Osadzona

Okładka książki Osadzona Anna Matusiak-Rześniowiecka
Okładka książki Osadzona
Anna Matusiak-Rześniowiecka Wydawnictwo: HARDE Wydawnictwo Cykl: Historie prawdziwe (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Historie prawdziwe (tom 2)
HARDE Wydawnictwo
2022-09-28
2022-09-28

Ciekawa i pouczająca historia. Szybko się czyta, fabuła wciąga. Polecam

Ciekawa i pouczająca historia. Szybko się czyta, fabuła wciąga. Polecam

Bardzo dobra, ciekawa, mocna, wzruszająca historia. Podoba mi się tez styl pisania autorki.

Jak zaczęłam to nie przerwałam dopóki nie skończyłam. Bardzo bardzo ciekawa, niesamowita historia. Podobno wiele takich już się zdarzyło ale ja zetknęłam się z tym problemem po raz pierwszy. Dobrze opowiedziana, oddaje emocje, różne punkty widzenia. Świetna.

"OSADZONA" ANNA MATUSIAK - RZEŚNIOWIECKA

Wow, ależ tutaj się działo.
Jest to druga część serii "Historie prawdziwe". Po "Splątana" przyszedł czas na "Osadzoną".

Gdyby nie fakt, że podobna historia naprawdę miała miejsce można by napisać, że jest to rewelacyjna fabuła.
Autorka bardzo realistycznie ukazała nam środowisko, warunki i relacje jakie panują w jednym z najsurowszych więzień na świecie.
Dałam się porwać w tę niesamowitą historię.
Jest bardzo klimatycznie, intrygująco i zaskakująco.
Prosty język i styl powoduje, że powieść tę czyta się błyskawicznie, na wdechu wyczekując finału.
Tak bardzo chciałam dobrego zakończenia i kibicowałam naszej bohaterce. Bardzo nie wkurzało jej zachowanie, ale byłam z nią.

Poznamy Magdę. Młodą i naiwną dziewczynę, która zakochała się i bardzo łatwo uwierzyła swojemu chłopakowi, że szybko staną się bogaci.
Nieświadoma zupełnie intrygi i kłamstw jakim ulega zostaje wkręcona w przemyt. Złapana na granicy w Japonii nie może uwierzyć w to co się stało.
Okazuje się, że w torbie ma biały proszek, narkotyki.
Zamiast myśleć o sobie, ona bardzo się martwi o swojego chłopaka Omariego. Sądzi, że ktoś go wrobił, a w zasadzie ktoś wrobił ją.
Niestety trafia do więzienia i musi odsiedzieć tam osiem lat.
Bardzo jest jej wstyd przed rodziną i znajomymi, których oszukiwała, twierdząc, że super się jej powodzi.
Na szczęście rodzice bardzo zaniepokojeni jej zniknięciem zaczynają ją szukać. Zupełnie nie mają pojęcia, gdzie przepadła.

Bardzo zachęcam Was po poznania tej historii.
Zapewniam, że znajdziecie tutaj dużo emocji, wzruszeń i zaskoczeń.

Będzie o trudnych relacjach siostrzanych, kłamstwach i manipulacji chłopaka,
Przekonamy się, jak wiele znaczy miłość rodziców do swojego dziecka i jak wiele można zrobić, gdy tylko chce się mu pomóc.
Jednak przede wszystkim jest to historia o młodej, zagubionej, zakochaj dziewczynie, która zupełnie niespodziewania trafia do więzienia.
To zmienia ją na zawsze i nic już nie jest takie samo. Nowa codzienność, nowe otoczenie i nowe zasady.
Jest przerażająco i okropnie.

"OSADZONA" ANNA MATUSIAK - RZEŚNIOWIECKA

Wow, ależ tutaj się działo.

"Tyle wiemy o sobie, na ile nas sprawdzono". Magda została nieźle przetestowana przez życie i można by rzec, że wyszła z tego zwycięską ręką pomimo tylu zmarnowanych lat. Zmanipulowana przez chłopaka zgadza się na przemyt narkotyków i zostaje złapana w Japonii, gdzie dostaje wyrok 8 lat więzienia. Japońskie więzienie to nie polskie, to prawdziwy rygor i zero empatii, tam nawet załatwianie potrzeb odbywa się w określonych porach. Nie wspomnę o tym, że przez cały czas odsiadki nie wyrażono zgody na żadne odwiedziny, a listy były przyjmowane tylko po angielsku.
Jedynie niektóre historie, np Mirka wydawały mi się niezwiązane z całością, tak trochę wstawione na siłę.

Anna Matusiak "Osadzona"wydawnictwoharde.
-Omri,denerwuję się...-wyznałam kilka wieczorów przed planowaną podróżą.
-Kochanie,niepotrzebnie.Nic ci nie grozi.Będzię tak jak ostatnio.Wrócisz do Anglii. I nigdy więcej nie będę cię narażał na ten stres,obiecuję.
...
Książka przedstawia życie Magdy od młodych lat aż do czasu wyjścia z więzienia w Japonii.Magda miała dwie siostry a mimo to nie umiała znaleźć z nimi wspólnego tematu,była zamknięta w sobie miała swój świat do którego nie wpuszczała nikogo.Zmiany dokonały się w niej kiedy poznała Omari który ją w sobie rozkochał.
W książce jest pokazane ile miłości jest w rodzicach do dzieci mimo iż popełniają błędy,ile są w stanie wybaczyć.
Kiedy czytałam "Osadzoną" zdałam sobie sprawę ile kobiet tak naprawdę wierzy bezgranicznie mężczyznom a oni tak potrafią to wykorzystać.
Moim zdaniem książkę powinny przeczytać młode kobiey które jeszcze mają wiele przed sobą i zobaczyć co może im grozić kiedy poświęcają się tak dla swojego partnera a on nimi manipuluje.
Książkę czyta się szybko wciąga od pierwszego zdania.

