Grzechy przeszłości

Weronika Sowińska Wydawnictwo: Ridero literatura obyczajowa, romans
Ridero
2022-09-24
2022-09-24

Witam, muszę przyznać, że to była najtrudniejsza recenzja, którą do tej pory pisałam. Historia, którą opisała autorka jest naprawdę ciekawa, niestety błędy, jak i nieskładne zdania odbierały przyjemność z czytania , mimo to warto ją przeczytać i przenieść się w świat pełen przygód i niespodzianek.

W skrócie… jeżeli macie w planach czytać tę książkę, to oczywiście z całego serca polecam, ale proponuje przymknąć oko na błędy, które występują tu dość często… Szykujcie się również na przeskok z tematu na temat w ułamku sekundy, naprawdę dużo się tam dzieje. Fajnie by było, gdyby autorka rozbudowała pewne wydarzenia i potrzymała nas trochę w napięciu.

Przejdźmy do książki :
Aria ma 26 lat i choć wizja rodziców odnośnie do jej kariery zawodowej jest inna ona postanowiła zostać prawnikiem. Aria pomimo swojej aseksualności jest bardzo uczuciową i romantyczną osobą, która w wyniku swojej wady nawet nie marzy o prawdziwej miłości. Nie wierzy w nią. Choroba komplikuje jej życie na każdym kroku. Aria ma też za sobą straszna historię.

Wypad z przyjaciółką do klubu zapamięta na długo!
Poznaje tam mężczyznę, przy którym traci głowę. Pojawiają się w niej uczucia, o których istnieniu nie miała pojęcia.
Czy dziewczyna się przy nim otworzy? Czy uczucie Liama do niej będzie tak silne, że zaryzykuje swoją karierę i zaakceptuje fakt, iż ich życie intymne nie będzie wyglądało, tak jak u większości par?

Zakochanych spotka wiele nieprzyjemności, ale dzielnie stawią im czoła. Czy zdołają pomóc siostrze Liama, która znowu wpadła w środowisko ćpunów?
I co spowodowało, że Aria zniknęła na 18 lat :o.

Jesteście ciekawi?

Polecam 😁

W skrócie… jeżeli macie w planach czytać tę książkę, to oczywiście z całego...

Hej Kochani :) Dziś przychodzę do Was z książką, która premierę miała dość dawno, bo we wrześniu, ale nie da się ukryć, że mam nie małe zaległości w czytaniu i oto jeden z efektów.

“Grzechy przeszłości” to debiut, który Weronika Sowińska wydała samodzielnie. Dość krótka książka, czyta się szybko. Zaintrygował mnie w niej opis, a dokładnie jeden szczegół - aseksualna bohaterka. Nie spotkałam się wcześniej z takim wątkiem w książce, z bohaterem, który zmagał by się z czymś takim co Aria. Ciekawiło mnie jak wykorzysta to autorka w swojej historii.

Aria ukończyła studia prawnicze i poszukuje pracy w tym zawodzie. Pochodzi z majętnej rodziny jednak rodzice liczyli na to, że jak oni, postawi na chirurgię plastyczną. Szczególnie matka nie jest zadowolona z tego jaki kierunek wybrała córka, jednak nie znaczy to, że uważa swoje dziecko za życiowe rozczarowania. Co prawda ich relacje do idealnych nie należą ale też nie są tragiczne.

Aria wraz z przyjaciółką spędza wieczór w barze i tam spotyka swojego byłego chłopaka, który pozostawił po sobie nie małą traumę. Poznaje także w dość specyficznych okolicznościach jego - Liama. Oboje robią na sobie niekoniecznie pozytywne wrażenie. Ale mimo to, gdy następnego dnia okazuje się, że to właśnie z nim Aria ma rozmowę o pracę, otrzymuje oferowane stanowisko. Co z tego wyniknie?

Liam w sumie jest przedstawiony jako kobieciarz, który nagle jest gotów zmienić swoje przyzwyczajenia przez wzgląd na podejście do sfery erotycznej związku, ze strony Arii. Ale faktem też jest, że żył w związku do tej pory z jedną partnerką, z którą co prawda nie łączyło go nic prócz namiętności, jednak nie skakał z kwiatka na kwiatek. I Aria go pociąga, podnieca. Szanuje to, że ona nie odczuwa popędu, ale czy da radę okiełznać własny ?

