trochę taką skróconą i uproszczoną wersją tego, czego możemy dowiedzieć się podczas terapii. Oczywiście w książce zawarte są rzeczy uniwersalne, żeby jak największa liczba czytelników mogła się z nimi utożsamić, więc wiadomo, że nie możemy postawić jej na tym samym poziomie co pracy z psychologiem. Niemniej jednak uważam, że zapoznanie się z tą krótką pozycją może skłonić do refleksji i przyczynić się do rozpoczęcia pracy nad sobą.

Książka jest przystępna i napisana prostym, nienaukowym językiem. Jednak dla mnie momentami była zbyt protekcjonalna i trochę nieswojo czułam się z tymi wszystkimi afirmacjami - wydaje mi się, że dla wielu osób mogą być one nienaturalne.

Myślę, że gdyby niektóre rozdziały i zagadnienia zostały pogłębione, to byłaby to znacznie bardziej wartościowa pozycja.

Po co sięgamy po poradniki? Gdzieś przeczytałam, że jest to ucieczka przed wizytą u terapeuty. Całkiem możliwe, bo w większości mają nam one pomóc ogarnąć siebie. Sprawić, że poczujemy się lepiej poprzez wprowadzanie dobrych zmian w naszym życiu.
Poradnik, który wam dzisiaj pokazuję jest niezwykle wartościowym tytułem, który sprawi, że jeżeli nawet nie zmienicie diametralnie swojego życia, to poddacie je refleksji.
Przede wszystkim spodobało mi się, że książka nie daje gotowego rozwiązania. Autorka najpierw sięga do korzeni, tłumaczy co i jak, dlaczego. Z czego wynika nasz dzisiejszy stan. Robi to na przykładzie w większości matki i rodziców. Sprawia to, że lektura może być dla niektórych dość trudna i emocjonalna.
Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem. Dla mnie jest to bardzo ważne przy poradnikach, bo wiele z nich przez zbyt wydumany język, zostaje przeze mnie bardziej przejrzana, aniżeli porządnie przeczytana. W tym miejscu muszę wspomnieć o dość dużej wadzie tej pozycji, a mianowicie tym, że jest skierowana bezpośrednio do kobiety. Osobiście uważam, że literatury nie powinno się w ten sposób ograniczać.
Niemniej tytuł ten wiele zmienił w moim postrzeganiu swojej osoby. Dzięki niemu jest mi łatwiej odetchnąć i poczuć się wolną. Zwracam więcej uwagi na to, czy nadmiernie nie rozpamiętuję pewnych wydarzeń z przeszłości i czy zbytnio nie przejmuję na siebie odpowiedzialności za rzeczy, na które nie mam wpływu.
Ja ją szczerze polecam. Niby mała i niepozorna, ale wysoce wartościowa książka, która sprawi, że spojrzycie na wiele rzeczy o wiele bardziej przychylnym okiem.

Książka której tekst mimo że jest bardzo bogaty w treść to zajmuje on bardzo mało miejsca - to tylko lekko ponad 150 stron. Napisana jest bardzo uniwersalnym i prostym językiem przez co przyjemnie się ją czyta. Do książek o rozwoju psychicznym i duchowym podchodzę inaczej niż do innych lektur- głównie dlatego, że są to drażliwe tematy i bardzo łatwo popełnić jakiś błąd nie tylko pisząc, ale i recenzując. Autorka w prosty sposób przekazuje nam jak przestać się zamartwiać i zacząć cieszyć się z życia oraz zwraca uwagę na to skąd mogą się brać nasze problemy. Kinga Roszczyniała wraca razem z nami do czasów dzieciństwa i uświadamia nas, że większość traum wynosimy właśnie z tego okresu. Dzięki tej książce spojrzałam na różne rzeczy poprostu inaczej, skłoniła mnie ona do refleksji na tematy o których wcześniej nie myślałam lub nie chciałam myśleć. Będę wracać do tej pozycji na pewno, będę dalej wykonywać ćwiczenia wyobrażeniowe i zastanawiać się co jeszcze mogę zmienić na lepsze. Dziękuję za możliwość zrecenzowania jej ❤️

Czy czujesz, że Twoje życie jest takie jakie chciałaś ? Czy właśnie o takim życiu marzyłaś ? Czy tak naprawdę żyjesz pełnią życia ? Te pytania zadaje Kinga Roszczyniała w swoim poradniku "Życie chce więcej"

Autorka w bardzo prosty sposób doradza nam jak zmienić nasze podejście do życia. Co zrobić by czerpać radość z każdego dnia i żyć w zgodzie ze soba. Uświadamia nam również, że większość problemów, naszych zachowań wynosimy z okresu dzieciństwa. To ten czas kształtuje nas jak ludzi. Nawet gdy zapieramy się, że nigdy nie będziemy takimi rodzicami jak nasi rodzice to jednak tak postępujemy. Bo takie zachowania mamy zakorzenione. Autorka bardzo często wraca właśnie do tego okresu.
Dzięki tej książce z pewnością spojrzycie inaczej na wiele spraw i skłoni Was do wielu refleksji, przemyśleń nad sobą i swoim życiem.

