Fenomen Chodzenia

Okładka książki Fenomen Chodzenia Paweł Ziółkowski
Okładka książki Fenomen Chodzenia
Paweł Ziółkowski Wydawnictwo: Self - Publishing | Krystian Sycz zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Self - Publishing | Krystian Sycz
2022-08-01
2022-08-01
zdrowie chodzenie rozwój osobisty ruch nawyki uzależenienia psychologia sport poradnik

Okładka książki Naturalny rytm dobowy. Działaj w zgodzie ze swoim organizmem Michelle Seaton, Kshirsagar Suhas
Naturalny rytm... Michelle Seaton, Ks...
Okładka książki Jedzenie intuicyjne. Bez radykalnych zasad, zakazów i diet Elyse Resch, Evelyn Tribole
Jedzenie intui... Elyse Resch, Evelyn...
Okładka książki Mózg ma moc. Przez umysł do zdrowia Daniel G. Amen, Tana Amen
Mózg ma moc. P... Daniel G. Amen, Tan...

zastanawiało mnie jedno podczas lektury, kiedy autor ma czas na to aby tyle czasu poświęcić na chodzenie

Wyjątkowa książka, która trwale zaznaczyła się w moim życiu, zmieniając je na bardziej świadome. Od zawsze czułam, że „lubię spacerować" – po przeczytaniu Fenomenu Chodzenia wiem, że kocham chodzić i traktuję chodzenie jako proces, nad którym można się zastanawiać, a także pracować. W trakcie czytania odkryłam też, że można pracować na stojąco i wybierać schody zamiast windy. Niektóre oczywistości prozy życia należy poznać na nowo – właśnie w tym pomaga książka Pawła Ziółkowskiego. Oprócz tego jest bogata w ciekawostki (asy w rękawie do rozmów towarzyskich!) podparte świetnym, naukowym researchem. Bardzo polecam.

Książka robi na czytelniku wrażenie prostym zabiegiem - widzimy pewne oczywiste rzeczy, na które jednocześnie sami nigdy byśmy nie wpadli. Stają się jasne dopiero po tym, gdy je przeczytamy. Ten efekt zaskoczenia utrzymuje się przez całą książkę (chociaż trzeba przyznać, są delikatnie mniej ciekawe momenty),przy jednoczesnym ogromie przekazanej wiedzy.

Dzięki niej poznajemy tę, wydawałoby się prostą czynność, jaką jest chodzenie, od nowa - rozłożona jest ona na czynniki biologiczne, społeczne, psychologiczne w sposób merytoryczny, a co najważniejsze, ciekawy i nowatorski.

W swojej kategorii plasuje się na naprawdę wysokim miejscu. Wpadła mi w ręce przez przypadek i nie sądziłam, że sprawi, że spojrzę na chodzenie zupełnie nowym okiem :)

Do polecenia nie tylko tym, którzy lubią uczyć się nowych rzeczy i którzy lubią aktywność fizyczną (a może zwłaszcza tym, którzy nie lubią, bo jest duża szansa na zmianę podejścia!).

Dzięki niej...

Zdecydowanie polecam tę pozycję, diametralnie zmienila moje podejście do tak codziennej czynności, jaką jest chodzenie. Autor w niezwykle ciekawy sposób uświadomił mi na jak wiele aspektów życia mogą wpływać spacery, które dzięki tej książce polubilem jeszcze bardziej.

• Zdrowie
  • 02. Epub?