Połamane serca

Maya Frost Wydawnictwo: Wydawnictwo Mięta literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Mięta
2022-12-08
2022-12-08

Okładka książki Gorące sekrety Zuzanna Arczyńska, K.A. Figaro, Maya Frost, Anna Kasiuk, Katarzyna Berenika Miszczuk, Jagna Rolska, Agnieszka Rusin
Gorące sekrety Zuzanna Arczyńska,&...
Okładka książki Gorąca gwiazdka Joanna Dubler, K.A. Figaro, Maya Frost, Elżbieta K. Kozłowska, Alexa Lavenda, Kaja Łęcka, Katarzyna Mak, Katarzyna Berenika Miszczuk, Jagna Rolska, Alicja Skirgajłło, Małgorzata Oliwia Sobczak, Patrycja Strzałkowska
Gorąca gwiazdka Joanna Dubler, K.A....

Książka pod tytułem "Połamane Serca" opowiada historię Emilii, której poukładane plany wywrócone są na do góry nogami przez rozstanie oraz Kacpra, który stara się poradzić sobie z utraconą miłością. Czy ta dwójka znajdzie razem szczęście przekonaj się czytając nową książkę Maya Frost.

Życie po rozstaniu dla wielu osób bywa ciężkie, zwłaszcza jak z drugą osobą jest się wiele lat, a zerwanie przychodzi nagle. Gdzieś kiedyś widziałam, że kobiety zaraz po rozpadzie związku czują się tragicznie, a po chwili załamania na nową rozkwitają, lecz mężczyźni mają odwrotnie, na początku się bawią, a po tym przychodzi smutek i rozpacz. Ta książka pasuje do tego schematu i jest to bardzo widoczne. Emi próbuje udawać, że wszystko jest w porządku, ale wewnątrz jest w totalnej rozsypce, inne osoby łatwo to zauważają, ale w sumie co się dziwić jak kobieta miała skrupulatnie ułożony plan, a nagle wszystko zostało zniszczone.

Uważam, że fabuła oddaje w dobry sposób realia zachowania ludzi po zerwaniu, wiadomo, każdy indywidualnie przeżywa tę kwestię i myślę, że większość z nas miałaby podobnie, a na pewno ja. Główna bohaterka pełna jest emocji, waha się między pełnym korzystaniem z życia, a próbą namówienia byłego chłopaka na powrót. W to wszystko wkracza osoba, która staje się podporą dla Emi. Codzienna konwersacja pomaga załagodzić ból, ale także pojawiają się nowe uczucia i emocje.

Powieść czyta się przyjemnie, mimo że nieraz irytowałam się zachowaniem głównej bohaterki, to myślę, że ją rozumiem, nie jest jej łatwo, a swoje decyzje podejmuje pochopnie. W książce pojawiają się barwne opisy erotyczne, więc nie jest to powieść, dla młodszych czytelników. Owe sceny nie sprawiały we mnie zażenowania, były pikantne, ale ze smakiem, co tylko pobudza wyobraźnię, a nie odrzuca. Ciężko nieraz wyważyć poziom dobrego erotyzmu tak, aby czytelnik czytał to z podekscytowaniem, a nie zażenowaniem. Tutaj myślę, że się to udało

Zaskakująco przyjemny w słuchaniu romans erotyczny.

Zaskakująco przyjemny w słuchaniu romans erotyczny.

No kurcze jak ta lektorka spierdzieliła książkę, aż mnie ściska. Takie sceny piękne, przeczytane na jedną ontonacje, ciurkiem.
Fabuła chyba niczym nie zaskoczyła mnie moze tylko wybujałym ego głownych bohaterów.
Przeczytalam książkę tylko ze względu na wydawnictwo.

Przeczytalam książkę tylko ze względu na wydawnictwo.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Widząc na okładce kota (a jestem kociarą) i słowo "komedia" (bardzo lubię!)  sięgnęłam po książkę jak najszybciej.
Przeczytałam.
I trochę się rozczarowałam - bo to książka, co na pewno może się podobać, ale ...
Po pierwsze, spodziewałam się, że kot odegra trochę większą rolę niż bycie żywą maskotką.
Po drugie, jak na mój gust, za mało było "komedii w komedii".
A po trzecie, upewniłam się, że ani romanse, ani erotyki nie są moimi ulubionymi gatunkami literackimi - ta książka jest zdecydowanie dla osób co lubią opowieści o miłości i są dorosłe -  ze względu na wielką ilość tzw. "momentów"  ...

