Dzieci z ulicy Awanturników

Okładka książki Dzieci z ulicy Awanturników Astrid Lindgren
Okładka książki Dzieci z ulicy Awanturników
Astrid Lindgren Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Lotta z ulicy Awanturników (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Lotta z ulicy Awanturników (tom 1)
Barnen pa Brakmakargatan
Nasza Księgarnia
2022-07-06
2009-01-01
dzieci Lotta ulica Awanturników

Czytano mi ją w wieku 3-4 lat i byłam zakochana!

Czytano mi ją w wieku 3-4 lat i byłam zakochana!

Mój niespełna 4-letni syn jest zdecydowanie męskim odpowiednikiem Lotty pod względem charakteru :) Bardzo mu przypadły do gustu te historie i czasem sam dopowiadał jakie może być zakończenie na zasadzie "co ja bym zrobił". Świetna książka dla dzieci w wieku do ok. 7-8 lat.

ja chcę moją siamitną sukienkę - do dziś używam tego cytatu

ja chcę moją siamitną sukienkę - do dziś używam tego cytatu

Ksiązka ciekawa,ale dla mnie trochę nudna, ponieważ mam już 12 lat. Polecam dla młodszych czytelników.

Książka bardzo przyjemna i zabawna. Podobała się córce do tego stopnia, że zaczęła się zachowywać jak Lotta. Chodzi po domu i mówi w kółko : "Fuj, Faraon".

Jesteśmy fanami Astrid Lindgren. Tęsknimy do tej dziecięcej wolności i takiego dzieciństwa. Banda dzieciaków z ulicy awanturników stała się przyjaciółmi Lilu.

Astrid Lindgren znałem tylko z "Dzieci z Bullerbyn". Przez przypadek trafiłem na "Dzieci z ulicy Awanturników", bo jest to lektura dodatkowa w szkole mojego syna. Muszę przyznać, że to jedna z fajniejszych książek dla dzieci, jakie miałem przyjemność poznać. Napisana lekkim piórem, z fajnymi postaciami i co najważniejsze przezabawna. Syn pierwszy raz nie miał oporów przed czytaniem. Polecam.

5+, ale pewnie do 8 lat się będzie podobać. Śmieszne nawet dla rodziców.

5+, ale pewnie do 8 lat się będzie podobać. Śmieszne nawet dla rodziców.

6/10 - niezła

• Dla dzieci
  • Dzieciństwo
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Literatura szwedzka

Dodaj cytat z książki Dzieci z ulicy Awanturników