Pakt z diabłem

Okładka książki Pakt z diabłem Sylwia Brataniec
Okładka książki Pakt z diabłem
Sylwia Brataniec Wydawnictwo: Sylwia Brataniec Fotografia i Dom Wydawniczy Cykl: Uwikłana (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Uwikłana (tom 3)
Sylwia Brataniec Fotografia i Dom Wydawniczy
2022-11-30
2022-11-30

"Pakt z diabłem" to thriller kryminalny spod pióra naszej rodzimej pisarki, który jest jednocześnie ostatnim tomem trylogii "Uwikłana". Jeżeli chodzi o poprzednie części to czytałam je dosyć dawno temu i mówiąc szczerze niewiele z nich pamiętam. Wiem na pewno, że książki bardzo mi się podobały, jendak cały cykl charakteryzuje się wielowątkowością i ogromną ilością bohaterów co spowodowało, że bez rereadu poprzednich tomów początkowo po prostu się w tym wszystkim gubiłam.
Niemniej im więcej kartek zostawiałam za sobą tym bardziej angażowałam się w fabułę i ponownie zagłębiałam w niebezpiecznym świecie podziemia. Sporym ułatwieniem okazała się lista postaci umieszczona na początku książki, więc za to autorce należy się ogromy plus. Na pochwałę zasługują również przemyślane w najdrobniejszym szczególe intrygi oraz satysfakcjonujące, pełne zaskoczeń i zwrotów akcji rozwiązanie wszystkich tajemnic. Jestem pod ogromym wrażeniem jak Sylwii Brataniec finalnie udało się połączyć wszystkie wątki i zrobić z tego spójną, wciągającą całość.
Trylogię oczywiście polecam, jednak najlepszym rozwiązaniem byłoby czytanie kolejnych części w niewielkim odstępie czasu żeby móc w pełni oddać się stworzonej przez autorkę historii.

Cóż to za historia!
Pakt z Diabłem to finały tom serii “ Uwikłana”. To tutaj wyjaśniają się ukrywane przez lata tajemnice z przeszłości. Teraźniejszość miesza z przeszłością. Autorka umiejętnie manipuluje czytelnikiem, aby na koniec zaserwować taki mindblow, że głowa mała.

Wszystkie puzzle w końcu trafiają na swoje miejsce. Wyjaśnia się prawdziwa tożsamość Anny. Spełnia się jej marzenie. Rick pomaga agencji ROCA w rozwikłaniu zagadki i sam poznaje sporo faktów, które zostały przed nim zatajone przez rodzinę. Czytając ostatni tom w ogóle nie spodziewałam się takich rewelacji, jakie wyszły.

Jeżeli szukacie dobrej historii, to właśnie seria “ Uwikłana”. Zapewni wam niebanalną rozgrywkę w przestępczym światku, jak i walkę o przetrwanie - a w niej wszystkie chwyty są dozwolone.

Ps. Miło, ze strony autorki, że na początku mamy rozpiskę osób, podzieloną na “szeregi”. Kto jest z agencji, mafii i podziemi.

Cóż to za historia!

„Pakt diabła” to trzecia, a zarazem finałowa część serii kryminalnej „Uwikłana”. To tutaj wychodzą na jaw wszystkie skrywane latami tajemnice, przeszłość nieustanie miesza się z teraźniejszością i daje nam długo wyczekiwany finał. Wszystko pięknie się spina tworząc spójną i logiczną całość. Jak autorka zdążyła nas już przyzwyczaić, otrzymujemy świetnie skonstruowaną zagadkę kryminalną, ale również historię, w której nie brakuje elementów sensacji, thrillera oraz domieszki romansu. Co najistotniejsze, każdy gatunek dodaje nutki pikanterii tej historii i czyni ją unikatową. Jeśli lubicie hybrydy gatunkowe, którym nie brakuje charakteru, a watki mafijne nie są tymi od których stronicie, to koniecznie skuście się na ten cykl. Obok dynamicznej akcji, intrygującej opowieści i bohaterów, którym nie brak charakteru i pazura, otrzymacie historię pełną niebezpieczeństw, trudnych wyborów, dylematów i nawarstwiających się problemów. Autorka potrafi budować otoczkę tajemniczości wokół opowiadanej historii i dawkować napięcie. Umiejętnie manipuluje czytelnikiem, by właśnie w tej, finalnej części totalnie nas zaskoczyć. Choć fabuła książki jest dość zagmatwana i wymaga od czytelnika skupienia podczas lektury, nie sposób odmówić tej historii świetnej rozrywki.

Uprzedzając Wasze pytanie, to jedna z tych serii, które należy czytać w odpowiedniej kolejności, by zrozumieć wszystkie wątki i w pełni docenić przelaną na papier wizję autorki.

