Rockin' winter

Niegrzeczne książki
2022-10-26
2022-10-26
Święta Zima

Nie najgorsza ale nie najlepsza, wkurzało mnie wieczne podkreślanie że rozmiar XL to taki wielki i jaka to ona nie jest gruba. Zamysł okej, wykonanie gorsze.

❄️ ROCKIN' WINTER ❄️
Ada Tulińska

Eliza marzy o zostaniu modelką, ciągłe chodzi na różne castingi, niestety za każdym razem kończą się niepowodzeniem. Dziewczyna pracuje sprzątając szafy bardzo bogatych ludzi. Pewnego dnia jedna z jej klientek proponuje jej dodatkową pracę, bonusem do wypłaty mają być kontrakty modelingowe. Eliza zgadza się na propizycje opieki nad synem kobiety, lecz nie tego dziewczyna się spodziewała. Podopieczy nie jest dzieckiem, ale dorosłym mężczyzną,mało tego to gwiazdor rockowy, idol bohaterki.
Książkę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie jednak cała historia bez szału. Irytujące jest zachowania Nikodema. Dorosły człowiek, a zachowuje się jak gówniarz, i nie wiem czy jego sytuacja życiowa jest usprawiedliwieniem. Chociaż muszę przyznać, że emocje mną targały w niektórych momentach.
Bardzo kibicowałam tej dwójce, aczkolwiek związek ich wydawał mi się abstrakcją. Co do Pani Teresy, czyli matki mężczyzny to mnie bardzo zszokowała swoim zachowaniem, ale w pewnym momencie domyśliłam się, że jest zwykłą jędzą! Wszyscy bohaterzy byli fajnie wykreowani, chociaż żałuję, że ojcieca Nikodema było tak mało.
Całość to fajna historia o toksycznych relacjach, uzależnieniu i to nie tylko od używek.
Zakończenie mnie rozczuliło. Innego rozwoju sytuacji bym nie zaakceptowała.
Ogólnie jest to książka z ważnymi tematami tj.: samoakceptacja, i walce ze swoimi lękami.

Moja ocena:

❄️ ROCKIN' WINTER ❄️
Ada Tulińska

Co to byla za podroz ... a dokladnie podroz krzyzowa. Nic w tej ksiazce nie ma sensu. Nagle sie dzieja jakies niesamowite sytuacje i mam wrazenie, ze autorka za duzo naogladala sie filmow dokumentalnych na temat Britney Spears.

Jezeli chcesz przeczytac cos totalnie oderwanego od rzeczywistosci, cos co bedzie powodowalo usmiech zazenowania i nie smacznego zdiwienia to goraco polecam.

Eliza ma zostać opiekunką. Nie jest to dla niej komfortowa sytuacja, ale jeżeli ma jej to pomóc spełnić marzenie o pracy w modelingu jest zmotywowana podjąć się tego wyzwania. Nie spodziewa się tylko, że opiekować ma się dorosłym mężczyzną.

Nikodem to upadła gwiazda rocka. Kiedyś kochany i wielbiony, teraz zamknięty w czterech ścianach walczy z własnymi demonami. Czy Eliza pomoże mu stanąć na nogi? Czy udział w konkurs świątecznej piosenki to dobry pomysł dla rasowego rockmana?

„Rockin winter” to książka z rodzaju czasoumilaczy. Czyta się szybko, przyjemnie. Ta urocza okładka skrywa historię bohatera, który walczy sam ze sobą. To momentami ciężka i pełna bólu opowieść o konsekwencji życia w blasku fleszy. Toksyczne relacje, pogoń na kolejnym hitem i głęboko skrywane demony.

Chociaż w książce zabrakło mi zimowego klimatu, autorka w pewnym stopniu nawiązuje do szeroko rozumianej świątecznej magii.

Ta książka to idealna pozycja dla romantyczek. Mi czegoś tutaj zabrakło. Wszystko działo się zdecydowanie zbyt szybko, momentami wręcz nienaturalnie. Nie mniej jednak ta książka oderwała mnie na chwilę od rzeczywistości, zapewniając chwilę relaksu. Czy to wystarczy? Pewnie nie, jednak sięgając po ten tytuł chciałam się po prostu zrelaksować i udało się. ☺️

