Stranger Things. Hawkins Horrors. Zbiór przerażających opowieści

Okładka książki Stranger Things. Hawkins Horrors. Zbiór przerażających opowieści Matthew J. Gilbert
Matthew J. Gilbert Wydawnictwo: Feeria Young Seria: Stranger Things literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Stranger Things
Hawkins Horrors
Feeria Young
2022-09-28
2022-09-28
Kamila Jansen

Jeśli ktoś miałby sięgnąć po tą książkę to zdecydowanie osoby rozpoczynające podróż z horrorem. Nie wszystkie opowiadania były świetne ale jak na klimat siedzenia w nocy i opowiadania strasznych historii to naprawdę fajny koncept

Stranger Things od pierwszego odcinka rozkochał w sobie widzów. Nie było żadnym zaskoczeniem kiedy na fali popularności produkcji Netflixa zaczęły powstawać oficjalne książki i komiksy, których akcja działa się w Hawkins. 'Hawkins Horrors' to jednak trochę inna książka, bo zawiera w sobie kilka opowiadań, które opowiadane są przez bohaterów znanych z serialu.

Akcja dzieje się po 2 sezonie, krótko przed północą Nancy, Mike, Dustin, Lucas i jego siostra jadą do wypożyczalni video, w której pracuje Robin i Steve. Mają zamiar oglądać horrory jednak awaria prądu w całym mieście zmienia plany. Postanawiają opowiadać sobie straszne historie, które związane są z Hawkins.

Jak to ze zbiorem opowiadań bywa nie jest tutaj równo. Proste historyjki, które w przeszłości już gdzieś słyszeliśmy lub czytaliśmy. Jednak fakt, że osadzone są w uniwersum serialu dodaje trochę smaczku do całości. Historia o duchu uwięzionym w ścianach domu wariatów, o potworze na dnie jeziora czy dwudziestościennej kostce przynoszącej pecha to tylko kilka z opowiadań w książce. Lektura zdecydowanie skierowana jest do młodszego czytelnika i właśnie w takim przypadku może się sprawdzić jako straszak całkiem nieźle. Dla dorosłych nie ma tutaj nic nowego czy odkrywczego, ale lektura może przynieść trochę frajdy jeśli przestanie się analizować. Fajna książka na okres Halloween.

Akcja dzieje...

Jako taki typowy "HORROR DLA MŁODSZYCH" to jest bardzo fajna. Książka mi się podobała, mimo iż nie była jakaś super krótka to przeczytałam całą podczas wycieczki do Słowacji gdzie w samochodzie jechałam 2 godziny.

Robię teraz porządki w książkach w moim pokoju, ustaliłam sobie takie wyzwanie, że każdą z nich przeczytam jeszcze raz, by mieć je na świeżo , pierwszą z nich jest właśnie Hawkins Horrors, dawno nie czytałam tej książki, ale z tego co pamiętam miałam takie same ciary. Nie oddaje, tej książki, jest za super! Opowiadania mają super zakończenia i są fajnie rozbudowanie, Orawie całą połykam w niecały dzień, bardzo polecam dla podróżników w pociągach!

Miłe czytadełko. Historie mogłyby być bardziej rozbudowane i kreatywne, ale w sumie...

Fajny komiks. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajny komiks. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Książka - takie tam czytadło - rozczarowanie. Nic tam przerażającego nie ma w tych opowieściach, wieje nudą, żal wydanych pieniędzy. Zarabiają na naiwnych fanach Stranger Things....

Sam serial na netflix wypada świetnie, natomiast ta książka nie jest czymś, co może się z nim równać. To zbiór prostych strasznych historyjek. Nie przesadzałabym z "horrorem" w nazwie.

• Przeczytane w 2023
  • Literatura obca
  • Stranger Things

Matthew J. Gilbert Stranger Things. Hawkins Horrors. Zbiór przerażających opowieści Zobacz więcej