Wymarzone

Justyna Piec-Głogowska Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2022-10-03
2022-10-03

Okładka książki Poezja naszych dni. Tom 4 Anna Magdalena Filipiak, Justyna Piec-Głogowska, praca zbiorowa
Poezja naszych... Anna Magdalena Fili...
Okładka książki Księga bajek najnowszych Tom 1 Maja Baczyńska, Elżbieta Guźniczak, Bożena Kraczkowska, Justyna Piec-Głogowska, praca zbiorowa
Księga bajek n... Maja Baczyńska, Elż...
Okładka książki Poezja naszych dni. Tom 5 Anna Magdalena Filipiak, Ewa Kaczmarczyk, Jacek Mroczek, Justyna Piec-Głogowska, Dominika Szrejder
Poezja naszych... Anna Magdalena Fili...

Wymarzone to historia, którą mogłabym przeczytać jednym ciurkiem tak dobrze mi się czytało. To historia, którą łatwo polubić.

Poznajemy Karolinę i Adama w trudnym dla nich czasie, gdy nieskuteczne próby zajścia w ciążę powodują kryzys w ich małżeństwie. I choć bardzo się kochają to nie mogą znaleźć wspólnego języka. A wredna Ada nie pomaga. Dobrze, że choć znalazła się Natalia, która niczym anioł stróż nad nimi czuwała.

W tej książce znajdziecie ogrom emocji. Przede wszystkim miłość, w różnych jej obliczach. Miłość między małżonkami, między rodzicami i dziećmi zarówno tymi małymi i tymi dorosłymi. Jest też miłość do ludzi, tak po prostu.
Jest też zazdrość, strach, tęsknota, niepewność, rozczarowanie, nadzieja. I wiele innych.

Najważniejsze to nie poddawać się w realizacji marzeń, szczerze rozmawiać i nie ufać pozorom. A wszystko inne się ułoży.

### Recenzja Książki "Wymarzone" - Justyna Piec-Głogowska

**Emocjonalna Odyseja Rodzicielstwa: Marzenia, Wyzwania i Niezwykłe Zakończenie!**

Cóż za podróż przez emocjonalne szaleństwo, która czeka na Ciebie w książce "Wymarzone" autorstwa niezwykłej Justyny Piec-Głogowskiej!

**Tytuł "Wymarzone" to doskonałe odzwierciedlenie tego, co kryje się między stronami tej powieści.**

**Historia o staraniach o dziecko wcale nie jest banalna. Autorka opowiada o zmaganiach, niepowodzeniach i triumfach.**

Wtajemnicza nas w świat rozterek, nadziei i desperacji, jednocześnie zostawiając miejsce na nadzieję.

**Ale to nie wszystko. "Wymarzone" to również spojrzenie na całą sytuację z perspektywy rodziców, których jedyne marzenie to ta jedna, maleńka istotka.**

Czy marzenia się zawsze spełniają? To pytanie pozostawiam Tobie, bo "Wymarzone" to podróż, której zakończenie jest jak niespodzianka - pełne uczuć i zaskakująco prawdziwe.

**Tytuł książki idealnie oddaje esencję tej historii. I nie martw się, nie zabraknie Ci chwili refleksji.**

Teraz czeka na Ciebie jedno pytanie: Czy jesteś gotowa na tę niesamowitą podróż po marzeniach i życiu? "Wymarzone" Justyny Piec-Głogowskiej to opowieść, którą trudno odłożyć - zanurz się w niej i pozwól emocjom zabrać Cię w niezapomnianą podróż.

**Przeczytaj "Wymarzone" już teraz i pozwól tej historii zmienić Twój sposób myślenia o marzeniach, miłości i życiu. Bo czasem jedno maleńkie marzenie potrafi odmienić całe dotychczasowe życie.**

### Recenzja Książki "Wymarzone" - Justyna Piec-Głogowska

Poruszająca, wzruszająca i pełna emocji historia młodego małżeństwa. Marzenie o dziecku, które przyćmiewa wszystko inne. Książka napisana z perspektywy kobiety i mężczyzny. Poznajemy ich odczucia, zachowania, myśli. Trudna sytuacja, która zdarza się w realnym świecie. Autorka świetnie poruszyła i przedstawiła tą tematyką. Książka jest wciągająca i nieodkładalna, czytelnik jest ciekawy czy uda się bohaterom przetrwać kryzys. Napisana lekkim i prostym językiem, brak zbędnych i długich opisów, konkretne i realistyczne dialogi. Powieść pokazuje jak radzą sobie z taką samą sytuacją kobiety i mężczyźni, jakie myśli i odczucia im towarzyszą, czym się kierują w realizacji marzenia. Niemniej książka bardzo piękna i wartosciowa. Polecam

