Seksowne dziewczyny

WFW
2022-09-17
2022-09-17
erotyk romans SeksWWielkimMiescie humor kobieta MocnyErotyk

Opis na okładce sugeruje, że książka utrzymana jest w klimacie "Seksu w wielkim mieście". Nie do końca tak jest. Spodziewałam się, że Maja, Ola, Jess i Basia od początku będą występować razem jako grupa przyjaciółek. W rzeczywistości otrzymujemy cztery odrębne opowiadania. W pierwszych trzech poznajemy każdą z pań osobno, dopiero w czwartym, ostatnim, ich drogi się przecinają.

Ola jest odnoszącą sukcesy panią prezes i matką nastoletniej córki. Lubi dominację oraz różnicę wieku. Z upodobaniem pomiata młodszymi mężczyznami, którymi zdaje się gardzić. Traktuje ich jak zabawki.

Basia przyjechała do Warszawy ze wsi, co cały czas powtarza. W rodzinnych stronach zostawiła chłopaka. Jest asystentką w biurze. Wszyscy dyrektorzy oglądają się za nią. Chodzą pogłoski, że jest łatwa. Baśka lubi kiedy to mężczyzna rządzi, ona daje z sobą zrobić wszystko.

Jess pracuje w ekskluzywnym butiku. Prywatnie interesuje się modą oraz życiem celebrytów. Regularnie chodzi do klubu swingersów. Zachowuje się jak prostytutka.

Maja jest najbardziej typową osobą z całego grona. Jest w stałym, romantycznym związku. Pracuje na uczelni i przymierza się do napisania pracy doktorskiej. Jej chłopak, Adam, wspiera ją. Ich relacja jest prawidłowa, bez zabaw w dominację. Są równorzędnymi partnerami, prócz seksu łączy ich wiele innych zainteresowań, mogą porozmawiać, poprzytulać się na kanapie i obejrzeć razem serial.

Maja w ramach opracowania materiałów badawczych spotyka się z kobietami o różnych upodobaniach i fetyszach. Jej rozmówczyniami są trzy wcześniej wymienione panie, z którymi zaczyna ją łączyć nić porozumienia. Ich wspólnym celem jest znormalizowanie rozmów o seksie, bez wstydu rozmawiają o swoich doświadczeniach. W końcu się zaprzyjaźniają.

W książce jest sporo błędów stylistycznych, ale prosty język i nieskomplikowana fabuła w połączeniu z dużą czcionką sprawia, że czyta się szybko.

Najbardziej spodobał mi się ostatni rozdział. Tego spodziewałam się od początku.
Powieść jest debiutem autorki. Z pewnością kolejna będzie jeszcze lepsza.

Ciekawie zbudowane postacie dziewczyn, fabuła toczy się dookoła ich żyć co daje fajny kontekst. Sceny erotyczne jak to w erotyku, jedne lepsze drugie mniej ale nie chcę zdradzać - trochę inne niż widzi się typowo i ja to uważam za zaletę, mimo, że nie zawsze jest "klasycznie" ;-) Mam nadzieje, że niektóre wątki zostaną pociągnięte dalej w kolejnych częściach? Pozdrawiam

Cztery historie. Czterech różnych kobiet. Czterech przyjaciółek, które poznały się dzięki jednej z nich. Poznajcie Olę, Basię, Jess i Majkę.

Każda z nich jest inna i każda przedstawia nam inną historię. Ola lubi dominować i to ona decyduje co, kiedy i z kim. Basia przeniosła się ze wsi do Warszawy przez pracę i nie może oprzeć się swojemu szefowi. Jess wyzwolona, korzystająca z życia w klubach dla swingersów, ale ma swoje zasady, których nigdy nie złamie. I Majka, dzięki której wszystkie się poznały, a która postanowiła pokazać i napisać pracę doktorancką, że kobiety też kochają seks i też mają coś na ten temat do powiedzenia i pokazania, czego pragną. I właśnie to się dzieje w tej książce.

