Czas na jogę. Zula i przemądrzała małpa

Okładka książki Czas na jogę. Zula i przemądrzała małpa Lauren Hoffmeier
Okładka książki Czas na jogę. Zula i przemądrzała małpa
Lauren Hoffmeier Wydawnictwo: Debit Seria: Czas na jogę opowieści dla młodszych dzieci
40 str. 40 min.
2022-09-14
2022-09-14
40 min.
Patrycja Zarawska

Okładka książki Czas na jogę. Zula i sprytna mucha Lauren Hoffmeier, Ela Śmietanka
Czas na jogę. ... Lauren Hoffmeier, E...

Do dżunglowych amatorów jogi dołączą przemądrzała małpka... Jest czad :D

Do dżunglowych amatorów jogi dołączą przemądrzała małpka... Jest czad :D

Myślałam, że to będzie książka tylko dla fanów jogi

I miałam rację :)

Co prawda ktoś, kto nie ćwiczy też może znaleźć w niej uniwersalny przekaz (rób to, co kochasz i nie przejmuj się komentarzami). I ilustracje - te też są cudownie kolorowe, wesołe i niesamowite dla każdego.

Ale umówmy się, to Ci ćwiczący będą czerpać z czytania największą przyjemność.

Świetna kontynuacja pierwszej części. Fantastyczny prezent dla joginów, joginek i ich dzieci :)
Albo kogoś, kto jeszcze nie wie, jak fajna jest joga

Myślałam, że to będzie książka tylko dla fanów jogi

I miałam rację :)

Ale umówmy się, to Ci ćwiczący będą czerpać z czytania największą przyjemność.

Świetna...

Czy ćwiczenie jogi jest śmieszne? Tak myśli pewna małpka, dopóki nie zorientuje się, że sama ją ćwiczy i jest jej z tym dobrze. Poznajcie wesołą i ciepłą historię o tym, że fajnie jest wsłuchać się w siebie.
Tygrysica Zula i jej towarzyszka Muszka ćwiczą jogę. Okazuje się, że nad swoimi głowami mają widownię. To małpki harcują w koronie drzewa, a jedna wyjątkowo przemądrzała o imieniu Swadi zaczyna się z nich naśmiewać. Wyglądają tak śmiesznie! Ona nigdy nie wygląda śmiesznie, a do tego jest najzwinniejsza i najładniejsza i… spada z drzewa.
Kiedy dzięcioł zaczyna wybijać ciekawy rytm, małpka daje się mu ponieść. Wtórują mu inne zwierzęta, a małpka tańczy i wygina ciało. Nawet się nie orientuje, kiedy sama zaczyna wykonywać pozycje jogi. Jest zaskoczona, jak dobrze się z tym czuje.
Serce małpki ożywiło się, a ona się wsłuchała w swoje ciało. Joga daje tyle radości, a małpka zmieniła zdanie. Jednak można się tu dopatrywać nie tylko samej zachęty do ćwiczeń, ale także tego, że warto być otwartym na nowe doświadczenia, za to nie jest fajnie być przemądrzałym i śmiać się z innych. A wy co jeszcze dostrzeżecie pomiędzy kartkami tej wyjątkowej książki?
Zachęcam serdecznie. Bajeczne ilustracje, niebanalna fabuła i zwierzęta zachęcają do lektury, która staje się prawdziwą przygodą. Szata graficzna jest cudowna i nie można oderwać od niej wzroku, a tekstu nie jest dużo. Na końcu znajdziecie także kilka pozycji jogi, które pojawiły się w trakcie opowiadania.

W drugiej części Zula i mucha poznają małpę, która wyśmiewa ich ćwiczenia. Zula wcale się nie przejmuje a nawet namawia małpę na wspólne ćwiczenia. Niejako podstępem Zula i kucha nakłaniają małpę Sadi do wykonania pozycji jogi i jej również się to spodobało. Gdy jej koleżanki wyśmiewają teraz ją, nic sobie z tego nie robi i dalej ćwiczy.

Podoba mi się wypowiedź Zuli „ Trzeba mieć sporo odwagi, żeby spróbować czegoś nowego i być może wyglądać przy tym śmiesznie. Ale w jodze nie chodzi o to, żeby być ideałem. Chodzi o to, żeby się dobrze czuć!”

Na końcu książki są opisane pozycje jogu z instruktażem jak je wykonać.

Podoba mi się wypowiedź Zuli „...

ytm.
Muzyka.
Ukochane brzmienia.

Czy są dla Ciebie ważne?
Lubisz się nimi otaczać?😊
A może, jak jedna z bohaterek dzisiejszej książki odrazu dajesz się ponieść?

Historię o tygrysicy Zuli już znacie- obserwowaliście jej przemianę na łamach pierwszej części serii "Czas na jogę ".💙

Tym razem widzimy na kartkach opowieści "Zula i przemądrzała małpa " zrelaksowaną Zulę, dla której joga stała się sposobem na długie leniwe dni w dżungli. W końcu zawsze lepiej się poruszać, niż spać, prawda? 🤭

Nieoczekiwanie drzewnymi akrobacjami zaskakuje ją stado rozbrykanych, hałaśliwych humanów. W tym wyjątkowo prześmiewcza małpka, Swadi- w swoim mniemaniu naprawdę idealna i najlepsza!🐒

Gdy runęła na ziemię, obok Zuli na własnej skórze przekonuje się jak fajne jest ćwiczenie! 🤩

Idąc za odgłosami dżungli stopniowo otwiera się na świat.
W rytm stukania dzięcioła zaczyna ruszać biodrami i kręcić ogonem. Nuci, angażuje kolejne partie ciała we współgranie z wszechotaczającą naturą.

Za sprawą Sprytnej Muszki uczy się świadomego oddechu i wypełnia powietrzem czując się naprawdę dobrze.

Co jeszcze?

Słyszy bicie swojego serca.
Coraz głośniej, i głośniej.

I dociera do niej, że to serce wskakuje jej rytm i kierunek. Wsłuchując się w nie czuje się wolna i ochoczo poznaje kolejne pozycje, razem z przyjaciółmi...

na oczach wszystkich mieszkańców dżungli.

Jest to wspaniała opowieść o zwierzęcej przemianie. W końcu Swadi uczy się na łamach książki całkiem sporo pokory i umiejętności podążania. Zyskuje uważność i wewnętrzny spokój. Choć idzie jej to dużo łatwiej, niż Zuli w pierwszej części!

Jesteśmy fankami tej serii. Wprowadza spokój i harmonię przy jednoczesnym zderzeniu z różnymi emocjami. Dzięki niej łatwiej przekradać dziecku to co ważne.

A w tym przypadku jest to podążanie za głosem serca, szacunek i budowanie skupienia.
A do tego- ruch to zdrowie!

ytm.
Muzyka.
Ukochane brzmienia.

Czy są dla Ciebie ważne?
Lubisz się nimi otaczać?😊
A może, jak jedna z bohaterek dzisiejszej książki odrazu dajesz się ponieść?

• Dla dzieci
  • Pożyczone z biblioteki
  • Dziecionkowe
  • L-owe
  • Biblioteka
  • Książki
  • Dla szkrabów

Dodaj cytat z książki Czas na jogę. Zula i przemądrzała małpa