Książka jest podzielona na trzy części :
🔹Życie
🔹Chcę
🔹Więcej

To jedynie 160 stron w miękkiej oprawie. Pomimo małej ilości stron książka zawiera mnóstwo treści. Napisana jest prostym i przystępnym językiem. Znajduje się w niej mnóstwo ćwiczeń, które mają pomóc nam w pracy nad sobą.

Autorka książki podkreśla bardzo ważną rzecz – jako osoby dorosłe jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie. Oznacza to, że wszelka zmiana i poprawa obecnego stanu rzeczy jest w NASZEJ indywidualnej sprawczości. Często jednak dźwigamy bagaż, który nie jest nasz. Próbujemy się od niego uwolnić, ale wciąż nas dopada. Co wtedy?

• Autorka proponuje stopniowe wcielanie ruchu w nasze życie
• Opowiada o fałszywych przekonaniach, które w nas są i bardzo szkodzą, a także podpowiada jak można z nimi pracować
• Proponuje sporo ciekawych ćwiczeń wyobrażeniowych
• Przekonuje, że wolno nam mieć swoje potrzeby i zachęca do złapania z nimi kontaktu, wsłuchania się w siebie
Książka jest przy całej swej dość trudnej tematyce bardzo lekko napisana i przyjemnie się ją czyta. Polecam do gorącej zimowej herbatki.

• Autorka proponuje stopniowe wcielanie ruchu w...

Książka jest podzielona na trzy części, oprócz rad mamy tutaj wiele ćwiczeń i afirmacji, które mają na celu wspierać nas w procesie zmiany. Autorka porusza w niej wiele ważnych tematów.

Oto kilka z nich: rozwój, życie rodzinne, związki, wybór partnera. Mamy tutaj również kilka słów o krytyce, o radzeniu sobie z problemami, bezsilności i zastoju, a także o emocjach i ich sile.

Czytanie tej książki to podróż do swojego wnętrza, gdzie prowadzimy dialog ze swoim wewnętrznym głosem. Przypominamy sobie dzieciństwo i wszystkie wydarzenia z naszego życia, które miały wpływ na to, jak obecnie wygląda nasz los.

Ta książka to taka mała terapia. W naszym zabieganym życiu znajdujemy chwilę, by w końcu zwolnić i pozwolić sobie na refleksję i znalezienie wewnętrznych blokad.

Styl pisania autorki jest bardzo przyjemny. Czytelnik ma wrażenie, że jest na spotkaniu z przyjaciółką, które nas wspiera i wie, że jest nam trudno i przez co teraz przechodzimy.

Dzięki tej książce dowiadujemy się, że nasze problemy mają korzenie w naszym dzieciństwie oraz w tym, jacy byli, oraz są nasi rodzice. To zaskakujące jak ogromny wpływ mają oni na nasz rozwój, a także dorosłe życie. Dzięki odnalezieniu źródła problemu i przepracowaniu wewnętrznych blokad możemy ruszyć ze swoim życiem we właściwym dla nas kierunku.

Jest to cieniutka książka, ale naszpikowana dużo ilością wiedzy. Dla mnie była ona bardzo ciekawa, w niektórych tematach była to powtórka wiedzy, którą już znałam.

Dzięki niej otrzymałam odpowiedź na różne pytania, które siedziały w mojej głowie. Polecam zapoznanie się z tą książką, myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Na zachętę zostawiam Wam cytat z książki:

“Czasami trzeba spróbować różnych dań ze stołu życia, aby wiedzieć, co nam smakuje, a czego już nigdy nie chcemy próbować. Daj sobie szansę na naukę, na doświadczenia, na próbowanie.”