Co mnie tu drażniło to określanie aseksualności jako wady fabrycznej, defektu. Zagłębiając się w tematykę, łatwo można znaleźć informację, że osoby aseksualne bywają zaliczane do grona LGBT i tym samym aseksualność mogłaby być uznawana za jedną z orientacji seksualnych, choć obecnie jest. Ale co ważne - nie jest to choroba, czy jakaś właśnie wada fabryczna. To część osobowości danego człowieka i jestem nieco rozczarowana tym w jaki sposób ten wątek został wykorzystany.

Tytuł mówi nam jasno, że książka będzie dotyczyć przeszłości, grzechów jakich dopuścili się bohaterowie i mamy tu niejeden, ta przeszłość nie raz namąci w teraźniejszości bohaterów. Problemów jest pod dostatkiem. Widać, że autorka miała wiele pomysłów na tę książkę, wplotła tu liczne wątki, dzieje się niemało ale… Brakowało mi tu rozwinięcia tych wątków, emocjonujących wydarzeń. Dochodziło do czegoś istotnego lecz moment i było po wszystkim, nie miałam czasu na to by na dobre zacząć to przeżywać, już było po wszystkim. Uważam, że książka dużo by zyskała, gdyby te pomysły były bardziej rozwinięte, zajęły więcej stron , dały więcej czasu czytelnikowi na niepewność co z tego wyniknie. A w efekcie tu było dla mnie wszystkiego aż przy dużo. Nie było przez to chwili na nudę ale po prostu brakowało mi takiej głębi.

No i wracając do Arii i jej aseksualności, wszystko jednak wokół tego seksu, pociągu seksualnego i niepewności czy dla niej i Liama jest w ogóle szansa na wspólne szczęście, się kręciło. Jej niepewność i wątpliwości były w pełni zrozumiałe, lecz liczyłam na to, że jej historia pójdzie nieco w inną stronę, skupimy się tu bardziej na emocjach innych niż podniecenie lub jego brak.

Książka ma ewidentnie potencjał, widać, że autorce nie brak pomysłów, jednak jest to debiut, który nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia. Wierzę, że to początek czegoś dobrego, że kolejne książki Weroniki będą lepsze, nie raz się przekonałam już, że nie musi być rewelacyjnie na starcie. Już nie jedna autorka udowodniła, że kolejne książki były tylko lepsze i jestem przekonana, że będzie tak i tu. I trzymam za to kciuki.

Może Wy już mieliście okazję poznać tę historię ? Chętnie poznam Wasze opinie :) Dziękuję autorce za egzemplarz do recenzji.

Zawsze ze smutkiem zabieram się do recenzji książki, która mi się niekoniecznie spodobała. Najgorsze dla mnie jest to, że jest to debiut autorki. Mam tylko nadzieje, że w żadnym stopniu autorka nie odbierze recenzji jako ataku na twórczość.

Historia Arii i Liama rozpoczyna się, w momencie kiedy Aria spotyka Liama w klubie i próbuje ratować przed nim nieznajomą. Potem okazuje się, że Liam jej, jej nowym szefem…

Cała historia nie jest długa, została opisana raptem na 236 stronach. Myślę, że gdyby autorka trochę bardziej rozwinęła historie, to nie byłaby ona taka błyskawiczna. Akcja tak bardzo pędziła, że nie wiedziałam, nawet kiedy i książka się skończyła. Dosłownie było „bziuuuum” i koniec. Nic z tej historii nie wyniosłam, żadnego przesłania, żadnych głębszych emocji. Szkoda, bo ja zawsze staram się coś z książki zaczerpnąć.

Większym problemem, niż szybkość historii był brak korekty. Korekta i redakcja mają to do siebie, że nawet ze średniego tekstu są w stanie stworzyć coś, co będzie się dobrze czytało i nikt nawet nie będzie wiedział, że początki książki nie były takie kolorowe. Tutaj tego wszystkiego zabrakło. To czytało się naprawdę źle. Wiem, że autorka działa coś z tą korektą, ale obawiam się, że dla tej historii jest już troszeczkę za późno. Brak komfortu czytania zaważył na negatywnej opinii. Jestem bardzo wymagającym czytelnikiem co do stylu pisania, tematyki oraz całej otoczki książki.

