Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #15

Okładka książki Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #15 Koyoharu Gotouge
Okładka książki Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #15
Koyoharu Gotouge Wydawnictwo: Waneko Cykl: Miecz zabójcy demonów (tom 15) komiksy
komiksy
Miecz zabójcy demonów (tom 15)
Kimetsu no Yaiba
Waneko
2022-07-18
2022-07-18
2020-08-04
Wojciech Gęszczak
shounen anioły/demony przemoc japonia przeszłość supermoce

Ciekawie rozwija się cała sytuacja. Wygląda na to że autor szybko chce rozprawić się z swoim dziełem i szykuje podwaliny po zakończenie serii.

2010

PopKulturowy Kociołek:

Początek piętnastego tomu cyklu to bezpośrednia kontynuacja wydarzeń rozpoczętych w poprzedniej odsłonie mangi. Widzimy więc jak Tanjirô, Nezuko, Mitsuri i Genya walcząc z dość potężnym i groźnym przeciwnikiem. Bitwa w wiosce kowali nie może trwać jednak wiecznie. Autor z każdą kolejną stroną przybliża więc nas do ostatecznego jej finału (wraz ze zbliżającym się świtem). Dla odbiorcy oznacza to, że treść jest bardzo intensywna. Koyoharu Gotouge kolejny jednak raz udowadnia, że obok widowiskowości potrafi on również kreślić naprawdę wciągający i wielopoziomowy scenariusz. Bezpardonowość i brutalność zaprezentowanych tutaj walk idzie w parze z przemyślanymi zwrotami fabularnymi (zdecydowanie najlepszy i najbardziej zaskakujący z nich dotyczy Nezuko).

Po takim mocnym wstępie autor daje nam (jak i bohaterom) chwilę czasu na odpoczynek i uspokojenie emocji. Obserwujemy więc krótki epizod, w którym postacie leczą swoje rany i przy okazji serwują fanom odrobinę niezłego humoru. Jest to jednak ledwie przystanek przed dalszą częścią opowieści. Scenariusz ponownie koncentruje się na „zabójcach” i ich intensywnym szkoleniu pod wymagającym okiem filarów. Trening jest szalenie intensywny, a co za tym idzie również widowiskowy. Nie jest to jednak jedyny wątek tej części mangi. Twórca porusza tutaj wiele elementów napoczętych w poprzednich tomach, dając tym samym nam odpowiedzi na niektóre nurtujące nas pytania (nadal pozostaje jednak wiele fabularnych tajemnic do wyjaśnienia). Obok tego jeszcze mocniej rozwija on niektóre intrygujące aspekty wykreowanego świata, włącznie z dość skomplikowanymi charakterami niektórych postaci.

PopKulturowy Kociołek:

Głównym bohaterem mangi Miecz zabójcy demonów jest dobroduszny Tanjiro Kamado. Rodzina chłopaka została zamordowana przez potwory. On sam został członkiem organizacji polującej na demony i wkroczył na trudną ścieżkę pełną wyzwań. Misją bohatera jest nie tylko pokonanie bestii, ale też odnalezienie sposobu na uratowanie swojej siostry Nezuko, która została przemieniona w potwora. Pomóc w tym może pokonanie najsilniejszego demona, który prawdopodobnie odpowiada za zgładzenie rodziny młodzieńca. Po drodze bohater poznaje wiele barwnych postaci i bierze udział w przeróżnych misjach mających wyeliminować demony.

NADCHODZI ŚWIT

Najnowszy tomik „Kimetsu no Yaiba: Miecza zabójcy demonów” sprawia trochę wrażenie, jakby był już finałem albo bardzo jego bliski. Na szczęście przed nami jeszcze sporo akcji i zabawy. A póki co możemy cieszyć się kilkoma konkretami rzuconymi nam na stronach tej części.

Pojedynek Tanjirou kontra Większy Demoniczny Księżyc Hantengu trwa! A właściwie wchodzi w kulminacyjną fazę, kiedy chłopakowi w końcu udaje się w końcu dopaść właściwie ciało wroga, jednak zbliża się wschód słońca, a to oznacza kłopoty. Nezuko bowiem może stracić przez to życie. Czy więc Tanjirou mimo wszystko zaryzykuje i zapluje demona? A jeśli tak, co stanie się z jego siostrą?

NADCHODZI ŚWIT

1907

Taka "Łał" wiadomość. A właściwie przełom w całej historii. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

Nudna i przewidywalna.

Nudna i przewidywalna.