Zakochany polityk

Małgorzata Kasprzyk Wydawnictwo: Dlaczemu literatura obyczajowa, romans
Dlaczemu
2022-10-03
2022-10-03

Zakochany polityk lekka książka o tym co w życiu najważniejsze. Miłości, pasji rodzinie.
To książka o zazdrości nieśmiałości i przede wszystkim o przyzwoitości. Bardzo fajnie się czyta i myślę, że wiele osób może się zastanowić nad tym co w życiu jest najważniejsze.

Cześć w środę. Za moment święto rogala. Pieczecie rogale? Na ogół piekę sama ale w tym roku jednak zdam się na gotowe rogale i kupię.

„Zakochany polityk” Małgorzata Kasprzyk, wydawnictwo dla_czemu.

Pierwszy raz czytałam książkę gdzie głównym bohaterem był polityk i trochę się tej lektury obawiałam, ze względu na to, że totalnie mnie polityka nie interesuje.

Poznajemy Ryszarda Góreckiego w momencie gdy  nie jest już posłem, gdyż przegrał wybory. Polityka jest jego powołaniem, z jej powodu odeszła od niego żona. Utrata partnerki oraz pasji życia doprowadza go do picia.

Pewnego dnia otrzymuje pewną wiadomość od córki, która nakłania go do działania i postanawia startować w wyborach na stanowisko burmistrza.

Rusza kampania, która staje się dla Ryszarda i osób z jego otoczenia polem rozgrywki nie tylko politycznej, a także uczuciowej.

Książkę przeczytałam przez jeden wieczór, im dalej tym bardziej byłam ciekawa jak ta historia się skończy.

Bardzo dobrze wykreowani bohaterowie, którzy do tej historii wnosili wiele od siebie.

Bardzo podobała mi się postawa córki Ryszarda, Lilki która bardzo wspiera swojego ojca i stoi za nim murem podczas kampanii. Nawet wówczas gdy wychodzi na światło dzienne romans Ryszarda, o którym nic nie wiedziała.

Autorka świetnie opisała kampanie wyborczą i jakie stosują chwyty politycy aby osiągnąć cel. Niestety czasem obrana droga może mieć skutek odwrotny od zamierzonego i może się obrócić przeciwko osobie, która stosuje nieczyste rozgrywki.

Czy w gonitwie kampanii politycznej, nieczystych gierek znajdzie się miejsce na piękne uczucie jakim jest miłość?

Książkę Wam polecam na długi jesienny wieczór.

„Zakochany polityk” Małgorzata Kasprzyk, wydawnictwo dla_czemu.

Poznajemy...

"Zakochanych polityk" autorstwa Małgorzaty Kasprzyk, to historia której głównym bohaterem jest polityk z wieloletnim doświadczeniem. Przyznaję, że poraz pierwszy w moje ręce trafiała książka, której tłem fabuły jest świat polityki.
Ryszard Górski to główny bohater i ojciec Lilki, który jest politykiem z krwi i kości. Ostatnie lata poświęcił swojej pasji- polityce. Wszystko się zmienia gdy przegrywa wybory parlamentarne a żona pragnie rozwodu. Los jednak bywa przewrotny i otwiera przed nim kolejne możliwości.
"Oczywiście, gdyby mógł zacząć wszystko od nowa, nie popełniłby już tego błędu. Teraz postarałby się zachować równowagę między karierą a życiem prywatnym. Zmądrzał w końcu i zrozumiał, że jedno jest równie istotne jak drugie. Tylko co z tego, skoro już za późno?"

Czy uczucie Ryszarda zostanie odwzajemnione???
Czy mężczyzna w średnim wieku ma szansę ułożyć sobie życie???

"Bardzo chciał, aby ich związek trwał, lecz zdawał sobie sprawę, że jako bezrobotny frustrat nie ma jej zbyt wiele do zaoferowania. I nie chodziło tu bynajmniej o pieniądze, w każdem razie nie one były najważniejsze. Ryszard czuł, że odpowiedni partner dla Karoliny powinien coś sobą reprezentować. A jak długo można bazować na byciu byłym posłem?"

By poznać odpowiedzi na te pytania sami musicie przeczytać tę pozycję.
Ta historia pozytywnie mnie zaskoczyła. Jest to lekka lektura z którą miło spędzicie czas. Idealna na długie wieczory z książką w ręku.
Nie zabraknie tu miłości, emocji i trudnych wyborów. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani, ponieważ autorka przedstawia ich troski, rozterki i trudy życia codziennego.
Książka pokazuje, że mimo chwilowych trudności życie toczy się dalej, że nie należy bać się zmian bo to one dają nadzieję na lepsze jutro.
Choć było to moje pierwsze spotkanie z twórczością M. Kasprzyk to z pewnością sięgnę po inne pozycje tej autorki.