Temat, który poruszyła autorka, czyli aseksualność jest ogólnie bardziej rozwinięty. Tu zabrakło dobrego researchu. Tematyka nowa, bo nie spotkałam się jeszcze w książce i liczyłam, że może się czegoś więcej dowiem, niestety aseksualność została tutaj leciutko poruszona.

Mam nadzieję, że kolejne książki autorki będą już lepiej wydane, a sama autorka będzie nadal rozwijać się w pisaniu. Bo to, że debiut nie był udany, nie oznacza, że nie zdobędzie doświadczenia.

Aria jest aplikantką u najlepszego prawnika w mieście, jak nie w kraju. Od początku pierwszego spotkania ze swoim szefem towarzyszy jej dziwne uczucie w brzuchu. Czy to możliwe, że dziewczyna się zakochała od pierwszego wejrzenia, mimo iż już dawno przestała wierzyć miłość? Przestała, kiedy były chłopak, Max, skrzywdził ją w okrutny sposób. Do tego Aria jest aseksualna, więc tym bardziej nie wierzy, że ktoś może z nią być, a co dopiero kochać. Nagle, po kilku latach, koszmar powraca, jest nim oczywiście Max, a dziewczyna zastraszona przez niego okropnie się boi. Z pomocą przychodzi jej szef, ale nie do końca jest przekonana o jego szczerości, ale on mówi całkiem poważnie, gdyż czuje zadużył się w przepięknej aplikantce. Tylko czy tych dwoje, będzie miało prawo zaznać miłości, gdy w grę wejdzie aseksualność, tajemnice, zazdrość…

Bardzo długo zbierałam się za napisanie tej recenzji. Musiałam wszystko poukładać sobie w głowie. Przede wszystkim, aby autorka nie odebrała moich słów negatywnie, ale wzięła sobie troszkę na przyszłość.

Od tej książki miałam wielkie oczekiwania, szczególnie że lubię wątek z prawnikami. Ale wtedy, kiedy mogę poznać ich pracę nieco od środka, no i mocny gorący romans. A tu nie dostałam ani jednego,ani drugiego. Chyba zabrakło wszystkiego. Weroniko, proszę, nie bądź na mnie zła, ale muszę być obiektywna. To nie jest tak, że mi się nie podobało, jestem gdzieś pośrodku. Książka ma potencjał, ale ja dla mnie wymaga dopracowania.

Zacznę od tego, że tu wszystko działo się za szybko. Miałam wrażenie, że z niedokończonego wątku wchodziliśmy w drugi albo jego środek… Tak samo, jeśli chodzi o poznanie się Arii z szefem. Tu jakoś też za szybko się zadziało, nie pasowało mi to do pokrzywdzonej dziewczyny. Ale za to wykreowani główni bohaterowie na plus, i to, jak zagrałaś z przyjaciółką Arii. No tu naprawdę brawo, podobało mi się.

Jeśli chodzi o zakończenie, to z jednej strony było dla mnie zaskoczeniem. Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw, ale z drugiej - nie pasuje, że nagle dziewczyna znika na kilkanaście lat. Jak dla mnie ta przestrzeń czasowa jest zbyt długa. Przez co ogromnie mnie ciekawi co wydarzy się dalej.

Szybko przepłynęłam przez tę historię, gdyż jej przeczytanie zajęło mi jeden wieczór. Pióro autorki jest proste i lekkie, mimo błędów stylistycznych. Jednakże szacunek za wydanie książki samemu i trzymam kciuki, aby przy kontynuacji nie pojawiło się problemów i wszystko poszło sprawnie. Mam nadzieję, że moje słowa ciebie nie zraziły, a jedynie pomogą w dopracowaniu dalszej twórczości.

