Piętno diabła

Okładka książki Piętno diabła Adrian Bednarek
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Piętno diabła
Adrian Bednarek Wydawnictwo: Zaczytani Cykl: Kuba Sobański (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Kuba Sobański (tom 5)
Zaczytani
2023-01-25
2023-01-25

Wyróżniona opinia i

Piętno diabła

przeczytanych książek 691 napisanych opinii 504

Świetna. Od razu biorę się za kolejny tom.

Świetna. Od razu biorę się za kolejny tom.

„Piętno diabła” to piąta część cyklu z Kubą Sobańskim. Tym razem Kuba z piekła przez czyściec wrócił do raju. Ostatnie sześć lat nasz bohater spędził w więzieniu. Jak udało mu się tam przetrwać tyle czasu? Wyrok dla Sobańskiego był również pozbawieniem go możliwości dalszej pracy zarobkowej jako adwokat. Pomimo tego, że ostatnie lata Kuba spędził w więzieniu jego oszczędności bardzo się skurczyły. Teraz musi wszystko zacząć w zasadzie od początku. Jest jednak ktoś kogo chciałby wyeliminować ze swojego życia. Ktoś kto wie o nim zdecydowanie za dużo. Tą osobą jest Sonia Wodzińska. Jednak Sonia przez ostatnie sześć lat nie spoczęła na laurach. Można by nawet powiedzieć, że uczennica przerosła czy też przechytrzyła swojego mistrza. Sonia bowiem stworzyła coś na miarę polisy na wypadek, gdyby coś jej się stało. Wodzińska ma jednak pewną słabość, którą jest nie kto inny jak Sobański. W tym duecie każdy chce być blisko drugiej osoby, ale każdy z innego powodu. Jednak to Sonia zawsze jest krok przed Sobańskim. Co wyjdzie z tej wybuchowej mieszanki? Czu uda im się dogadać czy jednak, któreś będzie z nich będzie musiało zginąć żeby drugie mogło czuć się bezpiecznie?
Koniecznie sięgnijcie po książkę i przekonajcie się sami. Tylko ostrzegam, że ta historia jak każda z Sobańskim wciąga i przed końcem ciężko się z nią rozstać. A jeszcze po takim zakończeniu zaraz biorę się za kolejną część 😈.

Wciągnęłam się w tą serię, ale ta część jest dla mnie najsłabsza z serii. Kuba po sześciu latach wychodzi z więzienia. Jednak musi zacząć od nowa. Teraz już nie może pracować jako adwokat, bo został skazany za morderstwo. Ma jednak cel. Chcę śmierci Soni . To przez nią stracił kilka lat życia. Ale Sonia też się zmieniła i jest sprytna.

Książek z tej serii nie da się zwyczajnie wziąć do ręki, przeczytać kilka rozdziałów i zostawić na kolejny dzień. Wciągające, zachęcające i nurtujące zwroty akcji sprawiają, że człowiek chce więcej i więcej. Ciekawie czytało się o powrocie wielkiego Kuby, jego próbach odnalezienia się w nowej rzeczywistości. W książce tej czytelnik ma okazję poznać nieco innego Kubę – bardziej skłonnego do przemyśleń, muszącego zmagać się z wpadkami, takiego któremu nerwy coraz częściej puszczają. Jak zwykle jego przebiegłość i spryt urozmaicały fabułę, były godne podziwu jednakże okazuje się, że w raju też zdarzają się problemy. Ta część to nieustanne lawirowanie między mistrzem a uczniem, który przerósł praktycznie jego samege. To gra na śmierć i życie między dwójką bohaterów, pełna emocji, niespodzianek i zdecydowanie trzymająca w napięciu. W tej części niczego nie można być pewnym.

Kuba i Sonia. Pokręcone duo. Uzależnieni od siebie nawzajem. Oboje grają w niebezpieczną grę, choć motywacje mają zupełnie różne : Sonia chce odbudować zaufanie Kuby i wynagrodzić mu 6 lat więzienia. Kuba chce być blisko Soni, bo układa w swej chorej głowie plan zemsty.
Ale cóż. Jak to zwykle bywa w życiu, nie wszystko idzie zgodnie z planem....
Cały czas skrzywiona i chora psychika Diabła wciąga i intryguje. A spryt, pewnego rodzaju inteligencja i wyrachowanie wręcz... Imponują.
I powodują, że nie mam dość. I zaraz sięgam po kolejny tom.

Ale cóż. Jak to zwykle bywa w życiu, nie wszystko idzie zgodnie z planem....
Cały czas skrzywiona i...

"Dostaliście maskotkę, zapominając, że nie jest wypełniona pluszem, tylko uczuciami!"