Fajna porusza sprawy życia codziennego

Fajna porusza sprawy życia codziennego

❄️ROCKIN' WINTER❄️

6/10 ⭐️

❄️Eliza marzy o karierze w modelingu. Dziewczyna nosi większy rozmiar niż jej koleżanki po fachu, jednak nie traci zapału – w końcu coraz więcej firm współpracuje z modelkami plus size. Zarabia na życie, sprzątając szafy bajecznie bogatych celebrytów. Gdy jej najważniejsza klientka, Teresa, menadżerka gwiazd, proponuje uchylenie drzwi kariery w zamian za opiekę nad jej zmagającym się z uzależnieniem synem, dziewczyna podejmuje wyzwanie. Na miejscu okazuje się, że to frontman niegdyś uwielbianego przez nastolatki zespołu The Black Suede. Czy uda jej się zapanować nad rozkapryszonym gwiazdorem, który niczego nie ułatwia? Eliza dostrzega w podopiecznym dawną charyzmę i z każdym dniem coraz trudniej jej wypierać rodzące się między nimi uczucie.
Tymczasem Nikodem zmaga się z własnymi demonami i przeszłością, która odbiła się na jego życiu. Najbliżsi namawiają, aby mężczyzna spróbował swoich sił w konkursie na piosenkę świąteczną. Choć to nie w jego stylu, to może dzięki temu uda mu się ponownie zapałać miłością do muzyki i reaktywować zespół? Może dzięki Elizie Nikodem nie tylko odnajdzie w sercu melodię, ale nawet poczuje magię świąt? Jaką cenę przyjdzie zapłacić tej dwójce, gdy Teresa zauważy, co ich łączy? Czy Eliza poradzi sobie, gdy na jaw wyjdą głęboko skrywane tajemnice Nikodema i jego rodziny?❄️

❄️A jak wy czujecie się przed obiektywem? Czy zawód modelki byłby dla was? A może to nie jest wasza praca marzeń, albo nie spełnilibyście się w niej?

❄️A jak ze śpiewaniem? Lubicie? Tutaj właśnie takie motywy się przecinają. Historia fajna, a nawet się wciągnęłam.

______________________

#oczamiksiazki #recenzja #świąteczneksiążki #kalendarzadwentowy #klaudiamuniak #promyczeknaświęta #bookstagrampl #book #bookstagram #bookstagrampolska #booklover #books #bookaddict #booknerd #booklove #bookblogger #bookreview #bookobsessed #booktok #booklife #bookart #ksiazka #ksiazki #książkoholik #ksiazkoholizm #ksiazkowelove #ksiazkimojamilosc #książkoholiczka #książkara #ksiazkizyciem

❄️ROCKIN' WINTER❄️

6/10 ⭐️

Książka ta znalazła się na mojej półce Legimi od razu, kiedy tylko dostępna była na @czytamzlegimi. Jednak oczywiście swoje musiała poczekać i sięgnęłam po nią w momencie, w którym w moje ręce trafił egzemplarz papierowy.

Historia przedstawia Elizę, dziewczynę goniącą za marzeniami związanymi z modelingiem. No i może wszystko byłoby prostsze, gdyby nie fakt, że jej rozmiar wykracza delikatnie poza standardy przyjęte w branży. Jednak Eliza nie zamierza się poddać i cały czas próbuje swoich sił. Dodatkowo zgadza się na pracę u jednej ze swoich klientek i przyjmuje zlecenie opieki nad jej synem. Nie zdaje sobie jednak sprawy w co się pakuje i że nie jest to mały chłopiec, a mężczyzna, który pogubił się na życiowej drodze.

Książka ta była moim pierwszym spotkaniem z autorką i muszę przyznać, że moje odczucia, co do niej są mieszane. Z całą pewnością mogę przyznać, że nie odczułam tutaj ani klimatu świąt ani zimy, co zapowiada i okładka i tytuł. Osobiście nie było to dla mnie aż tak uciążliwe, ale zdecydowanie czytelnik, który ma zamiar sięgnąć po nią ze względu na zimowy klimat może poczuć się rozczarowany. Dodatkowo odniosłam wrażenie nierówności tej książki. Miała ona, bowiem momenty naprawdę fajne i dobre. Jednak zdarzały się chwile, kiedy miałam wrażenie, że pewne fragmenty są pisane trochę na siłę.

Plusem jest to, że książka ta dotyka również problemy życia codziennego oraz osób, które noszą trochę większy rozmiar. Bowiem pokazała w pewnym stopniu to, że właśnie tacy ludzie muszą mierzyć się z krytyką i udowadniać, że oni również mają swoją wartość i mają coś do powiedzenia. A na życie nie patrzy się tylko poprzez pryzmat tego czy ktoś nosi rozmiar S, L czy XL.

To historia była okey. Dobrze się czytało, ale zdecydowanie zabrakło mi w niej klimatu świąt czy zimy samej w sobie

Spodziewałam się lekkiej książki w klimacie świąt, a dostałam coś zupełnie innego, niespodziewanego.

Pikantny romans modelki plus size z rockmanem. Czy może opiekunki z podopiecznym?

Eliza, początkująca modelka plus size, kolejny raz zostaje odrzucona na castingu. Jest podłamana, ale się nie poddaje.
Gdy jest w pracy u bogatej managerki gwiazd, dostaje propozycje pracy - opieki nad jej synem. Nie wie jednak, że jej syn to gwiazda rocka.
Nikodem z początku podchodzi do dziewczyny z dystansem, w końcu kobieta plus size to nie jego typ, ale gdy spędzają ze sobą coraz więcej czasu, pojawia się nić porozumienia.
Eliza jednak nie wie, że za tym wszystkim kryje się znacznie więcej.

Książka wciąga, czyta się ją szybko, choć osobiście nie do końca poczułam klimat świąt to urzekła mnie ta historia.
Trochę nie podobało mi się zakończenie, a dokładniej to jak wszystko się tam szybko działo.

Nikodem z początku podchodzi do...

• Świąteczne
  • Przeczytane 2022