Anna Matusiak "Osadzona"wydawnictwoharde.
-Omri,denerwuję się...-wyznałam kilka wieczorów przed planowaną podróżą.
...

Pierwsza myśl po przeczytaniu książki - nieprawdopodobne. Japonia kraj robocików. Czy ja jeszcze chcę tam polecieć, zwiedzić?
Losy głównej bohaterki wstrząsnęły mną. Niektórzy pomyślą sama tego chciała, ja nie oceniam jej, życie czasami zaskakuje tak jak i Magdę.
Polecam warto przeczytać. Nawet, jak czasami jest to fikcja, ale jakże realna. Po co uczyć się na swoich błędach, jak można na cudzych.

Bardzo mi się podobała. Tak samo jak pierwsza część. Aż trudno uwierzyć ile może człowiek wycierpieć i wytrzymać. Mam nadzieję, że autorka napisze dalsze historie.

Muszę przyznać że przeczytałam naprawdę w szybkim tempie. Zwykłe a nawet banalne pytanie. Czy wierzymy w miłość bezwarunkową??🤔😏
Do dziecka tak. W innym przypadku można zapłacić cenę niewyobrażalnie okrutną. 🤣😭Polecam👍👍👍

Japonia większości z nas kojarzy się zapewne z egzotyką, wyjątkowym widowiskiem, jakie funduje Matka Natura, kiedy zaczynają kwitnąć wiśnie i z zaawansowanym postępem technologicznym. Magda dwukrotnie odwiedza Japonię, jednak ani razu nie jest jej dane podziwiać ani cudów natury, ani cywilizacji...
Jako nastolatka najstarsza z trzech sióstr odkrywa w sobie talent plastyczny. Rodzina wspiera ją w dążeniu do realizacji marzenia o podbiciu świata sztuki. Kiedy jednak na drodze dziewczyny pojawia się przystojny ciemnoskóry Omari, sprawy zaczynają zmierzać w złym kierunku...
Młodzi sprawiają wrażenie zakochanych w sobie po uszy i jak wiele innych par odkrywają, że życie nie jest usłane różami. Wydaje się, że kolor skóry mężczyzny naprawdę ogranicza mu możliwość rozwoju w Polsce, podejmują więc decyzję o wyjeździe do Wielkiej Brytanii, która jawi im się jako Ziemia Obiecana, niemal jak Ameryka emigrującym do niej w początkach XX wieku. Efekt jest podobny - Magda i Omari mają problemy z utrzymaniem się, nie mówiąc już o jakimkolwiek rozwoju. On coraz dobitniej wyraża frustrację, ona wstydzi się przyznać rodzinie, że nie poszło tak, jak się tego spodziewała, zadłuża się więc coraz bardziej podtrzymując iluzję bycia spełnioną i zamożną. Rodzinę na odległość przez jakiś czas daje się oszukiwać, ale banków nie... Pewnego dnia Omari wpada na pomysł, który raz na zawsze wyciągnie ich z kłopotów, tylko to właśnie Magda musi się zająć jego realizacją.
Jakimś niepojętym dla mnie sposobem ona wierzy w to, że nie ma ryzyka i ktoś, tak po prostu, chce zapłacić ogromną sumę za to, żeby odbyła podróż lotniczą do Japonii i z powrotem. Każde zdanie w książce aż krzyczy, że to nie może się udać, a jednak ona wsiada na pokład samolotu. Raz się udaje, chociaż pieniądze nie są aż tak duże, żeby pokryć wszystkie zobowiązania. Magda leci więc drugi raz. Do Europy będzie jej dane wrócić dopiero po ośmiu latach...
Każdy odkryje własne emocje czytając "Osadzoną". Ja byłam przede wszystkim wściekła na Magdę, w głowie mi się nie mieści, jak można być tak bezdennie głupią. Z drugiej strony Omari okazał się być mistrzem manipulacji, a zakochany człowiek głupieje do imentu, szczególnie kiedy jest dwudziestokilkulatką, która właśnie nabiła sobie guza mierząc się z odkryciem, że nie jest tak wyjątkowa, żeby cały świat padał jej do stóp. Wciąż jednak uważam, że nic jej nie usprawiedliwia, co najwyżej tłumaczy, a w całej tej historii najbardziej jest mi żal Jana, jedynej osoby, która wydaje się panować nad emocjami i rozsądnie podchodzić do życia w jego nienajciekawszej odsłonie. Rozumiem też i nie potępiam, dlaczego w pewnym momencie chciał wynająć grupę do specjalnych poruczeń, która wytłumaczyłaby Omariemu, ręcznie lub przy użyciu narzędzi, za co ojciec Magdy tak szczerze go nienawidzi i że przykładanie do tego rasistowskiej wymówki jest co najwyżej naiwne, chociaż raczej po prostu wygodne.
Wiem, że historia została oparta na prawdziwych przeżyciach pewnej Magdy i wiem też, że ona sama sobie taryfy ulgowej nie daje. Mam nadzieję, że życie jej się mimo wszystko poukłada i trzymam kciuki za to, żeby dorwała tego gnoja i odpłaciła mu pięknym za nadobne.

Jako nastolatka najstarsza z trzech sióstr odkrywa w sobie talent...

• Przeczytane 2022

Dodaj cytat z książki Osadzona