Oto Emilia, zwana Emi, lekarz medycyny; dziewczyna szczęśliwie zakochana i tak poukładana, że nie tylko ma ustalone jaką płeć i imiona będą miały jej dzieci, ale też WIE, GDZIE I JAK spędzi 20 rocznicę ślubu!
Życie jest pełne niespodzianek. Banał? Frazes? I tak, i nie ...
Gdy na romantycznej kolacji Emi spodziewa się przypieczętowania związku oświadczynami i wręczeniem pierścionka zaręczynowego, niespodziewanie otrzymuje od ukochanego propozycję nie do odrzucenia: między nimi zrobiło się nijako, więc czas się rozstać.
Dla niej to grom z jasnego nieba i koniec świata, z którym nie jest w stanie się pogodzić, a przynajmniej nie tak od razu, mimo wsparcia przyjaciółki ...

Początek, jak dla mnie, jest irytujący! Język swędział, by powiedzieć Emi, że marzyć może, starać się o spełnienie marzeń też, jak najbardziej, ale w sprawie przyszłości, to mąż i dzieci mają chyba coś do powiedzenia? Mają prawo do własnych życzeń i marzeń? A mogą to być plany i pragnienia zupełnie inne niż jej ...

Ciekawie, jak dla mnie, zrobiło się dopiero wtedy, gdy
rozpoczęła się korespondencja z Kacprem - rozpoczęta od porady medycznej online, przechodzi na tematy bardziej ogólne i w końcu bardzo osobiste.
Oboje z połamanymi sercami, czując, że rozmawiają z bratnią duszą, nie mają tematów tabu i rozmawiają jak nieznajomi w pociągu: szczerze, o wszystkim, po koleżeńsku, bez osądu, z szacunkiem do siebie. I bez żadnych myśli o wspólnej przyszłości.
Długa i kręta jest droga do odzyskania spokoju ...

Zawód miłosny to zawsze mniejsza lub większa tragedia, raczej nie wiemy czy i kiedy się zdarzy. I co wtedy? Jak żyć? Czy posklejanie połamanego serca jest w ogóle możliwe?
Historia Emi poucza, że wszystko może się ułożyć, można być szczęśliwym, ale nie stanie się to samo z siebie.
Trzeba uwierzyć w swoją wartość,  uświadomić sobie kim jestem i co mi da szczęście takie naprawdę, a nie wg wyobrażeń swoich lub innych. Nauczyć się oceniać ludzi nie po pozorach i pamiętać, że jesteśmy różni, mamy różne poczucie wstydu,  potrzeby i poglądy, w różnym stopniu zgadzamy się na uzewntrznianie swoich odczuć i siebie samych.
W żadnym związku nie ma tak, że druga strona chce zawsze tego samego co ja, jest taka sama jak ja i marzy o tym samym co ja. Im większa zgodność tym lepiej, ale bardzo źle rokuje, jeśli nie widzi się inności drugiej osoby.
I najważniejsze - odważyć się, jeśli trzeba, nawet na radykalne zmiany i iść do szczęścia swoją drogą.
Bo "najlepszy seks jest z właściwą osobą". Życie też.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Przeczytałam.
Po drugie, jak na mój...

Nadaje się do tego, żeby oderwać myśli, ale nie jest to romans wysokich lotów. W moim odczuciu jest nieco za krótka, przez co nie zostały rozwinięte niektóre wątki, które mogłyby wiele wnieść do fabuły.