Jest pikantnie, pobudzająco i z humorem. To kobiety grają tu pierwsze skrzypce i to one są najważniejsze, a mężczyźni są tylko dodatkiem. Ich przyjaźń dopiero zostaje pokazana na samym końcu, ale od razu z przytupem, wsparciem i wzajemnym zrozumieniem, bez grama zawiści i złośliwości. Od samego początku znalazły wspólny język. Wszystko jest napisane bardzo spójnie i pokazuje, że my kobiety też jesteśmy silne i potrafimy radzić sobie z różnymi problemami, ale i nie możemy zapominać o swoich marzeniach i pragnieniach. I tak jak mężczyźni, my również mamy prawo do spełniania swoich seksualnych fantazji i nie ma w tym nic złego. Moja wyobraźnia szalała dzięki Oli, Basi i Jess. Sceny erotyczne zostały napisane bardzo pikantnie i namiętnie. Wszystko jest napisane z perspektywy bohaterek, więc wiemy, co czują, jakie emocje nimi targają i co myślą w danej chwili. Dzięki czemu stały się również i moimi przyjaciółkami. Chętnie bym poznała dalsze ich losy, a zwłaszcza Basi. Bardzo miło spędziłam czas w towarzystwie tej czwórki niesamowitych kobiet. Polecam.

Cztery różne kobiety które na pozór kompletnie nic nie łączy. Ola, Basia, Jess i Maja. Przyznam szczerze że sama historia Oli trochę mnie ostudziła w czytaniu tej książki bo nie przepadam za tematyką BDSM w sensie Dominy ale jej charakterystyka bardzo mi się spodobała. Bardzo bym chciała poznać dalsze losy Basi a wyzwolona i wyzbyta wstydliwości Jess potrafi pobudzić wyobraźnię. Maja na tle swoich nowo poznanych przyjaciółek wygląda blado ale prawda jest taka że cała czwórka świetnie się dopełnia. Książka o tym że kobiety też lubią seks i wcale nie powinny się tego wstydzić.

Tego właśnie oczekuje się od erotyku! Pochłonęłam i pragnę więcej!!! hot🔥same opisy sprawiały jakbym siedziała obok😅🔥🙌

📚Recenzja: 17/2023
📚Autor: Sara Blińska
📚Tytuł: "SEKS-owne dziewczyny"
📚Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
📚Ocena:3/10

Witajcie.
Dziś u mnie będzie trochę inaczej niż zazwyczaj.
Po tę książkę sięgnęłam z ciekawości i w ramach wychodzenia z mojej czytelniczej strefy komfortu, jaką są obyczajówki i literatura kobieca.
Na powieść trafiłam na bookstagramie (była to walentynkowa polecajka). Opis bardzo mnie zaciekawił, a ocena na LC (ok. 9/10!!) przesądziła sprawę. Kupuję i czytam!
Książka składa się z czterech rozdziałów, opowiadających historie czterech kobiet. Każda część zatytułowana jest jest imieniem głównej bohaterki. I tak, mamy tu...
OLĘ: Dojrzałą kobietę, bizneswoman prowadzącą swoją firmę. Ola jest typem dominatorki... w każdej sferze życia.
BASIĘ: Młodą dziewczynę, która przeprowadza się do Warszawy spod Rzeszowa. W swojej rodzinnej miejscowości zostawia chłopaka, z którym jest w wieloletnim związku. Nie przeszkadza jej to w skosztowaniu... wielkomiejskiego życia.
JESS: Dziewczynę pracującą w modnym butiku, aktywnie prowadzącą instagrama i bloga, w wolnym czasie umawiającą się na seks randki w klubie swingerskim.
MAJĘ: Doktorantkę socjologii, która pisze pracę na temat seksulanosci kobiet w społeczeństwie. Za sprawą internetu Maja trafia na bohaterki z poprzednich rozdziałów i przeprowadza z nimi wywiady.
Według opisu z okładki, książka jest erotykiem eksplorującym siłę kobiecej przyjaźni. Owszem, jest to książka z tego gatunku, ale przesadnie wulgarna. Opisy zbliżeń są wręcz odrażające i ordynarne. Przyjaźni jest tam mało, a jeśli już, mam wrażenie, że jest ona fałszywa i podszyta.
Całokształt ratuje jedynie sam początek rozdziału o Majce, w którym autorka ciekawie próbuje tworzyć portrety psychologiczne bohaterek. Niestety z dalsza lekturą jest znowu gorzej.
Podsumowując... Po opisie i opiniach spodziewałam się, że przeczytam erotyk z ciekawą fabułą, dostałam natomiast słabego stylistycznie gniota, który z uczuć wywołał u mnie tylko odrazę.
Jestem zażenowana.
Molly 📖