▪️Tytuł: Grzechy przeszłości
▪️Autor: Weronika Sowińska @sowinskaweronika.autorka
▪️Wydawnictwo: Ridero @ridero.pl
▪️Premiera: 24.09.2022 r.
(Współpraca reklamowa @sowinskaweronika.autorka)
▪️▪️▪️

To jedna z tych książek które mają niepozorny wygląd oraz zdecydowanie skromny opis, a w środku skrywają coś bardzo wartościowego ❤️❤️😍

Grzechy przeszłości to historia poświęcona Arii, bohaterce, którą będziecie mogli poznać jako ambitną kobietę pragnąca wspinać się po szczeblach kariery. Stara się żyć codziennością l, nie zaglądając w przeszłość, która pozostawiła jej wiele przykrych wspomnień, jakich nie chciała by doświadczyć żadna inna kobieta. Niebawem ma rozpocząć pracę w prestiżowej kancelarii prawniczej, która była spełnieniem jej marzeń. Ale czy pozostanie w tym miejscu, gdy okaże się, że w przed dzień pierwszego dnia pracy poznała swojego przyszłego szefa w towarzystwie swojego ex, który jest źródłem wszystkich jej paralizujacych wspomnień?

"Aria zalała się łzami, walczyłem ze sobą aby tam nie wejść, nie wziąć jej w ramiona, obiecać, że on tego pożałuje.".

Aria uważa się za osobę wybrakowaną z defektem, który uniemożliwia jej wspólne życie z mężczyzną u boku na całe życie. Jest aseksualna, nie szuka uniesień, nie pragnie orgazmów, wystarczy jej uczucie stracenia w czyiś ramionach, poczucie bezpieczeństwa i miłości. Ale przekonana, że każdy mężczyzna nie wytrzyma w związku bez seksu, blokuję to ją przed tym, aby pozwolić sobie na miłość i długotrwały związek. W czym problem? W tym, żeby znów nie zostać zranionym.

"Zaczęłam oddychać dopiero po wyjściu z sądu. Bliskość Liama, była tym czego potrzebowałam w tym momencie najbardziej na świecie. Najchętniej zakopałabym się w jego uścisku już na zawsze".

W jej życiu pojawia się niespodziewanie mężczyzna, na którego na dzień dobry naedzeszczala rozpoczynając ich znajomość z przytupem 😁 pomimo aseksualności pewne uczucia zaczęły się rodzic między bohaterami w ekspresowym tempie wręcz porywając ich w wir wzajemnej fascynacji. Jak postać Liama wpłynie na Arie? Czy dzięki niemu dziewczyna wyzbędzie się wspomnień z przeszłości i odmieni swoje życie? Czy w pełni wpuści mężczyznę do swojego serca wierząc w jego szczerą miłość bez wymagań i poświęceń?

"``Mimo, że nie byliśmy ze sobą długo, zawładnął moim życiem. Związek z Liamem miął mnie uskrzydlić, wepchał mnie w jeszcze większą dziurę. Pierwszy raz chciałam dla kogoś być lepsza, byłam gotowa poświęcić się, przełamać to co we mnie złe. Byłam gotowa poświęcić się dla miłości…``.

Relacja Arii i Liama była dla ans do samego końca zagadką. Do ostatnich stron zastanawiałyśmy się w jaki sposób zmieni się życie Arii. Liam okazał się niezwykłym mężczyzną, szalenie zakochanym, szczerym i prawdziwym. Ale czy ma na tyle siły, aby również pokonać demony Arii i przebić się przez jej mur jaki budowała latami? My mogłybyśmy zupełnie zastracić się w jego charakterze stąd mamy ochotę szarpać włosy z głowy za ostatnie strony książki jakie zafundowała swoim czytelnikom autorka 🙈 relacja tej dwójki nas pochłonęła i trzeba przyznać, że już nie możemy się doczekać aż sięgniemy po kontynuację ❤️

Fani prawniczych motywów będą się bardzo dobrze czuć czytając książkę, ponieważ klimat odczuwa się przez całą lekture. Przez treść często przewijają się kluczki prawne, sala sądowa i inne, które pozwalają poczuć się w prawniczym świecie. Chyba nie ma powodów ani paragrafów, dla których miałybyśmy odradzić Wam lekture grzechów przeszłości. Pozostało gorąco was zachęcić do poznania tej historii ❤️😍

@sowinskaweronika.autorka bardzo dziękujemy za możliwość objęcia książki patronatem medialnym 😍

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: Grzechy przeszłości
▪️Autor: Weronika Sowińska @sowinskaweronika.autorka
▪️Wydawnictwo: Ridero @ridero.pl
▪️Premiera: 24.09.2022 r.
(Współpraca reklamowa @sowinskaweronika.autorka)
▪️▪️▪️

Grzechy przeszłości to historia...

