rozwińzwiń

Czy naukowiec może wierzyć w cuda? Profesor MIT odpowiada na pytania o Boga i naukę

Okładka książki Czy naukowiec może wierzyć w cuda? Profesor MIT odpowiada na pytania o Boga i naukę Ian Hutchinson
Okładka książki Czy naukowiec może wierzyć w cuda? Profesor MIT odpowiada na pytania o Boga i naukę
Ian Hutchinson Wydawnictwo: Fundacja Prodoteo Seria: Apologetyka religia
Kategoria:
religia
Seria:
Apologetyka
Tytuł oryginału:
Can a Scientist Believe in Miracles?: An MIT Professor Answers Questions on God and Science
Wydawnictwo:
Fundacja Prodoteo
Data wydania:
2022-10-05
Data 1. wyd. pol.:
2022-10-05
Język:
polski
ISBN:
9788366665774
Tłumacz:
Aleksandra Czwojdrak
Tagi:
religia filozofia nauka
Średnia ocen

7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
649
352

Na półkach:

„opierając się na solidnych podstawach naukowych, Hutchinson rozprawia się z popularnymi zarzutami ateistów i jasno pokazuje, że chrześcijaństwo i nauka wzajemnie się wspierają i są intelektualnie spójne” – nie ma czegoś takiego jak religia oparta na podstawach naukowych. Z definicji podstawą religii jest wiara. Wstyd, że takie kocopoły wygaduje jakiś naukowiec.

O tym, dlaczego nie ma żadnego porozumienia pomiędzy nauką a religią napisał w swojej książce „Wiara vs fakty” prof. Jerry Coyne. I tam są konkretne argumenty, przykłady oraz cały wywód, w którym uczony rozprawia się z mitami twierdzącymi, że obie te dziedziny mogą się uzupełniać.

„opierając się na solidnych podstawach naukowych, Hutchinson rozprawia się z popularnymi zarzutami ateistów i jasno pokazuje, że chrześcijaństwo i nauka wzajemnie się wspierają i są intelektualnie spójne” – nie ma czegoś takiego jak religia oparta na podstawach naukowych. Z definicji podstawą religii jest wiara. Wstyd, że takie kocopoły wygaduje jakiś naukowiec.

O tym,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
297
155

Na półkach: ,

Książka ta to syntetyczne kompendium apologetyczne, złożone z pytań zadanych autorowi na Veritas Forum. Trochę wbrew tytułowi publikacja nie dotyczy jedynie kwestii dotyczących nauki i wiary (chociaż wątek ten jest niejako osią całej książki),ale szeroko pojętych spraw dotyczących chrześcijaństwa, takich jak problem zła, problem zmartwychwstania, problem ukrytego Boga i podobnych.

Oczywiście oprócz tych dylematów mamy do czynienia również z tymi bardziej naukowymi, czyli cuda, ewolucja, powstanie wszechświata. Widać, że autor jest bardzo biegły w tych dziedzinach (jest on profesorem fizyki),jednak jego wiedza teologiczna także jest imponująca, co ostatecznie, wraz z wieloma podjętymi tematami tworzy publikację na wskroś podręcznikową, kompletną, nawet może trochę podobną do słynnego klasyka C.S Lewisa "Chrześcijaństwo po prostu" i komplementarną wobec innej apologetycznej propozycji autorstwa Stephena T. Davisa "Wiara - racjonalna czy naiwna? Filozof broni chrześcijaństwa". Widać to w spisie treści, co zresztą przekonało mnie do zakupu.

Autor jest protestantem, chyba metodystą, czuć pewnego rodzaju nastawienie ku Biblii, jednak trzeba przyznać, że jego książka ma walor ekumeniczny, nie czuć za bardzo jakiegoś konfesyjnego skrętu, na dodatek autorowi obce są - ostatnio dość chyba modne w Stanach - teorie kreacjonistyczne podważające ewolucję.

Ogólnie bardzo polecam, chociaż język czasami jest dość trudny, ale to też wynika z mojego braku obycia w kwestiach fizyki.

Książka ta to syntetyczne kompendium apologetyczne, złożone z pytań zadanych autorowi na Veritas Forum. Trochę wbrew tytułowi publikacja nie dotyczy jedynie kwestii dotyczących nauki i wiary (chociaż wątek ten jest niejako osią całej książki),ale szeroko pojętych spraw dotyczących chrześcijaństwa, takich jak problem zła, problem zmartwychwstania, problem ukrytego Boga i...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    15
  • Przeczytane
    5
  • Teraz czytam
    2
  • Chrześcijaństwo
    2
  • Popularno-naukowe
    1
  • Niezbędnik
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także