Sylwia, wielkie brawa, że mimo licznych przeciwności losu, nie podałaś się i oddajesz w ręce czytelników historię, która nie tyle uporządkowuje losy głównych bohaterów tej serii, co stanowi wisienkę na torcie niniejszego cyklu. Jest zdecydowanym asem tej trylogii!

"Pakt z diabłem "to ostatnia część serii kryminalnej Uwikłana autorstwa Sylwii Brataniec. Historia, którą zaserwowała nam autorka jest wielowątkowa i tak zawiła, że trzeba się mocno skoncentrować przy czytaniu aby wszystko ogarnąć. Zanim sięgnęłam po Pakt z diabłem, zrobiłam rereading dwóch poprzednich części, gdyż wiele szczegółów zdążyło mi już umknąć w oczekiwaniu na finałowy tom.Ilosc powiązanych że sobą postaci też jest dość duża. W ostatniej części tej jakże intrygującej serii wszystko się wyjaśnia. Poznajemy wreszcie tożsamość "Ducha",zostaje rozwiązana sprawą zabójstwa rodziny Madenów a także wszystkie skrywane powiązania rodzinne przestają być tajemnicą.Jednym słowem:dzieje się, i to jak się dzieje,do ostatniej strony🔥
Autorka przedstawia nam bohaterów z trochę innej strony.Anna,Rick,Dan,Ewa,Brank, Jack i Laura pokazują swoje "łagodniejsze "oblicze.Szczegolnie dotyczy to Pchły i Freekiego,co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem(kto czytał ten wie kto jest kim w tej trylogii 🤭).Śledząc aktualne wydarzenia,jednocześnie cofamy się do przeszłości gdyż tam dzieją się kluczowe dla całej fabuły sceny,które zapoczątkowały lawinę wydarzeń mających wpływ na całe późniejsze życie naszych bohaterów. Nie da się tu dużo napisać bez spoilerów. Ja jestem zachwycona tą serią i trochę żałuję, że to już koniec.Wielkie brawa dla autorki za stworzenie tak niebanalnej, skomplikowanej ale spójnej historii,napisanej w doskonałym stylu. Czytałam z wielką przyjemnością a moje emocje nie raz sięgały zenitu.Polecam wszystkim, którzy lubią świat bezwzględnych gangsterów, szpiegów, mafijnych porachunków, rodzinnych tajemnic i wielkich miłości .

1997

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i dlatego z wielkim żalem żegnam się z bohaterami , których bardzo polubiłam.
W tej części dostajemy wreszcie odpowiedź na wszystkie nurtujące nas pytania a w szczególności na te dotyczące Anny a to za sprawą "spowiedzi" Heleny, która w strachu przed groźnym mafiozo popełniła przed laty straszny czyn, który zaważył na życiu kilku osób.
Dowiadujemy się wreszcie kim jest Duch, poznajemy historię innych ludzi powiązanych z ROCA i ich udział w rozbiciu "handlarzy".
To co dzieje się między Anną i Rickiem jest dalej bardzo skomplikowane i wzbudza wiele emocji. Bardzo im kibicowałam i byłam bardzo usatysfakcjonowana zakończeniem, chociaż uważam, że było potraktowane zbyt szybko i pobieżnie, tylko w kilku zdaniach.
Dobrze, że zdecydowałam się na przeczytanie tego cyklu, dopiero po ukazaniu się trzeciego tomu, bo inaczej mogłabym się pogubić w natłoku wydarzeń.
Z niecierpliwością czekam na kolejne powieści autorki.

3 lata, 3 długie lata, 3 lata w których działo się tak wiele.
I jest. Udało się. Po domyślam się nie łatwej drodze.

Trzeci tom jakże niezwykłej serii. Serii która swoją budową, narracją, intrygą i nie opisaną zawiłością wprowadza czytelnika w stan zbliżony do hipnozy. Bez ściemy, ja tam byłam, byłam w tej powieści, przeżywałam i byłam tuż obok, za rogiem, w samochodzie, w gabinetach i w lesie.
Zazdroszczę wszystkim którzy będą czytali całą serię od razu. To wiele ułatwi.
Ale ja tym razem nie będę narzekać na ilość bohaterów, ta część weszła mi gładko, od początku mocno się zaangażowałam i to się opłaciło. Dzięki temu wszystkie powiązania bohaterów same się układały.
Trzeci tom jak to zwykle bywa wszystko wyjaśnia, klarują się wszystkie powiązania. Bohaterowie odnajdują to czego szukają bądź tracą nieodwracalnie.

