Tajemnice grypserki

inne
Wydawnictwo Instytutu Ekspertyz Sądowych
1997-01-01
1997-01-01
Więzienie język środowiskowy polski gwary środowiskowe więźniowie słowniki polskie

więcej Więcej

Jak się okazuje "grypserka" to najbogatsza polska gwara. Zaskakująco dużo słów i zwrotów przeniknęło do języka potocznego (chyba głównie za sprawą tzw. subkultury gitowców, później blokersów). Warto przeczytać, choćby ze względów językowych.

Bardzo ciekawy opis nie tylko grypserki, ale i stosunków więziennych i tamtejszej podkultury. Czyta się dobrze i można się zdziwić ile słów używanych w codziennym języku polskim pochodzi właśnie stamtąd, a także jakie było ich pierwotne, grypserskie znaczenie...

• Chcę w prezencie
  • Literatura faktu, reportaz
  • Psychologia
  • Literatura faktu
  • Więzienie ⛓️👮

Dodaj cytat z książki Tajemnice grypserki