Po sześciu latach od wydarzeń poprzedniego tomu, Kuba Sobański wychodzi z więzienia.
Nie może już być adwokatem.
Środki finansowe kurczą się w zastraszającym tempie.
Kontakt z rodziną nie istnieje.
Kuba musi poukładać swoje życie od nowa.
Sonia natomiast wykorzystała ten czas na samorozwój. Jest niezależna, silna, sprytna.
I tylko tęskni za Kubą..

Sześć lat, które minęły w książce, minęły również w realnym świecie od napisania przez autora poprzedniej części serii.
Chyba pierwszy raz widzimy Kubę jakby zagubionego w otaczającej go rzeczywistości. Do tej pory to on zawsze był o krok przed każdym innym. To on wyznaczał kierunek i to jego wszyscy słuchali chcąc tego lub nie. Teraz wydaje się być niemalże bezbronny, gdy Sonia przewiduje każdy jego ruch.
Relacja tych dwojga chyba nigdy wcześniej nie była tak rzeczywista.

Nie może już być adwokatem.
Środki finansowe kurczą się w zastraszającym tempie.
Kontakt z rodziną nie istnieje.
Kuba musi poukładać swoje życie od nowa.
Sonia natomiast wykorzystała ten czas na...

Świetny powrót Kuby Sobańskiego i zadziwiający rozwój bystrego umysłu Soni Wodzińskiej

Kuba Sobański wychodzi z więzienia i jego jedynym celem jest dorwanie Soni Wodzińskiej.

Sonia Wodzińska z szalonej nastolatki wyrasta na szaloną kobietę i jej jedynym celem jest ponowne rozkochanie w sobie Kuby Sobańskiego.

Komu z powyższej dwójki się uda? Kto z tego morderczego duetu odniesie sukces?

Już od pierwszych stron wieje tu grozą i mrokiem, co już chyba jest tradycją dla powieści Adriana Bednarka. Z zapartym tchem słuchałam tego audiobooka i z walącym sercem wsłuchiwałam się w mroczne myśli głównego bohatera. Nie mam tej części nic do zarzucenia. Ma w sobie wszystko, czego szukam w thrillerach: mrok, ciemność i niepokój bijący z dosłownie każdej strony.

Komu z powyższej dwójki się uda? Kto z tego morderczego duetu odniesie sukces?

Już od pierwszych stron wieje tu grozą i mrokiem, co już chyba...

Kubie Sobańskiemu udaje się przetrwać więzienie. Wychodzi z niego w swojej życiowej formie, jednak jego raj, nie jest już rajem.
Środki na koncie się kończą, nie może wykonywać swojego zawodu, a ojciec umiera podczas jego odsiadki.
Zupełnie odwrotnie ma się Sonia Wodzińska, która podczas nieobecności Kuby urosła w siłę. Jest niezależna finansowo i wydaje się dobrze kontrolować swojego Demona. Jednak jej słabością był i zawsze będzie Kuba, który chce to wykorzystać i pozbyć się raz na zawsze swojego największego problemu - samej Sonii.

Jest to pierwsza część serii z Kubą Sobańskim, której nie czytałem wcześniej. I powiem Wam jedno: Diabełek nic nie stracił ze swojej atrakcyjności i zajebistości.
Pewnie czasami mieliście tak, że jak autor wracał po dłuższym czasie do swoich poprzednich bohaterów, to byliście w stanie wyczuć w książkach, że jest to robione na siłę.
Tutaj tego zdecydowanie nie ma!🔥 Czuć w tej książce świeżość i przede wszystkim pomysł na dalsze losy Kuby. Czytając tę część aż czułem tę niemoc, bezsilność i bezradność Kuby, który swój los ma nie w swoich rękach, a w rękach nieobliczalnej Sonii. Jednak czy uczennica, jest tak naprawdę w stanie przebić swojego mistrza?
@adrian_bednarek_pisarz pokazuje, że jest w swojej mistrzowskiej formie, tak jak bohater jego książki😎 potrafi poprowadzić całą historię tak, że niecierpliwie przerzucamy strony tej książki by poznać finał. A finał jest zaskakujący i tajemniczy🔥

Tę serię musicie poznać, a ja już zagłębiłem się w kolejną część🔥

wszystko ok, tylko prooooszę nie idźmy w kierunku wspominania stifflera w tak fajnej serii... dużo lepiej byłoby, gdyby tego typu postacie pozostały fikcją, jak vanessa. also - myślę, że każdy rozumie już sposób kuby na zakładanie butów jeden lub dwa rozmiary za duże. nie musi być to wspominane przy każdej.. "okazji":) po którymś razie powoduje to już tylko przewrócenie oczami. poza tym poziom jak zwykle wysoki, parę ostatnich stron zapierające dech w piersiach

• Audiobooki
  • Przeczytane 2023