Szept mroku

Lipstick Books
2022-09-07
2022-09-07
stalker różnica wieku Age gap Liceum High School Prześladowca Porwanie

„Naszą bohaterką jest Mia,która już za kilka dni skończy szkołę średnią i zacznie upragnione wakacje oraz ucieknie od rodzinnych problemów z którymi się mierzy…
Pewnego dnia zaczyna otrzymywać niepokojące wiadomości od tajemniczego nieznajomego.
Początkowo bierze to za żart kolegów jej młodszego brata,ale z czasem wychodzi na jaw,że to nie może być nikt z nich…brat także nie wie o czym dziewczyna mówi…
Mia postanawia nie reagować na zaczepki nieznajomego stalkera aż do dnia w którym ma już serdecznie dość i postanawia mu odpisać,by dał jej spokój…Niestety stalker nie boi się nawet policji i sms od Mii tylko podsyca jego zainteresowanie jej osobą…Gra się zaczyna…🔥Mia czuje się obserwowana z każdej strony,człowiek który do niej wypisuje zna jej sekrety,nawet te najmroczniejsze i nie waha się nimi szantażować dziewczyny…Co zrobi nasza bohaterka by pozbyć się stalkera? Czy będzie gotowa zaprzedać duszę diabłu aby tylko uwolnić się od tego człowieka i sprawić by jej sekrety nie wyszły na jaw?
Czy zdoła poznać prawdziwą twarz stalkera? I co przyniosą najbliższe dni?”

Ja w pewnym momencie czytania tej książki miałam taki szok na twarzy,że to głowa mała!
Powiem po cichu,że obstawiałam kto jest stalkerem i czytałam z zapartym tchem by dowiedzieć się kto to i gdy dobrnęłam do tego punktu to nigdy nie powiedziałabym,że to właśnie ta osoba nią była.
To jak on bawi się psychiką naszej bohaterki to naprawdę godne podziwu zagranie!
Nie mogłam się oderwać od tej pozycji❤️‍🔥!

Ta książka pokazuje,że stalkerów nie brakuje i zrobią wszystko aby tylko osiągnąć swój cel…

Moim zdaniem jest to książka dla nastolatek, chociaż treść nie dla nastolatków. Jestem rozczarowana książką, dla mnie bardziej to literatura obyczajowa z elementami erotyku. Prawie na samym początku poznajemy prześladowcę i wtedy czar pryska. Dodatkowo irytowało mnie zachowanie głównej bohaterki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wszyscy fani motywu stalkera, będą zadowoleni. Książka jest bardzo dobrze napisana i doskonel trzyma w napięciu. Dodatkowy plus za akcję na ostatnich stronach, takich atrakcji się nie spodziewałam.

Szept Mroku

Mia chodzi do szkoły średnie i czeka na upragnione wakacji. Dziewczyna otrzymuje niepokojące wiadomości do tego obserwuję ją i śledzi ją ktoś. Nareszcie dla dziewczyny nadchodzą wakacje i chce uciec od rodzinnych problemów oraz nieobliczalnego stalkera.
Jednak to, co wydaje się tylko głupią zabawą dla dziewczyny, przeradza się w prawdziwy koszmar. Kto ją prześladuje? 🤔
Co ten ktoś od niej chce? 🤔
Co o niej wie? 🤔
A może jest to tylko jej wyobraźnia? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę 📖 ♥️.

Jest to mroczna książki, która trzyma w niepewności. Historia wciąga od pierwszej strony i ciężko się oderwać. Książka napisana jest dobrze, pióro autorki jest lekkie. Autorka trzyma bardzo wysoki poziom pisania. Z niecierpliwością czekam zawsze, za każdą wpadną książką. Okładka bardzo rzuca się w oczy.

Polecam Wam ogromnie 😍 😁.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Współpraca reklamowa.

Szept Mroku

Książka z intrygującej, bardzo szybko zmieniła się w irytująca. Koło thrillera to nawet nie leżało.
Powód prześladowania tak błachy, że myślałam że coś pominęłam. Co za żart.
Główny bohater tak infantylny, że młodsza, nastoletnia Mia wypada przy nim nad wyraz dojrzałe.
Nie czuć chemii, namiętności, czy jakichkolwiek emocji. Nie wspominajac o jakimkolwiek dreszczyku czy budowaniu napięcia, bo tego w ogóle nie było. I to nie tak że nie lubię książek o stalkerach bo czytałam kilka i były ciekawe, ta niestety mnie głównie rozczarowała.

