I żyli długo i szczęśliwie

Okładka książki I żyli długo i szczęśliwie Przemek Pawelec
Okładka książki I żyli długo i szczęśliwie
Przemek Pawelec Wydawnictwo: Novae Res reportaż
reportaż
Novae Res
2022-09-29
2022-09-29

Rozmowy o miłości w zdrowiu i chorobie

Jak radzić sobie kiedy chora Alzheimera dotknie kogoś bliskiego?

W tej książce znajdziemy trzy opowiadania o codziennym, realistyczny życiu. Są to historie mężczyzn, którzy opiekują się chorymi osobami.

Są to wyzwanie, odpowiedzialność, trudne brzmienie, ale też, wspomnienia lekcje życia, rozmowy o wartości.

Choć książka jest krótka, zawiera w sobie wiele emocji i skłania do myślenia.

Rozmowy o miłości w zdrowiu i chorobie

Jak radzić sobie kiedy chora Alzheimera dotknie kogoś bliskiego?

Choć książka jest...

Polecam serdecznie książkę Pana Przemka. Bardzo przyjemna książka, łza tez sie zakręciła.

Książka potrafi być obrazem pięknych emocji. Książka Przemka Pawalca opowiada o problemach starzejącego się społeczeństwa. Jest świadectwem miłości do drugiego człowieka, mimo starości i chorób z niej wynikających.

Książka przedstawia trzy historie z prawdziwego życia. Życia małżeństw w których pojawił się alzheimer. Ci ludzie pokazują swoje życie sprzed choroby i w jej trakcie.
Postacie tej książki są bohaterami. My przechodząc obok starszej osoby nie myślimy nad tym co spotyka tą osobę. Jaki ból przechodzi i ile kłód przed sobą ma przez które musi przejść. Oni są bohaterami, ale dopiero gdy pochylimy się nad ich losem zauważymy prawdziwych bohaterów!

Życie przemija jak krople deszczu, ale w młodym wieku o tym nie myślimy i żyjemy pędem w który wpadamy. Lecz te historię mogą każdego uczulić na to, że życie skarbem jest!

Możesz mieć plany, marzenia i chcieć bardzo wiele, ale ile tak na 100% uda się tego zrobić na starość.

Każda historia w książce jest taka sama, jednak bardzo się różnią od siebie... Miłość jest piękną bronią, którą można walczyć z chorobą. Tylko dzięki wielkiej miłości i szacunkowi do drugiego człowieka można walczyć z chorobami otępienia.

Rozmowy o miłości w zdrowiu i chorobie. Choroba Alzheimera – to brzmi jak wyrok. Jednak tak nie musi być!

Książka jest zwieńczeniem wieloletniej pracy opiekuna w dziennym domu pomocy społecznej dla osób z chorobami otępiennymi. Poruszone są w niej tematy - problemy, z jakimi na co dzień borykają się opiekunowie osób z chorobą Alzheimera. Książka pokazuje je w punktu widzenia praktycznego i życiowego oraz stara się przybliżyć ten trudny temat zwykłemu czytelnikowi. Jest jednocześnie hołdem dla opiekunów oraz osób, które obarczone chorobą otępienną.
Książka o dużej dawce miłości międzyludzkiej ❤️

Choroby, które dotykają ludzkiego umysłu są szczególnie trudne. Nie tylko dla samego chorego, ale i jego najbliższych. Przemek Pawelec w swojej książce "I żyli długo i szczęśliwie" przybliża czytelnikom i czytelniczkom temat choroby Alzheimera.

Autor na co dzień pracuje w dziennym ośrodku dla osób cierpiących na choroby otępienne. Dzięki temu jest blisko zarówno z pacjentami, jak i ich bliskimi. Przeprowadził trzy wywiady z mężami chorych kobiet, które to dotyczą tego samego, a jednak tak bardzo się od siebie różnią.

Przemek Pawelec pyta Czesława (męża Zuzanny),Jana (męża Marii) i Jerzego (męża Marianny) o sprawy proste i codzienne. Panowie opowiadają jak poznali swoje drugie połówki oraz jak płynęło im wspólne życie. Dochodzą jednak do momentu, w którym zaczęli zauważać u swoich żon niepokojące objawy. W rezultacie dostały one diagnozę brzmiącą jak wyrok - Alzheimer. Stan chorych szybko się pogarsza, ale mężowie trwają przy nich i to przywraca mi wiarę w człowieka.

W tej niepozornej książce znajduje się wiele ciepła, dobroci i miłości. Czesław, Jan i Jerzy zostali przy swoich żonach, choć kontakt z nimi jest bardzo ograniczony, lub nie ma go w ogóle. "I żyli długo i szczęśliwie" jest ważnym głosem w podnoszeniu świadomości o chorobach otępiennych. A przecież warto wiedzieć więcej, żeby lepiej zrozumieć chorych i ich bliskich. Czytajcie!

