Zakamarki marki

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Książka ciekawa, ale już trochę czuć, że się zestarzała. Informacje przydatne ale mocno pobieżne i ogólnikowe.

Ciekawa i przystepna ale informacje bardzo podstawowe i juz jednak dosyc mocno przestarzała.

Przyjemna pozycja, chociaż czuć, że już trąca myszką.

Przyjemna pozycja, chociaż czuć, że już trąca myszką.

Paweł Tkaczyk ma to coś, co sprawia, że się go świetnie słucha. Zanim trafiłem na jego książkę oglądałem sporo materiałów i wystąpień z jego udziałem. Takie obycie z osobą Pawła sprawiło, że czytając "Zakamarki marki" miałem wrażenie, że mam w głowie lektora z głosem Tkaczyka - świetne doświadczenie :D

"Zakamarki marki" to bardzo przydatny materiał zarówno dla osób z branży marketingu, jak i dla przedsiębiorców, którzy sami planują zbudować, poprawić lub odmienić wizerunek swojej marki.

Myślę, że warto ją nie tylko przeczytać, ale także od czasu do czasu sięgać po nią, aby zerknąć do oznaczeń lub notatek sporządzonych podczas lektury.

"Zakamarki marki" to bardzo przydatny materiał zarówno dla osób z...

Kompletnie nie rozumiem, skąd średnia ocena 7.0. Książka to zlepek krótkich artykułów na poziomie super-podstawowym jeśli chodzi o ten obszar marketingu. Dla osób, które nie mają pojęcia co to jest marka, książka może być przydatnym "wstępem". Dla wszystkich pozostałych niestety stratą czasu. Chyba że potraktujemy ją jako towarzysza porannych posiedzeń w WC - wtedy codziennie po jednym mini rozdziale można z nudów przeczytać. Stąd moja ocena 4, czyli dobry :)

Lektura napisana przystępny językiem, ale kaloryczność informacji jest na naprawdę wysokim poziomie. Bezpośrednie podejście autora do czytelnika oraz przykłady praktyczne mocno wpływają na chęć przeczytania książki od deski do deski i wyciągnięcia jak najwięcej informacji.

Naszpikowana praktyczną wiedzą nt. budowania marki, rozwoju firmy w konkretnym kierunku i archetypów marki! :) Mimo dekady na karku, to ma zastosowanie i dziś. Storytelling na wysokim poziomie i fajnie czyta się (w moim przypadku słucha audiobooka) kultowe już dzieło praktyka biznesu. Dodatkowo przydaje się do pracy magisterskiej.

Wartościowe źródło wiedzy, to niewątpliwe. Ale część informacji jak dla mnie już nieaktualna, może dlatego, że napisana trochę lat temu, a marketing zmienia się dynamicznie. A że z marketingiem trochę się już spotkałam to treść mnie nie porwała i nie zaciekawiła za bardzo. Jednak "świeżakom" polecam :)

Obowiązkowa pozycja dla osób rozpoczynających przygodę z marketingiem i budowaniem marki.

Domyślam się, że dla osób, które mają już pewien bagaż doświadczeń i wiedzy w tej branży, książka może wydawać się banalna oraz nie spełniać oczekiwań, pomimo, że jest okrzyknięta "kultową".

Jak dla mnie czytało się bardzo lekko i przyjemnie, bo jest napisana bardzo przystępnym językiem i poradzi sobie z nią nawet marketingowy laik jak ja.

Lektura jest kopalnią inspiracji, szczególnie ostatni rozdział i CASE-STUDY, który mógłby być nieco bardziej obszerny.

Myślę, że warto wracać do niej nawet po jakimś czasie, zbierając swoje marketingowe doświadczenie, bo być może coś nam umknęło. Polecam!

"Zakamarki marki" wywołały we mnie ambiwalentne uczucia. Z jednej strony jest to książka w pewnym stopniu kultowa, jednak gdy przychodzi o oceny czysto merytorycznej, to znam wiele dużo lepszych ksiązek o brandingu - również polskich książek.

Na czym owa "lepszość" polega? Chociażby na bardziej szczegółowym popraowadzeniu czytelnika przez caly proces kreacji marki i egzekucji swoich koncepcji. Mam na myśli między innymi książki Pana Tesławskiego z zakresu strategii marketingowej i brandingu.

Myślę, że osoba początkujaca w zakresie brandingu odnajdzie mimo wszystko wartościowe treści w "Zakamarkach marki". Bardziej zaawansowanym czytelnikom polecam jednak inne lektury - chyba, że chcecie usystematyzować swoją wiedzę i "na wszelki wypadek" sprawdzić, czy jakiś drobniejszy element wiedzy z zakresy brandingu Wam nie umknął.

Z największych pozytywów tej książki można wymienić styl charakterystyczny dla Pawła Tkaczyka, dzięki któremu z łatwością przechodzimy przez kolejne rozdziały. Ponadto, sam koniec książki, w której podane są case study - szkoda tylko, że nie było ich więcej!

6/10

• Marketing