„… Teraz już jesteś dorosła. I każdy dorosły ma wystarczająco dużo siły, by dźwigać odpowiedzialność za siebie…”

Ciesz się swoim życiem — i sięgaj po więcej! Słyszeliście to pewnie milion razy. Motywacja, modny coaching i życie … Teraz to one ponoć rządzą światem. Zmiany mogą być wręcz zbawienne, a inne przytłaczające. Nie każdy też umie dać sobie z nimi radę. Zmiana np. to fakt, że ktoś staje się inny, lub coś staje się inne niż dotychczas.

Autorką książki jest Kinga Roszczyniała, terapeutka holistyczna hołdująca metodzie polegającej na kompleksowej pracy nad umysłem, duchem i ciałem. Odnosi się do kwestii uzdrawiania siebie. Zachęca też innych do zmiany, polepszenia jakości życia, otoczenia i relacji z ludźmi.

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego i po co pojawiłaś się na tym świecie? Skąd się wzięłaś i dokąd zmierzasz? Czy czujesz, że jesteś tu, po coś więcej niż tylko po to, by domknąć odwieczne koło: urodzić się, dorosnąć, znaleźć partnera, urodzić dzieci, wychować je, zestarzeć się, umrzeć. Po drodze zdobyć wykształcenie, potem zatrudnić się w jakiejś firmie, zmienić pracę na inną, a wreszcie odejść na emeryturę.

Brzmi to, jak plan na życie, tylko to takie nie do końca… żywe. Owszem, poprawne, ale to właściwie tyle. Bo gdzie miejsce na pasję? Gdzie miejsce na kolory? Gdzie miejsce na sens? Jeśli masz poczucie, że „po prostu życie” to dla Ciebie za mało, sięgnij po więcej. Los jest po to, by się nim nasycić.

Twój wewnętrzny obraz życia ma ogromny wpływ na to, jaką postawę wobec niego obierasz. Ważne jest nastawienie do życia. Publikacja składa się z trzech części. Pierwsza dotyczy przekonań, energii, ale i bezsilności, która określana jest jako stan przetrwania. Część druga zatytułowana „Chcę” opowiada o naszych pragnieniach, ale i tym, co nas czasami powstrzymuje. To także nawyk rozczarowania i niezadowolenia.

Część trzecia – ostatnia skupia się na działaniu, płynących korzyściach, lekkości, kreacji życia, miłości i zmianach. Pojęć i analiz jest dużo, ale warto poznać trochę inną publikację. Motywacja to stan gotowości do podjęcia określonego działania, wzbudzony potrzebą zespół procesów psychicznych i fizjologicznych, określający podłoże zachowań i ich zmian.

„Żywe Życie. To życie, w którym czujesz, że żyjesz. Potrafisz się nasycać i nasycić. To życie, które Cię rozwija. To ruch, który nie ma zastoju. Nie oznacza to, że cały czas gdzieś pędzisz i nigdy się nie zatrzymujesz. Zatrzymujesz się. Ale Twoje zatrzymanie nie jest zastojem i utknięciem z bezsilności. Zatrzymujesz się, aby odpocząć i korzystać. W tym zatrzymaniu nadal jest życie”. – to fragment książki, który naprowadza odbiorcę na pewne tory myślowe.

Chcesz się nauczyć takiego życia? Przeczytaj tę książkę. Autorka gwarantuje, że po jej lekturze nic już nie będzie takie samo. Wszystko się u Ciebie zmieni. Na lepsze! Oby. 😉

Gorąco polecam
Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: Sensus – Helion S.A
Premiera: 11.10.2022 r.
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 160
(nowość wydawnicza)

Kinga Roszczyniała jest holistyczną terapeutką, która odkryła tajemnicę jak „żyć życiem żywym” nasyconym i pełnym satysfakcji. W swojej książce autorka dzieli się wieloletnią pracą z umysłem, ciałem i duchem. W każdym z poruszanych wywodów można odnieść wrażenie, że terapeutka ma niesamowicie szeroki zasób wiedzy i odnosi się do  kwestii uzdrawiania siebie, schematów z dzieciństwa czy wpływów energii kwantowej. Opisując własne doświadczenia prezentuje czytelnikom ciekawą drogę do tego jak sięgnąć po to, co jest dla nas najważniejsze. Książka została wzbogacona o ćwiczenia ułatwiające pracę nad sobą oraz bardziej intensywne zagłębienie się we własne pragnienia. Ten mały i niepozorny poradnik może wnieść wiele barw, światła i wzmocnić psychiczne wiele zagubionych i poturbowanych przez życie osób. Najbardziej podoba mi się, rozwiniecie myśli o tym, aby zatrzymać się, przyjrzeć sobie i odpocząć. Tak niewielu z nas potrafi świadomie odpoczywać a przecież, w tym zatrzymaniu też jest nadal życie.