Wspaniała k historie trzech mężczyzn zmagających się z trudną rzeczywistością, opieką nad osobami chorym na Alzheimera. Opowieśći zawarte w tej książce poruszyły moje serce i skłoniły do wielu refleksji. Skąd czerpać siłę do życia, gdy pod nogami same kłody? Odpowiedz jest prosta- z miłości! To wielka potęga, która naprawdę może wszystko, i nie zna strachu.
Możemy sobie uświadomić jak bardzo ważne jest zdrowie, miłość ,relacje między ludźmi. Jak bardzo trzeba być silnym i wyrozumiałym dla osób z otępieniem. A co najważniejsze doceńmy to co mamy, bo Możemy mieć gorzej, los w każdej chwilę może potraktować nas okrutnie. Doceńmy naszych bliskich, bo bardzo ważna jest relacja i bliskość w rodzinie- wspierajmy się nawzajem:) Polecam przeczytać gorąco:)

Możemy sobie...

Przeczytałam książkę w jeden wieczór. Bardzo interesujący zbiór pięknych chodz nie raz gorzkich historii przybliża obraz życia mężów z poważnie chorymi żonami. Ta książka pokazuje że prawdziwa miłość aż po grób istnieje. Myślę że te historie pokazują co w życiu jest naprawdę ważne i po jej przeczytaniu dostrzegłam jak ciężkie chwilę przeżywają osoby które opiekują się chorymi na choroby otępienne.

Przeczytałam książkę w wyjątkowym miejscu, w samolocie wśród chmur i blisko nieba. Iście klimat do książki "I Żyli długo i szczęśliwie" ❤️😊książka porusza bardzo trudny i ciężki temat, jednak Ci cudowni bohaterowie dnia codziennego pozwalają wierzyć że miłość istnieje, a przede wszystkim pokazują całe spektrum tej choroby. Ich opowieści skłonimy mnie do refleksji nad moim codziennym życiem. W tej książce pomimo ciężkiej choroby, jest dużo optimizmu, wdzięczności za wspólne lata, miłości a przede wszystkim ciepła i wiary. Polecam

W życiu bywają historie jak z bajki, i takie, którym do bajki daleko. W książce znajdziemy opowieść trzech mężczyzn, którzy - jak w bajce spotykają swoje księżniczki - miłości życia. Dzielą z nimi radości i smutki przez długie lata. A potem pojawia się choroba Alzheimera partnerki, która wymaga od mężczyzny heroicznej odwagi, siły, a przede wszystkim bezgranicznej miłości. Historie z życia wzięte, uświadamiające nam przewrotność losu i fakt, że wszystko może się zdarzyć. Podziwiam bohaterów, dodają wiary, że prawdziwa miłość nigdy nie mija. Warto przeczytać, pomyśleć.

Ta książka to zbiór trzech historii, z których wyłania się obraz codzienności naznaczonej chorobą.
To opowieść o mężczyznach, ich żonach i tym „trzecim”: Alzheimerze, który wdarł się w ich szczęśliwe życie i pogrzebał marzenia o spokojnej starości.
„Miłość niewątpliwie napędza ten świat, sprawia że dokonujemy czasami rzeczy, zdawałoby się niemożliwych, o które byśmy siebie nie posądzali” – pisze we wstępie Autor, Przemek Pawelec, który na co dzień kieruje Dziennym Domem Opieki w Szczecinie.

I o tym mniej więcej jest ta książka. O wielkim uczuciu jakim darzą swoje żony trzej mężczyźni, którym przyszło się zmierzyć z chorobą otępienną kobiet ich życia. Ta książka to również bardzo ważny głos przypominający o chorobie, o której jeszcze wciąż za mało się mówi.
Więcej:

Trudno jest opowiadać o chorobie i o ludzkich słabościach, tym bardziej mężczyznom, ale autor wydaje się nie przejmować stereotypami o to właśnie z nimi postanawia porozmawiać o trudnościach życia codziennego przy opiece nad osobą z chorobą Alzheimera. Świetnie napisana książka, i doskonale spisane relacje rozmów. Książka ma klimat i choć to literatura faktu trzyma w napięciu i budzi wiele emocji. Szacun dla panów Jerzego, Jana i Czesława i dla autora. Polecam każdemu

• EmpikGo
  • Bohater niepełnosprawny lub poważnie chory
  • PRZECZYTANE 2022

Dodaj cytat z książki I żyli długo i szczęśliwie