"W naszym domu czy w pracy czułam się czasami, jakbym nie mogła zaczerpnąć tchu, jakby rzeczywistość wokoło mnie przytłaczała i zabierała mi nawet powietrze. Pewnie to wszystko przez stres i obsesyjne myślenie o dziecku. Sama wpędziłam się w to błędne koło, z którego nie potrafiłam wyjść."
Wymarzone to historia młodego małżeństwa, dla których marzenie o dziecku zamiast uskrzydlać, po wielu porażkach przynosi jedynie ból i cierpienie.
Marzenie, które miało ich łączyć - podzieliło.
Czasem jest tak, że gdy bardzo czegoś pragniemy dzieje się zupełnie na odwrót.
Pragnienie posiadania dzieci jest wpisane w nasze życie. Jednak wielokrotne porażki przy próbach zajścia w ciążę mogą powodować u kobiety frustrację i huśtawkę nastrojów.
Myśli, które chodzą nam po głowie wprowadzają nas w samonakręcającą się spiralę wątpliwości.
Tak było w przypadku Karoliny. Presja, nadzieje, które umierały z każdym miesiącem i ciągłe zawody mają ogromny wpływ na życie Karoliny i Adama.
Kobieta zaczyna swoje smutki topić w alkoholu, a frustrację wyładowuje na mężu. Ten zaś coraz częściej spogląda w kierunku atrakcyjnej koleżanki z pracy.
Jesteście ciekawi jak potoczy się ta historia? Czy Karolina i Adam odnajdą wspólny język? Czy uda im się przezwyciężyć problemy? Czy będą mieli upragnione dziecko?
Zawsze w przypadku problemów rozmowa jest najlepszym rozwiązaniem. Rzecz oczywista, a jednak wbrew pozorom wcale nie taka łatwa, gdy własne myśli i wątpliwości ciągną nas na dno.
Jeśli nie będziemy razem walczyć o szczęście, jeśli nie będzie zrozumienia u jednej ze stron, wtedy szanse na powodzenie również maleją.
Nasze myśli, nasze obawy są naszym największym wrogiem.
Są chwile, gdy problemy nas przytłaczają. Dlatego tak ważne jest zrozumienie u partnera.
Kobiety zawsze bardziej emocjonalnie reagują w takich sytuacjach. Muszą czuć się potrzebne, by wiedzieć, że każda taka porażka nie sprawia, że będą postrzegane jako ktoś gorszy.
Muszę przyznać, że bywały chwile, gdy obsesyjne myślenie Karoliny o dziecku trochę mnie irytowało.
Podobnie upór kobiety, gdy Adam próbuje wytłumaczyć swoje postępowanie.
Z drugiej jednak strony rozumiem jej rozterki i obawy. Nigdy nie jest tak, że winę ponosi tylko jedna strona.
Najważniejszy jest dialog i zrozumienie.
Wymarzone to książka, która skłoni was do refleksji i spojrzenia na pewne problemy z innej perspektywy.
Historia, jaką pisze życie.
Gorąco polecam.

Karolina i Adam są małżeństwem, któremu do pełni szczęścia brakuje potomka. Starają się, choć każda próba kończy się niepowodzeniem.

Kobieta bardzo przestrzega dni płodnych, bo wierzy, że to właśnie dziś jest ten wyjątkowy dzień, dzięki któremu ujrzą dwie kreski na teście. Niestety każdy zrobiony test, każdy kolejny miesiąc powoduje, że Karolina zaczyna tracić nadzieję. Przez to też jest sfrustrowana. Każdy nowy dzień to kłótnia z mężem. Coraz częściej zaczyna zaglądać do kieliszka, który daje jej ukojenie choć na moment.

Adam ma dość ciągłych pretensji żony. Chce mieć dziecko, ale nie chce aby jego życie toczyło się wokół dni płodnych. Uważa, że powinni wyluzować. Karolina go nie rozumie. Właśnie dzięki temu Adam zaczyna zwracać większą uwagę na swoją współpracownicę Adę.

Małżeństwo Karoliny i Adama zaczyna mieć poważne problemu. Nie potrafią już ze sobą swobodnie rozmawiać. Wszystko to o co tyle razem walczyli zaczyna wisieć na włosku. Wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli.

Czy małżonkowie znajdą jeszcze wspólny język?