Jestem osobą, która naprawdę chętnie sięga po debiuty i jak to przy nich bywa, bywają lepsze i nieco gorsze. Tutaj nie było tak źle. Bardzo dobrze się czyta duży druk, więc i ją pochłonęłam na raz. Fabuła jest całkiem fajna, choć na początku sporo się działo i nie mogłam się w nią wgryźć. Dopiero później, kiedy nieco się wdrążyłam stanęła się ciekawsza. Powodem tego jest niska samoocena bohaterki i wiara w to, że miłość raczej nie jest jej pisana. W sumie sama miłość może i by się znalazła, jednak aseksualność nieco w tym przeszkadza. Właśnie z tego powodu rozpadł się jej związek. Kiedy w klubie poznaje Jego, nie wychodzi na to, że będzie z tego coś większego. Kiedy jednak Ona dostaje ofertę pracy u Niego, wszystko staje się jasne. To wtedy fabuła przyspiesza tak jakby goniło ją przynajmniej sto wygłodniałych goryli:-) Każdy skrywany przez nią sekrecik ujrzy światło dzienne z czego nie będzie zadowolona. Tajemnice przeszłości powrócą i bardzo namieszają, a my z wielką przyjemnością będziemy je poznawać. Jak sądzicie, czy uda jej się spotkać kogoś, kto w końcu uszanuje jej zdanie?
Autorka porusza bardzo ważny temat jakim jest aseksualność. W wielu związkach nie szanuje się innej osoby, ani jej potrzeb. Druga osoba uważa, że wolno jej wszystko, a do tego ciało pierwszej powinno zawsze służyć, kiedy tylko tej drugiej najdzie na to ochota. To błędne koło, które niszczy nie tylko cielesność, ale i psychikę tej osoby. Nie czytałam jeszcze książki o tym problemie, więc bardzo mnie interesowało. To chyba pierwsza książka, która szczerze to przedstawia nie obierając tego jako temat tabu. Wydaje mi się, że warto o takich tematach rozmawiać, a przynajmniej czytać, więc ta pozycja jest do tego idealna. Nie wiem dlaczego, ale po skończeniu zaczęłam się zastanawiać nad własnym życiem. To ona mobilizuje nas do przemyśleń nad własnym życiem i otoczeniem. Tym bardziej wam ją polecam:-)

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Grzechy przeszłości
Autor: Weronika Sowińska
Wydawnictwo: Ridero

Ogromnie dziękuję autorce za egzemplarz do recenzji.

No kochani muszę przyznać, że nie spodziewałam się takiej fabuły. Pierwszy raz spotykam się z aseksualnością w książce. Wielkie brawa za poruszenie trudnego tematu. Jak tylko zobaczyłam okładkę i przeczytałam opis coś czułam, że ta książka mnie zaskoczy.

Aria kobieta, która przeszła przez piekło i żyje dalej. Jest bardzo ambitną osobą i stara się każdego dnia pokazać, że twardo stąpa po ziemi. Pomimo tego, co ją spotkało w życiu potrafi stanąć w obronie innej kobiety i tak też poznaje Liama faceta, który już od samego początku wzbudza nowe doznania w kobiecie.

Liam facet idealny. Ale czy na pewno? Prowadzi własną kancelarię. Przystojny i ułożony facet, który jak zobaczył Arię to wiedział, że właśnie taką kobietę chce w swoim życiu.

Powiem wam, że nie spodziewałam się takiej fabuły. W tej książce cały czas coś się dzieje, nie ma czasu na odpoczynek. Nie mogłam się oderwać nawet na chwilę. Główna bohaterka ma swój problem, z którym walczy i leczy się. Cały czas wmawia sobie, że nie będzie mogła stworzyć normalnego związku. Strasznie było mi jej szkoda jak czytałam o jej problemach i te emocje, kiedy miotała się z uczuciami.
A nasz bohater ten ideał mężczyzny. Tak kochani Liam to facet, o jakim można sobie zamarzyć. Opiekuńczy i wyrozumiały. Cały czas był bardzo cierpliwy w stosunku do Arii i chciał jej pokazać jak bardzo mu na niej zależy. Nie poddawał się pomimo tego, że kobieta go odpychała.

Ja ryczę nawet teraz. Bo jak można tak zakończyć książkę. Droga autorko moje serce krwawi i błaga o drugą część.