Dzięki tej książce mój rok zaczął się lepiej niż mogłabym się spodziewać. Ta rozbudowana fabuła pobudziła we mnie uśpione zimowym snem pokłady chęci czytania.

Ta książka, a precyzyjnie rzecz ujmując wszystkie trzy to doprawdy majstersztyk pod każdym względem. Docenić tutaj należy niezwykle zawoalowaną fabułę, pokrycie wszystkich wątków w czasie, genialną narracje która nie insynuuje, a daje pole do popisu swoim domysłom. Niesamowicie angażuje czytelnika i prowadzi go w świat kryminału połączonego z mafijną duszą którą aż chciałoby się poczuć na własnej skórze.

Bez cienia słodzenia. To nie post sponsorowany. Książki i autorka zasługują na same topki.

To absolutny mustheave roku 2023.

3 lata, 3 długie lata, 3 lata w których działo się tak wiele.
I jest. Udało się. Po domyślam się nie łatwej drodze.

"Uwikłana" autorstwa Sylwii Brataniec to seria, która zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. Autorka w świetnym stylu połączyła kryminał z thrillerem dodając do tego nutkę namiętnego romansu. "Pakt z diabłem" to ostatni tom serii, w którym dostajemy odpowiedzi na pytania, które spędzają nam sen z powiek od pierwszego tomu.

Anna Rodan zostaje porwana i trafia do domu groźnego przestępcy zwanego Duchem. Rick za wszelką cenę chcą ją uratować, jednak by ją odzyskać musi zrezygnować z zemsty i oddać wszystko, co stanowi fundament jego władzy. Rick zdradzony przez rodzinę, łączy siły z agentami ROCA, aby odkryć tożsamość Ducha.
Tymczasem agenci próbują rozwikłać zagadki morderstwa policjantki oraz zabójstwa rodziny Madenów, do którego doszło trzynaście lat temu. Z każdą chwilą coraz bardziej zbliżają się do rozpracowania siatki handlarzy bronią, ale jest ktoś, kto wciąż im to utrudnia.

Ostatni tom serii to prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Autorka przez całą historię trzyma nas w napięciu, nie zdradzając najmniejszych tajemnic, by na samym końcu dać nam odpowiedź na wszystkie pytania a tym samym wprawić czytelnika w osłupienie.
"Pakt z diablem", podobnie jak poprzednie tomy, jest historią dobrze zagmatwaną, potrzebujemy nie lada skupienia by móc połączyć poszczególne wątki. Mnogość bohaterów, jak również wydarzeń mających miejsce w książce dla niektórych może być przytłaczająca, ale mnie w ogóle to nie przeszkadzało. Książkę czytałam z zapartym tchem, byłam ciekawa jaki finał będzie miała ta historia. Po przewróceniu ostatniej strony z czystym sumieniem mogę przyznać, że Sylwia Brataniec mocno mnie zaskoczyła.
"Uwikłana" to seria, w której aż kipi od tajemnic. Historia, którą przelała na papier Sylwia wywołuje mnóstwo skrajnych emocji, od śmiechu po łzy. Tutaj przeszłość miesza się z teraźniejszością, mocno skrywane tajemnice pomału wychodzą na jaw, jest ból, cierpienie i wielka miłość, intrygująca zagadka, której chęć rozwiązania sprawia, że książkę czytamy w ogromnym napięciu... A to napięcie towarzyszy nam po ostatnią stronę.
Gratuluję Sylwii napisania serii książek, które znajdą grono odbiorców zarówno wśród fanów kryminałów i thrillerów, jak również miłośników romansów. Ja już czekam na kolejne książki Sylwii a Wam polecam z całego serca całą serię "Uwikłana"!

Anna Rodan zostaje porwana i trafia do domu...

"I ze złych pobudek może wyjść coś dobrego".

Cieszę się, że udało mi się zagościć na pewnej dość nietuzinkowej kolacji z okazji Święta Dziękczynienia, jaką autorka serwuje w Epilogu finałowego tomu swojej serii. A to jeden z wielu fabularnych elementów, jakie mocno zaskakują podczas lektury ostatniej części "Uwikłanej", co niewątpliwie winno zadowolić oczekiwania fanów całej trylogii.

Sylwia Brataniec to absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, uzależniona od sportu i dobrej literatury. Z zamiłowania fotograf, wiodąca szczęśliwe życie żony i mamy dwóch córek. W wolnym czasie głównie biega oraz wspina się po skałach. Zadebiutowała w 2020 r. książką pt. "Diabeł tylko się uśmiechnął", będącą pierwszą częścią trzytomowej serii kryminalnej pt. "Uwikłana".