Powód prześladowania tak błachy, że myślałam że coś pominęłam. Co za żart.

Bardzo fajne to połączenie romansu z thrillerem i naprawdę dobre budowanie napięcia, ale... Mam jednak taką małą lampkę, włączająca się kilka razy w mojej głowie podczas czytania książki, że cały ten związek Mii i Gabriela jest tak niesamowicie toksyczny i wątpliwy moralnie, że trudno mi uwierzyć w to, że ktoś pod koniec będzie im jednoznacznie kibicował i uroni łezkę przy ckliwie wręcz romantycznym happy endzie. O wiele bardziej podoba mi się pierwsza część książki z wieloma zagadkami i znakami zapytania. Mam też troszkę żalu do autorki o szybkie zakończenie i urwanie wielu potencjalnie super ciekawych wątków (rodzice, reakcje przyjaciółek na związek, co jest nie tak z przyjacielem Gabriela). Koniec pozostawia ogromny niedosyt. No chyba że powstaje już kontynuacja i doczekamy się całej serii to wszystko wybaczę.

Czy tylko mnie denerwują zawsze sformułowania typu "laleczko"? Za każdym razem musialam udawać, że tego nie przeczytałam.

Książka nie jest zła, łatwo i szybko się czyta. Jednak jest dość przewidywalna, spodziewałam się czegoś więcej.

25/52
🍑 Recenzja 🍑

Tytuł: Szept mroku
Autor: Kinga Listkowiec
Wydawnictwo: Lipstick Books

Osiemnastoletnia Mia jest na ostatnim roku w liceum, końcówka roku daje się jej we znaki. Nie dość że ma mega dużo zaliczeń z różnych przedmiotów, końcowe egzaminy to jeszcze dostaje dziwne esemesy. Okazuje się że ma stalkera, początkowo są to tylko wiadomości, jednak wszystko zaczyna się komplikować kiedy dziewczyna, odpisuje na jedną z wiadomości. Gra się rozpoczęła i Mia w żaden sposób nie może tego zatrzymać, musi grać aby żaden z jej sekretów nie wyszedł na jaw. Do tego wszystkiego dochodzi sytuacja rodzinna i jest to mega niezłe kombo.

Istny kosmos, czytając nie mogłam się oderwać, znów zarwane nocki ale było warto. Autorka znów mnie zaskoczyła i w sumie robi to za każdym razem, dla tego jej twórczość biorę w ciemno i w ilościach hurtowych. Uczennica, stalker, różnica wieku, tajemnice, złość, strach, podjęcie walki, to wszystko właśnie znajdziecie w tej książce.

Jak potoczą się losy młodej dziewczyny? Czy stalker odpuści i da jej spokój? Czy Mia wytrzyma presję jaka na niej ciąży?

O tym przekonacie się sięgając po tą książkę😊.

#szeptmroku #kingalitkowiec #lipstickbooks #btunutki #BT #wtorek #światrecenzentów #czytamzdziewczynami #książkoweimpresje

25/52
🍑 Recenzja 🍑

Tytuł: Szept mroku
Autor: Kinga Listkowiec
Wydawnictwo: Lipstick Books

Romans a zarazem dreszczowiec? A jednak można. Książka ta udowadnia to w każdym calu. Nie wiemy kim jest osoba, która prześladuje główną bohaterkę i co stanie się na kolejnej stronie. Książka od razu wciąga i nie pozostawia nas obojętnymi na losy przedstawionej dziewczyny. Martwimy się o nią i kibicujemy jej przez całą powieść. Styl, w jakim ta książka jest napisana stoi na wysokim poziomie. Zarówno miłośniczki romansów, jak i thrillerów znajdą tu coś dla siebie. Nie mam nic więcej do dodania.

Książka dobrze napisana pod kątem trzymania w napięciu, jednak fabuła daje sobie wiele do życzenia, czy w książkach aby na pewno chodzi o to by opisywać toksyczne relacje międzyludzkie tj syndrom Stockholmski?

• Przeczytane w 2022
  • Od wydawnictwa