Kochani serdecznie polecam wam ten tytuł, ponieważ pochłonięcie tę historię bardzo szybko. Lekki styl pisania autorki i bardzo dobrze przemyślana fabuła.

@sowinskaweronika.autorka
@ridero.pl

#recenzja #weronikasowińska #Grzechyprzeszlosci #nowości #aseksualnosc #czytamlegalnie #kochamksiazki #zaczytanamama86 #ridero #emocje #ból #uczucia #fascynacja #oddanie

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Grzechy przeszłości
Autor: Weronika Sowińska
Wydawnictwo: Ridero

Ogromnie dziękuję autorce za egzemplarz do recenzji.

Cześć!

Debiuty, to książki które szczerze mnie przerażają. Nigdy nie wiem czego mogę się po nich spodziewać. Zawsze podchodzę do nich z przymrużeniem oka, i tak właśnie podeszłam do książki Weroniki Sowińskiej “Grzechy przeszłości”.

Początkowo całkowicie nie mogłam się wgryźć w tą historię, miałam wrażenie, że fabuła po prostu galopuje. Nie lubię gdy wszystko dzieje się na “już”. Główni bohaterowie poznają się już w pierwszym rozdziale, co nie za bardzo mi się spodobało. Później wcale nie było łatwiej. Wszystko działo się w ekspresowym tempie. Okazuje się, że przypadkowe spotkanie w klubie Ari i Liama, nie będzie ich ostatnim. Dziewczyna następnego dnia dostaję pracę w jego kancelarii. Nie chcąc za bardzo spojlerować, powiem tylko, że w kolejnych dniach mężczyzna poznaje jej największy sekret i dowiaduje się o jej przeszłości. I jeśli chodzi o sam zamysł fabuły, to muszę powiedzieć, że byłam podekscytowana tym co się działo, jednak dalej z tyłu głowy miałam, że jednak wszystko dzieje się za szybko.

Wszystko zmieniło się gdy akcja zwolniła. Przerwa w znajomości Ari i Liama, wyszła na dobre całej książce. Od tego momentu, czytałam z wielkim zainteresowaniem i każdą kolejną kartkę pochłaniałam w mgnieniu oka. Muszę przyznać, że od tego momentu fabuła wskoczyła na dobre tory i nie mam do czego się przyczepić.

Podoba mi się problem, jaki w swojej książce zawarła autorka. Aseksualność, nie jest częstym wątkiem w książkach. Przykuł moją uwagę. Spodobała mi się ta wrażliwość bohaterów związana z tym wątkiem. A zakończenie totalnie mnie rozbroiło. Nie sądziłam, że przy tej książce poleją się łzy, ale epilog totalnie rozwalił mnie na kawałki.

Na samym początku tej historii nie powiedziałabym, że ta historia tak porządnie przemieli mnie na zakończenie. I nie spodziewałam się, że ta historia, tak bardzo przypadnie mi do gustu. Co tu dużo mówić, wątek prawnika i aplikantki jest już troszkę wykorzystany, ale autorka dowodzi, że w tym temacie ma jeszcze coś do powiedzenia i funduje nam świetną historię.

Więc jeśli tak jak ja lubicie książki z wątkiem prawniczym, szczerym uczuciem, wieloma wzlotami i upadkami, świetnie wykreowanymi postaciami i dużą dawką emocji, to ta historia jest dla Was!
Na zakończenie gwarantuję, że finał tej książki i epilog łamie serducho! Nie mogę doczekać się na kontynuację.

Cześć!

Przychodzę do was z krótką opinią książki, po którą sięgnęłam zaintrygowana tematem, jaki porusza. Aseksualność, to czym jest, wiemy, ale czy zastanawialiście się kiedyś jaki wpływ ma ona na osobę o takiej orientacji i jak się to odbija na jej relacjach partnerskich, jak ciężko jest takiej osobie stworzyć szczęśliwy i trwały związek, albo jak postrzegana jest w przez otoczenie, rodzinę?
Weronika Sowińska odważyła się poruszyć w swojej książce ten temat i muszę przyznać, że czytałam ją z wielkim zainteresowaniem, tym bardziej że chyba nie ma za wiele powieści zawierających wątek aseksualności, a przynajmniej ja na takie nie trafiłam.