Karolina, która pragnie za wszelką cenę mieć dziecko. Często doprowadzała mnie do irytacji. Jej zamykanie się, nie moc rozmawiania z mężem. W małżeństwie najważniejsza jest rozmowa i poczucie bycia kochanym. Ona jedynie wywiera presję na swoim małżonku. Nie można żyć zgodnie z zegarem, warto czasem zaszaleć, zmienić coś w naszym życiu aby zadziałało. Nie warto nigdy tracić nadziei, a obwinianie drugiej połówki spowoduje jedynie, że odwróci się od nas.

Adam, który ze wszystkich sił stara się przypodobać żonie. Za każdym razem robił to o co ona go prosiła. I choć nie zawsze miał ochotę i chęci, to starał się sprostać wymaganiom małżonki. Nie popieram tego, że dał się omamić Adzie. Lecz z drugiej strony też chciał mieć trochę „normalności” i poczucia, że komuś innemu na nim zależy.

Historia bardzo realistyczna. Każdy z nas może mierzyć się z takim problemem. Nie każdy marzy o dziecku, ale ogrom ludzi tak. I jeżeli przychodzi problem aby zajść w ciążę, to często kobieta obwinia siebie. To straszne, jak sama sobie potrafi zrobić krzywdę. Najważniejsze to nigdy się nie poddawać, zawsze mieć choć zalążek nadziei, że się uda.

Dostrzec możemy, że wspólna droga między małżeństwem się rozchodzi. Każde z nich zmierza w całkiem innym kierunku. Najważniejsze to ze sobą rozmawiać. Dawanie sobie wsparcia. Najważniejsze, że Karolina i Adam, jeszcze znajdą się na wspólnym zakręcie. Czy ich marzenie zostanie spełnione?

Polecam każdemu, książka otwiera oczy aby na życie spojrzeć z innej perspektywy niż dotychczas.

Od pokoleń, niezliczona ilość kobiet boryka się z problematyką zajścia w ciążę. Podłoże ma różne przyczyny – począwszy od problemów ze zdrowiem jednego z rodziców, kończąc na blokadzie na tle psychicznym. Jak dobrze wiemy, jest masa obostrzeń i kar przeznaczonych dla kobiet, które matkami być nie chcą, a co zarazem idzie, nie ma praktycznie żadnych konkretnych pomysłów, by pomagać kobietom, które pragną błogosławionego stanu przez całe życie.

Karolina i Adam są udanym małżeństwem. Oboje mają stałą pracę, którą lubią i własny dom z pięknym ogrodem. Jedyne czego brakuje w ich życiu – to mały człowieczek zrodzony z ich uczucia. Chcę powiedzieć, że już od pierwszych stron ta powieść podbiła moje serce. Starania o dziecko nie są mi obce, razem z paranoją, jaka wkrada się w głowę przyszłej mamy. Karolina to kobieta, której pragnienie przysłoniło całe życie. Seks na czas, bo owulacja; upartość, przez którą o mało nie straciła małżonka; brak rozmowy z ukochanym – szczerej, prawdziwej, obowiązkowej i zarazem naturalnej dla małżeństwa.

Mocno utożsamiam się z Karolą i jej obsesją. Jej obawy o romans Adama, jej utrata wiary w siebie i wątpliwości w miłość ze strony małżonka – tak właśnie wyglądają starania o dziecko. Łzy i żal, przepełnienie bólem z powodu braku dwóch kresek. Doskonale to znam i doskonale wiem, jak potrafi to zaważyć na pogodnym i udanym związku. Niestety chwilami miałam ochotę trzasnąć ją w głowę… Zamiast porozmawiać z Adamem to twardo stała przy swojej paranoi, nie dając sobie wytłumaczyć, że prawda i realia mogą być inne.

Znowuż Adam ma swoje za kołnierzem, jednak chłop ma moje wsparcie. Było mi przykro, że robił, co mógł do granic możliwości, a Karolina grała wielką panią, nie zwracając uwagi na jego uczucia i jego emocje względem zaistniałych sytuacji. Szczerze go podziwiam, że faktycznie nie zostawił jej w cholerę, bo prawdą jest, że „do tanga trzeba dwojga”, a tutaj cała odpowiedzialność spadła na mężczyznę, nieważne było, że sam też ma serce i też może go coś zaboleć – trochę mi to zgrzytało, ale, jako, że to moje pierwsze spotkanie z panią Justyną i jej piórem, nie biorę tego jakoś za szczególnie pod uwagę.