Na półkach: , , , , , ,

Życie jest cudem, największą wartością, cennym darem, a każda chwila to szansa. Szansa na rozwój, na miłość, na radość. To okazja do działania, do spełnienia, do realizowania własnych pragnień i celów. Sens życia to coś, co tworzymy dzień po dniu swoimi własnymi działaniami i myślami. Czy zdajemy sobie sprawę z tego jak cenny to skarb? Czy czerpiemy z życia garściami, a może tylko wegetujemy? Jak wygląda moje życie? Czego mogę się nauczyć i jak iść naprzód, powstrzymując się od obwiniania innych, jeśli sprawy nie układają się po mojej myśli? To, jak wygląda moje życie w dużej mierze, zależy ode mnie.

Jak cieszyć się życiem i sięgać po więcej to motto książki Kingi Roszczyniały Życie, chcę więcej. Znana w mediach społecznościowych terapeutka holistyczna jest zwolenniczką metody skupiającej uwagę na pracy z umysłem, uczuciami, ciałem, duchowością oraz relacjami. W książce daje cenne wskazówki dla tych, którzy pragną żyć pełną piersią, jednak nie zawsze mają odwagę na jakiekolwiek zmiany. Boją się zmiany, bo uruchamia w nich lęk i obawę przed tym co ona niesie. Okazuje się, że te lęki często zakorzeniają się w naszej przeszłości, często nabieramy ich w okresie kiedy jesteśmy jeszcze dziećmi. Wszystkie te obawy zatrzymują w nas „ruch do życia”, czyli chęć do zmian, sięganie po „do więcej, do lepiej”. Krok po kroku ku chęci do życia możemy osiągnąć więcej i mamy motywację, by tego osiągnąć. Ruch w przeciwnym kierunku to każdy, którego siłą napędową są wszystkie obawy, frustracje, lęki oraz niskie poczucie własnej wartości a głównym motywem jest ucieczka od czegoś, czego w pełni nie akceptujemy.

Zbyt często wiele czasu spędzamy, patrząc na to, czego w sobie nie lubimy, co chcielibyśmy zmienić, co naszym zdaniem powinno być inne. Mocne osadzenie w przeszłości, oznacza, że ​​nie jesteś w stanie skupić się na swojej przyszłości. Autorka daje impuls do tego, by w końcu podjąć świadomą decyzję, aby by ruszyć naprzód "do życia" i nauczyć się tego kochając i akceptując siebie.

I jak zauważa autorka, podświadomość powoduje, że czujemy się emocjonalnie i fizycznie nieswojo, gdy próbujemy zrobić coś nowego lub innego, lub zmienić którykolwiek z ustalonych wzorców zachowania. Za każdym razem, gdy próbujemy czegoś nowego, czujemy, jak podświadomość ciągnie nas z powrotem do strefy komfortu. Nawet myślenie o zrobieniu czegoś innego niż to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, sprawi, że poczujemy się spięci i niespokojni. Dlatego kształtowanie nowych nawyków, które pomogą nam osiągnąć nowe cele, może być początkowo trudniejsze do wdrożenia, ale gdy staną się nawykiem lub rutyną, pozostaną w naszej strefie komfortu. W ten sposób udało nam się przeprogramować swoją podświadomość, aby działała na naszą korzyść.

Książka to również cenne źródło informacji na temat tego, w jaki sposób można pracować nad zmianą przekonań, jakie jest nasze nastawienie do życia (czy rzeczywiście nasze przekonania są nasze, czy jedynie chłonęliśmy jak gąbka opinie innych). Dużo informacji na temat masek, które przybieramy i schematów, w które wchodzimy automatycznie i o zawieszeniu pomiędzy chęcią zmiany a faktycznym działaniem, by tych zmian dokonać – nie zawsze jest to takie proste, jak się wydaje. W naszej głowie powstaje szereg blokad, które niestety nie pozwalają nam iść naprzód „do życia”.