Aria nie wierzy w miłość bez seksu. Jest przekonana, że jej orientacja prędzej czy później położy się cieniem na każdym związku, jaki będzie próbowała stworzyć. Bojąc się odrzucenia i nie chcąc być dla nikogo rozczarowaniem, unika zbliżeń.
Przykre i bolesne wydarzenia, jakich doświadczyła ze strony byłego chłopaka, tylko utwierdzają ją w przekonaniu, że nikt nie będzie w stanie pokochać jej takiej, jaką jest, a ona nie chce oddawać się żadnemu facetowi tylko po to, by sprawić mu przyjemność.
Pewnego dnia Aria przypadkiem wpada w klubie na swojego ex siedzącego w towarzystwie faceta, którego chwilę wcześniej zwyzywała. Bolesne wspomnienia wracają, a jakby tego było mało, nieznajomy z klubu okazuje się jej przyszłym szefem...

„Grzechy przeszłości” do idealnych książek nie należy, ale takich chyba po prostu nie ma. Historia Arii i Liama okazała się jednak na tyle ciekawa, że nie odłożyłam jej, póki nie skończyłam czytać. Dostarczyła mi ona sporej dawki emocji, od złości poprzez żal i współczucie na wzruszeniu kończąc.

Aria to dziewczyna żyjąca w przeświadczeniu, że jest niekompletna, uszkodzona, że jej orientacja w końcu popchnie jej partnera w ramiona innej kobiety. Ale czy związek opiera się tylko na seksie? Relacja Arii i Liama uświadamia, że nie. Bez tego też można stworzyć silny i szczęśliwy związek, potrzebne jest do tego jedynie odpowiednie podejście do tematu obu stron oraz szczerość i zaufanie.
Pomimo zapewnień i deklaracji Liama co do jego uczuć Aria podjęła decyzję, którą uważała za słuszną, a która nieźle mnie wkurzyła. 🤨
Zakończenie książki zaskoczyło mnie. Jestem bardzo ciekawa, jak sytuacja między tą dwójką rozwinie się dalej.

Dziękuję Weronice Sowińskiej za możliwość poznania historii Arii i Liama. 🥰

Aria to 26 letnia studentka prawa, pomimo tego że jest romantyczką, to nie wierzy by jakikolwiek mężczyzna zdołał ją pokochać ze względu na jej „ wadę fabryczną” czyli jest osobą aseksualną. W przeszłości skrzywdzona przez byłego chłopaka, który nie potrafił tego z rozumieć. Terapia i leki pozwalały jej w miarę normalnie funkcjonować. W dniu w którym przyjaciółka dostaje nowa posadę Aria dostaje tel z sprawie stawienia się następnego dnia na rozmowę kwalifikacyjna do najlepszej kancelarii prawniczej. Razem z Bella postanawiają to uczcić i wybierają się do klubu. Dziewczyna nie spodziewała się, że ten wieczór dostarczy jej tylu emocji. Najpierw kłótnia z facetem, który szarpał się pod damską toaletą z jakąś kobietą a potem widok tego gościa w towarzystwie jej ex.

Jak potoczą się dalsze losy Arii? Z kim odbędzie rozmowę o pracę? Jak wpłynie na dziewczynę ponowne spotkanie ex chłopaka?

@sowinskaweronika.autorka w swojej książce poruszyła trudny temat aseksualności, który rzadko można spotkać. Historia napisana jest z dwóch perspektyw, co daje nam lepszy pogląd na emocje i decyzje Arii- osoby aseksualnej i Liama typowego faceta, który nie stronił od seksu.

Autorka w nietypowy sposób poprowadziła historię miłosną bohaterów pomijając w tym wszystkim seks a skupiając się na wszystkich drobnych gestach, o których tak często zapominamy.

Krótkie rozdziały, przemyślana fabuła, dobrze poprowadzone dialogi sprawiają, że książkę czyta się w ekspresowym tempie i nim się obejrzymy jesteśmy na końcu historii. To powieść z dużą dawką intryg, zaskoczeń i zwrotów akcji, nie pomijając całej gamy uczuć, których doświadczymy podczas czytania.

• Patronat
  • Jednotomówka
  • Nieskończone
  • Szkoda czasu

Dodaj cytat z książki Grzechy przeszłości