Nie ukrywam, że trochę dziwnie też odbierałam małżeństwo bohaterów. Liczyłam na więcej „słodkości” między nimi; wiem, że prawdziwe życie tak nie wygląda, ale patrzę na postacie przez pryzmat tego, że sama jestem żoną i jak odnosimy się do siebie z moim ślubnym. Wątek, który zaburzył idealne życie postaci, pozostawię Wam do odkrycia, ale prawdą jest, że Adam wykazał się naprawdę silną wolą, bo ja to miałam ochotę mordować i to krwawo, po tym, jakich ludzi mieli okazję spotykać na swojej drodze.

Całościowo „Wymarzone” to bardzo dobra historia, bardzo prawdziwa, z realnymi obawami, ze strachem, obwinianiem się, z wieloma powodami do szukania szczęścia gdzieś indziej. Jeśli chodzi o zakończenie, pozwolę sobie zatrzymać je dla siebie! Odkryjcie sami, dlaczego ulałam morze łez przy tej historii i dlaczego czytałam fabułę do czwartej rano, nie mogąc odłożyć książki, póki nie zobaczę ostatnich linijek tekstu….

Karolina i Adam bardzo marzą o dziecku. Chodź starają się jak mogą niestety ich marzenie nie chce się spełnić.
Po tylu nieudanych próbach i z każdym zrobionym testem ciążowym Karolina traci nadzieję i zaczyna szukać pocieszenia w alkoholu a swoją złość wyładowuje na mężu. Po wielu kłótniach i cichych dniach Adam zaczyna coraz bardziej zwracać uwagę na Adę swoją współpracownicę której mężczyzna nie jest obojętny.
Małżeństwo Karoliny i Adama wisi na włosku a wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli.
Czy para przetrwa kryzys?
Czy uda im się wszystko naprawić?

,,Czasami obcej osobie łatwiej się zwierzyć niż najbliższym. To wynika z tego, że boimy się oceny innych. Łatwiej jest przyjąć krytykę, nawet tę najgorszą, od obcych niż od bliskich".

Wymarzone to nie tylko poruszająca historia o miłości i pragnieniu dziecka, ale także terapeutyczna lekcja dla małżeństw, niosąca nadzieję, że nad tym, co dobre, zawsze czuwa siła wyższa.

Książka porusza bardzo ważne kwestie. Jak niespełnione marzenie o dziecku może poróżnić dwoje bliskich sobie ludzi.
Autorka wprowadza nas w świat wielu emocji jakie towarzyszą bohaterom. Czytając tę książkę po części rozumiem Adę, prawie każda kobieta w pewnym momencie swojego życia zaczyna marzyć o dziecku. Nie rozumiem tylko szukania ucieczki w alkohol.
Książkę czyta się świetnie, jeżeli ktoś z Was jest wrażliwy radzę, zainwestować w pudełko chusteczek na otarcie łez które lecą ciurkiem.
Piękna, mądra i bardzo emocjonująca historia.
Polecam ❣️

Autorka stworzyła cudowną historię - taką, która skradnie niejedno serce. Poruszyła w niej bardzo aktualny problem, z którym mierzy się coraz więcej par. Niepłodność spada na związek niespodziewanie - młodzi ludzie kochają się, chcą być razem, planują, jak urządzą swoje gniazdko, i wierzą, że w odpowiedniej chwili pojawią się dzieci. Nagle okazuje się, że nie wszystko idzie zgodnie z planem. Mijają miesiące, czasem lata, a upragnione dziecko się nie pojawia. Stopniowo gaśnie nadzieja, a pojawia się rozpacz i rezygnacja...