Mieliście kiedyś złamane serce z miłości?
Ja Wam powiem, że oczywiście miałam i uważam, że nic nie dzieje się bez przyczyny.
„Połamane serce” Maya Frost, to pikantna komedia romantyczna, która śmiało mogę Wam polecić, aby rozerwać się w te długie i szare wieczory.
Emi, ma idealnego faceta, idealną pracę, wspaniałe perspektywy rozwoju zarówno osobistego i zawodowego. Lecz jej perfekcyjnie zaplanowane życie, w momencie zerwania przez wieloletniego partnera, legnie w gruzach. Dziewczyna nie wie jak żyć. Znajomy jej ex - Kacper przez przypadek wysyła jej wiadomość i tak zaczynaja ze sobą korespondencje. Ich relacja z dnia na dzień się pogłębia i zawierają wirtualną przyjaźń. Oboje leczą swoje złamane serce. Ile w tym „leczeniu” się jest zabawnych sytuacji. Dawno sięgnął nie naśmiałam. Jeden przegrany zakład wymusza spotkanie w realu. Jak jeden wieczór może odmienić życie😉.
Czy złamane serca uda im się pozlepiać?
Kochani przekonajcie się sami, ja bardzo Wam polecam tą zabawną, pikantną, mocno erotyczną komedie.
Gwarantuje Was, że z tą książka czeka Was świetna zabawa i niesamowity ubaw. To jakie historie wymyśliła autora są nietuzinkowe, ale nic więcej nie mówię 😂, poza tym, że będziecie zachwyceni.
Ja jedyne czego żałuje to tego, że tak szybko skończyłam czytać ta książkę🤣.

Mieliście kiedyś złamane serce z miłości?

Na półkach: , , , , , ,

Nie wiem czy to romans czy erotyk ale nie do końca mi ta historia podpasowała. Bohaterka sama nie wiedziała co chce. Jej decyzje były tak skrajne i irracjonalne, że zastanawiałam się na ile specjalnie autorka przejaskrawiała wydarzenia a na ile było to nie zamierzone? Sceny seksu były komiczne i choć uwielbiam akcje w klubach erotycznych to tutaj autorka nie potrafiła oddać nawet grama emocji i klimatu.
Na szczęście wysłuchałam audio wykonując inne czynności domowe a słuchana historia mi w tym nie przeszkadzała.

Faktycznie nie wykorzystany potencjał książki. Zapowiadało się dobrze, ale później jakby ktoś się spieszył i wstawił słabe sceny erotyczne tylko żeby ilość znaków się zgadzała.

Życie bywa przewrotne. Miały być oświadczyny, kariera w prywatnej klinice, dwójka dzieci i żyli długo i szczęśliwie. Zamiast tego Emi leczy złamane serce, zaprzyjaźnia się z facetem z Bieszczad i zamiast rozpamiętywać swoje namiętne noce, czyta o jego ekscesach. Na dodatek zostaje bez pracy. Co teraz zrobi kobieta na życiowym zakręcie?
Wymarzony urlop kończy się zerwaniem zamiast wyjątkowymi oświadczynami. Nie, tego Emi nie przewidziała w swoim poukładanym życiu.
Kiedy to Kacper zjawia się u niej po rzeczy Patryka też jest zaskoczona. Jeszcze większe zdumienie budzi wiadomość od mężczyzny kilka dni później z dołączoną fotką opuchniętego członka. Jest profesjonalistką, czyli doktor nauk medycznych, może więc postawić diagnozę. Niefortunna pomyłka sprawia, że są w ciągłym kontakcie. Wszak oboje leczą złamane serca. Ona woli samotność, on kolejne randki, o których chętnie opowiada, bo Emi dopomina się pikantnych szczegółów. Zakład o ekspres do kawy zmusza ją do poszukania sobie randki przez aplikację. Teraz dopiero zacznie się dziać!
Emi ma zawsze wszystko zaplanowane i poukładane. Czy jest przygotowana na to, że jej życie zacznie toczyć się bez scenariusza? Zaborczy kochanek, utrata pracy, były facet żądający współdzielenia opieki nad kotem, wszystko przyspiesza jak roller coaster.
Jeśli lubicie lekkie historie, które czyta się z rumieńcami na policzkach, to Maya Frost właśnie coś takiego nam serwuje. Wciągająca opowieść umila czas i pozwala się zrelaksować. Nie brakuje tu humoru, pikanterii, ale i dramatyzmu. Jesteśmy świadkami, jak wszystko przewraca się jak domek z kart, a potem niczego nie da się już zaplanować, bo nic nie układa się zgodnie z oczekiwaniami. Ale czy to źle? Czy odrobina spontaniczności może zaszkodzić?
Zachęcam Was do odkrycia historii Emi i Kacpra. Czy tym razem jest szansa na happy end?

Wymarzony urlop kończy się zerwaniem...

• Romans
  • Audio
  • Nie moja bajka

Dodaj cytat z książki Połamane serca