❤️❤️ RECENZJA ❤️❤️

Małgorzata Kasprzyk "Zakochany polityk"

Gdy kariera posła Ryszarda Górskiego skończyła się jego małżeństwo również dobiegło końca. By zapomnieć o rozwodzie, utracie stanowiska i smutkach mężczyzna sięga po alkohol choć zdaje sobie sprawę z tego że użalając się nad sobą niczego nie osiągnie. Gdy los stawia na jego drodze młodą i przebojową Karolinę oraz możliwość objęcia stanowiska burmistrza mężczyzna postanawia zawalczyć zarówno o władzę jak i o miłość. Ogromnym wsparciem jest dla niego córka. Lilka to młoda i bardzo rezolutna dziewczyna, która choć początkowo była nieszczęśliwie zakochana teraz jest szczęśliwa i zrobi wszystko by jej ojciec również był. Czy Ryszard osiągnie swoje cele? Czy jest szansa na to by były poseł znów czuł się usatysfakcjonowany i spełniony?

"Zakochany polityk" to bardzo fajnie napisana i można by powiedzieć że życiowa historia. Książka uczy jak ulotne bywa życie, że jednego dnia masz wszystko i nagle to tracisz zostając z niczym. Autorka pokazała jak ważne są relacje rodzinne i jak wsparcie bliskich może pchnąć nas do działania, by o siebie zawalczyć. Poznacie tu losy byłego posła, młodzieńcze rozterki jego córki, nowe życie jego byłej żony, historię obecnej partnerki, problemy współpracowników i intrygi rywali. Mamy tu ciekawą fabułę, wartką akcję i emocje które sprawiają że czyta się tą historię jednym tchem bo miłość, przyjaźń, trudne wybory, polityka, utrata, niepewność i nadzieja na lepsze jutro to wszystko połączone ze sobą daje sporo wrażeń i wydarzeń które potrafią zaskoczyć. Podsumowując to lekka i przyjemna historia miłosna przy której miło spędzicie czas.

❤️❤️ RECENZJA ❤️❤️

Małgorzata Kasprzyk "Zakochany polityk"

Kariera polityczna posła Ryszarda Górskiego była dla niego całym życiem i wielką pasja. Była ważniejsza nawet od rodziny. Przez to odeszła od niego żona. Lecz wszystko kiedyś się kończy i tak też skończyła się jego kariera polityczna gdy w kolejnych wyborach niestety przegrał.
Utrata partnerki i pasji doprowadza byłego posła do picia. Życie Górskiego jednak zdaje się odmienić na lepsze dzięki wsparciu córki i zaskakującej wiadomości – będzie mógł się ubiegać o stanowisko burmistrza. Mężczyzna odzyskuje chęci do życia, a gdy poznaje kobietę dla której traci głowę odzyskuje również chęci do walki o swoją karierę.

Czy mężczyźnie uda się spełnić zawodowo?
Czy kolejne stanowisko nie będzie ważniejsze od miłości?

Książka bardzo życiowa. Dziś masz dobre życie i wszystko się układa ale nie zapominaj że w jednej chwili wszystko może runąć jak domek z kart.
,,Zakochany polityk" to fajnie napisana książka idealna na jesienne wieczory. Lekka lektura dla osób mniej wymagających. Dzięki lekkiemu stylowi autorki, czyta się szybciutko i bardzo miło.
Fabuła bardzo fajna i byłam miło zaskoczona kiedy okazało się że książka z polityką w tle może nie być nudna i próżna.
Polecam kochani.
Dziękuję wydawnictwu i autorce za zaufanie i za to że mogła objąć tę książkę patronatem.

❤️ RECENZJA PATRONACKA ❤️

"Po tych słowach objęła gop za szyję i...pocałowała w policzek. Marek był tak zdumiony, że nie mógł ruszyć się z miejsca jeszcze przez kilka minut."
✨✨✨✨✨

Historia opowiada o Ryszardzie Górskim, którego kariera posła kończy się w dniu, kiedy przegrywa wybory parlamentarne.
Polityka dla Ryszarda to prawdziwe powołanie, dla którego poświęcił nawet rodzinę. Górski nie tylko przegrywa wybory, ale też traci żonę, która ma dość takiego życia wciąż na drugim planie.
Po rozwodzie i utracie jedynej pasji mężczyzna nie widzi sensu w życiu i zaczyna uciekać w alkohol. Nic już go nie cieszy nawet obecność córki, która przez cały czas go wspiera w trudnych chwilach. Jednak przychodzi dzień, w którym wszystko zaczyna się zmieniać w życiu Górskiego i nagle w końcu dostrzega światełko w tunelu, którym jest nowa możliwość ubiegania się o stanowisko burmistrza.
Ryszard pochłonięty nowym wyzwaniem zaczyna odzyskiwać chęć do życia.
Również na jego drodze pojawia się piękna kobieta, dla której jego serce zabije mocniej.