ᴘʀᴇsᴊᴀ, ᴡɪᴇʟᴋɪᴇ ɴᴀᴅᴢɪᴇᴊᴇ ɪ ᴄɪąɢᴌᴇ ᴢᴀᴡᴏᴅʏ ɴᴀᴢɴᴀᴄᴢᴀᴊą żʏᴄɪᴇ, ᴇᴍᴏᴄᴊᴇ ɪ ᴍᴀᴌżᴇńsᴛᴡᴏ ᴋᴀʀᴏʟɪɴʏ ɪ ᴀᴅᴀᴍᴀ. ᴘᴏ ᴡɪᴇʟᴜ ɴɪᴇᴜᴅᴀɴʏᴄʜ ᴘʀóʙᴀᴄʜ ᴢᴀᴊśᴄɪᴀ ᴡ ᴄɪążę, ᴍᴌᴏᴅᴀ ᴋᴏʙɪᴇᴛᴀ ᴘʀᴢᴇsᴛᴀᴊᴇ ᴡɪᴇʀᴢʏć ᴡ ᴛᴏ, żᴇ ᴋɪᴇᴅʏᴋᴏʟᴡɪᴇᴋ ᴢᴏsᴛᴀɴɪᴇ ᴍᴀᴛᴋą. sᴡᴏᴊᴇ sᴍᴜᴛᴋɪ ᴛᴏᴘɪ ᴡ ᴀʟᴋᴏʜᴏʟᴜ, ᴀ ɴᴀʀᴀsᴛᴀᴊąᴄą ғʀᴜsᴛʀᴀᴄᴊę ᴡʏᴌᴀᴅᴏᴡᴜᴊᴇ ɴᴀ ᴍężᴜ. ᴛᴇɴ ᴢ ᴋᴏʟᴇɪ ᴄᴏʀᴀᴢ ᴄᴢęśᴄɪᴇᴊ sᴘᴏɢʟąᴅᴀ ᴘᴏżąᴅʟɪᴡɪᴇ ᴡ sᴛʀᴏɴę ᴀᴅʏ, ᴀᴛʀᴀᴋᴄʏᴊɴᴇᴊ ᴋᴏʟᴇżᴀɴᴋɪ ᴢ ᴘʀᴀᴄʏ. ᴊᴇᴅɴᴀ ɴɪᴇʀᴏᴢsąᴅɴᴀ ᴅᴇᴄʏᴢᴊᴀ ɪ ᴋɪʟᴋᴀ ᴢʙɪᴇɢóᴡ ᴏᴋᴏʟɪᴄᴢɴᴏśᴄɪ sᴘʀᴀᴡɪᴀᴊą, żᴇ ᴋᴀʀᴏʟɪɴᴀ ɪ ᴀᴅᴀᴍ ᴢᴀᴄᴢʏɴᴀᴊą ɢᴜʙɪć sɪę ᴡᴇ ᴡᴌᴀsɴʏᴄʜ ᴇᴍᴏᴄᴊᴀᴄʜ…

Ta historia jest pouczająca, pokrzepiająca i wzruszająca, pełna skrajnych emocji - momentami przytłacza, ale daje też nadzieję. Autorka dobrze podeszła do tematu, wykreowała bohaterów prawdziwych i wyrazistych, mających i wady, i zalety, z bagażem doświadczeń, niespełnionymi marzeniami i założeniami na przyszłość. Poruszone tematy uświadamiają nam jak wielka siła i determinacja jest w każdym z nas i jak ważną rolę w życiu każdego odgrywa drugi człowiek. Dużo tu życiowej mądrości i prawdy, jest klimatycznie i poruszająco...

Historia niby zwyczajna ale ileż ja łez wylałam. Czyta się rewelacyjnie. W tej książce jest wszystko: miłość, przyjaźń, zdrada, zwątpienie...mega dużo emocji. Polecam serdecznie. Warto!

Karolina z Adamem od jakiegoś czasu starają się o dziecko. Jednak w ich przypadku nie jest to takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Karolina z każdym, kolejnym testem ciążowym traci nadzieję o upragnione maleństwo, a pytania rodziny o jej powiększenie, mrożą i roztrzaskują jej serce jeszcze bardziej. Adam nie do końca jest w stanie zrozumieć swoją żonę, a w ich małżeństwie coraz częściej pojawiają się kłótnie i ciche dni. Natomiast jego współpracownica, Ada, będzie starała się na niego rzucić "czar" i skusić do skoku w bok.
Jak potoczą się losy Karoliny i Adama, i czy los się do nich uśmiechnie?
----------
"Wymarzone" to historia pełna emocji, którą chłoniesz całym sobą, przy jej czytaniu. Choć temat bardzo trudny i niestety często dotykający ludzi, to przez przyjemny styl autorki, kartki pochłaniałam bardzo szybko. Podobało mi się przedstawienie odczuć i życia obu stron - Karoliny i Adama. Pełno w nich bólu, pragnienia, niezrozumienia, ale także wsparcia. Po tej książce wiem, że wiara czyni cuda, a nad każdym ktoś czuwa.
P.S zbliżają się święta, a to najgorszy okres dla par, które pragną dziecka, nie mogąc zaznać tego cudu. Nie pytajcie "kiedy dziecko", nie mówcie co jest najważniejsze, bo to nic nie da, a im przyniesie ogromny ból.
P.P.S. Abstrahując od książki, nie warto czekać roku, bo ostatecznie możesz właśnie nieodwracalnie stracić płodność. Dobry lekarz, który pokieruje Tobą od początku, to skarb.

• Do zdobycia
  • Zakupić