Moja gwiazda #1

Okładka książki Moja gwiazda #1 Aka Akasaka, Mengo Yokoyari
Okładka książki Moja gwiazda #1
Aka AkasakaMengo Yokoyari Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Moja gwiazda (tom 1) komiksy
komiksy
Moja gwiazda (tom 1)
Oshi no ko
Studio JG
2022-10-21
2022-10-21
9788380019751
Anna-Maria Puto
psychologiczna tajemnica showbiznes okruchy życia seinen manga

Okładka książki Moja gwiazda #8 Aka Akasaka, Mengo Yokoyari
Moja gwiazda #8 Aka Akasaka, Mengo ...
Okładka książki Moja gwiazda #7 Aka Akasaka, Mengo Yokoyari
Moja gwiazda #7 Aka Akasaka, Mengo ...

Co tu powiedzieć, to dość ciężki temat i nie każdy może go zrozumieć, ale miło że wyszło kolejne arcydzieło ukazujące jak to jest w świecie show biznesu oraz jak ciężko mają ludzie urodzeni do bycia gwiazdą, czyli najczęściej mowa tu o zawodzie piosenkarki.

Już się kiedyś spotkałam z tym tematem, dajmy na to Selena Gomez, która miała nieraz "fanów" śledzących ją i gdyby nie jej prywatni ochroniarze to mogłoby się to źle skończyć.
Naprawdę niebezpieczna sprawa. Fani odczuwający chorobliwą zazdrość lub pragnienie "posiadania" piosenkarki tylko dla siebie samego najprawdopodobnie nie odczuwają tego że to złe albo ignorują kompletnie zasady moralne do tego stopnia, że zamieniają się w roboty lub bezmyślne zwierzęta.
Tacy ludzie najprawdopodobniej mają problemy psychiczne lub posiadają schorzenie przez co nie odróżniają czym jest dobro a czym zło. Ale kto tam wie, tu trzeba myśleć jak taki człowiek aby go zrozumieć..

Współczuć tu mniejszym twórcom których nie stać na prywatnego ochroniarza i czują przez większość życia dyskomfort..

✧✧✧

Bardzo fajny pomysł z reinkarnacją, no i jak już wspomniałam, dobrze że ktoś pokazał w końcu większy obraz życia gwiazd. Dzięki temu być może, dużo ludzi zmieni punkt widzenia na mniej morderczy i samolubny, choć wątpliwe aby mordercy to czytali, a nawet jeśli to większość może mieć to kompletnie gdzieś. Takie życie.

Jak dla mnie ta opowieść była smutna, ale serce jest za twarde aby się popłakać po samym czytaniu, jednak po anime myślę że jest szansa na łezkę.

Ja myślę że gwiazdy mają ciężko, choć zawsze będą plusy i minusy, to kochają swoją robotę, jednak sama sława potrafi przygnębiać po czasie, a o spokój potem jest trudno zadbać.
W naszym świecie brakuje wyrozumiałości ze strony fanów, wsparcia jakiej twórcy często oczekują, a pomimo to są wytrwali, dlatego trzeba im pogratulować wytrwałości, trzeba być świadomym że tacy ludzie mają ciężej nawet niż taki typowo, wyjątkowy na swój sposób człowiek, choć to zupełnie inna liga, to piosenkarze to też ludzie.

Piękna okładka💖

Naprawdę mnie zaskoczyła ta manga. Spodziewałem się wesołej historii , a parę rzeczy naprawdę mną wstrząsnęło. A pod koniec nawet miałem łzy w oczach i w sumie ciekawi mnie jak to się dalej potoczy. Jedynie na minus te wątki ze świata show biznesu. Miejscami mnie nudziły , ale 2 tom na pewno przeczytam

Niespecjalnie dobre pierwsze wrażenie biorąc pod uwagę koncept wyjściowy serii, ale nie warto skreślać jej po opisie, bo pod koniec tomu znacząco zyskuje pewnym odwróceniem oczekiwań.

Uwielbiam to !! Podobają mi się te elementy komedii połączone z lekkim dramatyzem. Bardzo fajnie też został pokazany świat show biznesu który nie zawsze jest kolorowy.

Obejrzałam anime i manga jest tak samo wspaniała albo i lepsza polecam każdemu. Piękna kreska i ciekawa historia która bardzo wciąga.

Osobiście podoba mi się, ale początek jak dla mnie naciągany

Osobiście podoba mi się, ale początek jak dla mnie naciągany

Początek wydał mi się za bardzo... no, cóż, dziwny. Chyba jestem za stara na westchnienia do idoli. Ale! Pojawia się wątek kryminalny + przedziwna reinkarnacja.

Choć to może nie do końca moje klimaty, duży plus za ukazanie prawdy na temat produkowania idoli i reguł kierujących tzw. showbiznesem. Zakończenie też jest dla mnie obietnicą ciekawych wydarzeń w tomie drugim.

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Boże, jakie to było dobre!

Początkowo byłam sceptycznie nastawiona do niej, bo obawiałam się, że reinkarnacja wyjdzie... dziwnie, ale na szczęście nie ma się czego bać.

A śmierć tytułowej Ai Hoshino łamie serce na najdróbniejsze kawałeczki ;(

Boże, jakie to było dobre!

A śmierć tytułowej Ai Hoshino łamie serce na najdróbniejsze kawałeczki ;(

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

manga porusza bardzo poważny problem o którego istnieniu nie miałem nawet pojęcia fabuła strasznie wciąga postacie są świetne mam tylko problem do polskiego wydawcy czyli studia jg denerwuje mnie fakt tłumaczenia tytułu oshi no ko na moja gwiazda było już lepiej zostawić oryginalną nazwę

Dałam się nabrać, że to coś wyjątkowego.
Tasiemiec o show biznesie, używający tak wyświechtanych przez mangi metod opowiadania, że to aż niesmaczne. Coś tam poważnego się pojawia, tu i tam, ale do mnie nie trafia - dałoby się mocniej, prawdziwiej, bardziej szczerze.

PS: Mnóstwo żenady, typu Goro, odrodzony w bobasie ginekolog, który będzie niósł sprawiedliwość dla biednej Ai sam będąc psychofanem jak chociażby jej morderca. Tylko nie aż tak hardkorowym. Fujka!

Dałam się nabrać, że to coś wyjątkowego.

• Manga
  • Mangi