Rick Freekrain bierze ślub, a Anna zostaje porwana i trafia do domu samego Ducha. Freaky jest gotów zrobić wiele, aby uratować ukochaną, nawet oddać wszystko, na co tak długo pracował w przestępczym podziemiu. W międzyczasie agenci ROCA pracują nad tajemnicą zabójstwa policjantki z ich wydziału. Gdy następuje połączenie sił świata gangsterskiego z policyjnym, odkrywane zostają szokujące tajemnice z przeszłości wielu bohaterów.

Po lekturze finałowego tomu trylogii można w końcu w pełni zrozumieć w co "Uwikłana" została Pchła i jak pokrętną historię wykreowała w swojej głowie Sylwia Brataniec. Historię, którą niewątpliwie trzeba poznać od samego początku, czyli od przeczytania pierwszego tomu pt. "Diabeł tylko się uśmiechnął", gdyż każdy kolejny jedynie podnosi poprzeczkę w skomplikowaniu fabularnym, na które składają się tajemnice z przeszłości, zbrodnie, zdrady, podwójni agenci i miłość. W przypadku trzeciego tomu pewną trudność mogła wywołać dość spora różnica czasowa, gdyż od wydania drugiej części minęło aż półtora roku. Na szczęście autorka na pierwszych stronach tomu zwieńczającego serię przypomina wszystkich bohaterów swojego powieściowego świata, co okazuje się sporą pomocą przy ponownym wgryzieniu się w fabułę.

Na lekturze "Paktu z diabłem" z pewnością nie zawiodą się fani serii oczekujący poznania odpowiedzi na pytania, jakie pojawiły się w trakcie czytania dwóch poprzednich tomów. Autorka dzieli bowiem książkę na dwie części, z której pierwsza mocno podsyca rosnące napięcie, dając pewne wyjaśnienie, ale fundując przy tym kolejne zagadki. W drugiej natomiast, krok po kroku, wszystkie wątki zaczynają układać się w jedną, niesłychanie skomplikowaną historię. Tym samym, Sylwia Brataniec szokuje przeszłością niektórych bohaterów i ich zawiłymi losami, a ja lepszego stopnia tytułowego uwikłania nie mogłabym sobie wymarzyć.

"Pakt z diabłem" to także diabeł, czyli bohater wywołujący najwięcej ambiwalentnych uczuć, którego żywiołem jest piekło. W finałowej części Rick zyskuje nieco inną twarz, a kilkukrotnie wywołuje nawet spore zdumienie. Zadowala także poprowadzenie wątku miłosnego z jego udziałem.

Sylwia Brataniec stanęła na wysokości zadania i w trzecim tomie kończącym całą trylogię zafundowała czytelnikom ogrom zaskoczeń, szokującą intrygę, ewolucję charakterów niektórych postaci, a także przeświadczenie, że prawdziwe uczucie jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności. Moja przygoda z diabłem właśnie się zakończyła, wasza może dopiero się rozpocząć, do czego mocno namawiam.

"I ze złych pobudek może wyjść coś dobrego".

Pierwszy raz czytałam tak wielowątkową książkę. Jej nie da się czytać jednym okiem. Trzeba się skupić. Cała seria jest taka i albo się w nią wgryziemy albo odpuścimy bo akcja pędzi jak szalona i chwila nieuwagi, żeby się pogubić. Ja tę serię pokochałam i z żalem rozstałam się z bohaterami. Nie jest to typowa sensacja bo wątek obyczajowy był bardzo wyraźny. Dla mnie było to dodatkowym plusem tej historii. Polecam.

Dorwałam 3 tom pewnej tajemniczej historii. Czytaliście cykl Uwikłanej ? Jeśli nie to polecam wam zacząć od pierwszego tomu byście mogli zagłębić się w tym chaosie.
Dwie siostry , mafijne porachunki, tajemnice rodzinne. Kto kłamie a kto mówi prawdę choć ta ostatnia nie zawsze jest taka przyjemna.
Ślub, porwanie, złamane serce, złamane tajemnice.Prawda naprawdę będzie bolesna, czy wszyscy przetrwają wojnę która jest nieunikniona w gangsterskich porachunkach ?
Zakończenie mnie bardzo miło zaskoczyło i pod kwestia ilości akcji i jej zwrotów uważam że była to najfajniejsza część 🤩👌 Anna moja ulubiona bohaterka z nerwami ze stali bardzo mnie cieszy że w końcu zdobyła to czego pragnęła tak naprawdę przez tyle lat 🤩świetna, trzymająca w napięciu. Dobry kawał sensacyjnego kryminału 👌

Ślub, porwanie, złamane serce, złamane tajemnice.Prawda naprawdę będzie...

• Przeczytane 2022
  • Tajemnice z przeszłaści