Czy mężczyzna ma szansę na nową miłość?
Czy w końcu będzie spełniony zawodowo?
Czy wszystko ułoży się po jego myśli?
Jak potoczy się ta historia?

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Kochani „Zakochany Polityk” to mój patronat, którego miałam możliwość wziąć pod swoje skrzydła.
Jest, to moja pierwsza książka twórczości autorki Małgorzaty Kasprzyk bardzo byłam ciekawa tej powieści.
Również pierwsza moja powieść z motywem politycznym, jaką czytałam i muszę przyznać, że jestem miło zaskoczona.
Styl i pióro autorki lekki i bardzo przyjemny.
Cała fabuła fajnie ze sobą współgrała, nie było tu mowy o nudzie.
Historię Ryszarda Górskiego czytałam, z wielkim zainteresowaniem ciekawa byłam, jak się potoczy jego życie po utracie stanowiska posła. Czy odzyska swoje życie, które kiedyś posiadał?

W powieści nie zabraknie emocji, miłości, trudnych wyborów, pasji do polityki, nadziei.

Ryszard były poseł, który ubiega się o stanowisko burmistrza. Życie z początku nie poukładało, mu się tak jakby tego oczekiwał. Rozwiódł się z żoną, która miała dość braku męża, który nigdy nie miał dla niej czasu.
Przez porażkę mężczyzna coraz częściej zagląda do kieliszka, kiedy jego życie straciło już sens.
Została mu tylko córka Lilka, która stawiała go do pionu za każdym razem, kiedy ten zatracał się w sobie. Czy może go jeszcze spotkać coś dobrego? Po burzy zawsze wychodzi słońce i tak było w przypadku Górskiego.
Fajnym zwrotem akcji było pojawienie się w życiu Ryszarda kobiety, dla której stracił głowę i która dała mu siłę na walkę o lepsze jutro.
A przecież, kto powiedział, że mężczyzna w średnim wieku nie może się jeszcze zakochać czy ułożyć sobie życia na nowo. Każdy wiek jest dobry na nowy początek czegoś pięknego.

Gorąco wam polecam przeczytać tę książkę, która pokazuje nam życie, które możemy spotkać na co dzień. ❤️
⭐ 9 /10

Dziękuję wydawnictwu i autorce za zaufanie i możliwość obiecia jej patronem @_dlaczemu

❤️ RECENZJA PATRONACKA ❤️

✨✨✨✨✨

Polityka dla Ryszarda to prawdziwe powołanie, dla którego poświęcił nawet...

Hej🙂Dziś wpadłam do Was z recenzją książki ktora miała swoją premierę 3 października i która miałam przyjemność objąć swoim patronatem😍
"Zakochany Polityk" autorstwa Małgorzaty Kasprzyk to historia, której głownym bohaterem jest polityk z wieloletnim doświadczeniem. Chyba po raz pierwszy w moje ręce trafia książka której tłem fabuły jest świat polityki. Przyznam szczerze, że kiedy dostałam propozycje współpracy byłam bardzo zaintrygowana i ciekawa tej książki. I powiem Wam, że pozytywnie mnie ona zaskoczyła. Może nie jest to historia pełna skrajnych emocji i zaskakujacych zwrotów akcji, ale zdecydowanie jest ona wciagajaca i bardzo fajnie mi się ją czytało. Małgorzata Kasprzyk wykreowała bardzo prawdziwych bohaterów przedstawiając ich rozterki i troski oraz codzienne życie.
Główny bohater Ryszard Górski to polityk z krwi i kości. Ostatnie lata poświęcił pracy która była jego największą pasją. Wszystkie zmienia się kiedy przegrywa w wyborach parlamentarnych, a na dodatek jego żona postanawia sie z nim rozwieść. Pogrążony w rozpaczy z dnia na dzień staje się cieniem samego siebie.
Los jednak płata figle i często kiedy myślimy, że już nic dobrego nie może Nas spotkać otwiera przed nami kolejne możliwości, które mogą być przepustką do zmian w naszym życiu. Czy Ryszard Górski zaryzykuje i zawalczy o siebie, swoją karierę i szczęście. Czy mężczyzna w średnim wieku ma jeszcze szanse ułożyć sobie życie i się zakochać? Jaką drogę wybierze dla siebie? O tym przekonacie się czytajac ksiażke. Ja serdecznie Wam ją polecam bo to historia o życiu, pokazująca że nawet jeśli jedne drzwi się zamykają to otwierają się inne i że nie należy bać się zmian bo one często mogą przynieść nowe, lepsze dla Nas życie.
Dziękuję wydawnictwu @_dlaczemu i autorce za możliwość objęcia patronatem tej ksiażki.

• Empik Go
  • Przeczytane#2
  • Poczekalnia
  • MAC
  • 52 książki (2022)

Dodaj cytat z książki Zakochany polityk