Jak odczytać miłość?

Okładka książki Jak odczytać miłość? Tanaka Ogeretsu
Okładka książki Jak odczytać miłość?
Tanaka Ogeretsu Wydawnictwo: Kotori Seria: Boys Love komiksy
2022-07-19
2022-07-19
2015-04-30
Anna Piechowiak
boys love dramat psychologiczny yaoi manga

Dużo scen. 🔥🔥🔥 Bez cenzury.

Sięgnęłam po nią po przeczytaniu "Jak usłyszeć miłość?" - ze względu na Kana/Hayashidę (czemu nie używają tego samego imienia w obydwu mangach?). Chciałam się trochę więcej o nim dowiedzieć. Ostatecznie jednak mam wrażenie jakby były to dwie kompletnie różne postacie: Hayashida, który może co najwyżej raz, czy dwa uderzył swojego byłego pod wpływem frustracji; oraz niezrównoważony psychicznie Kan, który jest sadystą i zawsze znajdzie byle pretekst by tłuc swojego chłopaka jak worek treningowy, gwa*cić, paląc przy tym papierosa, którego na koniec zgasi na jego plecach. Wbrew temu co pisze autorka, dla mnie to nie jest ten sam człowiek.

Co do mangi samej w sobie: może zacznę od pierwszej z dwóch historyjek, czyli tytułowe "Jak odczytać miłość" opowiadające o Hiro i Natsuo. Z początku myślałam, że to oni są bohaterami poprzedniej mangi autorki (wtedy trochę by się wyjaśniło). No ale nie.
Hiro był gnębiony w szkole przez Natsuo, a kiedy ten po kilku latach wyznał mu miłość, postanowił, że to świetna okazja do zemsty na swoim dawnym oprawcy.
Całość jest w porządku, tylko do pełnego obrazu brakuje mi jakiegoś konkretnego wyjaśnienia, czemu jeden drugiemu tak mocno dokuczał, kiedy byli jeszcze w szkole.

Jeśli chodzi o drugą historię, czyli "Potwór osaczony", no to trochę już wspomniałam w pierwszym akapicie. Jak natomiast widzę tą historię samą w sobie i czy można ją czytać bez znajomości poprzedniej mangi autorki? Jak najbardziej można. Mam wrażenie jakby te dwie mangi działy się w dwóch różnych uniwersach.
Nasz główny bohater Hayashida po piciu ze znajomymi z pracy wraca do domu razem z Shuunem, z którym to od teraz będzie reguralnie się spotykał dla sek*u, bez zobowiązań.
Mam wrażenie jakby w większości mang yaoi homofobia, czy nawet myśl "Chwila moment! Naprawdę chcę to zrobić z mężczyzną?" poprostu nie istniały. Shuun po propozycji od współpracownika "wejdź we mnie" nawet sekundy się nie zastanawia. Ja wiem, że to jest manga yaoi, a tutaj logiki to czasem ze świecą szukać. Mimo wszystko było wspomniane, że: to jego pierwszy raz, zarywał ciągle do dziewczyn, raczej nie miał żadnych myśli romantycznych odnośnie innych mężczyzn, ale na taką propozycję (albo na którąkolwiek z następnych) nie czekał ani chwili. Ja wiem.. Czepiam się erotyki... poziom wyżej jest dyskutowaniem nad zagadnieniem "Czy przyrodnie siostry w filmach p**no naprawdę nie mogą wyjść z tych pralek?"

Całościowo to fajnie się czytało. Mogę ją polecić.

Dużo scen. 🔥🔥🔥 Bez cenzury.

Well... Jest to mój prezent urodzinowy co dużo tłumaczy, bo samo bym po ten komis zdecydowanie 18+ nie zwróciłobym uwagi.
Kreska jest całkiem ładna, ale nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym. O historiach też nie mogę za dużo powiedzieć, poza tym, że obie skupiają się na relacjach i seksie. Nie były straszne. Całkiem przyjemnie spędziłom czas czytając

1907

Dobre yaoi, mi się podobało, choć trochę smutne.

Dobre yaoi, mi się podobało, choć trochę smutne.

Ta manga to zbiór dwóch historii. Pierwsza z zupełnie nowymi bohaterami, druga jest powiązana z Sabita Yoru Demo Koi wa Sasayaku.

• Manga
  • Mangi
  • Komiksy / Manga
  • Serie
  • Mangi / LN

Dodaj cytat z książki Jak odczytać miłość?