📚Recenzja: 17/2023
📚Autor: Sara Blińska
📚Tytuł: "SEKS-owne dziewczyny"
📚Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
📚Ocena:3/10

Witajcie.
Dziś u mnie będzie trochę inaczej niż zazwyczaj.
Na powieść trafiłam na bookstagramie (była to...

Walentynki… Jaka jest idealna książka na ten dzień? Mój wybór padł na różową perełkę od @sarablinska ❤️

Uwaga! To nie jest typowy romans, czy erotyk. To erotyk, który oprócz relacji damsko – męskich eksploruje siłę kobiecej przyjaźni. W książce patrzymy na rzeczywistość z kobiecego punktu widzenia, bo to kobiety są tutaj najważniejsze – każda z inną historią, ale każda na swój sposób jest „seksowną dziewczyną”, co stanowi główne przesłanie zawarte w tytule.

Główne bohaterki to współczesne Polki: Ola, Basia, Jess i Maja, a akcja dzieje się w Warszawie. Śledzimy ich perypetie i intymne przeżycia, które są tak różne, jak różne są dziewczyny. Mimo tego wiele je łączy, przez co zaprzyjaźniają się ze sobą.

W tej książce zmysłowość przeplata się z przemyśleniami, codziennymi problemami i radościami, które – wzbogacone dawką humoru– opisane są prostym językiem.

Troszeczkę bałam się tej książki. Nie jestem wielką fanką erotyków, jednak od czasu do czasu lubię sięgnąć po taką pozycję, pod warunkiem, że poza stosunkiem jest też coś więcej.

Ta historia mnie zaskoczyła. Nie zrozumcie mnie źle, owszem, są tutaj sceny zbliżeń i są one dokładnie opisane, niekoniecznie zawsze ze smakiem, jednak te opisy, pomimo że miejscami perwersyjne, dają się czytać. Dlaczego? Dlatego że oprócz seksu, dzieje się tutaj coś więcej. Każdy stosunek jest poprzedzony jakimiś wydarzeniami.

Mamy tutaj cztery różne kobiety, z zupełnie innymi doświadczeniami seksualnymi, zupełnie różniące się od siebie, jednak znalazły wspólny język, zaprzyjaźniły się. Ostatnia część książki była dla mnie najbardziej ciekawa, fajnie obserwowało mi się wszystkie dziewczyny razem i ich domysły.

Jeśli miałabym wybierać, to dla mnie historia Basi była najbardziej atrakcyjna. Bardzo lubię czytać romanse biurowe i w tym krótkim rozdziale dostałam to, czego oczekuje po tego typu książkach. Jednak czuję niedosyt. @sarablinska uważam, że powinnaś pociągnąć ten wątek dalej, jestem ogromnie ciekawa jak rozwinęła się ta relacja ❤️

Zdecydowanie polecam książkę dla wszystkich fanów mocnych wrażeń 🔥 Tutaj jest gorąco, uff!

‼️RECENZJA PATRONACKA‼️

Tytuł: Seksowne dziewczyny
Autor: Sara Blińska
Wydawnictwo: WFW

Dziękuję wydawnictwu za propozycje patrolowania temu debiutowi. Niestety poczta polska mnie zawiodła i książka nie dotarła, ale na szczęście po kilku tygodniach oczekiwania w empiku pojawiła się książka, więc mogłam nabyć i w końcu trzymać w rękach mój patronat.

