Oddasz fartucha 2 czyli dokładka

Znak Horyzont
2022-11-23
2022-11-23
literatura polska kuchnia przepisy

Wiele osób chciałoby przygotowywać smakowite dania, otulające zapachami i pobudzające kubki smakowe z prostych składników oraz w krótkim czasie. Czasem panuje błędne przekonanie, że jest to poza naszymi możliwościami, albo jest bardzo skomplikowane. Tymczasem okazuje się, że tak nie musi być, że można przyrządzić proste potrawy, które zachwycą domowników i gości. Pomocna w tym zadaniu może okazać się dobra książka kucharska, w której znajdzie się wiele inspiracji. Opowiem Wam o jednej z nich, a właściwie o drugiej książce autora prowadzącego także kanał na YouTubie „Oddaszfartucha” .

Poprzednia książka autora przypadła mi do gustu, znalazłam w niej sporo dobrze opisanych i zachęcających do wykonania przepisów na apetyczne potrawy. Spory wybór, estetyczne wydanie i duży format sprawiły, że po pierwsze można się zainspirować, ale także książka może stanowić dobry pomysł na prezent. Wspomniałam Wam, że zabrakło mi w niej deserów i miło się zaskoczyłam, gdy już w drugiej książce od razu na nie trafiłam. Co jeszcze autor dla nas przygotował w drugiej odsłonie?

Estetyka wydania, format książki, przejrzystość oraz krótkie, ale treściwe opisy wykonania zgadzają się z tym, co spodobało mi się w poprzedniej części. Spis treści natomiast już znacznie się różni. Na samym początku znajduje się duży dział, który może zainteresować sporo osób a mianowicie „Razem raźniej, czyli dania jednogarnkowe”. Wiadomo, że takie dania powinny być dosyć proste w wykonaniu, a równocześnie mogą być równie smakowite, jak bardziej skomplikowane potrawy. Mamy tu trochę dobrze znanych dań, przykładowo „Gołąbki bez zawijania”, ale też wiele innych, inspirujących przepisów jak chociażby „Młoda kapusta z kurczakiem w sosie curry”. W drugiej książce autora nie zabrakło dań rybnych oraz z owocami morza i stanowią kolejny dział. Są przepisy na dania jarskie a także dania mięsne, czy dania z ziemniakiem w roli głównej. Sporo można znaleźć sałatek i surówek w różnym wydaniu zarówno z serem, kurczakiem, z krewetkami, ale także z tuńczykiem, czy kaszą. Ta część jest bardzo rozbudowana, skomponowana z różnych składników i w różnych kompozycjach smakowych. Na deser oczywiście słodkości w dziale „Cukier krzepi, czyli desery i inne słodkości”, który zawiera szeroki wachlarz przepisów o różnym poziomie skomplikowania. Aby dopełnić całości autor zaserwował nam też przepisy na domowy chlebek, czy bułeczki. Przepisy są różnorodne, opisane w sposób pozwalający na łatwe ich wykonanie i uzupełnione dużym zdjęciem gotowej potrawy. Nie jest to powtórka z poprzedniej książki, a „dokładka” przygotowana w znanej już i sprawdzonej formie.

„Oddasz fartucha 2 czyli dokładka” to kolejna porcja prostych, ale też trochę bardziej skomplikowanych, różnorodnych przepisów, które można przygotować na co dzień, ale też na różne okazje przez osoby zaczynające swoją przygodę z kuchnią, jak też bardziej zaawansowane. Dania mięsne i jarskie, sałatki i owoce morza, ale także desery. Niektóre dania wymagają więcej czasu, czy większej liczby składników, inne mniej. Wszystko zależy od nas, gdyż z pewnością inspiracji nie zabraknie.

super przepisy !

super przepisy !

Książka bardzo elegancko wydana. Przepisy są nietrudne w przygotowaniu, składniki w przepisach są łatwo dostępne w sklepach. Książka idealna dla tych, którzy są laikami w gastronomi jaki i dla tych, którzy pasjonują się gastronomią. Ewentualnie braki, które są w tej książce z przepisami można uzupełnić z kanału na Youtubie Pana Tomasza OddaszFartucha.

Na półkach: , , , , , , , ,

Egzemplarz recenzencki otrzymałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak-pięknie dziękuję😊📗🍰☕
Na wstępie, na uwagę zasługują: twarda okładka, dobry jakościowo papier oraz zakładka do zaznaczania przepisów.
Pana Tomasza Strzelczyka, od jakiego czasu śledzę w mediach społecznościowych oraz testuję jego przepisy.
Zawsze wychodzą smaczne i nie są skomplikowane w przygotowaniu.
Z przyjemnością zapoznałam się zatem z tą bardzo dobrze opracowaną- książką kucharską👨‍🍳
Przepisy kulinarne zamieszczone przez Pana Tomka są podzielone na kilka kategorii, czyli dla każdego coś smacznego.
Mamy dania jednogarnkowe, zdrowe, jarskie, mięsne, warzywne, owocowe oraz desery, a także przepisy na domowe pieczywo.
Niektóre proste, szybkie, ale są także te bardziej pracochłonne (niekoniecznie trudne) przeznaczone na eleganckie, uroczyste okazje.
Każdy przepis składa się z podanych ilościowo składników oraz dokładnego po kolei-wykonania, a także opatrzony jest zdjęciem.
Na końcu książki zamieszczony jest spis treści, istotny w każdej książce kucharskiej.
Ja miłośniczka kulinarii jestem z tej propozycji książkowej bardzo zadowolona📖🤗
Polecam, zarówno młodym gospodyniom domowym oraz tym paniom, które poszukają wciąż nowych inspiracji kulinarnych🥗🍞🍓🥕🥟

Zawsze wychodzą smaczne i nie są skomplikowane w przygotowaniu.
Z...

• Przeczytane książki, e-booki, wysłuchane audiobooki w 2022r.
  • Polscy autorzy
  • Egzemplarz recenzencki