Jednym z istotnych informacji to poznanie różnicy na temat uszczęśliwiania innych i cieszeniem się z czyjegoś szczęścia. Co tak naprawdę powoduje, że lubimy zajmować się innymi niż sobą i dlaczego dawanie daje nam więcej satysfakcji niż branie? Wnioski opisane przez Kingę Roszczyniałę są zaskakujące – warto wszystkie je poznać. Zdumiewające i zaskakujące. Rozdział o dźwiganiu na swoich barkach więcej niż się da i nadodpowiedzialności zaskoczy niejednego czytelnika. A kiedy już dobrniemy do ważnych wiadomości na temat podejmowania decyzji i odpowiedzialności za swoje życie wtedy zacznie się kolejny krok w drodze do uzdrowienia siebie. Kolejny istotny etap do zmiany, bez którego to wszystko nie miałoby sensu. Potem już będzie z górki, zaczną się pytania o poczucie winy (bo przecież niektóre zmiany mogą ją powodować, a czy powinny – dlaczego tak się dzieje?) i o błędnie pojmowanej lojalności i o manipulowaniu, by osiągnąć swój cel.

Nie będzie zmian jeśli nie padną pytania: czego chcę od życia, czego pragnę dla siebie i czy to jest mi potrzebne? W książce pytania te padają wielokrotnie, każda nowa decyzja ma być poprzedzona pytaniem, czy to jest moje i jak bardzo jest mi to potrzebne. Rozdział o wsłuchaniu się w swoje potrzeby (bo przecież często zadajemy pytanie czy warto, ale czy to jest w zgodzie z nami?) jest bardzo istotny, ponieważ to kolejny krok do świadomego życia, w zgodzie z nami. I ostatecznie bardzo ważny rozdział o wyrażaniu swoich pragnień, czyli o sprzecznych komunikatach i wykluczających się intencjach. Czym jest dla nas TAK a NIE dla innych i co nam w tym nie odpowiada. A co się dzieje kiedy ktoś nas ocenia, czyli trochę o umiejętności przyjmowania krytyki, ale i byciu asertywnym. A co jeśli krytyk pochodzi z naszej głowy? Jak radzić sobie z wewnętrznym krytykiem? I wreszcie jak wyglądają moje relacje z innymi ludźmi – czyli do kogo lgniemy i kogo najczęściej przyciągamy.

Niby proste wskazówki, jednak nie zawsze umiemy się do nich stosować. Książka pomaga je zrozumieć i sprawia, że w rezultacie stają się nawykiem. Ćwiczenia i afirmacje zawarte w książce i medytacja do Siły Większej pozwalają osiągnąć spokój i sprawiają, że nasze wewnętrzne dziecko (bo każdy je ma) może w końcu nasycić się dostatecznie miłością, zrozumieniem, akceptacją i wszystkim, czego wcześniej nie doświadczało. A to z kolei otworzy nas na zmiany, na które wcześniej nie mieliśmy sił a może i nawet świadomości. Podróż z Kingą Roszczyniałą będzie drogą w jedną stronę: do akceptacji i samospełnienia oraz ruchem „do życia” pełną piersią. Zatem od dziś idę w myśl zasady: Cieszę się z tego co mam, Doceniam to i Otwieram się na więcej.

Bardzo lubię ostatnio sięgać po takie książki, które są DLA MNIE... W których mogę przeczytać o emocjach, o życiu, o innych kobietach - w których mogę odnaleźć cząstkę siebie i spojrzeć nieco inaczej na coś, co wydaje się być 'utartym wzrocem'.

Dzięki takim książkom jak ,,Życie, chce więcej. Prosta droga do zmiany, której pragniesz" od @wydawnictwo_sensus autorstwa @kingaroszczyniala jest to możliwe. Jest to jedna z takich książek, które pozostawiają nasz wieloma otwartymi wątkami w głowie, z różnego rodzaju przemyśleniami...

Czy właściwie jest nasze życie? Czy chodzi w nim tylko o to by wykonać należycie wszystkie swoje obowiązki a następnie 'zejść ze sceny'? Przyznaje, że czasami również właśnie w taki sposób patrzyłam i ja na życie... ALE.. Dzięki tej lekturzę potrafię spojrzeć na ten cały cykl nieco inaczej.

Jak odnaleźć swoją energię?
Jak wyrażać swoje pragnienia?
Jak zacząć słuchać siebie?

I przede wszystkim JAK czerpać z życia więcej?

Zapraszam do lektury!

Wydawca: @wydawnictwo_sensus
Data premiery: 11.10.2022

#zyciechcewiecej #sensus #poradnik #kobiety #dlakobiet #emocje #poradnik #strach #wychowywanie #ksiazkidlakazdego #ksiazkioemocjach #zycie #jakzyc

• Popularnonaukowe
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Nowe
  • Poradnik
  • Świetne poradniki
  • Biznes/ Rozwój

Roszczyniała Kinga Życie, chcę więcej. Prosta droga do zmiany, której pragniesz Zobacz więcej