Honor Wilka

Okładka książki Honor Wilka Lee Lightner
Okładka książki Honor Wilka
Lee Lightner Wydawnictwo: Copernicus Corporation Cykl: Kosmiczny Wilk (tom 6) fantasy, science fiction
Kosmiczny Wilk (tom 6)
Wolf's Honour
Copernicus Corporation
2022-09-01
2022-09-01
9788382320701
Krzysztof Kowalczyk

I książkowa saga o Ragnarze Czarnogrzywym zakończyła się, niech skaldowie sławią jego bohaterstwie! Ostatnia część trzyma poziom i jest przyjemna w odbiorze. Razi jedynie jakiś brak pomysłu na zakończenie historii oraz epilogu, wszystko za szybko i ucięte oraz streszczone w kilkunastu stronach. Mamy też niestety plot armor głównego bohatera na poziomie Mary Sue, ilość niesamowitych zbiegów okoliczności może sugerować, że sam imperator oraz kosmiczne szczęście przyczepiły się do zada naszego mężnego kosmicznego wilka. Mimo wielkiej dawki przyjemności jaką sprawił ten bolter porn, pozostał duży niedosyt.

Ragnar Czarnogrzywy zasługuje na dużo lepsze zakończenie jego sagi. Pomimo tego że książka posiada wszystko czego oczekuje od książek z WH40k, to zabrakło tutaj rozmachu i epickości. Intryga jest, ale nie zaskakuje w żadnym momencie. Do tego ostateczna walka skończyła się za szybko i była mało " warhammerowa" (czyli krwawa, pełna poświęcenia i walki do ostatniej kropli krwii) jak dla mnie.
Ogólnie fajnie było wrócić do historii Ragnara i poznać dalsze jego losy, ale miałem nadzieję że ostatni tom przygód Ragnara będzie widowiskowy, epicki i krwawy jak przystało na jednego z synów Wielkiego Wilka Lemana Russa!

FOR THE EMPEROR!
EMPEROR PROTECTS!

Cała seria o wilku warta przeczytania.

Cała seria o wilku warta przeczytania.

To już 6 cześć przygód Ragnara który wraz z dwoma towarzyszami teraz pilnuje astropatki a w samotności wytyka sobie zagubienie włóczni Russa. Jednak okazuje się, że włóczni nie zaginęła w otchłani lecz jest w posiadaniu czarnoksiężnika z legion Tysiąca Synów który dzięki niej będzie mógł zniszczyć cały legion Russa zmieniając ich w bezmyślne kreatury. Rozpoczyna się wyścig w którym Ragnar nie tylko będzie walczył o swój honor ale także o istnienie swojego legionu.

• Rok 2022
  • S/F