Muszę powiedzieć, że zachęciła mnie okładka i opis książki. Pamiętam, jak kiedyś oglądałam namiętnie „Seks w wielkim mieście” i ta książka to polska wersja tego serialu.

Autorka pisze bardzo odważnie jak na debiut, ale muszę powiedzieć, że już od pierwszej strony wciągnęłam się w całą książkę.

Cztery kobiety, które twardo stąpają po ziemi i chcą pokazać, że też potrafią walczyć o swoje. Ola, Basia, Jess i Maja w pewnym momencie swojego życia trafiają na siebie i tak tworzą grupę przyjaciółek, na które zawsze można liczyć. Każda z kobiet ma swoje życie i swoje problemy, ale razem zawojują i pokażą, na co stać silne kobiety.

Kochani debiut, który zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Duża dawka świeżego pióra, która powinna zachęcić niejedną osobę. Cała historia jak dla mnie, to przesłanie dla nas kobiet. Abyśmy nie poddawały się i były silne, ponieważ potrafimy bardzo wiele. Ta książka to nie tylko erotyk. Chociaż muszę przyznać, że autorka bardzo dobrze potrafi napisać sceny erotyczne. Są bardzo zmysłowe i delikatne. Nie zabraknie tutaj też dobrego humoru. Świetne dialogi i bardzo dobrze poprowadzona fabuła całej książki. Widać, że autorka bardzo napracowała się, aby to był świetny debiut.

Kochani serdecznie polecam wam sięgnąć po tę książkę. Znajdziecie tam silne kobiety, które pokażą wam jak trzeba sobie radzić z problemami.

@sarablinska
@warszawskafirmawydawnicza

#recenzjapatronacka #sarablinska #warszawskafirmawydawnicza #współpraca #seksownedziewczyny #debiut #czytamlegalnie #kochamdebiuty #gratulacje #zaczytanamama86 #kochamksiążki

‼️RECENZJA PATRONACKA‼️

Tytuł: Seksowne dziewczyny
Autor: Sara Blińska
Wydawnictwo: WFW

Muszę powiedzieć, że...

Książka opowiada o czterech różnych dziewczynach, ich problemach, radościach i oczywiście o ich życiu intymnym. Nie jest to historia oderwana od realiów jak to zwykle bywa w romansach - co zgodzę się, jest czasem dokładnie tym czym czego czasem nam potrzeba 😊. Sama też lubię czasem gorące wyidealizowane historie o niezwykle atrakcyjnych milionerach, gangsterach i tym podobnych wymarzonych mężczyznach żeby się od codzienności oderwać. Jednakże tutaj ta codzienność i zwyczajność bohaterek jest przedstawiona w sposób kompletny i nieprzesadzony, akurat tyle ile potrzeba by poznać kim są, zrozumieć ich motywacje i zbudować z nimi więź a nie zanudzić. Bez tego ciężko byłoby zrozumieć czemu Ola ma taki stosunek do mężczyzn, zupełnie inny niż np. Maja a książka byłaby zwykłym pornosem czy zbiorem opowiadań erotycznych. A tak, dzięki temu mamy kompletną historię, oryginalny erotyk, trochę rozrywki (język i humor!) ale i też uczucie pozytywnego podbudowania, że w sumie i one i my, zwykłe dziewczyny, też jesteśmy „Seksownymi dziewczynami”
To mi się spodobało najbardziej, bo o ile ostrych erotyków jest wiele, to takich książek wiele nie ma.

Z chęcią bym sięgnęła po kolejny tom.
Zapachniało Mirandą, Samanthą, Carrie i Charlotte i tym dobrym serialem z lat 90.
Książka lekka, zabawna, z przekąsem. I co najważniejsze - bohaterki mają mózgi i umieją się nimi posługiwać.
Zdecydowanie lubię to.

Z chęcią bym sięgnęła po kolejny tom.
Zdecydowanie lubię to.

• Polecam